bezchmurnie
17°
12°
czwartek
Reklama
Trwa akcja policji pn. “Wszystkich Świętych”
31 października 2022 r. | 11:13
1

Jak co roku w związku z dniem Wszystkich Świętych na drogach oraz w okolicach cmentarzy i kościołów będzie wzmożony ruch pojazdów. Aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Od piątku 28 października, do 2 listopada policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg. W tym czasie myszkowscy policjanci zabezpieczają w szczególności rejony cmentarzy, ale też kontrolują ruch pojazdów przy najbardziej uczęszczanych ulicach. Tam gdzie będzie to konieczne, będą ręcznie kierować ruchem, aby był on płynny i nie stanowił zagrożenia zarówno dla kierujących, jak i pieszych. Policjanci reagują także na popełniane wykroczenia, w szczególności te które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, czyli przekraczanie dozwolonych limitów prędkości czy nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych. Funkcjonariusze zwracają też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami. Wszystko po to, aby mieszkańcy powiatu myszkowskiego oraz przyjezdni z innych rejonów Polski, po odwiedzeniu grobów bliskich mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą, a także wzajemny szacunek i empatię w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że okres jesienno – zimowy charakteryzuje się trudnymi i zmiennymi warunkami na drodze. Opady deszczu, mgły, wcześnie zapadający zmrok, mokra i śliska jezdnia to czynniki pogarszające warunki drogowe. Jedne powodują duże ograniczenie widoczności, drugie zaś zdecydowanie wydłużają drogę hamowania.

Szczególny apel kierujemy również do pieszych, którzy powinni pamiętać, by zachować ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię oraz aby być widocznym. Dlatego zachęcamy do noszenia odblasków bez względu na to, gdzie się poruszamy. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie. /KPP w Myszkowie/Jedna odpowiedź do “Trwa akcja policji pn. “Wszystkich Świętych””

 1. Zgrywus pisze:

  A nasz NACZELNY GMINY TURYSTYCZNEJ ciągle prowadzi Forda pod wpływem napojów wyskokowych
  Dobrze jest mieć będąc BURMISTRZEM sTRAŻ mIEJSKĄ pod sobą gdzie jej Komendant jest żoną Komendanta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Myszkowie
  To nie żart ani fikcja to jest naturliszch Podlejskich Ród

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *