zachmurzenie umiarkowane
24°
22°
wtorek
Reklama
Słaby radny z PiSu!
16 sierpnia 2018 r. | 11:12
31

48-letni Mariusz Pompa to jeden z tych radnych, który w trakcie kadencji uzupełnił swoje wykształcenie (teraz ma średnie). Prowadzi własną działalność gospodarczą. Do rady dostał się z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Ma 40 000 zł oszczędności. Nie posiada domu ani mieszkania. Jako radny, oprócz tego, że siada tyłem do Mieszkańców, niewiele robi. Chociaż, uaktywnił się, jak pojawiliśmy się z kamerą na sesji.

Pompa w ubiegłym roku z tytułu prowadzenia działalności zarobił 45 980,56 zł. Do tego jako radny aż 14 655 zł!

Jego oświadczenie majątkowe możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI31 odpowiedzi na “Słaby radny z PiSu!”

 1. Wyborca pisze:

  takich beznadziejnych mamy radnych

  34
  9
 2. Magda pisze:

  Co -to teraz zleconko było na grilowanie Mariusza ? Ma zrobić miejsce Marysi ?

  13
  33
 3. bruno pisze:

  Tematy się koncza i mamy do czytania tematy z dupy ….?

  6
  28
 4. Ja pisze:

  Tych słabych radnych w Żarkach jest więcej, znam ooobiście co najmniej jednego jeszcze.

  21
  20
 5. zarki pisze:

  Myślałem ze pan Mariusz jest osobą która ma własne wyrobione zdanie na temat , władz miasta ale chyba się pomyliłem, głosuje jak mu zagrają , za budżetem, za pożyczka, tak naprawdę nie wiadomo po co , chyba na drogi dla znajomych lub płacenie za podłącze dla pensjonatu syna. Pana Burmistrza oczywiście.
  No ale pan Mariusz chyba zadowolił się pracą dla córki, no bo jak inaczej można głosować , i nie mieć własnego zdania.

  41
  12
  • Marcin Labocha pisze:

   Jego własne wyrobione zdanie jest identyczne ze zdaniem czarnego pana.

   39
   7
   • Ja pisze:

    I tu się mylisz Panie Marcinie L. ! Pan Mariusz Pompa ma Swoje zdanie i je wyraża. A co ? to,że jest radnym to Jego córka nie może pracować na terenie gminy Żarki ? Ma wyjechać na zieloną wyspę , ponieważ poprzednia ekipa rządowa zachęcała polską młodzież do emigracji ? Czy członkowie rodzin radnych nie mają prawa funkcjonować na terenie gminy w której od pokoleń Ich rodziny żyły ? . ps. Nie jestem członkiem rodziny Pana radnego Mariusza ,nie zaliczam się do grona Jego znajomych.Nie interesuje mnie ile minusików sypnie się na mój wpis.Mam swoje zdanie i je wyrażam.

    20
    39
  • Leksykon pisze:

   A co powiesz ,że podobno jeden z bliskich członków rodziny czołowego radnego pochwalił się ,że idzie do pracy do gminy ? też o tym wspomnisz ?

   32
   0
 6. Kocur pisze:

  Pan Radny Pompa nie uprawia w Radzie polityki .Co to oznacza ? wypełnia mandat radnego w oparciu o art.23 i 23″a” u.s.g.,który przytaczam :
  Art.23.
  1. Radny obowiązany jest kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy. Radny utrzymuje stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmuje zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawia je organom gminy do rozpatrzenia, nie jest jednak związany instrukcjami wyborców.ust.2/…/
  art.23a.1
  Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają
  ślubowanie:Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście
  obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i
  jej mieszkańców”. Czy może już teraz dla autora ‘zarki” jest wiadomym dlaczego radny głosuje za budżetem i innymi uchwałami niezbędnymi do rozwoju gminy ? Co ?! ma wszystko negować bo tak Jola ,Krysia czy Marysia tego oczekują ?

  .

  8
  27
 7. Pompa Mariusz pisze:

  Miałem nie wypowiadać się na tym forum , bo z kim tu polemizować ? z ludzmi ukrywającymi się za pseudonimami , nie mającymi odwagi autoryzować swoje wypowiedzi? . Ale ponieważ ten artykuł a raczej marne “wypociny” nie mającego pomysłu na życie pseudo dziennikarza dotyczą mojej osoby , postanowiłem pozwolić sobie na mały wpis . Panie Gąsiorski już sam tytuł świadczy o pańskiej nie wiedzy i ignorancji , lub celowym działaniu . Na jakiej podstawie Pan mnie ocenia ? ma Pan jakieś kryteria ? Nie ma Pan się czego uczepić , to pisze Pan o moich dochodach , lub ze nic nie robie i siedzę tyłem do mieszkańców … żenada . No a już tekst że uaktywniłem się w momencie zainstalowania kamery jest strzałem w przysłowiowa piętę -bo niby z kąd możesz Pan wiedzieć jak aktywny byłem wcześniej skoro żeś Pan nie bywał z kamera na sesjach ? Mam pytanie do Pana – Ja prowadze działalność , wytwarzam pewne produkty i odprowadzam do skarbu państwa podatki , a co Pan wnosi do naszego społeczeństwa ? Jakie dobro Pan wytwarza ? Czy może mi Pan zaproponować coś, przy pomocy czego wspólnie moglibyśmy coś zbudować ? wątpię … ponieważ to co Panu najlepiej wychodzi to nie jest budowanie wspólnego dobra , ale burzenie tego co juz jest . Do wszystkich którzy tak bardzo “przejmują ” się moją osobą , moimi poglądami i moja rodziną . Proszę sie nie martwić …
  Ci którzy mnie znają wiedza jakim jestem człowiekiem , wiedza tez że mam twarde i nie zmienne poglądy których nie zmieniam , jeśli cos robie to nie trąbie o tym po “rynku” i nie szukam poklasku . Ni twierdze że jestem doskonały , ale na pewno jestem wierny swoim patriotycznym i prawicowym poglądom i jestem uczciwy -czego ani Gąsiorski ani inii sfrustrowani komentatorzy mi nie odbiorą .Praca radnego to nie walka z innymi ludzmi za wszelka cena bo nie są “nasi” to nie negowanie wszystkiego (nawet jeśli jest dobre ) bo nie pochodzi od “nas ” Tak działa dzisiejsza Totalna opozycja ale nie Ja !!! Życzę miłego dnia i udanego życia .
  Pompa Mariusz

  19
  35
 8. Barbara Ochocka pisze:

  Brawo,brawo Panie radny Mariuszu ! Czekałam na Pana reakcję i nie zawiodłam się.Życzę Panu aby mądre społeczeństwo wybrało Pana na następna kadencję .Barbara Ochocka.

  16
  33
  • Dociekliwy pisze:

   Z całym szacunkiem do Pani Barbaro zapytanie czy Pani tak każdego radnego broni ,czy ten radny szczególnie Panią ujoł ,że pani tak wystąpiła w jego obronie ! Pani tych radnych trochę poznała -zdziwiony jestem że pani tego jedynego wzięła teraz przed kampanią pod swoje skrzydła !!! Zawsze się wydawało ,że pani taka. Bezstronna ! Na pewno jest to za zgodą burmistrza !

   29
   8
  • Pseudonim pisze:

   Tuwim posługiwał się 100-ma pseudonimami.

   Aleksander Głowacki również.

   Ks. Tymoteusz również jest ksywą.

   Nie ważne czy ktoś pisze pod pseudonimem. Najważniejsze jest co pisze.

   Pytanie z kim tu polemizować? Świadczy o Pana, pogardzie do drugiego człowieka Panie radny Mariuszu Pompa.
   Takie Pana stwierdzenia dyskwalifikują autora jako osobę godną zaufania publicznego.

   19
   5
 9. Crazy Frog pisze:

  Nie wiem kto zarządza tym portalem . Ale widzę ze jak komentarz nie pasuje to zostaje usunięty ! Pewnie pan pseudo dziennikarz …

  11
  10
 10. Pompa Mariusz pisze:

  Panie “Pseudonim” piszesz Pan głupoty jak wielu innych , oczywiście pod przykryciem bo jak że by inaczej -brak odwagi przedstawić się …prawda? . Na Pańskie wywody odpowiem tak : Jesteś Pan pijak , damski bokser i złodziej , a teraz proszę mi powiedzieć jak się Pan obroni przed tym co napisałem. Ujawni Pan swoja tożsamość ? spotka
  pan się ze mną i na wtyka mi ile wlezie ? a może poda Pan mnie do sądu ? Nie , nie może Pan nic zrobić , nie może Pan się w żaden sposób wybronić , dla czego ? ano dla tego że ja tez teraz obraziłem i pomówiłem jakiegoś bliżej nikomu nieznanego ” Pseudonima” . Chcesz Pan szacunku ??? to szanuj innych a Bolesława Prusa zostaw w spokoju .

  9
  7
 11. Pseudonim pisze:

  Wiem kim jestem, co robię i co sobą reprezentuję.
  Im człowiek jest bardziej wyrazisty, odważny tym więcej ma wrogów.
  Nie interesuje mnie kto i co mówi lub pisze na mój temat i nie mam najmniejszego zamiaru się bronić.
  I w dalszym ciągu uważam, że pisanie pod własnym nazwiskiem nie jest konieczne jeśli się nie piastuje funkcji publicznej.
  Niech Pan weźmie przykład z najpopularniejszej książki czyli Biblii. Tam w Niedzielę Palmową witali Chrystusa entuzjastycznie jak Króla. Już za kilka dni skazali Jezusa na śmierć krzycząc iż mają jednego króla żydowskiego Heroda. Paradoksalnie żądali uwolnienia rzezimieszka Barabasza.
  I co miał Chrystus zrobić idąc niewinnie na śmierć?
  Podburzanie gawiedzi jest stare jak świat. Wtedy też kapłani czuli zagrożenie dla swojej kasy widząc jak Chrystus pociąga za sobą tłumy.
  Obecnie tą samą technikę z tłumami stosuje się przed wyborami.

  Dziwnie tylko przy Pana osobie zaznaczają radny PiS, Partią reszty radnych jest koryto.
  To Pan podnosi swoje wykształcenie i pomimo braku studiów prowadzi Pan prywatną działalność.
  Tylko pogratulować.
  Nie ukończył Pan w ZDZ na Sosnowej Ekonomii i nie szuka pan dla siebie w przeciwieństwie tych po studiach miejsca w Urzędach by brać 13-tą pensję i nagrody za obecność w pracy tylko radzi Pan sobie w tej rzeczywistości pełnej układów.
  Jestem pełen uznania dla Pana, jednak zwróciłem uwagę na styl wpisu.
  Jak Pan wie jest to pierwszy portal na którym wielu ludzi ma możliwość się wypowiedzieć. wszyscy uczymy się sztuki porozumiewania i wyrażania własnego zdania.
  To, że ktoś nie umie się przyzwoicie wypowiedzieć lub celowo w chamski sposób obraża innych nie może nas upoważniać do riposty na podobnym furmańskim poziomie.
  Co do Pana działalności jako radnego nie wypowiadam się, ponieważ po prostu jej nie znam.

  Życzę powodzenia

  6
  5
  • Pompa Mariusz pisze:

   Dziękuje za ten jakże pouczający wpis , przypomniał mi Pan jak ważne jest bycie sobą i zachowanie kultury wypowiedzi . Kiedy emocję biorą górę , a tak było w przypadku mojego poprzedniego wpisu, trudno jest zachować spokój- za co przepraszam .
   Mam nadzieję że słowa które skierował Pan do mnie , dotrą też do serc innych użytkowników tego forum i poprawi się kultura wypowiedzi oraz co za tym idzie , opadną trochę emocje.
   Chapeau bas

   5
   5
 12. Pompa Mariusz pisze:

  Dziękuje za ten jakże pouczający wpis. Przypomniał mi Pan jak ważne jest bycie sobą i zachowanie kultury wypowiedzi . Kiedy emocję biorą górę , a tak było w przypadku mojego poprzedniego wpisu, trudno jest zachować spokój- za co przepraszam .
  Mam nadzieję że słowa które skierował Pan do mnie , dotrą też do serc innych użytkowników tego forum i poprawi się kultura wypowiedzi oraz co za tym idzie , opadną trochę emocje.
  Chapeau bas Panie Pseudonim

  5
  5
 13. mama pisze:

  A ja dziękuje radnemu za chodnik na Koziegłowskiej taki jest ładny szkoda że w rowie a zapomniałam droga wojewódzka co ja mogę

  8
  4
 14. Pompa Mariusz pisze:

  Szanowna mamo i po co ten sarkazm , dobrze Pani wie że wiele osób jest zaangażowanych w sprawę budowy chodnika -ja również . Próbujemy wspólnie wywrzeć na władzach województwa, naprawienie błędu jakim był remont drogi bez przebudowy pobocza . Zapewniam Panią że to jeszcze nie jest koniec , na pewno się nie poddamy .

  3
  3
  • mama pisze:

   zbliżają się wybory więc znowu coś trzeba obiecać staramy się ale co my możemy pierdu pierdu

   3
   3
  • Karol pisze:

   Pierdu -pierdu to jak się załatwia sprawy w naszej Gminie Wiadomo ,że nasi Radni -nic nie mogą bo jedynym decydentem od 20 lat jest burmistrz Żarek Klemens Podlejski -nie czarujmy się -tak będzie do Wyborów !!!!! Ale miejmy nadzieję , że to się zmieni !!! Ludzie nie miejmy klapek na oczy ! Ludzie otwierajmy się na młodych -Otwartych na nowoczesność! Bo na razie Żarki -to bardzo duża Wiocha !!!!

   4
   1
 15. Karol pisze:

  Zapomniałem dodać,że większość głosów radnych to renciści,emeryci i pracownicy podlegli burmistrzowi -wiadomo,że wszyscy o tym wiedzą ! -o kogo chodzi !!!

  3
  3
 16. Karol pisze:

  A pan Panie Mariuszu się sprzedał ! A ja głosowałem na Pana Zawiodlęm się na Panu !

  4
  2
 17. MO pisze:

  A już milicyjny emeryt to na pewno ma swoje zdanie.
  Jedyną decyzję jaką w życiu zawodowym podejmował to czy Obywatela pałą w nerki czy w potylicę.

  1
  0
 18. Mami pisze:

  A ja mam pytanie do radnego Pompy co zrobił i o co zabiegał w czasie swojej kadencji bo nie wiem mieszkam w tym okręgu niech się pochwali bo znowu wybory i pewnie to ze należy do PiS już nie wystarczy

  0
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *