pochmurnie
24°
23°
sobota
Reklama
STOP pożarom traw!
19 kwietnia 2018 r. | 11:22
35

W imieniu gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, zwracam się z apelem o zachowanie ostrożności i rozsądku oraz nie wypalanie traw. Praktycznie nie ma dnia, by jednostki z gminy nie wyjeżdżały do pożarów na łąkach i nieużytkach.

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to niestety wypalaniem traw i pozostałości roślinnych.

W tym roku ponownie zainaugurowano kampanię pod hasłem "STOP pożarom traw!", która ma na celu zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożeń związanych z podpalaniem nieużytków rolnych.

Niektóre ze skutków wypalania traw:
- ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu do powietrza;
- podczas pożaru powstaje duże zadymienie, które jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia, z uwagi na możliwość zaczadzenia;
- do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących truciznami zarówno dla ludzi jak i zwierząt.35 odpowiedzi na “STOP pożarom traw!”

 1. wyborca pisze:

  Ja mam nietypowe pytanie jak już chodzi o wybory czy można na tym portalu uzyskać informacje ile tzw . dotacji co rok dostają OCHOTNICZE STRAŻE POŻARNE w naszej kochanej gminie .

  1
  1
 2. realista pisze:

  a po co Ci to ?

  1
  2
 3. SyrRena pisze:

  Do realisty Ty pytasz po co to idą wybory musimy wiedzieć czy na golonki i coś jeszcae bydzie

  2
  0
 4. żarczanin pisze:

  Gdyby nie Strażacy w całej Gminie to pan Podlejski tak długo nie byłby Burmistrzem . A co do wypalania traw to są za małe kary finansowe dla tych ,którzy to robią .

  3
  1
 5. brawoTY pisze:

  Co prawda to prawda Strażacy górą oraz ich rodziny brawo dla naszego Wielkiego wspomaga oficjalnie gasi nasze pragnienia…………….

  4
  0
 6. Obywatel pisze:

  Słyszałem że strażacy często wiedzą gdzie się będzie palić trawa.

  3
  2
 7. wyborca pisze:

  I zawsze jezdzi ta sama ekipa trudno się dorwać co niektórzy to pod 80 podchodzą wiekowo /

  1
  2
 8. bruno pisze:

  Tylko tu i na tym badziewiu paru idiotow gminnych i pewnie sama gęś może pisać byle co byle pisać!!!!! TRAGEDIA Ale w każdym lancuchu DARWINA są ostatnie nie potrzebne oczka !!!!!

  0
  5
 9. Wataha pisze:

  Oby tylko ten jad, który jest w tych komentarzach nie sprawił, że chałupa Wam się zapali albo z wielkiej nienawiści nie ulegniecie wypadkowi, oby podpalane trawy nie sięgały waszych domów i płotów. Chore teorie, chorzy ludzie.

  4
  1
 10. Jerzy pisze:

  Właśnie doskonale wpisujesz się w ten łańcuch teori Darwina Fanatyczna piłka nożna i pieniądze podatników w postaci Twoich poborów i diety z powiatu . Darmozjadem jesteś w tym łańcuchu

  5
  0
 11. info pisze:

  Chcemy aby ujawniono ile dostają dofinasowania nasi ochotnicy czyli STRAŻACY ile dostają co miesiąc kierowcy samochodów bojowych kto jest zatrudniony na jakich umowach ile dostają za parady , za ochrony , za wyjazdy do pożarów bo jak można zaobserwować to nikt tam nie może się dostać tylko sa tam klany .
  Prosimy o ujawnienie tych tematów .
  Prosimy ile paliwa zużywają wozy bojowe chyba to nie tajemnica.

  4
  2
 12. Jerzy pisze:

  Poza Żarkami to te wszystkie OSP w naszej Gminie są fikcją , Elektorat i ich rodziny to potencjał p Podlejskiego

  3
  0
 13. IRENEUSZ pisze:

  Liczymy na Pana Panie Redaktorze.

  4
  0
 14. Wasz znajomy pisze:

  Pan redaktor i większość wpisujących te pierdoły to jedni i ci sami OSZOŁOMY którym żekomo nie zależy na kasie a do koryta za wszelką cenę lgną jak muchy do lepu

  1
  4
 15. stanisław pisze:

  Tak po krotce czytając te dzisiejsze wpisy to ciekawy temat bo ci ochotnicy OSP to nie całkiem tacy ochotnicy i społecznicy calymi rodzinami w OSP biora czynny udział a to chyba nie jest za darmo tylko jakaś kasa na to idzie z naszych podatków liczymy że Pan który prowadzi tę gazetkę w internecie opisze temat ciekawi mnie jeszcze temat Orlików w każdej miejscowości kto się tym opiekuje czy są zatrudnieni jakieś osoby do dbania o te obiekty bo jest powiedzenie ZA DARMO TO UMARŁO .
  Dobranoc

  3
  0
  • bruno pisze:

   jak jestes ciekawy czemu nie pujdziesz na sesje gminy i nie zadasz pytania ???Tak to jest jak sie jest mocny i bystry tylko w sieci a w zyciu pewnie jestes totalna i nie zaradna Dupa!!!!!!

   2
   2
   • Jerzy pisze:

    A ty jesteś DARMOZJADEM – Żyjesz tylko dzięki naszym podatkom ,pracujesz w oddziale który dawno temu powinien być zlikwidowany !!!!!!!!!! Ty najbardziej się boisz – zmiany Burmistrza !!!!!!!!!!!!!!

    4
    0
 16. Jerzy pisze:

  żekomo na kasie zależy ? do koryta za wszelka cenę lgną? Ci sami OSZOŁOMY do koryta za wszelką cenę lgną jak muchy do lepu o kim pan pisze -Wasz znajomy ?????????????LUDZIE jeszcze nie ma kandydata o czym ty człowieku piszesz ? Do kogo piszesz ? Jesteś przydupasem gminnym i na wyrost bronisz obecnego Układu ?

  4
  1
 17. Włodek pisze:

  ale piana co nie którym idzie o co chodzi przecież to za naszą kasę bawią się strażacy a i Pan Bur…..rz też często razem z nimi ujawnić ile kasy kto gdzie bierze o paliwo też chodzi proszę o ujawnienie kto jaka funkcję pełni i czy napewno kasy za to nie bierze bo kierowcy napewno co miesiac na konto dostaja prosimy o podanie kwot i nazwisk , bo tu juz ciemnoty nie ma bo wiemy kto w straży urzęduje kto do akcji jeżdzi . Prosze o podanie do publicznej wiadomości kto jest prezesem OSP a kto komendantem jakich mamy kierowców . i tyle na temat czekamy na reakcje ..

  4
  1
 18. Jerzy pisze:

  Słyszałem że w szeregach OSP jest mnóstwo lasek w wieku dojrzałym 50 ,60 lat ,a jak juź umarli to ich nie zawsze skreślają !!!! Panie Redaktorze bardzo prosimy sprawdzić to ,

  4
  1
 19. Strażak Pasibrzuch pisze:

  Po co zawracasz głowę pytaniami. Przyjdż do straży i działaj w ogniówce, możesz również grać w orkiestrze. jest nawet prowadzony nabór przez nowego kapelmistrza. Poświęć kilkaset godzin na próby i cwiczenie w domu. Jak się już czegoś nauczysz to może na pogrzebie zarobisz 30zł poswiecając na to 3 godziny. Sprawdzisz wszystko od środka bez informacji z trzeciej ręki. Jeżeli widzisz dalej taki biznes z działalności w OSP przyjdź do nas -zapraszamy!!!! Chętnie podzielimy się profitami.
  Wcześniej jednak zrób w ciszy rachunek sumienia co w ostatnim roku bezinteresownie zrobiłeś dla drugiego człowieka i czy możesz się jeszcze schylić bez zadyszki.
  CZEKAMY na CIEBIE!!

  5
  0
 20. stanisław pisze:

  Nie przyjmiecie Mnie bo ja jusz wiekowy jestem a co do pytań to chętnie bym poczytał ile dostają jednostki w poszczególnych miejscowościach naszej kochanej gminy przecież to sa publiczne pieniadze bronicie się żeby prawda nie ujrzała światła dziennego .

  2
  2
 21. Strażak Pasibrzuch pisze:

  Do 60-ki przyjmujemy do orkiestry. Potraktuj to jak Uniwersytet III-go wieku.
  Bardzo dobrze, że ludzie nareszcie zaczęli się interesować sposobem wydawania naszych pieniędzy. Swoje pytania dotyczące kasy dla OSP złóż pisemnie do Burmistrza. Urząd jest zobowiązany na takie pytania odpowiedzieć pisemnie. To politycy tacy jak Pawlak robią Strażakom ochotnikom krzywdę, zbijając kapitał polityczny. Nie dziw się burmistrzom, że ich naśladują., Każdy może zadać pytanie nie tylko Pan Gąsiorowski. Pomyślałbyś jaka kasa przechodzi przez Dom Kultury?
  Możesz również w przyszłości z nami pojechać o godz .trzeciej w nocy do pożaru. Zapraszam do działania.
  Rządzą nami źli ludzie, ponieważ dobrzy są leniwi i nic im się nie chce.
  OSP czeka również na CIEBIE.

  3
  0
 22. Radny pisze:

  Szanujcie nas. Nam się chce przynajmniej kilkanaście dni głupoty opowiadać i przez cztery lata spokojnie z próżniaków żyć.

  3
  0
 23. Krystyna 2348 pisze:

  Do Pana Bruna kup se Pan dziś Myszkowską bo jest już nowe wydanie a nie mąć tutaj po co tu wchodzisz na ten portal człowieku

  3
  0
 24. bruno pisze:

  dlaczego tu wchodze ????d;a tego by normalni ludzie wiedzieli ze ten portal powstal by siac zamieszanie w gminie!!!!!!

  1
  0
 25. Gaweł Pisiorski pisze:

  A mnie martwi nieobecność Robin Hooda, ostatniej nadziei obłąkanych. Dawno go nie widziałem.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *