bezchmurnie
17°
13°
środa
Reklama
Sondaż wyborczy na Burmistrza Żarek
31 sierpnia 2018 r. | 08:51
65

Do wyborów pozostało kilkadziesiąt dni. Postanowiłem przeprowadzić sondaż wyborczy. Na kogo zagłosujesz w na Burmistrza? Takie pytanie zadałem w naszym sondażu. Do wyboru macie czworo kandydatów: Andrzeja Jakóbczaka, Klemensa Podlejskiego, Krystynę Jasińską i Jarosława Kumora.

Głosowanie trwa na stronie głównej, po prawej stronie pod "oceń radnego". Sondaż potrwa do 3 września do godz. 12:00, następnego dnia zostaną ogłoszone wyniki.

PAWEŁ GĄSIORSKI

This poll is no longer accepting votes

Na kogo zagłosujesz w wyborach na Burmistrza?
382 votes · 382 answers


65 odpowiedzi na “Sondaż wyborczy na Burmistrza Żarek”

 1. bruno pisze:

  Wynik sadazu na tym badziewiu bedziee wiadomy ?wygra radny z ZABORZA hehe ?

  15
  36
  • Duży bob pisze:

   Pani derektor proszę się nie martwić, dalej pani będzie grzać tłuste dupsko na swojej posadce, wygra czarny pan już 21 października noc żywych trupów. Cały cmentarz zagłosuje na czarnego pana.

   1
   5
 2. Karol pisze:

  Ja stawiam na Jarosława Kumora ! To najlepszy kandydat z tej czwórki

  29
  15
 3. EssA pisze:

  Tylko jeden poważny kandydat jest to obecny burmistrz reszta to lekko mówiąc żart sceniczny dla rozluźnienia napięcia 😛

  25
  43
 4. Żarki pisze:

  Ja tylko współczuję nowemu burmistrzowi, bo będzie miał dużą dziurę budżetową do zalatania, bo ten obecny burmistrz doprowadzi do katastrofy, naszą gminę tylko po to by zostać dalej. (pożyczka ostatnia i inne) Ludzie jeżeli sejmik wygra Prawo i Sprawiedliwość, a tak będzie bo tak wynika z sondaży, to burmistrz ewentualny Podlejski nie załatwi żadnych spraw w gminie bo mu nikt nie zaufa, więc proszę się zastanowić za kim będziecie głosować bo może być bida z nydzą. Po prostu nie będzie dotacji na nic, szkoda tej kadencji, już wystarczy prywaty tej władzy (ręka rękę myje).

  34
  15
 5. Moje miasto pisze:

  Jeden to zupełnie nie poważny – Pan Jakóbczak, pewnie żeby rozbić głosy, i żeby było jak do tej pory, ale ludzie są mądrzy i wiedzą jak zagłosuj ą pozdr

  17
  11
  • Moja wieś pisze:

   Wątpię żeby Pan Jakóbczak startował celem rozbicia głosów;weźmie swoje i powie:przekazuję swoje głosy w II turze kandydatowi X czy Y.Tylko żeby nie usłyszał : “tylko krowa nie zmienia zdania”,bo historia ponoć lubi zataczać koło.

   15
   6
 6. Ktos pisze:

  Do Żarki. To znaczy, co? nie będą się liczyć kompetencje, tylko koneksje? A mówili, że ma być normalnie, a to kolejny układ. Przerażenie chwyta.

  6
  20
 7. Edek pisze:

  Sondaż wygra Krystyna Jasińska, wybory wygra Klemens Podlejski. Tyle w temacie.

  20
  31
 8. JB pisze:

  bruno ty to idź już spać bo bredzisz jak mały Kazio bo dużym browarze człowieczku

  14
  2
 9. Moje miasto pisze:

  Nowa jakość może być u dwóch kandydatów nowych i świeżych p. Kumor i p. Jasińska. Natomiast reszta to sam Pan Burmistrz który trzyma wszystkich w garści,(tzn układy np praca, działka, odrolnienie sxybkie, nagrody z kapelusza noi względy za posłuszeństwo) i tak samo m. in p Jakóbczaka który podnosi rękę na zawołanie burmistrza, jaka z niego opozycja, proszę litości. Potrzeba nowej jakości.

  29
  9
 10. Moje miasto pisze:

  Już pierwszy sygnał mamy, na basen zero dotacji, już p Kleszczewski nie pomoże więc nie ma dotacji, jak to miało miejsce wcześniej NA WSZYSTKO. I jaka to była sprawna gmina i burmistrz (o ironio) a tu basta i już tak łatwo nie jest, ludzie się budzą i widzą cwaniactwo władzy, trzeba wziąć pożyczkę żeby drogi przed wyborami zrobić, bo tak sobie zaplanował kampanię p burmistrz – skandal, i głosują te ciemne masy za wszystkim, wstyd. Konieczna zmiana.

  24
  6
 11. Moje miasto pisze:

  Będziemy mieć nowe oświetlenie brawo, a słupy na ul Kozieglowskiej stawiał p Garcarz (firma elgar) kolega p Jakóbczaka,(SLD) wielki krytyk burmistrza. A tu zlecenie, nieprawdopodobne, odpowiedzmy sobie sami WYBORCY!!!!

  11
  8
 12. jola pisze:

  Do Żarki, po 1 sondaze nie mówia że sejmik wygra pis, po 2 sejmik wygrywa sie ślaskiem a tam pisu nie cierpia choćby za ukryta obscje niemiecka. Pis nie wystawia swojego kandydata ani na prezydenta Katowic ani Siemianowic bo nie ma on szans. Po 3 do sejmiku jest szeroka Koalicja Obywatelska z ktora pis nie ma szans na slasku. Po 4 wpuszczajac pis do samorzadow godzicie sie na reczne sterowanie z warszawy, bo im tylko centralizacja w glowie i godzicie sie na misiewiczow + w samorzadzie.

  13
  23
 13. niezadowolona pisze:

  Mam nadzieję na zmiany po tych wyborach, przede wszystkim dlatego, że arogancja władzy sięgnęła zenitu, we wszystkich podległych placówkach zatrudniają “swoich”!!! Wybudowano za ogromne pieniądze kilka budynków które na codzień świecą pustkami, pewnie po to żeby je potem sprzedać! Wybudowano piękną, nowoczesną szkołę, która stoi prawie pusta, podczas gdy w drugiej dzieci “rozbijają się” o siebie na korytarzach! Mieszkaniec jest w hierarchii urzędniczej na ostatnim miejscu, wszystkie nakłady idą na turystę, na którym mają zarobić określone, zaprzyjaźnione osoby. Nie ma żadnej oferty kulturalnej, rozrywkowej, ani sportowej, poza piłką nożną, prowadzoną przez zaprzyjaźnionych piłkarzy i baletem za który rodzice słono płacą, a Dom Kultury chwali się tym sukcesem! Pozbawione zajęć dzieci siedzą w domu przed komputerami, włóczą się po mieście, a co mądrzejsi rodzice wożą swoje pociechy na zjęcia po całym powiecie! Na imprezy plenerowe mieszkańcy też muszą jeździć po całym powiecie, bo władza bardzo dba o to, żeby się mieszkańcy nie spotykali i nie wymieniali poglądami. Stan basenu miejskiego to jest wstyd dla tego miasta! Ludzie!!! To się musi zmienić!

  41
  14
  • sołtysiontko pisze:

   Ludzie nie chodzą na festyny bo po przemówieniach celebryci i celebrytki wiejskie wraz z dostojeństwem z urzednu idzie na jedzenie na salony a szara masa stoi pod chmurkom i liże plastykowe tależyki po kaszance ?

   31
   4
 14. ewa pisze:

  Myślicie, że jak wybierzecie PiS to nie wsadzą swoich? . Ludzie obudźcie się!!! Ilu Misiewiczów mamy w PL? A ilu ludzi ma obecny burmistrz, żeby ich wsadzić na stołek? A ilu jest członków pisu? No zrobiliście rachunek? Jeszcze może być tak, że do Żarek przyjdzie ktoś z np. Częstochowy i będzie rządził w spółkach. PiS to partia gdzie decyzje zapadają na górze
  .

  15
  25
  • haha pisze:

   za głupków ludzi masz? wystarczy wejść do jakiegokolwiek urzędu czy szkoły w gminie i samych MISIEWICZÓW od burmistrza się zobaczy, przyjdzie ktoś nowy to może przewietrzy korytarze. a ty przypadkiem nie jesteś ewa misiewicz??? hahaha

   27
   8
 15. bruno pisze:

  Jak czytam te wasze wypociny to aż mi się zupa zaczyna ulewac !.nosem ?

  5
  19
 16. Niema@wp.pl pisze:

  Już ten argument o tym, iż pewien marszałek wszystko załatwił, to się mocno zyżył. Marszałka nie ma bodajże 5 lat, a inwestycje z dofinansowaniem są. Wejdź na gminną stronę i poczytaj. Tylko w tym roku Budynki Topolowej, budynki wysoka lelowska, kanalizacja i wodociąg na Czarce i Wysokiej, drogi na osiedlu sportowców, boiska w Ostrowie i w Suliszowicach, raz zdarzyło się, że basen jest na liście rezerwowej i wielki kłopot. Wszyscy w Żarkach bez basenu żyć nie mogą? Nie macie czasem ważniejszych tematów, niż basen na dwa miesiące. Co mają na to powiedzieć ludzie przy Młyńskiej i Spadowej, jak tam czekają na asfalty? Ja mieszkam przy Spadowej i chce najpierw dobra drogę na cały rok a potem pójdę się wykąpać. Innym radzę kąpiel już teraz, bo głowy paruja.

  7
  24
  • Fille pisze:

   Zaprzyjaźnieni urzędnicy może zostali i pomagają ? I bardzo dobrze,bo gmina nasza się zmienia a inni nam zazdroszczą

   9
   19
 17. Koniec układów pisze:

  Dokąd tak będzie gdzie się nie wejdzie to ludzie nie kompetentni i ta np:
  1.URZAD przewodnicząca Rady Miasta i jej zastępcy po trupach do celu p Nowak dąży, p Świerdza następny. Radni co niektórzy, statysci m. In Hamerla, Zieliński, Bernacka, Radosz, co zrobili nic, dla siebie jak najbardziej dużo. Żeby dostać pracę w urzędzie to trzeba mieć koneksje z p burmistrzem, a kompetencji zero np p Grabowski, jego styl bycia pozostawia dużo do życzenia i oczywiście kompetencje. Itd itd
  2DYREKTORZY SZKÓŁ, jaki Pan taki kram,
  3KLUB SPORTOWY ZIELONI awansowali do IV LIGI tylko po co, na życzenie burmistrza i mecz po meczu przegrywają, a na stanowisku zmiana z syna p Nowak na kolegę Pana Nowaka, Gawroński a gdzie inne sporty, noi oczywiście w szkole pracują hm dlaczego ciekawe pytanie
  4DOM KULTURY kto dyrektorem p Brzegowska, noi co, rodzina p Burmistrza, a decyzyjnosc i pomysl na funkcjonowanie żadna.
  5PANI RZECZNIK Kulinska jak może pracować w dwóch urzędach, – Olsztyn, ŻARKI nieprawdopodobne.
  I tak można mnożyć, czy nie uważacie że to należy odmienić bo ja tak pozdr

  31
  14
 18. Obudzona pisze:

  Do koniec układów : jakie trupy i jaki cel ? Żeby dostać gdziekolwiek pracę wszędzie trzeba mieć koneksje ;żeby normalnym trybem dostać się do lekarza specjalisty a nie czekać 8 miesięcy albo ponad rok trzeba mieć kuzynkę albo znajomą w rejestracji.ta nienormalność stała się normalnością.

  9
  17
  • niezadowolona pisze:

   Mentalność rodem z PRL-u!!! Dlatego trzeba postawić na młodych, nieskażonych takim myśleniem!

   18
   5
  • Koniecukladow pisze:

   Pan i rzecznik nigdy nie pracowała w dwóch urzedach. Jak nie masz wiedzy, to nie podawaj przykładów wysłanych z palca. Za takie rzeczy można podać do dzisiaj do sądu. Możesz się zdziwić, jak policja zapyta o oszczerstwa na ten temat.

   6
   19
   • Zybi pisze:

    Straszyć to możesz dzieci bateryjką.

    14
    3
   • niezadowolona pisze:

    Pani rzecznik nie jest pracownikiem olsztyńskiego urzędu lecz wiceprzewodniczącą Rady Gminy Olsztyn. Policję raczej nie zainteresuje zwykła ludzka pomyłka.

    7
    5
    • Wyborca dwa pisze:

     Ciekawe czy pani Kulinska na czas sesji,komisji wypisuje kartę urlopowa -bo ostatnio w ZUK ponoć wypisują Chyba za te dni nie pobiera podwójnie Pic na wodę -fotomontaż

     11
     1
     • Wyborca dwa pisze:

      Zapomniałem dodać ,ostatnio sesje i komisje w jednym dniu – zrobili się mniej pazerni ?

      10
      2
 19. Obywatelka Żarek pisze:

  Żarki mają ponad 4 tyś mieszkańców gmina ponad 9 jeżeli wyborcy będą oddawać głosy za wódkę ,zakąskę czy kasę, będzie jak dotychczas. Trzeba ruszyć zwoje mózgowe i pomyśleć kto nie zmarnuje oddanego na niego głosu. Komu zależy na mieszkańcach gminy A nie tylko na członkach swojej rodziny. Stanowiska urzędnicze w Żarkach i Gminie stały się dziedziczne. Popatrzcie czy warto sprzedać się za marne kilkaset zł. czy wręcz za mini bankiet??? Zapraszam z całego serca na wybory nie faworuzyjąc nikogo ale idźcie o zagłosujcie szczerze i uczciwie.

  28
  4
 20. olo pisze:

  wybory wyborami najważniejsze kto liczy głosy

  25
  3
 21. Mieszkanka Jolanta T. pisze:

  Na początek proponuje przewietrzyć Urząd i wysłać część jego pracowników na emeryturę. Kandydatów na emerytów w urzędzie jest dość dużo. Rozpisać jasny i klarowny konkurs który nie będzie zakończony ,,rozmową kwalifikacyjną” która to decyduje o angażu kandydata ( wcześniej i tak każdy wie kto będzie już przyjęty przez ekipę Klimka). Jeśli nie będzie chętnych do pracy w Urzędzie a nowy emeryt będzie chciał dalej pracować to nic nie stoi na przeszkodzie aby go zatrudnić ponownie i aby on pobierał emeryturę i pensję. Uwierzcie malkontenci że każdy z tych nowych emerytów pójdzie na taki układ, Jeden warunek musi być przejrzystość ogłoszonego konkursu. Wilk będzie syty i owca cała. Przy okazji dowiemy się jak to młodzi ,, palą” się do pracy w Urzędzie. Amen.

  18
  8
  • Jolka pisze:

   Proponuję Pani Jolancie T./Tarnowskiej ????/ żeby w pierwszej kolejności przewietrzyła swój dom i swoje podwórko.Przejście na emeryturę to uprawnienie a nie obowiązek !

   12
   9
 22. marek pisze:

  Do Jola T. Szanowna Jolu nie będzie takich konkursów bo już nie są nie potrzebne, PIS zlikwidowało konkursy. Zobacz ile osób tzw. Misiewiczów pracuje i gdzie i porównaj z ich doświadczeniem. Nie wiem co trzeba zmienić, żeby zarządzali kompetentni ludzie. Chyba tylko głosować na takich. Młodych, nie obciążonych prlem i kompetentnych. Tylko gdzie oni są?

  11
  8
 23. Rozsądek pisze:

  Trzeba być zatwardziałym bolszewikiem, żeby w PiS widzieć tylko Misiewicza i nie widzieć nic pozytywnego.

  Nikt nikomu nie zabrania zlecić zewnętrznej firmie doboru urzędników. Tylko jak chce się kręcić lody to takie głupoty wypisuje się.

  Gdzie porządni uczciwi ludzie mieli zdobyć doświadczenie, jeżeli do tej pory zatrudniani są ludzie ze stalinowskiego rozdania. W najlepszym wydaniu po kumotersku. Już po wejściu do biura po sposobie siedzenia i po pierwszym słowie petent orientuje się w jaki sposób dany urzędnik otrzymał to stanowisko.

  Komuchy po wojnie też wymordowały najwspanialszych Polaków pod pretekstem współpracy z Niemcami.
  W wyniku tej operacji i kilku podobnych od 200 lat, obecnie mamy społeczeństwo, które można napuścić jak pijanego na płot.
  Kilkanaście lat temu Kwaśniewski z Milerem jeździli po szkołach i namawiali do wyjazdu za granicę młodych najzdolniejszych Polaków. Stalin Elitę wywoził na Syberię a Miler podstępnie wywiózł współczesną elitę na zachód. ( jeszcze sami zapłacili za bilet). To był sposób na walkę z bezrobociem.
  Ci którzy pozostali wielbią władzę, że potrafi wydać cudze pieniądze. Ich zdaniem jest to szczyt możliwości człowieka.

  12
  16
  • pracownik samorządowy pisze:

   Informuję Rozsądek,że jestem długoletnim pracownikiem urzędu i nie ŻYCZĘ SOBIE określenia : “zatrudniani są ludzie ze stalinowskiego rozdania”.To, że zostałam przyjęta do pracy w okresie przed transformacją ustrojową nie znaczy że jestem po kumotersku,po stalinowsku czy komuszowsku. Dla mnie praca w samorządzie jest służbą ,szanuję ludzi ponieważ tak mnie wychowano.Nie określam ludzi po nazwisku ,używam słowa: Pan,Pani. Nie czuję się winna,że blokuje etat cyt:”porządnym,uczciwym ludziom”. Moje uczucia wobec władzy/bez względu na jej szczebel/ raczej nie określiłabym jako cyt.”wielbienie”.

   15
   10
 24. Marian pisze:

  Zakłamana ankieta!!! o 11:30 pani Krystyna miała 137 głosów, a w wynikach nagle jest 91, skandal

  13
  14
 25. Obserwator pisze:

  Dokładnie! Pani Krystynie w 30 minut zniknęło ok. 40 głosów.
  Gdzie jest administrator !!!
  Jak tego nie wyjaśni to znaczy że portal sięgnął dnaaa.

  13
  12
  • EssA pisze:

   Ten portal dawno siegnal dna, takie same glosowania sa na radnych. Tylko manipulacja , wzajemne wyzywanie sie itp. Do wyborów a pozniej te lipne portale poznikaja 🙂

   10
   9
 26. Ręce opadają pisze:

  Zdjecie z ok. godziny 10:00 http://s6.ifotos.pl/img/IMG201809_qesewra.jpg
  Widać oszustwo

  5
  6
 27. Pan pisze:

  ADMINISTRATOR !!!
  PROSZĘ WYTUŁMACZYĆ KULISY I MANIPULACJE W TYM SONDAŻU !!!!

  13
  7
 28. Wyborca X pisze:

  Jeżeli te manipulacje są prawdziwe, to tylko dobry sygnał dla Pani Krystyny Jasińskiej.

  Nawiasem mówiąc przewaga Pana Kumora nad Panią Jasińską świadczy o manipulowaniu sondażem, lub brakiem znajomości tematu przez głosujących.

  Porównajmy doświadczenie tych dwojga kandydatów.

  10
  6
  • Wyborca & pisze:

   Przedmówco,wyborco X :nie obrażaj 128 głosujących za Panem Kumorem ,których określasz jako wykazujących się. Kto Ci dał do tego prawo ? Za kogo się uważasz ? Ludzie zagłosowali i to należy uszanować.

   12
   6
   • Barbara pisze:

    Trzeba uszanować głosujących na wszystkich kandydatów. Pewnie Pan Kumor też tak myśli.
    Pomniejszenie ilości głosów na Panią Krystynę Jasińską jest poważnym przekłamaniem. Nie traktujmy się w ten sposób.

    8
    7
   • Wyborca X pisze:

    Rozpocznijmy konstruktywną dyskusję nad predyspozycjami poszczególnych kandydatów na burmistrza.

    Sondaż bez merytorycznej dyskusji świadczy tylko o tym kto ma większą rodzinę.

    Chętnie poczytam , dlaczego miałbym oddać głos na danego kandydata.

    Takie wpisy jedynie mają sens. Inaczej ten portal nie przyczyni się do zmian, a ma na to szanse.

    13
    3
 29. Ja pisze:

  Każdy nie lepszy od drugiego. Wszyscy tylko obiecują a jak już wejdą to i tak robią jak chcą!!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *