zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
Słaba segregacja śmieci w Żarkach
29 stycznia 2020 r. | 11:32
4

Serwis Samorządowy PAP, na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego, opublikował ranking gmin za 2018 rok, które najlepiej segregują odpady komunalne, według wskaźnika odpadów komunalnych zebranych selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku.

Urząd podkreślił, że wskaźnik ten dotyczy zbiórki selektywnej, a nie procesów przetwarzania odpadów i nie jest wskaźnikiem ilościowym opisującym zjawisko recyklingu.

W miastach w 2018 r. zebrano selektywnie 106 kg na mieszkańca, na obszarach wiejskich 76 kg na mieszkańca. Co ciekawe ilość selektywnie zebranych odpadów jest bardzo zróżnicowana w poszczególnych powiatach i gminach i zależy w dużym stopniu od tego, jak został zorganizowany przez władze lokalne system zbierania tego typu odpadów - informuje Serwis Samorządowy PAP.

Jak na tle powiatu myszkowskiego wypadła gmina Żarki? Niestety, słabo. Gorzej niż w Żarkach jest tylko w Niegowie i Koziegłowach. Segregowane odpady w Żarkach stanowią tylko 32,50 proc. całości. Najlepiej segregują mieszkańcy gminy Poraj - 48,60 proc.

powiat myszkowski:
Poraj - 48,60%
Myszków - 38,70%
Żarki - 32,50%
Niegowa - 24,40%
Koziegłowy - 18,70%

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Słaba segregacja śmieci w Żarkach”

 1. Wszystko widzi. pisze:

  A czym bedziemy rozpalac w piecu?

  4
  1
 2. Aplikant pisze:

  Co to kurna za :PLASTIC, PAPER,GLASS ? W POLSCE JESTEŚMY !

  12
  2
 3. Heniu pisze:

  Ale torby wyprodukowane w Chinach. Napisy po Angielsku by były uniwersalne.

  4
  1
 4. Nowy pisze:

  Z tym rozpalaniem w piecu to nie żartujcie sobie. A tak naprawdę, to myśle że to wynika z tego, że jest bieda i każdy robi zakupy na, targu, zakupy pakuję się do torby.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *