bezchmurnie
20°
18°
niedziela
Reklama
UMiG
Umowa na remont niecki basenu podpisana!
19 listopada 2019 r. | 09:41
0

Urząd Miasta i Gminy w Żarkach poinformował, że została podpisana umowa na rewitalizację niecki basenowej w Żarkach oraz terenu przyległego. Zadanie ma być wykonane do końca listopada 2020 r. i kosztować będzie 3 071 145,18 zł.

Wykonawcą rewitalizacji będzie firma P.H.U.B. MARMADEX.

Niecka basenu (2 684,0 mkw) pozostanie w tym samym miejscu, będzie wykonana w formie wanny z betonu pogrążonej w terenie wokół której zaprojektowano deptak na którym zlokalizowano elementy małej architektury takie jak latarnie parkowe i ławki. Basen podzielono na dwie strefy: dla umiejących pływać oraz brodzik o głębokości 50 cm dla dzieci. Obie części będą połączone przejściem. W części głębokiej zlokalizowano wysunięty pomost do skakania do wody. Wokół basenu zaprojektowano alejki parkowe o nawierzchni szutrowej oraz prysznic wolnostojący i miejsce do palenia ogniska i grillowania.

Parking wraz ze zjazdem z ul. Wierzbowej oraz odwodnieniem, będzie liczył 44 miejsca postojowe – w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. Powstanie ścieżka rowerowa asfaltowa o szerokości 3 m biegnącą wzdłuż zachodniej granicy terenu wraz z zjazdami z ulic Wierzbowej i Sosnowej. Ponadto wykonane zostanie oświetlenie terenu kąpieliska.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *