zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
wtorek
Reklama
Ruszyła kampania wyborcza. Czterech kandydatów w Żarkach. Konto Klemensa Podlejskiego rozsyła zaproszenia na facebooku
02 lutego 2024 r. | 09:00
82

Co najmniej czterech kandydatów ma chrapkę na fotel Burmistrza. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że o stanowisko Burmistrza Żarek będą ubiegać się: Adam Zamora, Klemens Podlejski, Maciej Maślankiewicz i Mariusz Pompa.

67-letni Klemens Podlejski rozpoczął już kampanię wyborczą. W ubiegłym miesiącu założył konto na facebooku i rozsyła zaproszenia do znajomych. Jego zaproszenie przyjęło już ponad 800 znajomych. Głównie z Żarek i okolicy.

Administratorem konta jest prawdopodobnie jedna z urzędniczek, bowiem Klemens Podlejski nie ma za bardzo wiedzy, w jaki sposób obsługiwać media społecznościowe.

Zapowiadają się bardzo ciekawe wybory.

PAWEŁ GĄSIORSKI82 odpowiedzi na “Ruszyła kampania wyborcza. Czterech kandydatów w Żarkach. Konto Klemensa Podlejskiego rozsyła zaproszenia na facebooku”

 1. RUDA pisze:

  Ruda z promocji gminy zapierdziela teraz dla jej pracodawcy Podlejskiego Oby tylko RUDY łeb nie przegrzał się do czerwoności Fakt Klemens Podlejski jest „zielony” jeśli chodzi o media społecznościowe Co gorsza on ma problemy z obsługą smartfona Nawet chop nie umie wyciszyć swojego smartfona na spotkaniach a Kaśki zawsze pod tęką nie ma

  24
  4
 2. Jaruś pisze:

  Musi być zmiana. Geriatria musi odejść!

  18
  3
  • Zastanowienie pisze:

   Myślę, że gdyby była to osoba godna zaufania, to wiek nie miałby znaczenia, wręcz przeciwnie, doświadczenie powinno się cenić.
   Niestety w przypadku p. Podlejskiego jest to doświadczenie w budowaniu siatki zależności, rozdawanie nie swojego, żeby mieć popleczników, nie wspominając już o skłócaniu ludzi i wystawianiu “uszy”.
   Jego czas się skończył, nie ze względu na wiek, ale ze względu na brak uczciwości.
   A szkoda, ma gościu potencjał. Jest silny, potrafi zarządzać, nie każdy to potrafi, raczej inteligentny, biorąc pod uwagę siatkę jaką zbudował, zawsze robi jakieś minimum dla ludzi, żeby zdobyć jakichś wyborców, czyli nie jest za pazerny, bo 20 lat na stołku by nie usiedział.
   Gdyby swoje umiejętności wykorzystał dla dobra innych, zamiast swojego, mógłby być wspominany przez pokolenia, a tak? … Odejdzie znany z niedotrzymywania słowa, chwytania radnych i nie tylko w zależności itd. itp.
   Szkoda.

   18
   3
   • Stefan Stalowy pisze:

    Właśnie jest pazerny i to bardzo. Sam się nazwał dobrym gospodarzem (na wszystkim I na wszystkich oszczędza tylko nie na sobie).Siatkę trzeba rozbić, oprócz niego ponad połowa radnych do zmiany.

    23
    1
 3. Zenek Czarnecki pisze:

  panie redaktorze puść pan jaki ranking tych kandydatów , zagłosujemy internetowo już teraz

  19
  1
 4. Sygnalista pisze:

  Redaktor totalnie zielony
  Wszystko co tu jest pisane to działanie radnego Zamory chłoptaś rzucił się na głęboką wodę jak Car Piotr II

  8
  17
 5. Tytus pisze:

  Czy na serio są jeszcze osoby które wierzą w tego starego faceta? Ten pisior też po co startuje?

  16
  6
  • Ela pisze:

   PiS w naszej gminie zawsze wygrywa i trzeba się z tym liczyć dlatego jeśli oczekujesz zmiany weź to pod uwagę. Nie lekceważ wyborców PiS-u

   5
   9
   • Zastanowienie pisze:

    Dlaczego patrzysz na partię zamiast na człowieka? Zgaduję, że chodzi Ci o p. Maślankiewicza, bo on jest z PIS’u. Ale prześledź głosowania rady z ostatniej kadencji. On jako nieliczny, jeśli nie jedyny, głosuje zawsze za mieszkańcami, np. przeciw podniesieniu podatków. Większość radnych je p. Podlejskiemu z ręki. Zresztą wielu nie ma wyjścia, bo p. burmistrz rozdaje za to stanowiska służbowe, ale nie tylko.
    Uzbrojono, za pieniądze gminne, teren, gdzie cena działek diametralnie wzrosła, a dużo z tych działek należy do radnych i pracowników gminy.
    Na Wysokiej Lelowskiej budują sobie drogę w las. Od Żarek Letniska droga nie będzie kontynuowana, ale tam też mają działki.
    Więc jeżeli jedyny porządny radny jest z PIS’u, to może warto dać mu szansę? To szansa dla nas na zniszczenie siatek zależności budowanych przez p. Klemensa Podlejskiego przez ok 20 lat.
    To szansa, żeby nareszcie to co będzie działo się w tej gminie zależało od nas, a nie od powiązań.

    22
    5
   • Kezolma pisze:

    Wyborców nikt nie lekceważy bo to zbyt ryzykowne;PIS w Żarkach słabo widoczny;brak dobrego przywództwa,a to co się min mieni wg mnie raczej mierne/nastawione na prywatę i dyktat ?/.Kandydat na burmistrza raczej słaby/ale niech startuje,niech przetrze ścieżki polityczne/.wg mnie mocniejszy byłby Pan Piotr Strażak,ale klamka zapadła.W drugiej turze będzie starcie obecnego i Pana Adama lub Pana Mariusza.Przejdzie obecny/ale głosu odemnie nie zaliczy/.

    13
    5
  • Tereska pisze:

   Widze tu walke pomiedzy Pis – Maślankiewicz a Po – Podlejski. Jest jeszcze Pompa ale nikt nie wie kogo popiera i Zamora

   2
   1
  • Mimoza pisze:

   Bo jest najlepszym człowiekiem na to stanowisko, zawsze stawia dobro mieszkańców na pierwszym miejscu, w odróżnieniu do całej reszty. Radzę zapoznać się z faktami zanim cokolwiek Pan napisze. Oby jak najwięcej takich ludzi jak Maciek.

   0
   1
 6. Stefan Stalowy pisze:

  Każdy z nich lepszy od dziadka podlejskiego

  23
  5
 7. Stefan Stalowy pisze:

  Geriatria?Raczej patologia i to przez duże P!

  19
  1
 8. Sory pisze:

  Perspektywa następnych 5 – ciu lat z obecnym burmistrzem będzie co najmniej porażką, marnowaniem czasu. Atmosferę panującą w gminie można nazwać poddaństwem. Trzeba przyznać to się obecnej władzy udało. Nawet przewodniczący który jest niezależny (podobno) musiał się podporządkować.
  Młodzi kandydaci jeśli chcecie zmienić tę wieloletnią stagnację nie dzielcie mieszkańców . Czy nie da się wyłonić jednego kandydata ? Szkoda tego pokolenia.

  22
  1
  • Stefan Stalowy pisze:

   Jeśli chodzi o dziadka to moim zdaniem jest już pozamiatane.Było wielkie pasmo sukcesów ale w końcu przyszło pasmo porażek, pierwszą były wybory parlamentarne. Przegra ten zdemoralizowany przez władzę dziad i to w pierwszej turze.

   17
   2
  • Zastanowienie pisze:

   Myślę, że to wspaniały pomysł, ale …
   – P. Zamora ma duże ambicje, startował już do parlamentu, więc nie zrezygnuje.
   Czasami robi coś dla ludzi, zdarza mu się głosować przeciw woli burmistrza, ale nie wiadomo czy dla ludzi, czy dla swojej kariery. W zeszłym roku sponsorował dmuchańce na lewo i prawo. Nie był to subtelny ruch. Prawdopodobnie, że w wielu wzbudził podejrzenia.

   – p. Pompa nie wiadomo, może startuje specjalnie żeby rozbić głosy? Jeśli tak to nie zrezygnuje.
   W swojej kadencji raczej niczym się nie wykazał? Chyba o nic nie walczył? Raczej głosował jak miał przykazane? Czy ma coś w kieszeni dla mieszkańców? Nie chcę skreślać człowieka, ale na razie nie widzę jak jego wybór mógłby pomóc mieszkańcom. Co osiągnął w swojej obecnej kadencji dla swoich wyborców?

   – p. Maślankiewicz. Całą kadencje wydaje się walczyć z układami, jako jedyny wydaje się głosować niezależnie. Czy zrezygnuje żeby zwiększyć szansę innych kandydatów? Tylko kogo? Jeśli, tak jak się lansuje, startuje żeby pomóc mieszkańcom, to nie ma za bardzo na kogo przenieść głosów. Jeszcze gdyby startował p. Jarosław Kumor? Ale on chyba jest za słaby. W ostatnich wyborach się wycofał, żeby mu nie postawili pod domem supermarketu, a p. Podlejski zagrał mu na nosie i postawili go kawałek dalej.
   Ale p. Podlejskiemu nie można ufać, przez tyle lat każdy już się chyba przekonał. Robi tylko to co mu przynosi korzyść. Przez swoją rodzinę ma też “szerokie plecy”.

   19
   1
   • Jola pisze:

    Zamora to ukryta opcja PiSu. Wspiera go nawet pisowska gazetka Demokratyczna i ten portal. Bezpartyjni samorządowcy nawet rządzili w sejmiku dolnośląskim razem z PiSem.

    3
    14
    • Stefan Stalowy pisze:

     Według ciebie to chyba każdy jest z PiS oprócz dziadunia. Śmiech na sali

     5
     7
     • Jola pisze:

      Jak Zamora bierze na listę do powiatu Skalcową i Kolasę którzy ostatnie 5 lat głosowali z PiSem, sam przedstawia się jako katolik, ma poglądy prawicowe, to niby z jakiej opcji jest? Bezpartyjnych Samorządowców którzy w sejmiku dolnośląskim od 5 lat rządzą z PiSem. ludzie widzą i głupi nie są.

      6
      7
     • Konrad Walezy pisze:

      Patrzcie kogo Zamora wzial lokalnie bo to oni beda najblizej mieszkancow.

      4
      1
     • Tomek Rudy pisze:

      Sa inne osoby na liście do powiatu. Do wyboru do koloru.

      2
      1
 9. Sory pisze:

  Jeszcze jest czas. Kandydaci którym zależy na zmianie powinni się spotkać i porozmawiać po męsku. Polityka to trudna sprawa.
  Nie wydaje się bowiem że obecny burmistrz odejdzie i będzie to jego decyzja. Życzę mu żeby odpoczął trochę a nam żebyśmy pożyli
  w innej rzeczywistości niż ta którą zbudował.

  16
  1
 10. Baltazar pisze:

  Klemens już nie ma szans, ingorancja przechyla szalę zwycięstwa na stronę innych kandydatów. Kandydatów 4, ale wszyscy zgodni co do jednego, każdy lepszy niż Klemens. Świeża młoda krew, tego nam potrzeba w całej gminie

  11
  1
 11. Sory pisze:

  To będzie realne jeśli głosy się nie rozbiją

  11
  1
 12. bvc pisze:

  i na to idą nasze podatki… po co my je płacimy? żeby finansować czyjeś inwestycje?

  13
  1
  • KGW pisze:

   KAMPANIA NIEŻLE ZORGANIZOWANA W KOTOWICACH JUŻ SIĘ LANSOWALI OBECNY NASZ WIELKI BURMISTRZ oraz Nasz kochany Jakubek który startuje do rady powiatu proszę zobaczyć jak się bawią i nawet na kampanię nie muszą wydawać w samych Kotowicach kgw to około 50 osób zaraz strażoki mają imprezkę dla przypomnienia że wybory następne 50 osób plus całe rodziny następne oczko w głowie naszego kochanego radnego czyli klub sportowy ludzie wybory to nasz obecny bez swoich wydatków ma w 1 turze wygrane
   a spotkania już się zaczeły strażoki mają zebrania

   11
   1
   • Stefan Stalowy pisze:

    Kubuś już w radzie powiatu był i co z tego: złożył mandat bo mu dziadek lepszą kasę dał jako zastępcy. Ludzie za nim głosowali bo myśleli że jakąś kasę dla Żarek ugra a tu ZOONK,dziadek mianował go zastępcom a wyborcy nabici w butelkę, kasiurka zamiast do Żarek powędrowała do Niegowy.Teraz też pewnie dupsko chce w powiacie schronić bo dziadek stęchlizną śmierdzi i przegrana w powietrzu wisi. To nie jest polityk,to jest DUPOCHRON.

    12
    1
    • JAKubek pisze:

     a przecież w powiecie grzeją stołki nie od dziś tylko lata radni powiatowi z zapyziołych Żarek radny z Częstochowskiej psełdo PISIOR,oraz emerytka zawzięta PISIORA Jolancia i co zrobili dla narodu Żareckiego

     12
     2
     • Stefan Stalowy pisze:

      Zadzwoń i zapytaj ,lista jest długa.W moim komentarzu chodziło mi o lojalność wobec wyborców którzy na niego głosowali. Zdobył mandat bo obiecywał działać w powiecie na rzecz naszej gminy a co zrobił?Myślę że komentarz jest zbędny. Nie zasługuje ani na bycie radnym powiatowym ani na bycie zastępcą:FIGURANT.

      9
      2
     • dareczek.mucha pisze:

      Dokładnie. Wyborcy na niego zagłosowali a on się na nich niełanie wypiął. Dlatego każdy chyba rozumie na kogo powinno się w tych wyborach zagłosować

      6
      1
    • Mieszkaniec pisze:

     Skalcowa na emeryturze ,dzięki poparciu PIS-u ,pracuje jeszcze 24 godziny na dobę min. GOPS Niegowa ,PCPR Myszków ,szkoły itd. i kasa leci i do tego jeszcze dieta radnej powiatowej.

     3
     3
 13. Ela pisze:

  Miejmy nadzieję że mieszkańcy okolicznych wiosek pomyślą o wartościach które przekazali nam ojcowie i przestaną służyć za kawałek drogi komuś kto kandydował z listy PO do Parlamentu Polskiego,popiera ideologie obrażające godność naszej gminy której patronuje Matka Boża Leśniowska. Tak się nie godzi.

  15
  3
 14. JAska pisze:

  U nas nasz Burmistrz jest tylko jeden to dobry i swój chłop napije się i zabawi się nasza kochana wspólnota ma już wybrańca a Pawełek razem z nim oni są nasi

  1
  14
 15. Sory pisze:

  Pewnie chcesz go pocieszyć, masz powody, widać dobrze się bawicie ale jeśli Twoje oczekiwania na tym się kończą to Ci współczuję. Fajną masz maskotkę

  10
  1
 16. JAska pisze:

  Tak jak u nas są imprezy to nigdzie nie ma kasiorę z gminy zawsze Pawełek załatwi i DOBRZE Panie księgowe w gminie zaksięgują niech cię głowa nie boli jak się bawimy ostatnio była impreza na full 5 lecie Kgw zobacz jaką mamy siłę
  zaraz mamy imprezkę strażacką w marcu i też się będzie działo nasz Pan z usługusami będzie , bimber się pędzi a jajec u nas dużo drożdżowe będzie rosnąć i chlebek świżuśki ze smalcykiem bajo

  3
  8
  • Stefan Stalowy pisze:

   Kasiorę? Chyba ochłap z pańskiego stołu! Myślę że w tym roku seta,galareta i uścisk dłoni nie wystarczy.

   7
   1
 17. Wyborca pisze:

  Ktoś tu pięknie napisał że nie trzeba patrzeć na partię tylko na człowieka. Żarki są już tak przesiąknięte układami że po prostu szkoda słów. Praktycznie każdy radny jest w mniejszym lub większym stopniu powiązany z obecnym burmistrzem i nie jest to żadna tajemnica. Interesuje ich tylko żeby kupić działeczkę, zalatwić rodzinie robotę, założyć nowe biznesiki, agroturystyki, gęsi itd. Jeśli ludzie chcą na to dalej patrzeć to niech głosują wciąż na tych samych kandydatów. Jeśli jednak chcą zmian muszą wybrać kogoś kto zaoferuje coś innego. Mój obecny radny nie zrobił nic z tego co obiecywał dlatego już na niego nie zagłosuje. Dam szansę innym.

  16
  1
 18. BMW pisze:

  A nowy kandydat na stołek BURMISTRZA wstydu nie ma Pan szanowny burmistrz działkę mu z dołów przekształcił domek koło burmistrza postawił wiza wiz a teraz przeciw burmistrzowi jest oj nie ładnie panie balon Z BMW

  4
  13
 19. Stefan Stalowy pisze:

  Przekształcił bo sobie drogę do hotelu musiał zrobić. Pomyśl trochę, zobacz ile odszkodowań ludziom popłacił między innymi z twoich podatków żeby ta droga była

  18
  1
 20. HELEnA pisze:

  a ja też mam tam działeczke i razem z mężem pracujemy pod żadami naszego burmistrza i co nam zrobicie

  1
  13
 21. Jola pisze:

  Kto rządzi w Polsce? PO. Kto startował z listy PO? Do kogo będzie kasa płynęła szerokim strumieniem z rządu? do tych trzech kandydatów z PiSu?

  1
  8
  • Ewa pisze:

   Większej bzdury już dawno nie słyszałam. Tak pisać może tylko ktoś kto w ogóle nie ma pojęcia o samorządzie i przydziale funduszy. I myślisz że ludzie w to uwierzą? w dzisiejszym świecie internetu łatwo sprawdzić kto i jak otrzymuje środki na inwestycje lokalne więc przestań robić z ludzi kretynów wmawiając im że PO nie da kasy jak burmistrz będzie z PIS czy z innej partii.

   12
   1
  • Barbara pisze:

   No było też tak kiedy rządził PiS że pieniądze płynęły a burmistrz był anty-PiS i nie chciał
   n. p budować bloków mieszkalnych których od lat bardzo brakuje, powrotu posterunku policji, budowę objazdów żeby nie było korków szczególnie w środy i soboty. Niektóre ulice nawet blisko centrum są w ruinie.

   13
   1
  • Kornel pisze:

   PO tak rządzi z Koalicją że teraz sami sie nie moga miedzy soba dogadać. Zenada i tyle

   5
   1
 22. krzyś pisze:

  Jolu – jak rządził PIS a u nas PO to pieniądze płynęły, Teraz rządzi PO i obojętnie kto będzie u nas burmistrzem to dalej pieniądze będą płynęły gdyż wszystkie pieniądze sa dotacjami Unijnymi i są dzielone na poszczególne gminy i każda gmina musi otrzymać środki (w zależności jakie programy). Więc nie chwal swojego pracodawcę czyli obecnego burmistrza gdyż kazał tobie tak mówić że jak jest teraz PO to będą tylko pieniądze dla PO a że Podlejski jest z PO to ona będzie załatwiał. On załatwi ale dla swojego Biznesu jakim jest Fotowoltanika w Jaworzniku i Gościniec Zaklasztorze

  19
  1
 23. Gość pisze:

  Na spotkaniach Burmistrz mówi na nagraniach ze teraz jego koledzy sa przy wladzy to dla gminy Zarki wszystko zalatwi. Czyli typowe PO. PO jest u “wladzy” jako koalicja bo samo przegralo z PISem to on zalatiw. Dlaczego nie potrafi sie dogadac z inna partia niz swoja. Mial tyle lat i jaka swoja sie inicjatwywa wykazal. Zalatwi co kazdy na jeg stanowisku bo to samo zrobil a juz nie mowie o prywacie.

  11
  1
 24. Karolika Kawka pisze:

  Zapraszam do oceny kandydatów na Burmistrza oraz Radnych rady miejskiej https://www.portalsamorzadowy.pl/miasto/zarki,1483.html

  8
  2
 25. Stefan Batory pisze:

  Władza tydzień przed wyborami się obudziła że są potrzeby mieszkańców Kotowic jak i Ostrowa itd i ściągają w te same miejsca co Pan Zamora przedstawicieli władzy. Jaki jest tego sens?

  7
  1
 26. Kazik Ramin pisze:

  Rarok z Wysokiej i K. Podlejski też są na tej liście:

  https://zarki.pl/wiadomosci/syn-burmistrza-dostal-300-000-zl-dofinansowania-ppj/

  1
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *