bezchmurnie
22°
20°
niedziela
Reklama
Spotkanie w sprawie utworzenia filii Szkoły Podstawowej na terenie wygaszanego Gimnazjum
25 lutego 2019 r. | 14:24
23

Dziś tj. 25 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach ul.Częstochowska 61 o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z osobami zainteresowanymi przekształceniem w/w szkoły. Spotkanie będzie dotyczyło uruchomienia drugiej Szkoły Podstawowej w Żarkach czyli filii w budynku gdzie mieści się obecnie Gimnazjum które jest w trakcie likwidacji zgodnie ze zmianami oświatowymi dotyczących funkcjonowania Gimnazjów.

Prosi się wszystkie zainteresowane osoby o uczestnictwo w tej tak ważnej debacie odnośnie przyszłości budynku po Gimnazjum, jego zagospodarowaniu jak i też kto ma uczęszczać do nowo powstałego oddziału. Będą z pewnością tworzone podziały ze względu na rejonizację tj. dzieci miejscowe z Żarek jak i też dzieci które są dowożone z różnych sołectw. Będzie też poruszona z pewnością sprawa ilości klas w tym planowanym nowym oddziale jak też przedział wiekowy uczniów. To spotkanie jest bardzo ważne i dotyczy przyszłości kształcenia dzieci na poziomie podstawowym w Żarkach.

Zapraszam wszystkich którzy mogą przybyć w dniu dzisiejszym na godzinę 17.00.

DARIUSZ SZLĘK23 odpowiedzi na “Spotkanie w sprawie utworzenia filii Szkoły Podstawowej na terenie wygaszanego Gimnazjum”

 1. Szczery pisze:

  Odbiegam od zasadniczego tematu , ale nie mogę się powstrzymać aby o tym nie napisać ! Jak może być taki burdel w jakimkolwiek pomieszczeniu na terenie szkoły .Wstyd i hańba że dzieci na taki syf patrzą ,oby tylko nie brały złego przykładu z tego niechlujstwa dorosłych jaki widać na zdjęciu

  24
  13
  • ann pisze:

   Trudno się z panem nie zgodzić! Wstyd, żeby sekretariat w jakiejkolwiek instytucji tak wyglądał!!! A już sekretariat szkoły? Jak to świadczy o pracownikach? A może warunki lokalowe w tej szkole były jeszcze gorsze niż nam się wydawało???

   21
   12
   • Leon pisze:

    Nie przypominam sobie, żebym miał przyjemność oglądać taki bałagan w jakimkolwiek gabinecie dyrektora!!!!!

    4
    1
  • wyborca Żarki pisze:

   Szczery nie porównuj tego pomieszczenia do burdelu gdzie podobno tam panuje sterylna czystość,ład i porządek hahaha

   18
   11
 2. CZYTELNIK pisze:

  Czemu taka cisza o tak ważnym zebraniu , zawiadomienia dostaliśmy prze ferjami to mogliśmy zapomnieć
  czy znowu chcą załatwić coś po cichu
  o takie sprawie to ksiądz powinnien ogłosić w Kościele w Leśniowie też powinni po każdej mszy św ogłaszać a tu cisza

  20
  11
 3. oświecony pisze:

  Powiedzmy sobie wprost:
  Nie będzie żadnej drugiej szkoły! Tylko jedna szkoła w dwóch budynkach! Paradoks polega na tym że tą szkoła, zlokalizowaną w dwóch oddalonych o 2 km budynkach, która liczyć ma sobie ok. 500 uczniów zarządzać będzie jeden dyrektor, tak samo jak szkołą w Jaworzniku w której uczy się niespełna 50 uczniów! Podobnie jest w Przybynowie i Zawadzie gdzie uczy się mniej niż 100 dzieci! Gdzie logika w tym wszystkim?

  18
  10
  • oświecony pisze:

   Nie będzie żadnej rejonizacji! Radni i burmistrz nie pytając nikogo o zdanie już ustalili że w budynku gimnazjum będą się uczyć klasy 1-3, co to oznacza dla mieszkańców?
   – Że część dzieci będzie miała daleko do szkoły, a gdyby była rejonizacja dzieci chodziłyby do tej szkoły do której miałyby bliżej (chyba że rodzice zdecydowaliby inaczej).
   – że rodzic który ma więcej dzieci, będzie je woził do dwóch budynków i po zajęciach odbierał z dwóch budynków!
   – że starsze rodzeństwo nie będzie mogło opiekować się młodszym np. na przerwach lub w świetlicy po lekcjach!
   To bardzo smutne że rodzice nie mają lub nie chcą mieć wpływu na życie szkolne swoich dzieci!!!

   22
   12
   • Spotrowiec pisze:

    Zgodnie z żarecką logiką się da. Tylko że z powodu utrudnionego z powodu dzielącej te budynki odległości zarządzania jednostką oświatową, kuratorium powinno ten pomysł zbanować. Zobaczymy.

    9
    2
  • uczeń pisze:

   W Żarkach jest zastępca dyrektora,w Przybynowie,Jaworzniku,Zawadzie też ?

   22
   3
 4. Rodzić pisze:

  Taki sam syf i nieład jak w całej podstawówce !
  Dzieciaki klas swoich mie mają na stołówce i w czytelni lekcje się odbywają ! Chociaż żeby te maluszki miały swój kąt…!
  O wychowaniu fizycznym to nawet nie wspomnę wielce klasy sportowe… a dzieciaki na wycieczki chodzą bo wf-u prowadzić nie ma gdzie!

  20
  14
 5. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

  Burmistrz Klemens Podlejski powinien być na tym spotkaniu w Żarkach odnośnie przyszłości kształcenia dzieci. Musicie wiedzieć że wasz Burmistrz Klemens Podlejski wybrał inne spotkanie dziś a mianowicie przyjechał do Kotowic na Zebranie Wiejskie odnośnie wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej które to rozpoczęło się o godzinie 17.30. Burmistrz raczył przybyć do Kotowic w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej Mariusza Pompy, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Stanisławy Nowak bo stwierdzili że wybory w Kotowicach są ważniejsze niż los kilkuset dzieci i ich edukacji na przyszłe lata.
  Zachowanie Burmistrza i wyższych rangą w Radzie Miejskiej w Żarkach karygodne.
  Burmistrz Klemens Podlejski was rodziców takiej ilości dzieci normalnie lekceważy.
  Dyrektor Jakub Grabowski zabrał głos i nikt go nie zrozumiał co on chciał przekazać rodzicom i wszyscy wyszli ze spotkania bez konkretnych propozycji.
  Co śmieszniejsze to tylko prowadzący spotkanie Jakub Grabowski miał mikrofon a cała publiczność nie miała możliwości donośnej i wyrazistej wypowiedzi za pomocą mikrofonu.
  Drodzy rodzice wy musicie się zjednoczyć bo władza was lekceważy. Będąc w tej szkole poczułem się jak w starej z czasów PRL-u placówce oświatowej. Ta szkoła zachowała swój urok z lat 80-tych. Jak tam te dzieci się mieszczą i tłoczą na zajęciach. Rzadko można spotkać tak zaniedbaną szkołę i niemodernizowaną. Jak ten dyrektor Pakuła zarządza tą placówka w środku gminy, Mieście Żarki. Na co wy rodzice pozwoliliście tej władzy. Macie pięknie zmodernizowany Stary Młyn a w jakich warunkach uczą się wasze pociechy? To woła o pomstę do nieba. Jeszcze ta ignorancja władz w dniu dzisiejszym. Żarki wy nie zasługujecie na takie poniżenie.

  26
  21
  • bruno pisze:

   hahahahah za tydzien to juz bedziesz chyba na kolanach po rynku smigał zeby kto kolwiek kto ma troszke olileum w glowie chciał cie wysłuchac ? Atu gdzie by nie posłuchac to wszyscy tylko tylko brecht z tych swirowan 🙂

   17
   21
   • pomoc pisze:

    Widziałem wczoraj o 21.23 jak Szlęk paradował po żareckim rynku w stroju Napoleona. Podobno już niedługo ma się ogłosić…. dyktatorem Żarek.
    Czy nie warto biedactwu pomóc., może zorganizujmy jakąś zbiórkę.

    23
    23
   • eciepecie pisze:

    Daro odlot 100%….zemsta netoperka. brednie, brednie, brednie i złośliwości. Cały TY!

    17
    21
  • haha pisze:

   macie swojego dobrego gospodarza!!! olał rodziców największej szkoły w Żarkach, żeby wybierać sołtysa w Kotowicach razem z przewodniczącym i panią zastępcą – hańba!!! przysłał w zastępstwie osobę, która nie potrafiła rodzicom udzielić odpowiedzi na żadne pytanie! rodzice zostali zlekceważeni!!!

   19
   9
   • Werty pisze:

    Bo w Kotowicach to zawsze jest co zjeść i wypić.

    15
    5
   • Mama pisze:

    Zgadzam się, też tam byłam bo chciałam posłuchać burmistrza miasta a tutaj przychodzi Dyrektor i następny Dyrektor, który tak naprawdę już kończy karierę wszystkich dyrektorów…….po co tam on był?
    Przecież on i tak nic nigdy nie pomógł dzieciom a tym bardziej na sam koniec już nie pomoże!?

    Panie Burmistrzu, prosimy Pana by Pan w takich przypadkach ważnych dla mieszkańców a tym bardziej dla młodej przyszłości Żarek, tak nie robił, chcieliśmy posłuchać burmistrza bo na Pana głosowaliśmy.
    Następnym razem prosimy o nie przysyłanie w zastępstwie takich osób mało kompetentnych bo Panu oni nigdy nie dorównają.

    5
    5
 6. Zosia pisze:

  Czy ktoś wie ile dzieci z Żarek uczęszcza do szkół podstawowych poza Żarkami i jaka jest tego przyczyna? Czy w tym roku szkolnym dzieci są dowożone na zajęcia w-f do gimnazjum bez stosownej uchwały dotyczącej organizacji sieci szkół ( czyli nielegalnie)? Jak to jest rozwiązane organizacyjnie, czy na każdą godzinę poza budynkiem szkoły podstawowej jest wypełniana karta wycieczki ?

  17
  10
  • bruno pisze:

   zapytaj daria on wie wszytsko a jak nie bedzie wiedział to cos wymysli ?i bedziesz oswiecona 🙂

   10
   19
  • eciepecie pisze:

   Zośka pewnie Ty wiesz! No gadaj…albo zapytaj Dara.

   9
   17
  • Maria pisze:

   Takich dzieci jest bardzo dużo. Ja znam osobiście ośmioro takich rodziców , którzy dowożą dzieci do innego miasta. Przyczyn jest wiele i wszystkie słuszne!!! Żarki zamiast się rozwijać to się zwijają rok po roku!!!! Gdybym miała dzieci to z pewnością wybrałabym szkołę w której będą się uczyć w komfortowych warunkach od pierwszej do ostatniej klasy i nie byłyby to Żarki!!!

   7
   1
 7. Rudy reks pisze:

  Zebranie w Kotowicach bylo warzne bo wybierali soltysa musiala byc obstawa zeby nie wygral Szlek Dariusz bo by kontrolowal Burmiszcza na kazdym kroku a szczegulnie Nowakowa musialaby sie tlumaczyc gdzie ma dzialki w Jaroszowie i jeszcze o sprawy wynajmu lokalu zrezygnowala z Przewodniczacej ale i tak rzadzi Papa nawed na sesji podpowiada co ma muwic biedak ona jest dobra nawed pogodzila wszystkich i zamkla problemy w Szkolach w ZARKACH i ZAWADZIE a ze jest zle to nikogo nie obchodzi musi sie cos wydarzyc zeby sie obudzili po co sa radni jak tylko wykonuja kaprysy Burmiszcza i biora kase i to nie mala

  22
  10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *