zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
Syn Burmistrza zyskał nową drogę dojazdową
30 października 2017 r. | 10:18
33

27-letni Syn Burmistrz, dzięki dofinansowaniu 300 000 zł z Partnerstwa Północnej Jury, którego członkiem jest Gmina Żarki, buduje budynek turystyczno-rekreacyjny pod Gościniec Zaklasztorze w Żarkach. Jeszcze kilka tygodni temu, dojazd do tego budynku był bardzo utrudniony. Wszystko przez nierówności na drodze polnej. Dziś jest zupełnie inaczej. Na drogę polną dojazdową do budynku syna Burmistrza, został wysypany tłuczeń drogowy.

To wspaniała wiadomość dla Mieszkańców, którzy tam mieszkają. Trochę to dziwne, bo tak naprawdę nikt oto nie zabiegał. Najdziwniejsze jest to, że tłuczeń ten został nasypany również na działkę syna Burmistrza, właściwie został mu zrobiony dojazd prosto na plac. Inni Mieszkańcy tej ulicy aż tak dobrze z gminą nie mają.

Prawda, że to dziwne?

Poniżej kilka zdjęć tej drogi.

PAWEŁ GĄSIORSKI
33 odpowiedzi na “Syn Burmistrza zyskał nową drogę dojazdową”

 1. Wyborca pisze:

  czego się nie robi dla syna?

  0
  0
 2. Mieszkanka Przybynowa pisze:

  My prosimy od 8 lat o utwardzenie drogi i nic z tego a po deszczu to nie da się dojechać

  0
  0
 3. Jolka pisze:

  Skoro Pan redaktor uważa że doszło do jakiegoś wykroczenia/przestępstwa należy zawiadomić odpowiednie służby. Przecież każdy, no prawie każdy mieszkaniec Żarek wie że ,, było duże zapotrzebowanie społeczne” na wyrównanie tej drogi, wszak Karolek mógłby się potknąć idąc po budowie a nie daj Boże aby sam Burmistrz POdlejski na tych dziurach co było sobie krzywdę zrobił.

  0
  0
 4. ŚLEPY pisze:

  Widzę że to niebyle jakie utwardzenie drogi a został nawieziony ścier asfaltowy. Szczyt gnojarstwa polega na tym że to całe utwardzenie poszło na cały plac POdlejskiego i to już jest podłość ze strony Burmistrza, przecież pani Zamora kierownik od dróg powinna wylecieć z roboty ? Gdzie Zamora ma oczy i chyba skośnie widzi hak robiła odbiór prac i pewnie Zamora zaś dostanie nagrodę pieniężną że Klimkowi ,fuchę, odwaliła. Jak to szambo cuchnie to chyba zaraz pawia puszczę. Tutaj Klimek to robi co chce a w okół ludzie z nim i jemu podlegli to jakieś Pajace i w żywe oczy okradani są mieszkańcy ! Ludzie co mieszkają na wsiach i innych osiedlach nawet dziur nie mają połatanych a tutaj do POdlejskiego autostradę podciągnęli i pół placu utwardzili. Gdzie jest bruno ?Zaraz tam latarnie zamontują i cały ciąg rowerowo – pieszy zrobi Klimek do Przewodziszowic i potem powie że to rewitalizacja była i tak mieszkańcy chcieli.Kto ten cały przekręt rozwali ?

  0
  0
  • Bruno pisze:

   Ty to chyba w glinie po kolana żyjesz skoro tak płaczesz buduje się nowe osiedle to i drogą musi być proste i logiczne Ale nie dla wszystkich jak zawsze

   0
   0
 5. ŚLEPY pisze:

  Już myślałam bruno że szykujesz się do Święta Świeczki ale ciebie nie doceniają ? Ty wiesz że ja jestem płcią żeńską to teraz mam sporo pracy ale i ty jesteś kobietą ale podszywasz się pod męskie imię ale trochę ci to nie wychodzi bo za mało złości w tobie ?

  0
  0
 6. Mariusz pisze:

  Szkoda że na osiedlu Sportowców gdzie dom niedawno wybudowałem nie było takiej gościnności ze strony Urzędu i samego Burmistrza POdlejskiego. Musiałem sam nawozić tuczeń aby jakikolwiek samochód mógł dojechać na teren budowy jak i pod sam budowany dom. Fakt nie mam na nazwisko POdlejski ani nie należę do klubu wzajemnej adoracji który funkcjonuje w tym mieście. Po dzień dzisiejszy trzeba pisać na oficjalnej stronie urzędu i prosić się o zasypanie dziur na tym osiedlu ( ulica Deyny) czy jak to miało miejsce w przypadku dziur na ulicy Górskiego czekać kilka miesięcy na ich zasypanie. Mógłby ktoś z tego towarzystwa wybudować dom na tym osiedlu bo póki co nawet dom jednego z dzieciaków Pani z duuuuuużą premią z Urzędu nie pomaga. Zięć Pani z mniejsza premią też nie wiele może i sam czubek we własnym zakresie te dziury łata. Oznakowania pierwszeństwa na skrzyżowaniach na tym osiedlu też się raczej nie doczekamy bo ilekroć o tym pisałem do Pani Katarzyny ,, WAZELINY” napotykałem na mur ignorancji. Pozostaje czekać na wypadek śmiertelny spowodowany przez jakiegoś kierowcę pomykającego asfaltową ulicą Kusocińskiego od strony Koziegłowskiej z przekonaniem że jedzie drogą z pierwszeństwem. Szkoda że pechowiec i zarazem specjalista od kolizji i stłuczek z Urzędu nie porusza się po tym osiedlu, jak nic oznakowanie skrzyżowań zaraz po kolejnej jego stłuczce by się znalazło.

  0
  0
 7. Mariusz pisze:

  Gdyby taki wpis pojawił się na oficjalnej stronie Urzędu pewnie byłby wynikiem ataku hakerskiego. Tu jak widać można napisać wszystko. Wymagany jest oczywiście zdrowy dystans do tematów tu poruszanych, dystans którego w moim wpisie z wiadomych względów brakło. Zbieżność imion jak i pewnych faktów jest z innymi mieszkańcami tego osiedla przypadkowa 😉 Temat jak najbardziej aktualny i gorący jak Pani rzecznik na wiosnę 😉

  0
  0
  • ŻARECKI MARIUSZ pisze:

   TYLKO SIĘ BARANIE PRZEDSTAW A NIE ANONIMOWO PISZESZ BO JA SIĘ WYBUDOWAŁEM OSTATNI I JAKOŚ NIE MAM PROBLEMU Z DZIURAMI A NA ULICY JEST 3 MARIUSZÓW WIĘC ŁATWO PODSZYWAĆ SIĘ POD KOGOŚ INNEGO. JEŚLI MASZ OCHOTĘ POROZMAWIAĆ O TYCH DZIURACH TO CIE ZAPRASZAM. A DROGA KUSOCIŃSKIEGO MA PIERWSZEŃSTWO NAD BOCZNYMI BO BOCZNE SĄ GRUNTOWE. ;-). I NASTĘPNY RAZ JAK BĘDZIESZ Z GÓRSKIEGO WYJEŻDŻAŁ NA KUSOCIŃSKIEGO TO PAMIĘTAJ BARANIE O TYM I NIE TRĄB NA KOBIETĘ !!!

   0
   0
  • dla mieszkańca co się słabo zna na przepisach ;-). pisze:

   przyjezdny mieszkańcu osiedla sportowców czyli nie Żarczaninie powinieneś wiedzieć, że …..
   Nie jest skrzyżowaniem przecięcie, połączenie lub rozwidlenie drogi twardej z:
   – drogą gruntową
   – drogą stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze
   Przypomnijmy, że drogą twardą jest droga z jezdnią o nawierzchni bitumicznej, betonowej, kostkowej, klinkierowej lub brukowej oraz z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, jeżeli długość jej nawierzchni przekracza 20 m. Pozostałe drogi są drogami gruntowymi. Dziękuję ;-).

   0
   0
   • Kierowca Bombowca pisze:

    Ulica WAGNERA ( ta służąca jako wyjazd z Podstawówki) jest drogą asfaltową więc ma pierwszeństwo. C do pozostałych dróg czyli ulicy Górskiego, Komara, Kukuczki nawet w Urzędzie nie potrafią odpowiedzieć czy są to drogi gruntowe czy należy je traktować jako utwardzone. Więc dopiero kolizja i ewentualna sprawa w Sądzie rozstrzygnie jaka to droga. Chyba że wcześniej Pan redaktor wytarga tą informację z Urzędu Miasta i Gminy Żarki. ŻARECKI MARIUSZU spokojnie bo złość piękności szkodzi 😉

    0
    0
   • Jolka pisze:

    Definicja ta nie ma zastosowania w przypadku dróg na tym osiedlu ponieważ drogi te są utwardzane tuczniem. Ostatnio to miało miejscu kilka tygodni temu przy okazji doraźnej naprawy ulicy Deyny, wysypano cienką warstwę tegoż to tucznia również na ulicy Malinowskiego, Górskiego oraz Komara zasypując przy okazji dziury które były w tych drogach. Więc jako mieszkanka tegoż osiedla trąbie na wszystkich ,, znawców” wymuszających notorycznie pierwszeństwo poruszając się ulica Kusocińskiego od strony Koziegłowskiej. Dziękuje za uwagę 🙂

    0
    0
    • Zarecki Mariusz pisze:

     A co ma wiedza urzędników do przepisów ruchu drogowego droga utwardzona to też nie droga twarda jest jasna wiele wyjaśnione co to droga twarda to jest sprawa bardzo prosta ul Kusocińskiego jest z drogą z pierwszeństwem wszelkie boczne jak ktoś opisał są podporządkowane to nie ma co policjant wyjaśniać Najlepiej to proponuję wyjechać komuś kto jedzie ulicą Kusocińskiego a wtedy po przyjeździe Policji w prostych słowach dowiesz się że nie miałaś lub nie miałeś pierwszeństwa myślę że ten wątek należy już zamknąć bo bez sensu jest przekomarzanie się kto ma rację gdy przepisy mówią jasno a urzędnik nawet jeśli by ulice gruntowe nazwał w inny sposób to wciąż ten gruntowymi kolega wyżej dokładnie napisał Jak wygląda droga twarda A jak reszta druk Jeśli ktoś ma odmienne zdanie to już jest jego prywatna sprawa Oczywiście ma do tego pełne prawo Tylko proszę nie pisz więcej że urzędnicy Urzędu Miasta powiedzą ci kto ma pierwszeństwo

     0
     0
     • Zarecki Mariusz pisze:

      Tak czytam ten mój wpis i widzę że napisałem “druk”oraz kilka innych rzeczy, więc sorki za błędy ale słownik i jazda autem nie idą w parze. Pozdrawiam. ????

      0
      0
     • kierowca bombowca pisze:

      ech i w sprawie Wagnera z Kusocińskiego się kolego mylisz, spytaj kiedyś przy okazji interwencji WRD ????

      0
      0
 8. ŚLEPY pisze:

  Tak drodzy mieszkańcy tu możemy pisać i nikt nie usuwa tego a tu panie Mariuszu ładnie pan to opisał i widać jaką prywatę zrobił Klimek w Urzędzie i ja to już pisałem że to jest KLAN/TRIADA/MAFIA żarecka- tak to określam po czym to widać co oni robią pod przykrywką Samorządności ! Myślę że daj Bóg nowy Burmistrz rozliczy panią rzecznik tych przekrętasów a nic wiecznie nie trwa.Masz rację że wszystkim znana persona hadza sobie furmankami po pijaku i nic mu nie robią i wszystko udaje mu się załatwić i nawet jeśli są ofiary w ludziach ale to już znajomości lokalne a jakby ktoś za to się wziął to by się to posypało jak domino a najgorsze że on cały czas wskakuje za stery po większym głębszym a kiedyś go nie dopilnują choć ma odrębny dyliżans z opłaconym woźnicą za pieniążki mieszkańców i jeszcze go żonka teleportuje ale mózgu i w nim szufladek to nikt nie upilnuje i któregoś dnia będzie a napewno będzie źle.

  0
  0
 9. Marcin Labocha pisze:

  Czy Klimek nie widzi, że ludzie też to widzą?

  0
  0
 10. dla mieszkańca co się słabo zna na przepisach ;-). pisze:

  ślepy masz jakiś problem widzę, dlaczego nie podacie swoich prawdziwych imion i nazwisk oczerniając innych ? jednak obawiacie się czegoś, hejtować można anonimowo ale to zwykłe kurewstwo. Charakter trzeba mieć i otwarcie ludziom mówić co boli a nie anonimowo. ;-). NIE BĘDZIE NOWEGO BURMISTRZA PRZECIEŻ TO WIADOME, Kto niby ma nim być. andrzejek ? krysia ? czy może lucjanek ? nie żartujmy. jeden już kiedyś był i było lepiej ? każdy znajdzie jakiś problem ale od tego są np. sesje żeby przyjść i powiedzieć a nie hejtować na internecie. Piszecie o dużych i małych premiach a gdyby wasza żona , córka czy matka tam pracowały i dostawałyby premie to byście siedzieli cicho. słabe to wszystko.;-). Tak szczerze i bez nienawiści…. Co ma wspólnego premia pracownicy z dziurami w drodze na osiedlu sportowców ??? Każdy kto ma IQ większe niż woreczek foliowy widzi sens tych tekstów które wypisujecie. Niech bóg nas błogosławi wszystkich katolicy ;-).

  0
  0
 11. Malwina Nowak pisze:

  Ja to bym wiele dała aby się dowiedzieć jak to jest z tym pierwszeństwem dróg na tym osiedlu, Kilka razy w tygodniu odwożę dziecko do podstawówki korzystając następnie z wyjazdu ulicą Wagnera (czy ja mam pierwszeństwo ?) o której tutaj piszecie, jadę następnie ulicą Kusocińskiego (ta niby główna) wyjeżdżają auta z pierwszeństwem ? z ulicy Górskiego a następnie skręcam w ulicę Komara ( nawet nie wiedziałam że ona się tak nazywa ) i ulicą Deyny wyjeżdżam na ulicę Częstochowską. Jak tam jest z tym pierwszeństwem ? Bo raz mnie przepuszczają raz trąbią. Na jednej z tych ulic chyba Komara o ile dobrze pamiętam często stoi radiowóz więc może jakiś policjant tam mieszka i mógłby te pierwszeństwa tam wyjaśnić ? Teraz to wiem czemu rodzice wyjeżdżają z podstawówki pod prąd, bramą od razu na Częstochowską.

  0
  0
 12. Żarczanin pisze:

  Do wszystkich ,,gorących głów” w temacie poruszania się po osiedlu Sportowców; proponuje zajrzeć na oficjalną stronę Urzędu z której to można się dowiedzieć że wkrótce na osiedlu tym zostaną zbudowane chodniki, drogi pokryje kostka brukowa I zmieni się organizacja ruchu. Więc cierpliwości i ostrożności puki co.

  0
  0
 13. Zarecki Mariusz pisze:

  Kierowca bombowca może i złość piękności szkodzi ale sam byś się wkurwił gdyby się jakiś baran podpisał twoim imieniem i jeszcze dopisał że tyle co się wybudował. Ja akurat nie należę do osób które biorą udział w czymś takim jak tutaj. Pierwszy raz jestem na takim forum i mam nadzieję że ostatni i że żaden baran nie podpisze się już moim imieniem dodając że tyle co się wybudował bo właśnie ja tyle co się tutaj wybudowałem. A co to za baran to mogę się tylko domyślać chociaż pewności w stu procentach nie mam, przecież można się do cholery jasnej podpisywać tak jak na przykład ty a nie srac się anonimowo i hej towar. Pozdrawiam serdecznie wszystkich oprócz barana.

  0
  0
 14. Zarecki Mariusz pisze:

  A co do wyjazdu ze szkoły to jesli nie ma znaku ustąp przy wjeździe na Kusocińskiego to jest zasada prawej ręki jeśli ta ślepa uliczka ma Więcej
  niż 20m. Trzeba zmierzyć ????????????.

  0
  0
  • kierowca bombowca pisze:

   wystarczy na szybko policzyć przęsła ogrodzenia przy szkole ( 2 m / 1 przęsło) aby się przekonać że droga ma przeszło 20 m 😉

   0
   0
   • ŻARECKI MARIUSZ pisze:

    kierowca bombowca ale ja ironizowałem z tym liczeniem ;-). tak ty jak i ja wiemy że ma więcej ;-). pozdrawiam. Niebawem będzie asfalt i oznakowanie więc będzie ok. Ale powiedz sam jak tak czytamy niektóre wypowiedzi kierowców to strach z domu wychodzić ;-).

    0
    0
 15. mowatrawa pisze:

  żarecki mariuszu to ty prowadzisz pojazd i piszesz na telefonie?oj juz dawno powinienes dostac mandacik i punkciki

  0
  0
 16. Roksana pisze:

  Wcale mnie to nie dziwi. 600lecie (osiedle burmistrza) pięknie zrobione. Centrum też dobrze wygląda. Olesiow to istny dramat. Od początku urzędowania burmistrza wyremontowano aż dwie i pół ulicy. 11 lat i tyle zrobiono!!! To jest kpina. Nie wspominam o innych udogodnieniami dla mieszkańców. Widać utwardzane ulicy pod tak strategicznie ważny obiekt jest widzę priorytetową inwestycją naszych włodarzy. Skandal! To powinny zbadać odpowiednie służby!!!

  0
  0
 17. CIAMAJDA pisze:

  Droga Roksano twoje imię jest prze cudne ale co my niebieskie paskudztwa możemy zrobić jak Grupa Gargamela cały czas na nas naparza i nas niszczą choćby przez brunasie to taka franca po koloryzacji ale oryginał i tak pozostał bo farba nie chce się chycić taka to prawda. Ty droga Roksano ty wiesz dlaczego Gargamel nie odnawia Olesiowa ? Cały czas Gargamel twierdzi że to zaniedbanie tamtego Burmistrza co był ileś tam kadencji do tyłu i to cały czas jego wina i tak to podtrzymuje obecna rzecznik=bruno/bruna i tak to HOKUS-POKUS piłkę odbijają. Teraz by trzeba dupę wielką przetrzepać tej Pięknej Radnej z Olesiowa a tylko uważać na MO ale ta frakcja nie istnieje i zapytać jej dlaczego mieszkańcy mają takie utrudnienia ? Nie przeszkadzać jej tylko jak będzie ona w komorze zakrapiania orzechem bo karnacji bledziuch nie uzyska i będzie wtopa…..jak trza….,?♠️

  0
  0
 18. Marzena Nowicka pisze:

  Do ŻARECKIEGO MARIUSZA : jak widać po Twoim wpisie, tytanem intelektu to Ty nie jesteś ( bez urazy) napisałeś : ,, ul Kusocińskiego jest z drogą z pierwszeństwem wszelkie boczne jak ktoś opisał są podporządkowane …” po to aby za chwile napisać : ,, A co do wyjazdu ze szkoły to jesli nie ma znaku ustąp przy wjeździe na Kusocińskiego to jest zasada prawej ręki jeśli ta ślepa uliczka ma Więcej
  niż 20m. Trzeba zmierzyć ” i przyznać w następnym poście że : ,, kierowca bombowca ale ja ironizowałem z tym liczeniem ;-). tak ty jak i ja wiemy że ma więcej 😉 ” czyli jednak Strażniku TEXASU nie każda droga na tym osiedlu jest podporządkowana względem Kusocińskiego.
  Czytając powyższe wpisy dochodzę do wniosku że ŻARECKI MARIUSZ jak i kierowca bombowca oraz ten co pisze ,, dla mieszkańca co się słabo zna na przepisach 😉 ” zostali dotknięci syndromem mieszkańca osiedla Sportowców, jak widać ta bakteria WAS dotyka bo za dużo czasu ze sobą spędzacie lub tez za blisko siebie mieszkacie.

  0
  0
 19. Zarecki Mariusz pisze:

  Marzena Nowicka pisałem o drogach gruntowych a że ktoś zapytał o wyjazd ze szkoły to dodałem kolejny wpis o wyjeździe ze szkoły bo nie można edytować swoich wpisów. Jako jedyny tutaj nie jestem anonimowy więc może zdobędziesz się na odwagę napisać mi np na fb to samo z własnego konta. Chociaz po to bym wiedział kto próbuje mnie obrazić gdy ja tylko się wkur…. na barana co się pode mnie podszyl. A uwierz mi ze nie chciałabyś by ktoś się podszyl pod ciebie ???? Ja nie mam zamiaru tutaj się z nikim kłócić ale twój wpis personalnie do mnie pokazuje że po pierwsze masz jakiś problem do mnie gdy ja go nie mam do nikogo oprócz barana co się podszyl pod moją osobę, po drugie brak odwagi napisania czegoś do kogoś nie anonimowo wyklucza moje uczestnictwo w takim cyrku. Po trzecie czytając moje wpisy chyba nie zauważyłaś w nich żebym kogoś obraził, urazić, czy wypowiadał się na tematy polityczne. Przecież to bez sensu żeby…. ktoś, kogoś, cos….. ale anonimowo. Przepraszam jeśli urazilem cię moja odpowiedzią na pytanie bodajże Joli (nie pamiętam kto dodał pytanie o drodze szkolnej) na temat wyjazdu ze szkoły. Pewnie doczytasz w moim wcześniejszym wpisie ze pisałem o drogach gruntowych a jeśli napisałem niezrozumiałe to bardzo przepraszam bo właśnie te drogi miałem na myśli. Ba, nawet jeśli nie mam racji a ty ja masz to też przepraszam że się mylę. Liczę tylko że tego barana w kiedyś w końcu poznam. Ale jak narazie anonim za anonimem idzie. Daleko mi do polityki i zjawilem się tutaj tylko dlatego że kolega mi dał cynk że ktoś się podszywa pode mnie. Tak jak napisałem jestem jedyną osobą nie anonimowa bo czego się mam wstydzić, własnego zdania? Jeśli naprawdę jesteś osobą na poziomie to napisz do mnie na fb że swojego konta to samo. Wtedy uszanuje twoje zdanie i zostanie ono miedzy nami. Pozdrawiam serdecznie. ????. PS. A nic mnie nie dotknęło. Mieszka mi się tutaj super i nie należę do osób które mają problem na każdym kroku. Nie próbuj mnie wciągnąć w nic innego pisząc takie teksty bo ja naprawdę chciałbym tylko wiedzieć kto i dlaczego tak się zachował pisząc niby jako Mariusz co się niedawno wybudował czyli niby ja. Pozdrawiam.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *