bezchmurnie
17°
13°
środa
Reklama
Ruszy przebudowa drogi wojewódzkiej z Żarek do Myszkowa
19 lipca 2017 r. | 14:15
0

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach podpisał umowę na remont drogi wojewódzkiej 793 między Żarkami a Myszkowem. Realizacja inwestycji o wartości 36,4 mln zł jest możliwa dzięki unijnemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Na odcinku 5,4 km powstanie nowa nawierzchnia wraz z całą konstrukcją drogi, obustronnymi chodnikami i drogą dla rowerów. „Ta droga praktycznie zostanie wybudowana od podstaw. Jej dzisiejsza konstrukcja nie jest przystosowana do obecnych obciążeń. Natężenie ruchu sięga tam 11 tys. pojazdów na dobę. Nowe technologie, które stosujemy, zapewniają trwałość po przebudowie na okres minimum 30 lat” – podkreśla dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach Zbigniew Tabor.

Remont rozpocznie się w połowie sierpnia bieżącego roku i zakończy w październiku 2018 r. Koszt przebudowy wyniesie 36,4 miliona złotych, z czego około 30,8 mln to dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pozostała kwota konieczna do przeprowadzenia prac będzie pochodzić z budżetu Województwa Śląskiego.

Pracom drogowym towarzyszyć będzie dodatkowa inwestycja – powstanie nowa kanalizacja. „Warto podkreślić fakt współpracy pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz miastem Myszków, dzięki której podczas kompleksowego remontu wpierw powstanie nowa kanalizacja, a dopiero później nawierzchnia drogi” – powiedział Stanisław Dąbrowa, wicemarszałek Województwa Śląskiego.

W Regionalnym Programie Operacyjnym na budowę i remonty dróg w latach 2014-2020 przewidziane zostało 360 mln euro. Ponad 880 mln złotych zostało przeznaczone na projekty drogowe podczas pierwszej tury składania wniosków na przełomie lat 2015/2016. Pozwoliło na dofinansowanie 9 inwestycji. Niedawno, pod koniec maja br. rozstrzygnięto kolejny konkurs, w ramach którego kolejne 4 projekty zostaną wsparte na łączną kwotę około 302 mln złotych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *