zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
Sołtys przywłaszczył ponad 60 tys. zł?
20 grudnia 2017 r. | 10:01
17

Na spotkanie sołeckim w Zaborzu dotyczącym pieniędzy wspólnoty przeznaczonych na świetlice wiejską, cały czas pojawiała się kwota 50 000 zł. Okazuje się, że chodziło o znacznie większą kwotę.

Przypominam, że pieniądze ze Wspólnoty Grunotwej Zaborze, zamiast do Mieszkańców, trafiły na prywatne konto sołtysa. A chodzi o kwotę 60 881,15 zł. Na potwierdzenie tych słów, przedstawiam wyciąg z konta bankowego Wspólnego, do którego udało mi się dotrzeć.

Panie Sołtysie, gdzie są pieniądze Wspólnoty?

Wyciąg bankowy możecie zobaczyć poniżej, podobnie jak wideo ze spotkania z Mieszkańcami.

W mojej ocenie, mogło dojść tutaj do przestępstwa przywłaszczenia znacznej gotówki. Sprawą powinny zająć się odpowiednie służby.

PAWEŁ GĄSIORSKI


Spotkanie sołeckie

Spotkanie sołeckie z mieszkańcami Zaborza (Gmina Żarki - 08.12.2017).✅ Sołtysie, co się dzieje z pieniędzmi wspólnoty?✅ Budowa świetlicy.

Publié par Gmina Żarki sur samedi 9 décembre 2017

 17 odpowiedzi na “Sołtys przywłaszczył ponad 60 tys. zł?”

 1. Wyborca pisze:

  sprawa dla policji lub prokuratury

  0
  0
 2. Kazik pisze:

  Wyborca zgadzam się s Tobą że to jest sprawa dla prokuratury.

  0
  0
 3. Alicja pisze:

  Pan Burmistrz chyba w Gminie ma pod swoją pieczą Wspólnoty Wiejskie ! Dlaczego zezwala na taką Samowolkę?A ten Sołtys to chyba z zaświatów,kto takiego niedorozwiniętego wybrał? Nie no nie mogę! Widać ,jasno i wyraźnie na przelewie dwa lata temu kwotę, Taką kwotę można zainwestować! Data poprzedniego wyciągu 2008 !Ludzie o pomstę do nieba to wola !Jak można przelać pieniądze tzw Wspólne na prywatne konto ? Co na to ? Urząd Skarbowy ? Jaka ciemnota w tym Zaborzu to widać po wypowiedziach zgromadzonych ! Pan Burmistrz takimi małymi wioskami się nie zajmuje ! Tam nie ma dla niego wyborców!!!!!!!!!!!! Nieznajomość prawa nikogo nie zwalnia od odpowiedzialności !-uczono mnie tego w szkole !

  0
  0
 4. Alicja pisze:

  Odpowiedzialności i konsekwencji !!!!!!!!!!!!

  0
  0
 5. Julia pisze:

  Z tą ciemnotą to chyba Alicja przesadziłaś ! Faktem jest ,że łatwiej steruje się ludźmi nieświadomymi pewnych spraw Nie znających ,albo nie chcących znać podstaw prawa . Ale moźna było pytać,koniec języka za przewodnika jak to staropolskie przysłowie mówi !

  0
  0
 6. Nauczyciel pisze:

  Z tą ciemnotą to tak nie do końca, tam mieszka była dyrektor pani U.Rusinek ,która wypowiadała się na tym zebraniu

  0
  0
 7. Nauczyciel pisze:

  Zapomniałam dodać, że to była dyrektor szkoły podstawowej w Przybynowie

  0
  0
 8. Marcin Labocha pisze:

  No właśnie jeszcze urząd skarbowy trzeba zawiadomić

  0
  0
 9. Zdzisław pisze:

  Proszę poczytać,aby się nie powtarzać komentarze juź były Jak Sołtys zwołał zebranie w Zaborzu ,na którym był nasz pan Burmistrz !!! Tam na tym zebraniu burmistrz Głubka udaje, Upodobnił się do sołtysa

  0
  0
  • MARUDA pisze:

   Zdzisławie ale w tym Zaborzu to były kabarety i dwoje aktorów i do tego pretendentka do przyznania orderu od Burmistrza za wybitne osiągnięcia z zakresu lizusostwa dla ukochanego,najlepszego najszczerszego w historii Żarek Burmistrza a niczym będą płakać jak za KIM IR SENEM z KOREI PÓLNOCNEJ ,tak to można ująć w spektaklu odegranym przez Panią Rusinek byłą dyr Szkoły Podstawowej z Przybynowa. Ta sama postawa co PRZEWODNICZĄCEJ Stanisławy Nowak-moim zdaniem wierne sługusy-lojalki oni chyba wszyscy podpisali a lojalki Burmistrz Podlejski to lubi i coś więcej o lojalkach to mógłby Burmistrz Podlejski opowiedzieć a przecież jest Katolikiem to spoleczna spowiedź by się przydała.

   0
   0
 10. Zdzisław pisze:

  A gdzie Bruno i te wszystkie przydupasy,udają że nie czytają

  0
  0
 11. Zdzisław pisze:

  Bo to są przydupasy z Źarek ,a te przyległe Wiochy koło Żarek to niech idą na DRzEwa

  0
  0
 12. MARUDA pisze:

  Zdzisławie niech swołocz nie dotyka drzewa bo to jest natura i ona nie uczestniczy w polityce,to ich brudne łapy precz od nieskazitelności przyrody.

  0
  0
 13. Uwielbia Żarki pisze:

  Specjalnie przejechałem się do Zaborza na rekonesans, jak 30 lat temu,tak jest teraz,,jak teraz pada deszcz ,Masakra ! 30 lat temu to tam krowy i konie były ,nie zmieniło się Nic. Droga Szkolna -Fatalna ,błoto ,błocicho i nic poza błotem!!!!!!!!

  0
  0
 14. Zdzisław pisze:

  Dziś prawdziwych CYGANÓW już nie ma , tylko koni żal !!!!!!!!!! A BŁOTO I BŁOCICHO ZOSTAŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
  0
 15. zdumiona pisze:

  szkoda ze pan sołtys czy też przewodniczqcy zwlekał przez dwa lata z nieznanych powodów mimo ponagleń i próżb by zarejestrować wspólnote jako spółke prawnie do obecnych przepisów skoro poprzedni zarzqd sie od tego wymigiwał i tam ulokować ponownie te pieniqdze….

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *