zachmurzenie duże
11°
środa
Reklama
Udział w komisji grozi zawałem
29 maja 2018 r. | 10:02
76

Awantury, kłótnie, wyzwiska i gorzkie żale podczas dzisiejszej Komisji ds. Socjalnych i Społecznych. Szczególne uwagi miała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach - Stanisława Nowak. W pewnym momencie zacząłem się martwić o zdrowie tej 70-letniej kobiety. Mam nadzieję, że uspokoiła się. Takie emocje w tym wieku często grożą zawałem. Trzeba uważać.

Przewodnicząca Komisji - Wioletta Król krzyczała do kamery, że trzeba zlikwidować Zarki.pl. Radny Skrzypiciel miał pretensje, że internauci nazywają go dziadkiem.

Materiał z kosmisji możecie zobaczyć poniżej. Najlepsze jest ostatnie 25 minut.

PAWEŁ GĄSIORSKI

? Trwa posiedzenie Komisj ds. Socjalnych i Społecznych w Żarkach.

Gepostet von Gmina Żarki am Montag, 28. Mai 2018

 76 odpowiedzi na “Udział w komisji grozi zawałem”

 1. Puzio pisze:

  Zastanawiam się jaki jest cel pisania kłamstw i obrażania radnych..

  7
  18
 2. addam pisze:

  Fajnie jest jechać samochodem do pracy i słuchać co się dzieje w urzędzie. Taka audycja lepiej budzi niż kawa

  19
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Cała przyjemność po mojej stronie “addam” ale za tą przyjemność władający Gminą Żarki chcą mnie wsadzić do więzienia.

   16
   2
   • KTOŚ pisze:

    Panie Szlęk niech się nie przejmuje – wychodzą z założenia ,że najlepsza obrona to atak ! Gdyby pana oddali do prokuratury sami zostali by prześwietleni !

    17
    3
 3. Zdzisława Polak pisze:

  Podoba mi się, że wszystkie komisje wypracowują wniosek dotyczący absolutorium ale nie podoba mi się , że głosowanie obywa się pod czujnym okiem Burmistrza . Dziwi mnie, że Radni są tak mało aktywni i nie zadają pytań.

  18
  3
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Pani Zdzisławo Polak ma Pani rację że Radni nie zadają pytań albo symbolicznie mało chcą się dowiedzieć. Jest też sprzeczność interesu że Burmistrz bardzo nadzoruje i sprawdza co Radni robią i jak głosują przy absolutorium i nie wiem czy mam się śmiać czy wyrazić ból i niezadowolenie z tego faktu.Przeraża mnie fakt że Burmistrz się zasłania niepamięcią również Skarbnik Gminy przywołuje się do nie pamięci i Przewodnicząca Nowak Stanisława też twierdzi i mówi że nie pamięta ale ma wspaniałą wiedzę o podróży do Izraela ale już o podróży do Stanów Zjednoczonych zapomniała. Nie wspomnę już o wizycie Starosty Myszkowskiego ,który musiał na Sesji 25 maja w Żarkach uświadamiać Burmistrza i Radnych nad czym głosowali w 2014 roku na Sesji.

   18
   0
  • Wiesław pisze:

   Pani Zofio-proponuje aby skupiła się Pani na wypełnianiu mandatu radnego w Swojej Gminie.My Sobie bez Pani rad i uwag świetnie radzimy a to czy Pani się podoba,czy też nie,że “wszystkie komisje wypracowują wniosek dotyczący absolutorium”- nikogo nie obchodzi.Ma Pani swoje podwórko to tam proszę Sobie pozamiatać.

   10
   13
   • Wyborca dwaa pisze:

    Tak się głośno deklarowali radni !!! Że nie czytają Nie zaglądają na ten portal !!! Kłamstwo jak.zwykle kłamstwo ze strony pracowników jak tych wszystkich zakłamanych radnych ! Dlaczego tak perfidnie kłamiecie ,nie tylko w tych sprawach !

    17
    1
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Wiesław, ja na serio wygłupiłeś się, poddaję weryfikacji wpis każdej osoby spod wariackieko nicka ale w tym momencie ubliżyłeś Pani Radnej Zdzisławie Polak z Poraja i tutaj zabraniam ci obrażać tą Radną.Pisz co chcesz ale ta Pani nie ma na imię ZOFIA ?

    10
    4
 4. Wyborca pisze:

  radni tam przychodzą dla sowitych diet, nowakowka ewidentnie nie radzi sobie ze stresem i kontrolą społeczną

  26
  1
 5. Miś pisze:

  Faktycznie epilog tej komisji był żenujący. Radni a szczególnie jedna Pani Radna odpierając zrzuty zaatakowała mieszkańca. Przysłuchując się wypowiedzi tej Pani Radnej zastanowiło mnie wiele spraw:
  -czy to jest prawdą , że uczestnicy wycieczek do Izraela i USA sami finansowali te wyjazdy?
  -jeśli sami finansowali w 100% to dlaczego nie polecieli z rodzinami tylko woleli lecieć w gronie służbowym z Panem Burmistrzem?,
  -jaki cel miał ten wyjazd?,
  -czy to taki czysty przypadek, że przyszła synowa Pani Radnej nabyła działki gminne? (myślę, że tanio).
  – te wszystkie wymienione zarzuty należy koniecznie wyjaśnić składając zawiadomienie do Prokuratury oraz do NIK-u
  i RIO.
  – jeśli tego nie zrobicie to Pani Radna będzie Was sadzić o pomówienie co zapowiedziała na tej komisji.

  32
  1
  • Wiesław pisze:

   No nawet ja byłem zniesmaczony .

   13
   0
  • Zołza pisze:

   Dnia 10 stycznia 2014 r. Sąd Najwyższy, w sprawie o sygn. akt I CSK 128/13, wydał wyrok przesądzający o odpowiedzialności prawnej wydawców portali internetowych za błędy w moderacji komentarzy użytkowników portali oraz kwestionujący wyłączenie odpowiedzialności portali internetowych, przewidziane przez ustawę z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczą, ze względu na odrębność prawną tych portali, które na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. prawo prasowe działają jako gazety.

   W orzeczeniu tym Sąd Najwyższy przyjął, iż nie można wykluczyć przypisania odpowiedzialności portalowi internetowemu za publikowanie na jego stronach obraźliwych wpisów i komentarzy internautów, odwołując się przy tym do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 10 października 2013 r., który zapadł w sprawie Delfi AS przeciwko Estonii. Wyrok Sądu Najwyższego niewątpliwie przyczyni się do zapewnienienia większego poszanowania dóbr osobistych w sieci. Orzeczenie to jest niezwykle istotne w polskich realiach, gdzie portale internetowe zdają się budować własną popularność na nagonce na osoby publiczne, która dokonywana jest przez anonimowych internautów.

   Orzeczenie oznacza, że portale które prowadzą niewłaściwą moderację, odpowiadają za pozostawienie wpisów naruszających dobra osobiste. Nadto Sąd Najwyższy uznał, że nawet brak wiedzy portalu – gazety, o takim naruszeniu dobra osobistego, nie oznacza bezkarności, gdyż stosowanie wyłączenia odpowiedzialności przewidzianej w art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie może mieć zastosowania do gazet

   4
   2
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Kochana Zołzo jesteś w błędzie a te paragrafy co przytoczyłaś to nie dotyczy tej sprawy ? Jeśli jesteś z Grupy Włodarza to wy jesteście ciemne masy odnosząc się do tego co piszecie.

    3
    2
 6. Dariusz Szlęk pisze:

  Pani Przewodnicząca Stanisława Nowak tylko straszy a nie ma zielonego pojęcia o wielu sprawach. Pani Nowak chce zamknąć portal http://www.zarki.pl,Pani Nowak nie jest zdolna zrozumieć kto jest właścicielem w/w portalu ani też adminisratorem.Pani Nowak nie rozumie co to jest post a komentarz i tylko moją osobę straszy a przecież ja nie pracuję w ochronie Prokuratury w Myszkowie i tam drzwi do Prokuratury są ciągle otwarte.Mam nadzieję że Pani Nowak odważy się na ten gest i złoży wreszcie doniesienie do Prokuratury.

  18
  2
 7. Biała pisze:

  Ludzie : WYSTUDŹCIE SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  6
  12
  • KTOŚ pisze:

   Biała ,piszesz w zastępstwie bruno ,dzisiaj czarny pan zmienił wizerunek na białego pana – mimo to pozostał sobą -kłamcą ,manipulantem ,który wchodził i robił swoją kampanie wyborczà -bo basen będzie ,kemping darmowy tez będzie !!!!!! Nie będę już u niego musieli spać ! Wszyscy chyba ludziska wiecie że z przetargów wszystkich przez tyle lat robotnicy za darmo spali w jego darmowej agroturystyce !!!!!!!!!!!!!!!!’ W tym roku dostałem nr tel gdybym się nie mógł dodzwonić jak robili fotowoltaikè !!! Ta pani Król to za co jej tak mało głosów dajà , bo to cwaniara – wiadomo ze pracowała w firmie Sanicko,bèdąc radną -odpowiadała za współpracę z klientem czytaj Burmistrzem !!!!! Cała masa takich nieprawidłowości w stosunku do tego URZĘDU !!!!! Nie tylko pana Szleka ale też nas wyborców oddajcie ,nadajecie do prokuratury !!!!!!!!

   15
   4
  • Żulixon pisze:

   Pani to ma 500 iq

   8
   0
 8. Obywatel pisze:

  Kolega Darek nic nie ma do starszej kobiety,On ma dużo uwag do Przewodniczącej.Ja tak rozumiem jego zarzuty i uwagi.

  18
  0
 9. Wyborca dwaa pisze:

  Pan Dariusz na tych Komisjach był świetny !,Te baby jak z targowiska ,nie wyprowadziły go z toku myślenia!

  18
  3
  • Ewa pisze:

   Z toku myślenia, czy raczej słowotoku bez myślenia? I czemu on nie słucha jak mu odpowiadają na pytanie które zadał, tylko za chwile wałkuje to samo? Może nie rozumie o co pyta?

   7
   12
   • Żarki mieszkaniec pisze:

    Pani Ewo to On był pytający ! A te panie go Zakrzykiwały ! A On był spokojny !!! Ludzie z Urzędu ,bądź ludzie pracujący w usługach nie powinni tak się zachować -WSTYD !!!

    16
    2
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

    Pani Ewo Starosta Myszkowski wytłumaczył tym Radnym i Burmistrzowi co oni zrobili i co do ich kompetencji należy i te wszystkie CYMBAŁY nie zaprotestowały jak Starosta Lasecki im tłumaczył że mają iść na łąkę i beczeć—–to jest demokracja i samorządnąść.

    1
    0
 10. widziałem pisze:

  do Pani Stanisławy mam pytanie a wid\ze ze czyta Pani ten portal nazywając szmatławiec co pani robiła na zebraniu strażackim w miesiącu marcuw kotowicach czy pani jest strażakiem czy pani się już promuje prosze udzielić informacji a może była pani kierowcą obecnej władzy

  19
  2
  • Żarki mieszkaniec pisze:

   Myślę że znajdá sie zdjęcia ,a jak nie to monitoring ze Straży !!!

   8
   1
  • KTOŚ pisze:

   Pani N to zawsze udaje takà święta a szczególnie w kościele -modli się pod figurą a diabła ma za skórą

   16
   1
   • Zołza pisze:

    Dnia 10 stycznia 2014 r. Sąd Najwyższy, w sprawie o sygn. akt I CSK 128/13, wydał wyrok przesądzający o odpowiedzialności prawnej wydawców portali internetowych za błędy w moderacji komentarzy użytkowników portali oraz kwestionujący wyłączenie odpowiedzialności portali internetowych, przewidziane przez ustawę z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczą, ze względu na odrębność prawną tych portali, które na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. prawo prasowe działają jako gazety.

    W orzeczeniu tym Sąd Najwyższy przyjął, iż nie można wykluczyć przypisania odpowiedzialności portalowi internetowemu za publikowanie na jego stronach obraźliwych wpisów i komentarzy internautów, odwołując się przy tym do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 10 października 2013 r., który zapadł w sprawie Delfi AS przeciwko Estonii. Wyrok Sądu Najwyższego niewątpliwie przyczyni się do zapewnienienia większego poszanowania dóbr osobistych w sieci. Orzeczenie to jest niezwykle istotne w polskich realiach, gdzie portale internetowe zdają się budować własną popularność na nagonce na osoby publiczne, która dokonywana jest przez anonimowych internautów.

    Orzeczenie oznacza, że portale które prowadzą niewłaściwą moderację, odpowiadają za pozostawienie wpisów naruszających dobra osobiste. Nadto Sąd Najwyższy uznał, że nawet brak wiedzy portalu – gazety, o takim naruszeniu dobra osobistego, nie oznacza bezkarności, gdyż stosowanie wyłączenia odpowiedzialności przewidzianej w art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie może mieć zastosowania do gazet

    3
    2
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk pisze:

     Dobrą jesteś synową i walczysz ale uwierz że nie ma szans . Bidermanowie ci nie pomogą a sama się motasz. Uwierz że Izrael i USA juź były, teściowa zapomniała o USA ale ona GEOGRAFII i tak słabo uczyła a i nie wie do tej pory co to jest AM or PM . Weź posłuchaj Radia Złote Przeboje Katowice 91,2 FM i nie zadzieraj ze mną bo to ci się nie opłaca bo wiesz chyba jaką ci mogę zrobić reklamę——schowaj sie dobra rada albo PPJ ZŁOTY POTOK otworzymy ??? Pragniesz tego ???

     2
     3
 11. Żarki mieszkaniec pisze:

  Pani Nowak przez tyle lat uważała się jako pierwsza dama Żarek ! Tak się zachowywała !!!! Trudno jej się pogodzić z tą krytyką ,gdzie wcześniej tylko Laury przyjmowała !!!!

  21
  2
 12. Mirabella pisze:

  Jak pani Król nie radzi sobie jako radna niech odda paleczke pani P. onej ludzie z gminy jedza z ręki a radna byla by super Jaworznik pani P.potrafi wiele ?

  17
  3
  • Żarki mieszkaniec pisze:

   Najwyższy czas zmienić tą JÈDZE -która pasuje tylko Burmistrzowi !!!!!!!!!Wiadomo wybrana z Klucza ! Ma takie teź wyniki w głosowaniu -z tym krzykiem nadaje się na targowisko -pietruszkę sprzedawać

   21
   2
 13. bruno pisze:

  zjedz cos bo pierd….. jak bys z tydzien nie jadl!!!!! szopka na calego

  6
  11
 14. Matka zniesmaczona pisze:

  u Pani Nowak jako dyrektor szkoły podstawowej w żarkach jak się nie zapłaciło składki to świadectwa nie można było dostać tak to funkcjonowało a teraz jest to samo zbieraja na środki czystości i na ksero może pani z rady rodziców się wypowie bo ona taka spokojna jeszcze słońce ja nie dopadło bo blada .

  17
  2
  • trelemorele pisze:

   Chciałaby Matka zniesmaczona, żeby inni rodzice na środki czystości dla jej dziecka i ksero zapłacili….a fe za darmo umarło, a pewnie i na komitet nie płaciła a paczuszki na Mikołaja dzieci przytulały za kaskę innych…zastanów się następnym razem kobito, co piszesz
   Zniesmaczony ojciec durnym wpisem!

   8
   8
  • Zołza pisze:

   Dnia 10 stycznia 2014 r. Sąd Najwyższy, w sprawie o sygn. akt I CSK 128/13, wydał wyrok przesądzający o odpowiedzialności prawnej wydawców portali internetowych za błędy w moderacji komentarzy użytkowników portali oraz kwestionujący wyłączenie odpowiedzialności portali internetowych, przewidziane przez ustawę z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczą, ze względu na odrębność prawną tych portali, które na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. prawo prasowe działają jako gazety.

   W orzeczeniu tym Sąd Najwyższy przyjął, iż nie można wykluczyć przypisania odpowiedzialności portalowi internetowemu za publikowanie na jego stronach obraźliwych wpisów i komentarzy internautów, odwołując się przy tym do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 10 października 2013 r., który zapadł w sprawie Delfi AS przeciwko Estonii. Wyrok Sądu Najwyższego niewątpliwie przyczyni się do zapewnienienia większego poszanowania dóbr osobistych w sieci. Orzeczenie to jest niezwykle istotne w polskich realiach, gdzie portale internetowe zdają się budować własną popularność na nagonce na osoby publiczne, która dokonywana jest przez anonimowych internautów.

   Orzeczenie oznacza, że portale które prowadzą niewłaściwą moderację, odpowiadają za pozostawienie wpisów naruszających dobra osobiste. Nadto Sąd Najwyższy uznał, że nawet brak wiedzy portalu – gazety, o takim naruszeniu dobra osobistego, nie oznacza bezkarności, gdyż stosowanie wyłączenia odpowiedzialności przewidzianej w art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie może mieć zastosowania do gazet

   3
   1
 15. Żarki mieszkaniec pisze:

  Z całą stanowczością podpisuję sie pod tym że Burmistrz mnie okłamał -wielokrotnie -jest kłamcą ,nie wiarygodnym Człowiekiem ,!!! Na początku kadencji ,może chciał być uczciwy ,AlE MU NIE WYSZŁo

  12
  2
 16. bruno pisze:

  Kolejne takie show proponuje zrobic w przedszkolu bo w dialogu z doroslymi i inteligentnymi ludzmi nasz robinn wypadl slabo a wrecz tragikomicznie .Choc mysle ze i przedszkolaki wyczuly by to ze na sile ktos stara sie wcisnac im bajki nie z tej ,

  6
  11
 17. Hejt@wp.pl pisze:

  Hejt uznano za grzech. Mówił o tym ostatnio katolicki Kościół. W gminie, gdzie niektorzy szczycza się, że prawica tak mocno ostatnio wygrała, trudno zrozumieć że hejt leje się tak ostro, bo przeciez prawica ma zwiazek z warosciami chrześcijańskim. Przewodnicząca ma rację i radni również. Nie można rzucać słów na wiatr, bez pokrycia, robić jakieś wkręty, rzucać podejrzenia i snuć insynuacje, a potem się uśmiechać. Nie można pozwalać na to, aby dwie osoby zniszczyły pracę wielu ludzi, a jeden wciąż powoływał się na niektórych mieszkańców. Mieszkańców, którzy rzekomo mają pełno pretensji, ale ten Pan wciąż jest sam. Może jednak to po prostu samotny człowiek. Bardzo. Dlatego tak zaprasza do siebie, chce rozmawiać. Może szuka przyjaciół, a my tego nie rozumiemy. Może warto otoczyć opieką jako osobę szczególnej troski. Jak mu pomoc? Czekamy na propozycje.

  13
  9
 18. Włodek pisze:

  Pani trelemorele po pierwsze komitet rodzicielski jest nie obowiazkowy w szkole po drugie znam szkoly gdzie nie zanosi sie ani sirodkow czystosci ani papieru do ksera a po trzecie szkoła dostaje na każdego ucznia pieniądze .Więc prosze tu nie pisac o paczuszkach na Mikolaja czy dniu dziecka ze ktoś tam by chcial a komitetu nie placil pani trelemorele.

  11
  2
 19. Gwiazdor pisze:

  To proszę podać przykład szkoły, w której dzieci, tak jak w Żarkach dostają paczki na mikołaja, pączki na tłusty czwartek oraz mają organizowany Dzień dziecka z poczęstunkiem, animatorem zabaw, dmuchańcami itp. za kilka tysięcy złotych. Proszę przyjść na zebranie RR, to się dowiesz co ile kosztowało. Kasa z wpłat na RR wraca do naszych dzieci.

  6
  13
 20. Mi pisze:

  A myśmy nie byli, dziecko przenieśliśmy do Myszkowa i jesteśmy zadowoleni. nie polecam a wręcz odradzam gimnazjum żareckie. To co się dzieje w tej szkole jest godne pożałowania przy akceptacji dyrekcji .

  10
  1
  • Sfrustrowana mama pisze:

   Ja również posłałam dziecko do myszkowa wiedząc jakie cyrki odbywają się w zareckih szkołach … nie polecam nikomu szkół w zarkach. Gimnazjum zareckie jedna wielka patologia i niekompetentni nauczyciele, którzy nie potrafią zapanować nad dziećmi !!!!!!!!

   10
   0
 21. Absolwentka pisze:

  Była dyrekcja – Nowak Stanisława powinna się udać na wczasy „pod gruszą”, które jej przysługują. Do rady miasta stanowczo się nie nadaje – jako wieloletni pedagog pokazuje niski poziom inteligencji, tolerancji, opanowania, poszanowania i cierpliwości w rozmowach z drugim człowiekiem. Wstyd, ze taka taka osoba z pseudo – wieloletnim doświadczeniem reprezentuje funkcje przewodniczącej rady gminy, już sobie wyobrażam jaką kiepską dyrektorką musiała być w szkole wydzierając mordę na nauczycieli podczas rad pedagogicznych. Żenada Pani Stanisławo Nowak.

  14
  1
  • Zołza pisze:

   Dnia 10 stycznia 2014 r. Sąd Najwyższy, w sprawie o sygn. akt I CSK 128/13, wydał wyrok przesądzający o odpowiedzialności prawnej wydawców portali internetowych za błędy w moderacji komentarzy użytkowników portali oraz kwestionujący wyłączenie odpowiedzialności portali internetowych, przewidziane przez ustawę z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczą, ze względu na odrębność prawną tych portali, które na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. prawo prasowe działają jako gazety.

   W orzeczeniu tym Sąd Najwyższy przyjął, iż nie można wykluczyć przypisania odpowiedzialności portalowi internetowemu za publikowanie na jego stronach obraźliwych wpisów i komentarzy internautów, odwołując się przy tym do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 10 października 2013 r., który zapadł w sprawie Delfi AS przeciwko Estonii. Wyrok Sądu Najwyższego niewątpliwie przyczyni się do zapewnienienia większego poszanowania dóbr osobistych w sieci. Orzeczenie to jest niezwykle istotne w polskich realiach, gdzie portale internetowe zdają się budować własną popularność na nagonce na osoby publiczne, która dokonywana jest przez anonimowych internautów.

   Orzeczenie oznacza, że portale które prowadzą niewłaściwą moderację, odpowiadają za pozostawienie wpisów naruszających dobra osobiste. Nadto Sąd Najwyższy uznał, że nawet brak wiedzy portalu – gazety, o takim naruszeniu dobra osobistego, nie oznacza bezkarności, gdyż stosowanie wyłączenia odpowiedzialności przewidzianej w art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie może mieć zastosowania do gazet

   2
   2
 22. Helena pisze:

  Dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest

  6
  3
 23. Psychoanalityk pisze:

  Pani Nowak stwierdziła, że na przewodniczącą Rady gminy wybrali Ją mieszkańcy a odwołała grupa radnych. Jak się domyślam w Jej mniemaniu grupa radnych z pod ciemnej gwiazdy. Pani Gradek-Nowak żyje w urojonym świecie, ponieważ dotychczas nigdy przewodniczący Rady Gminy nie był wybierany w wyborach bezpośrednich tylko przez grupę radnych reprezentujących wspólne interesy.

  Jak się okazuje Pani Gradek-Nowak wychowywała młodzież na nieudaczników i jest obecnie bardzo niezadowolona z umiejętności samodzielnego krytycznego myślenia wychowanków SP w Żarkach.
  Praca zespołowa jest bardzo twórcza i umiejętność zorganizowania i kierowania grupą jest podstawą w zarządzaniu wróżącym sukces.
  Dla mnie jest rzeczą naturalną, że portal Żarki tworzy zespół osób i wielka chwała Im za to.

  Pani Nowak dekomunizacja Żarek zawitała i do Urzędu Gminy.
  Lepiej późno niż wcale. Pani rozpaczliwy krzyk “pora skończyć z Portalem Żarki pl” na nic się zda.
  Niestety, może w pracy zawodowej Pani bezwzględnie respektowała decyzję Sekretarza PZPR, ale nie ma na szczęście sekretarzy i takimi okrzykami Pani się tylko ośmiesza.
  Na nic one się zdadzą.
  Dziwnie Pani Gradek-Nowak broni i usprawiedliwia siedzącego na sali Burmistrza. Do formy obrony niech każdy wyrobi sobie zdanie.
  Bajki o niezależności niektórych zdarzeń w życiu Pani Gradek-Nowak i najbliższych od piastowanej funkcji są dobre dla takich co mają koszule z łokcia.

  19
  1
  • Zołza pisze:

   Dnia 10 stycznia 2014 r. Sąd Najwyższy, w sprawie o sygn. akt I CSK 128/13, wydał wyrok przesądzający o odpowiedzialności prawnej wydawców portali internetowych za błędy w moderacji komentarzy użytkowników portali oraz kwestionujący wyłączenie odpowiedzialności portali internetowych, przewidziane przez ustawę z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczą, ze względu na odrębność prawną tych portali, które na podstawie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. prawo prasowe działają jako gazety.

   W orzeczeniu tym Sąd Najwyższy przyjął, iż nie można wykluczyć przypisania odpowiedzialności portalowi internetowemu za publikowanie na jego stronach obraźliwych wpisów i komentarzy internautów, odwołując się przy tym do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 10 października 2013 r., który zapadł w sprawie Delfi AS przeciwko Estonii. Wyrok Sądu Najwyższego niewątpliwie przyczyni się do zapewnienienia większego poszanowania dóbr osobistych w sieci. Orzeczenie to jest niezwykle istotne w polskich realiach, gdzie portale internetowe zdają się budować własną popularność na nagonce na osoby publiczne, która dokonywana jest przez anonimowych internautów.

   Orzeczenie oznacza, że portale które prowadzą niewłaściwą moderację, odpowiadają za pozostawienie wpisów naruszających dobra osobiste. Nadto Sąd Najwyższy uznał, że nawet brak wiedzy portalu – gazety, o takim naruszeniu dobra osobistego, nie oznacza bezkarności, gdyż stosowanie wyłączenia odpowiedzialności przewidzianej w art. 14 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie może mieć zastosowania do gazet

   3
   1
 24. Edyta pisze:

  Wyzwolenie, wolność, suwerenność, rozwój, nie będą możliwe bez rewolucji intelektualnej, moralnej i mentalnej.

  9
  2
 25. wania pisze:

  Żorki 100 km. Od Krakowa,150 na południe i jakiś250 na zachód od Europy

  2
  0
 26. Duży bob pisze:

  Stacha co ty, ja tam cały czas ze swojego nicka pisze ?

  5
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *