pochmurnie
23°
20°
niedziela
Reklama
Rusza rekrutacja do przedszkoli
27 lutego 2018 r. | 11:36
51

W czwartek 1 marca ruszy rekrutacja w roku szkolnym 2018/2019 dzieci urodzonych w latach 2012-2015 ubiegających się o przyjęcie do przedszkola lub do oddziału przedszkolnego w gimnazjum lub oddziału w Kotowicach. Rekrutacja potrwa do 7 maja, wtedy też zostaną opublikowane jej wyniki.

Więcej w materiałach poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI51 odpowiedzi na “Rusza rekrutacja do przedszkoli”

 1. mama Tomka pisze:

  Przedszkole w Żarkach i jego funkcjonowanie to wielka zagadka. Pracując w Zawierciu muszę dziecko zawozić do przedszkola w tym też mieście, bo przedszkole w Żarkach jest otwarte od godz 7-ej rano. Czyli ktoś kto zaczyna pracę od tej godziny nie ma możliwości odwożenia dziecka do przedszkola i to bez względu na to jak daleko ma do pracy. Prawie każde znane mi przedszkole funkcjonuje od 6/30 rano i dziecko oddaje pod opiekę Pani przedszkolanki w nim pracującym. Druga sprawa i to wielokrotnie poruszana na stronie oficjalnej to zamknięte przedszkole w okresie wakacji !!! Czyli należy rozumieć że dzieci w przedszkolu w Żarkach to jedynie dzieci nauczycieli którzy mają dwa miesiące wakacji ? Czy też dzieci rodziców nie pracujących którzy mogą w wakacje siedzieć z tymi dziećmi w domu ? Rodzice kochani przedszkole w Żarkach jest dla nas i dla naszych dzieci a nie dla Pań tam pracujących, które muszą dwa miesiące odpoczywać w okresie wakacji. Funkcjonowanie tego przedszkola to przykład funkcjonowania prawie wszystkiego w Żarkach pod rządami POdlejskiego. Nastawione na funkcjonowanie nie dla mieszkańców, nie dla osób najbardziej potrzebujących lecz dla osób z grona ,, wzajemnej adoracji” , ,, pochlebców” obecnego układu który zapewnia trwanie POdlejskiego w Urzędzie i biernych radnych którzy wszystko klepią co im Burmistrz podsunie w zamian na stołki dla dzieci, siostrzeńców, pociotek itd w szkołach, urzędzie jak i przedszkolu.

  0
  1
  • Wyborca pisze:

   dodaj jeszcze że pracują tam całe klany rodzinne i to za jakie pieniądze !

   1
   1
  • Luiza - mama byłego przedszkolaka pisze:

   Co do funkcjonowania przedszkola w Żarkach, to ja jako mama dziecka, które przez 3 lata chodziło do tego przedszkola, muszę przyznać, ze mnie zawsze również męczyło to, że przedszkole w Żarkach jest zamknięte w wakacje. Ale proszę nie pisać, że jest to wina osób tam pracujących, ponieważ co roku na tablicy wisiała lista. Wystarczyło, żeby wpisało się na nią 15 dzieci, aby latem przedszkole było otwarte. Ja swoje dziecko wpisywałam co roku, niestety grupa nigdy się nie zebrała. Więc to raczej “wina” rodziców a nie przedszkola.

   0
   0
  • kasia pisze:

   Gdzie są te przedszkola od 6 30 otwarte bo jestem zainteresowana.??

   0
   0
   • Roman Wytrych pisze:

    W sprawie przedszkoli otwartych od godziny 6/30 a nawet 6 wystarczy uruchomić przeglądarkę np. google, wpisać interesujące nasz zagadnienie w tym wypadku : Przedszkola w Zawierciu ( bo o tych pisze mama Tomka) i już po chwili mamy:
    Przedszkole nr 8 od godziny 6 do godziny 17
    Przedszkole nr 7 od godziny 6 do godziny 16/30
    Przedszkole nr 6 od godziny 6 do godziny 16/30
    Przedszkole nr 15 od godziny 6 do godziny 17

    więc jak widać nie jest to żaden wyjątek że przedszkole jest otwarte od godziny 6 .

    0
    0
   • mama Wojtka - ex przedszkolaka pisze:

    Ciekawe jak to jest że przedszkola w innych miastach mogą być otwarte również w wakacje i to przy mniejszej liczbie dzieci jak 15 a w Żarkach radni klepnęli to co im Burmistrz podsunął i jest to liczba 15 dzieciaków. Za czasów Wojtusia w przedszkolu zbierała się grupa 10 dzieci i też nie ,, opłacało się” otwierać dla nich przedszkola w wakacje i trzeba było malucha wozić do Żarek Letnisko. Radni powinni już dawno to zmienić podobnie jak przewodniczącą która podobno to blokuje ( ciekawe jaki ma w tym interes). Do samej Pani dyrektor i jej postawy w tym zakresie też można mieć wiele zastrzeżeń. To nie jest polityka prorodzinna, ale wszak z taką średnią wieku w radzie miasta jak i samym urzędzie nie ma się co dziwić że bliżej im do skansenu który chcą zrobić z Żarek jak do miasta myślących o zatrzymaniu młodych. Masakra.

    0
    0
 2. bruno-nka pisze:

  Idealne podsumowanie tego co każdy mieszkaniec Żarek widzi lecz boi się powiedzieć oficjalnie.

  0
  0
 3. bruno pisze:

  A w jakiej gminie przedszkole nie prywatne otwarte jest od 6 30 bo napewno żadne !!!! Żadne też w wakacje i to w każdej gminie poza dyzurami też otwarte nie jest. Kolejny text gąski słabo przemyślany bo słabo z tego testu słabo coś zachejtowac bo żaden burmistrz poza ustawami nic sam nie może zmienić.

  0
  0
  • Roman Wytrych pisze:

   Pani/Panie bruno proszę spojrzeć w mój post powyżej

   0
   0
   • mama Adasia pisze:

    Widać że bruno po raz kolejny broni układu nie widząc że poza Żarkami już od jakiegoś czasu w gminach zrobiło się normalnie, z ukierunkowaniem na mieszkańców ( również tych najmłodszych) a nie tylko wybrańców z rodziny i układu rządzących w gminie/mieście.

    0
    0
  • Jolanta N. pisze:

   bruno po raz kolejny kompromitujesz się swoim wpisem. Zmień sobie nick może na ,,skompromitowana” wkrótce z urzędu wyje….a

   0
   0
 4. MaRianna pisze:

  Witam do tego tzw. klanu to należy tez nasza Pani jaśnie dyrektor przedszkola która bez skrupułów zatrudniła do przedszkola swoja córkę , kto tym zatrudnieniem zarzadza czy ktoś to nadzoruje czy tak jak w całym magistracie Żareckim ; wujek chrzesnik , brat , swatka , sąsidka itp.

  0
  0
  • pipi pisze:

   witam wszędzie znajomości nawet w gminnym przedszkolu nikt nie dostał tam pracy bez protekcji zaczynając od woźnych, pomijając to córka pani dyrektor to jedna z milszych zawsze uśmiechniętych pań dzieci ją lubią

   0
   0
 5. Żarczanin pisze:

  Cała prawda…tak funkcjonuje mafia Podlejskiego

  0
  0
 6. Biała pisze:

  Kilka ładnych lat temu byłem wraz z innymi osobami /nie związanymi z miejscową oświatą/ na spotkaniu w przedszkolu;to było przed remontem budynku;pytana o bieżące potrzeby pani dyrektor wymieniła jako główną przeszkodę w lepszym funkcjonowaniu placówki :” zbyt mały gabinet dyrektora”. I wszystko na ten temat.

  0
  0
  • Gaweł pisze:

   Jak do Pani dyrektor przychodzi mąż to im pewnie jest ciasno w tym gabinecie, sala gimnastyczna by była pewnie na styk.

   0
   0
 7. Agnieszka pisze:

  Witam ja jestem bardzo zadowolona z Zareckiego przedszkola moj syn chodzil tam od 3 roku zycia na godz.9 a ja wrocilam do pracy mialam elastyczny czas pracy dalo sie(moj maz jezdzi tirami)pogodzic wystarczy tylko chciec a nie uragac innymi .Teraz tez moje dziecko zapisze do przedszkola bo uwazam ze sa tam wspaniale przedszkolanki z duzym doswiadczeniem.Pozdrawiam rowniez pania dyrektor przedszkola-Agnieszka Bednarek.

  P.S Nie jestem z klanu Poslejskiego

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   klimek ma synów więc uważaj, bo możesz zaraz być w rodzinnym klanie

   0
   0
  • Maciek pisze:

   Droga Agnieszko nie każdy pracuje w takich godzinach jak Ty i uwierz nie każdy może sobie pozwolić na pracę od godziny 9-tej. Jest mnóstwo zawodów gdzie w pracy trzeba być już przed 7-ma aby taki Pani jak Ty mogła spokojnie i bez problemowo dotrzeć do swojej elastycznej pracy na 9-tą. Pewnie i nie pracujesz 8 h bo dziecka raczej z przedszkola nie odbierasz o 17-tej ? Więc fajnie że jesteś zadowolona z godzin z funkcjonowania Naszego przedszkola ale uwierz nie każdemu pasują godziny jego pracy, a w szczególności godzina 7-ma o której można zostawić dziecko.

   0
   0
   • osa pisze:

    Ale w czym problem czy ktos z was poszedl na sesje gminy czy do burmistrza w tej sprawie pewnie nie!!!Mysle ze gdyby zebrala sie lista osob zainteresowana takim rozwiazaniem sprawy z godz przyjec dzieci to wladza by sie jakos ustosunkowala .Ale lepiej krzyczec tu na forum i wylewac pomyje na wszystkich.Ja niestety wam w tym nie pomoge bo w sprawach moich wnuczek decyduja juz ich rodzice i ten temat mnie juz nie dotyczy.

    0
    0
    • Barbara pisze:

     Szanowna pani,, Oso,, chyba myli pani pojęcia. Trzeba mieć w sobie dużo bezczelność żeby pisać w ten sposób Zamiast przeprosić i dokonać zmian najlepiej oskarżać. Jesli ktoś decyduje się zostać burmistrzem dyrektorem to powinien wiedzieć jak powinna działać dana placówka i komu służy.

     0
     0
 8. Agnieszka pisze:

  Ludzie ja juz jestem za stara zeby byc z synami pana Podlejskiego pozdrawiam

  0
  0
 9. Agnieszka pisze:

  Do pana Macka obecnie jestem na urlopie wychowawczym i po zapisaniu dziecka do przedszkola wracam do pracy na elastyczny czas pracy pracuje w Mpk Czestochowa wiec musze dojechac z Zarek do Czestochowy tak nie pracuje 8godzin dziennie ale brakujace godziny nadrabiam w sobote i niedziele wtedy dzieci zostawiam z dziadkami .Więc prosze nie mowic mi ze matka majaca dziecko w wieku 3 lat nie jest prawem chroniona pozdrawiam-Agnieszka Bednarek

  0
  0
  • Bolek pisze:

   Agnieszko w Częstochowie są przedszkola które pracują od 6/30 i to do 17 więc nie musisz dziecka zostawiać w przedszkolu w Żarkach. Weekendy będziesz miała dla dzieci.

   0
   0
  • Gosc pisze:

   Pani Agnieszko nie kazdy tak jak Pani to robi myli pojecia a wazelina Pani az kipi znam niestety Pania i dobrego slowa nie powiem Macicielka jest Pani !!

   0
   0
 10. Wyborca pisze:

  Do tej pory wszystkim pasowało,pan gąska sam pisze sam odpowiada

  0
  0
 11. Wyborca pisze:

  Nie dajcie się zwariować człowiekowi który ma chorobę

  0
  0
 12. Miranda pisze:

  Do tej pory pasowało bo musiało ,nikt i tak nas nie słuchał . W niedługim czasie otwierany bedzie market gdzie zatrudnienie znajdzie kilkanaście młodych kobiet,które to norma są młode i mają małe dzieci .Wszystkie markety wokoło pracę zaczynaja od godziny 7 .Ja sama mam problem ponieważ prace zaczynam od godziny 7 .Czy tak trudno zmienić godziny pracy ,wystarczy jedna dyżurująca pani ,która przyjmie pojedyncze dzieci .Powinno być czynne od 6-17

  0
  0
 13. Tito pisze:

  ZASADY PROSTE W ŻYCIU MAM
  NIE ROBIĘ DRUGIEMU TEGO,
  CZEGO NIE CHCIAŁBYM PRZEŻYĆ SAM.

  0
  0
 14. Marcin Labocha pisze:

  Nikt nie ukrywa, że w tych przedszkolach pracują rodzinnie powiązani pedagodzy z naszą władzą. Wszystko jest załatwiane po znajomości, a dostępność dla zwykłego mieszkańca to sprawa drugorzędna.

  0
  0
 15. Kosmita pisze:

  Piszesz piszesz tak czytam Andrzej jesteś beznadziejny przecież ty też rodzina a co? Może powiesz że nie???

  0
  0
 16. agnieszka pisze:

  U nas w Kotowicach przedszkole dzałało bardzo żle jeszcze dobrze nie zaprowadziłam dziecko a juz szybko musiałam biegnąć zeby odebrać dziecko i nie podpaść Pani Przedszkolance której zawsze się spieszy mamy już drugi rok szkolny gdzie nasze przedszkole działa od 9 rano do 16 nie trzeba bylo prosić Radnego ani Pana Burmistrza o wydluzenie godzin pracy , dodatkowo dzieci maja śniadania oraz obiady dziękujemy Pani Hani a do Pani Przedszkolanki prosimy aby Pani dała z siebie trochę więcej bo nasze dzieci idąc do 1 kl szkoły podst nie umieją czytać bo Pani twierdzi że nie ma tego w programie , brakuje nam nauczycieli z powołania czesto wspominamy Panią Dorotkę D. to był nauczyciel .

  0
  0
 17. Miranda pisze:

  To przedszkole w Kotowicach to z pewnością nie jest dla dzieci których Rodzice pracują !

  0
  0
 18. Miranda pisze:

  Nie rozumiem tego ,że Urząd Miasta i Gminy Żarki nie dostowuje się do potrzeb mieszkańców . Chyba od tego jest. Tylko proszę nie pisać ,że trzeba pisać na UMG Żarki,albo przyjść na sesje ,w tedy biada temu kto zgłasza z imienia i nazwiska , ma przekichane że mu się cos nie podoba w tak doskonale działającym TRYBIE

  0
  0
 19. Żarki pisze:

  To jest układ zamknięty

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *