zachmurzenie umiarkowane
20°
19°
sobota
Reklama
Sesja i komisja na żywo na facebooku
26 lipca 2018 r. | 08:07
21

Dziś o godz. 10:00 w sali UMIG w Żarkach odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Żarkach, podczas której radni będą podejmować uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów.

Godzinę wcześniej odbędzie się posiedzenie komisji wspólnej Rady Miejskiej w Żarkach.

Komisja i sesja będzie transmitowana na żywo na naszym fanpage na facebooku - TUTAJ.

porządek obrad komisji:
1/.Zaopiniowanie projektów uchwał w sprawie:
a/zmian w uchwale Nr XLIV/339/2018 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 28 czerwca 2018 roku w sprawie zaciągnięcia pożyczki pomostowej z WFOŚiGW w Katowicach
b/zaciągnięcia kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów
c/.zaciągnięcia preferencyjnej pożyczki rewitalizacyjnej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020
d/zmian w budżecie gminy Żarki
e/zmian w WPF na lata 2018-2024
f/ustalenia wysokości wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta i Gminy Żarki
2/.Sprawy bieżące

porządek obrad sesji:
1.Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2.Przyjęcie proponowanego porządku obrad.
3.Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji
4.Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Żarki o pracy w okresie międzysesyjnym oraz sprawozdanie z realizacji uchwał podjętych na poprzedniej sesji Rady.
5.Informacja przewodniczących stałych komisji o pracy komisji w okresie międzysesyjnym.
6.Interpelacje i wnioski radnych.
7.Podjęcie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Żarki dla obszaru miasta Żarki
8.Podjęcie uchwały w sprawie przekazania pozytywnie zaopiniowanego projektu Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Żarki do organu regulacyjnego.
9. Podjęcie uchwały w sprawie zasad usytuowania na terenie Gminy Żarki miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.
10.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Gminy Żarki .
11.Uchwalenie zmian w uchwale Nt XLIV/339/2018 Rady Miejskiej w Żarkach z dnia 28 czerwca 2018 roku w sprawie zaciągnięcia pożyczki pomostowej z WFOŚiGW w Katowicach
12.Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych pożyczek i kredytów
13.Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia preferencyjnej pozyczki rewitalizacyjnej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020
14.Uchwalenie zmian w budżecie gminy Żarki
15.Uchwalenie zmian w WPF na lata 2018-2024
16.Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia dla Burmistrza Miasta i Gminy Żarki
17.Odpowiedzi na interpelacje
18.Sprawy różne,bieżące
19.Zamknięcie obrad XLV sesji21 odpowiedzi na “Sesja i komisja na żywo na facebooku”

 1. CWANIAK pisze:

  Czemu tej staruchy jędzy jednej nikt nie przegoni z tego stołka co zajmuje muzealna dama. Wynocha z nią cyganką ufarbowaną na blond

  19
  7
 2. Domyślny pisze:

  Popieram wpis Cwaniaka !!!

  18
  7
 3. mieszkaniec pisze:

  Taka prawda że nikt z pozostałych zasiadających w tej radzie nie potrafiłby poprowadzić sesji. Dlatego też będziemy staruszkę oglądać jeszcze dłuuuuugo.

  17
  6
  • Domyślny pisze:

   Ludzie teraz się zmobilizują i w wyborach przerwią to bezprawie .Miejmy nadzieję ,że większość z tych darmozjadów nie wejdzie do Rady Miasta !!!

   19
   4
 4. Werty pisze:

  No rzeczywiście ona jest niezastąpiona tak samo jak była w szkole ,odeszła by wcześniej na emeryturę ale nie widziała godnego następcy na swoje miejsce tak jest i teraz trzyma się babsko stołka bo kasa dobra jest a robota żadna .

  21
  4
 5. bruno pisze:

  Nic tak oka i ucha nie cieszy jak widok poważnej i opanowanej kobiety potrafiacej prowadzic obrady tak ze żaden byle ……………. Nie daje rady zrobić show ?

  9
  21
  • CWANIAK pisze:

   Podły babsztyl karierowiczka a nie kobieta. Współczuję rodzinie tej bufonki

   19
   4
   • waga pisze:

    Do Cwaniaka i Domyślnego : życzę Wam moi drodzy dużo zdrowia,samych słonecznych dni i grona wiernych i oddanych przyjaciół; Życzę Wam również aby nikt nigdy nie skierował do Was ani członków Waszych Rodzin takich słów i stwierdzeń jak Wy to zrobiliście w swoich powyższych wpisach.

    11
    12
 6. haha pisze:

  bardzo ciekawa sprawa z nitką wodociągu do działek rodziny przewodniczącej w Jaroszowie a pani przewodnicząca znowu nie odpowiedziała!

  19
  4
  • HARMONIUSZ pisze:

   Nabrała baba wody w usta bo się okazało że do jej działki przeciągnięto nitkę wodociągu na odcinku około 800 metrów i dla księżnej dało się i jeszcze prąd do babsztyla działki doprowadzono i to jest biedna gmina ?

   19
   3
   • bruno pisze:

    Ciemniaku pradu gmina nie podlacza hehe?widac ze z wiedza jestes na bakier hehe ?

    2
    6
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

     Pani bruno widać że Pani zasiada w magistracie żereckim i Pani jest dobrze zorientowana co i jak się dzieje ??? Okularki czasami się nie pokrywają parą jak Pani taka jest wściekła ??? Przy takiej złości to Pani skończy jak Skarbnik Gminy.

     2
     0
   • bruno pisze:

    gmina ciemniaku pradu do dzialek nie doprowadza heheheh coraz mniej rozgarnieci sa wyznawcy show mena hihihihihi

    5
    15
 7. Roman G. pisze:

  Nie było za dużo mieszkańców zainteresowanych obradami

  9
  5
  • OFERMA pisze:

   Mieszkańcy oglądają w domu wystąpienia samorządowców a pojedyńczy mieszkańcy boją się przychodzić do urzędu gminy bo burmistrz jest jurny i bije mieszkańców i gości to każdy się teraz boi żeby nie zostać pobitym przez burmistrza z Żarek bo dość że jest burem to i mistrzem durnowatości co razem daje burmistrz.

   9
   5
 8. Turysta pisze:

  Największym osiągnięciem Burmistrza jest obrzydzenie mieszkańcom angażowania się w sprawy społeczne.
  Tak jak Nowakowa i jej następcy uczą dzieci by najgorzej w powiecie pisały egzaminy, tak Podlejski robi aurę tajemniczości władzy by nie wyrosła konkurencja.
  Rządy Podlejskiego to w propagandzie jedno wielkie pasmo sukcesów, tylko zaciąga kredyty na spłatę starych kredytów, czyli rolowanie zadłużenia.
  Gmina bez publicznego WC, z walącymi się stodołami, bez chociażby jednego przewodnika turystycznego.
  Okoliczne pola podobnie jak stodoły dają obraz doszczętnego upadku gospodarczego. Brak jakiejkolwiek pracy dla chociażby kilku finansistów.
  Pytam ile w Żarkach firm prowadzi pełną księgowość?
  Pytam jak wielkiej grupy mieszkańców jest reprezentantem Bruno?
  To, że mało ludzi przychodzi na sesję nie jest porażką portalu Żarki.pl tylko wielką tragedią mieszkańców gminy.

  11
  3
  • bankowylasek pisze:

   nic tak nie wyszło czarnemu panu jak czwarte dziecko i się naprawdę udało i nie ma podstaw do tego podobieństwa hihi ,haha

   8
   2
  • bruno pisze:

   Wiesz ja też moge zapytac jakich mieszkańców reprezetuje darek ?? Bo wczoraj nie odpowiedzial a to bardzo ciekawe ?

   2
   8
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

    Pani bruno ja reprezentuje mieszkańców Sołectwa Kotowice ponieważ zasiadam w Radzie Sołeckiej wsi Kotowice a po drugie nie pozwolono mi zabrać głosu ale to przez Pani Szefa Podlejskiego łącznie z Pani wieloletnią dyrektor Przewodniczącą Nowak. Pani bruno pracując w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki to Pani powinna się orientować w większości spraw. ???

    1
    0
  • Fille pisze:

   Taki z ciebie turysta jak ze mnie mistrz wagi ciężkiej.Widać ,ze do szkoły miałeś ostro pod górkę skoro piszesz,że nauczyciele tak źle uczą;no w twoim przypadku faktycznie ponieśli edukacyjną porażkę!
   Cyt :”Okoliczne pola podobnie jak stodoły dają obraz doszczętnego upadku gospodarczego. Brak jakiejkolwiek pracy dla chociażby kilku finansistów” -przecież możesz tym znanym ci kilku finansistom zaproponować uruchomienie banku w jednej ze stodół,może cię zrobią dyrektorem ? Co przymierzasz się do pisania pracy doktorskiej z dziedziny finansów,że interesują cie dane liczbowe o firmach prowadzących pełną księgowość?
   Wg ciebie tragedią /wielką/jest to,ze na sesję przychodzi tak mało ludzi ; czy ty znasz znaczenie słowa :tragedia ?

   3
   8
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Turysto dla informacji to Pani bruno jest pracownikiem UMIG w Żarkach.

   2
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *