pochmurnie
14°
środa
Reklama
Świeć przykładem w powiecie myszkowskim
09 grudnia 2022 r. | 11:28
0

Myszkowscy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Myszkowie oraz WORD-u z Katowic we wspólnej akcji pod nazwą "Świeć przykładem" zadbali o bezpieczeństwo pieszych. Niecodzienne patrole pojawiły się w ramach tego przedsięwzięcia w centrum Myszkowa. Wspólnej akcji towarzyszyła reporterka Polskiego Radia Katowice- Gabriela Kaczyńska.

Wczoraj punktualnie o godzinie 17.00 spod urzędu miasta ruszyły niecodzienne patrole. Policjanci z Myszkowa, funkcjonariusze straży pożarnej i strażnicy miejscy oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Katowic z Dyrektorem Tomaszem Ośmiałowskim na czele, przeprowadzili wspólną akcję pod nazwą "Świeć przykładem". W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego wręczali im odblaski. We wspólnej akcji uczestniczyła również reporterka Polskiego Radia Katowice - Gabriela Kaczyńska.

Przedsięwzięcie to cieszyło się wielkim zainteresowaniem i pozytywną reakcją mieszkańców. Podczas działań rozdano ponad 200 odblasków. Wszystko po to, aby na drogach naszego miasta piesi byli widoczni. Była to również znakomita okazja do informowania przechodniów o tym, że odblaski ratują życie.

Mundurowi zachęcali, aby używać elementów odblaskowych nie tylko tam, gdzie nakazuje to przepis — a więc poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie. Stawką jest bowiem ludzkie zdrowie i życie. Prawidłowo noszone elementy odblaskowe powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających zarówno z przodu, jak i z tyłu. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *