zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
Skrócone godziny pracy Urzędu Miasta i Gminy Żarki
12 czerwca 2019 r. | 08:51
22

Ze względu na panujące od kilku dni upały, Burmistrz Żarek zarządził skrócenie czasu pracy pracowników Urzędu Miasta i Gminy Żarki bez obowiązku odpracowania i zachowania prawa do wynagrodzenia.

Do 14 czerwca urzędnicy będą pracować tylko sześć godzin na dobę.

PAWEŁ GĄSIORSKI22 odpowiedzi na “Skrócone godziny pracy Urzędu Miasta i Gminy Żarki”

 1. Werty pisze:

  Górnicy pracują po 6 godz jeżeli temperatura na dole przekracza 36 stopni , ja nie sądzę żeby w pomieszczeniach budynku była taka temperatura i znowu laba na koszt podatnika , oj rozrzutny ten nasz burmistrz .

  18
  4
  • Glob pisze:

   Nauczyciele pracują po 3 godziny ,miesiąc strajkowali ,zdążyli z przerobieniem programu ? mieli zapłacone za strajk ? niech strajkują w wakacje a nie od września,po co tak długo czekać w pogotowiu strajkowym ?

   13
   4
 2. Norek pl pisze:

  a my nasz kochany prezesie całe wodociągi czekomy na decyzyje

  11
  3
 3. Czemu? pisze:

  Werty jak ty nibu takiego mądrego udajesz to wyjasnij .
  Jak tam jest tak dobrze to czemu niektórzy pracownicy odchodza na wlasne życzenie co??

  6
  7
 4. Pol pisze:

  Najlepiej to niech już w ogóle nie chodzą,, pracować,, do urzędu tylko zostaną w domach bo tylko szkodzą mieszkańcom

  13
  5
 5. bazarek pisze:

  e no muszą bo tak to się wyszykują żeby w godzinach pracy zakupy sobie zrobić i jeszcze za to maja płatne

  13
  4
 6. Jasiek pisze:

  Poczta w tym samym budynku jest i pracownicy tam pracują ,byłem o godzinie 12 wentylatory włączone a panie pracują ,listonosze w terenie też pracują .Budek po termoizolacji więc w czym problem .We własnych domach też jest ciepło

  15
  4
  • Zenek pisze:

   To ja też piełdole i w domu nic nie robię!
   A niech się tylko coś odezwie moja baba to w momencie ją zaskoczę!!!!
   ,,Jest gorąco i CH…j !! Babo jedna ty”

   10
   3
 7. Chłodziak pisze:

  “Przepisy bhp określają, że w pomieszczeniach, w których jest wykonywana praca, pracodawca powinien zapewnić temperaturę odpowiednią do rodzaju wykonywanej pracy, tj. metod pracy oraz wysiłku fizycznego włożonego do jej wykonania (§ 30 rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bhp). W przepisach nie ma jednak określonej maksymalnej temperatury, która powinna być zapewniona w pomieszczeniach pracy. Zostały tylko ustalone jej minimalne wysokości. Nie oznacza to, że pracodawca może dopuścić do występowania w pomieszczeniach pracy nadmiernie wysokiej temperatury. Jeżeli bowiem w pomieszczeniach pracy będzie wysoka temperatura, to nie będzie odpowiednia do danego rodzaju wykonywanej pracy.
  W związku z tym specjaliści bhp uznają, że w pomieszczeniach biurowych temperatura nie powinna przekraczać 30°C, przy ciężkiej pracy fizycznej w hali 28°C, a w warunkach szczególnych 26°C.”

  10
  4
 8. lekarz pisze:

  Mam nadzieję, że wszyscy lekarze w przychodni żareckiej też będą mieli skrócony czas pracy.
  Przecież jutro przyjdą urzędnicy z przegrzanym organizmem i mogą na wycieraczce pod przychodnią poczekać na ochłodzenie.

  Życzę zdrowia, szczególnie psychicznego a Klemensowi Podlejskiemu zalecam pilne okłady czoła lodem.

  12
  2
  • Pacjent pisze:

   Lekarzu -lepiej się nie wypowiadaj.siedzisz w klimatyzowanym gabineciku ? wylizingowane autko też z klimą i promocją dla przysięgających eskulapowi?Proszę Pana Boga tylko o zdrowie,żeby mnie uchronił od potrzeby kontaktu z “służbą” zdrowia,t ą z NFZ-u.

   4
   5
 9. Robert pisze:

  Lód potrzebny jest do drinków a czołem mu procenty umykają co świadczy czerwone jego lico

  6
  1
 10. urzędniczka pisze:

  Panie “rerdaktorze” do.srywaczu, i inni jemu podobni – różnica jest taka, że górnik w kopalni wykopie na pewno więcej przez 8 godzin, niż przez 6. A urzędnik i tak musi zrobić to co ma do wykonania. Urząd czynny normalnie, pracownicy zmieniają się, nie ma problemu z obsługą interesantów. Ja wczoraj o 14 spakowałam swoje tabelki na pendriwa i upalne popołudnie spędzałam w cieniu przy drinku z lodem, bezalkoholowym oczywiście. Za tabelki zabrałam się koło 21, do 24 były gotowe. Z przerwą na prysznic. Pracuje tak wiele urzędów i biur, nie tylko w Żarkach. Dziś też mam pendriva, pozdrawiam 🙂

  6
  4
  • Kila pisze:

   I to się nazywa wynoszenie poufnych informacji poza budynek pracy.kara. tak ciężko urzedasy pracują aż muszą skrócić czas pracy, to może i skrócić im wynagrodzenie

   7
   2
 11. Julka pisze:

  W poniedziałek w upały Państwo POLSKIE urządzając “ścieżkę zdrowia”zamęczyło na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie żołnierza. Zobaczymy czy ekscelencje i eminencje biskupi generały Leszek Głódż i Józef Guzdek pochowają ofiarę w Katedrze Wojskowej w Warszawie podobnie jak zamordowanego lewaka Prezydenta Gdańska Adamowicza.

  Mam nadzieję, że uroczystości pogrzebowe zamęczonego żołnierza z Katedry będzie transmitowała Telewizja Publiczna w całości.

  W głębi duszy obawiam się, że Biskupi są tak zajęci liczeniem pedofili i pedałów we własnym gronie , że nie zauważą tej tragedii

  5
  3
 12. Bez hejtu pisze:

  Ludzie opanujcie się bo ten wasz hejt pod adresem urzędników was samych zadławi. Różne urzędy są na całym świecie Samorzadowe urzędy są w całej UE i nie tylk0. Są potrzebne gdyby nie były potrzebne to by ich nie było. Wejdziesz jeden z drugim do urzędu na kilkanaście minut i wydaje ci się że już całą wiedze pojąleś.Jak taki jesteś bystry to wejdz gdzie indziej na kilkanascie minut i też wszysto pojmiesz???Tam są ludzie którzy przez lata na bieżąco muszą uczyć sie róznych wymogów jakie przepisy wprowadzają.

  3
  6
 13. z Hejtem pisze:

  Masz rację. Urzędnicy muszą się uczyć, a pozostali chętnie się uczą i rozwijają swoją wiedzę i osobowość.

  6
  1
 14. Hehe pisze:

  Hehe Którzy pozostali ?

  3
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *