bezchmurnie
17°
12°
czwartek
Reklama
Rusza rekrutacja do Klubu Dziecięcego w Żarkach
23 lutego 2022 r. | 11:54
0

1 marca rusza rekrutacja do Klubu Dziecięcego. Rekrutacja jest prowadzona na rok szkolny 2022/2023 i odbywa się w sposób tradycyjny (składanie wniosków i dokumentacji w wersji papierowej) lub online na e-mail klubdzieciecyzarki@wp.pl).

Zasady ogólne:

Do Klubu Dziecięcego w Żarkach przyjmuje się dzieci w wieku od roku do lat 3, zamieszkałych na obszarze gminy Żarki. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego klub nadal dysponuje wolnymi miejscami, to w postępowaniu uzupełniającym mogą być przyjęci kandydaci spoza obszaru gminy.

Terminy:
1. Składanie przez rodzica/prawnego opiekuna potwierdzenie woli kontynuowania przez dziecko uczęszczania do klubu od następnego roku tj. Od 01 września br. do 31 sierpnia roku następnego trwa od 14 lutego do 28 lutego.
2. Rekrutacja do Klubu Dziecięcego na dany rok szkolny odbywa się w dniach od 1 marca do 31 marca. W tym okresie trwa składanie wniosku zgłoszenia dzieci ubiegających się o przyjęcie do klubu w formie papierowej lub skan na adres e-mail: klubdzieciecyzarki@wp.pl wraz z niezbędnymi dokumentami.
3. Do 15 kwietnia trwają prace komisji.
4. Ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klubu odbywa się od 15 do 31 kwietnia do godz.15:00 w siedzibie klubu. Jeżeli dzień ten przypada w dzień wolny od pracy, listy publikuje się w pierwszym dniu roboczym.
5. Przyjmowanie wniosków przez komisję rekrutacyjną o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do klubu – do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
6. Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia – do 5 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
7. Złożenie do kierownika odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia – do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia.
8. Rozstrzygnięcie przez kierownika odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia – do 7 dni od dnia złożenia odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do kierownika.
9 .Do 31 sierpnia w przypadku pojawienia się wolnych miejsc w klubie, trwa nabór uzupełniający oraz rozpatrywanie wniosków odwoławczych.

Karta zapisu do pobrania TUTAJ.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *