słabe opady deszczu
18°
16°
niedziela
Reklama
Uroczystości przy ruinach kościoła św. Stanisława w Żarkach
13 maja 2019 r. | 10:00
11

Przy ruinach kościoła św. Stanisława w Żarkach odbyły się uroczystości związane z patronem tego pięknego miejsca. Oprócz nabożeństwa, były przemówienia włodarzy gminy. Co ciekawe, w uroczystościach wzięło udział kilka młodych osób.

Poniżej zdjęcia.

PAWEŁ GĄSIORSKI

fot. MGOK

fot. MGOK

fot. MGOK

 11 odpowiedzi na “Uroczystości przy ruinach kościoła św. Stanisława w Żarkach”

 1. Bonifacy pisze:

  Przykry dowód na upadek wiary w społeczeństwie żyjącym pod płaszczem MB Leśniowskiej.
  Wymarło pokolenie sanacyjne.
  Wychowankowie ZSMP i ich dzieci dobrowolnie sprowadzili swoje potrzeby do zwierząt.
  Nauka religii w szkołach w/g programu kardynała Nycza szybciej doprowadziła do ateizacji społeczeństwa niż sam pomysłodawca zakładał.
  Ilu o. Paulinów uczy religii w szkołach?
  Odwiedziny duszpasterskie (kolęda ) trwająca 2 minuty raz w roku.
  Kancelaria parafialna czynna godzinę dziennie.
  Jeden ministrant w Leśniowie.

  Ewangelizacja polegająca na robieniu parków wokół kościołów i bliska współpraca kleru z władzą i okolicznymi restauracjami szybko doprowadzi do uroczystości w których będzie uczestniczyć tylko władza i ksiądz z obowiązku.

  Przypomina mi się w tym miejscu Rozprawa między Wójtem Panem i Plebanem

  Dokąd idziesz Polsko?

  14
  5
  • Barbara pisze:

   Do Bonifacego. Nie wiem z jakiej perspektywy i jak dalece angażujesz się w życie Kościoła, ale chyba zapominasz że największym Jego skarbem są Sakramenty Święte. Nie wierzę że nie dostrzegasz faktu, że każdy z nas ma możliwość korzystania z nich każdego dnia, zarówno w kościele jak i w domu w czasie choroby. Jeśli chodzi o ewangelizację,to musisz wiedzieć że przy naszej parafii rozwinęło się wiele wspólnot które spotykają się aby pogłębiać wiarę i modlić się. Każdy jest zaproszony.Wiele osób które borykają się z problemem uzależnienia otrzymuje pomoc. Nie wolno tego nie dostrzegać. Kancelaria Parafialną czynna jest w określonych godzinach, bo tak musi być ale często widać gdy jest się na próbach chóru lub spotkaniach NEO, że intersanci przyjmowani są do skutku,bez względu na godzinę. Z daleka nie widzisz ile osób otrzymuje pomoc każdego dnia, bo są to sprawy indywidualne, prywatne i należy się im szacunek i poszanowanie prywatności.

   7
   0
 2. KAROLINA pisze:

  to jest dobry tekst dotyczy to naszej społeczności brawo dla rozmówcy

  8
  2
 3. Jasiek pisze:

  Z Pompą nie było ?

  9
  1
 4. WIESŁAW pisze:

  NIE BYŁO TAK ZLE PRZECIEŻ WŁADZA I KOŚCIÓŁ MUSI SIĘ TRZYMAĆ A RESTAURACJĘ PO ZNAJOMOŚCI TRZA WESPRZEĆ PRZECIEŻ MY SAMI SWOI
  NO NIE

  8
  6
 5. Nieboszczyk pisze:

  Nad naszymi grobami słyszeliśmy piły motorowe i walące się drzewa.

  Czy w parafii zmienił się proboszcz i jak każdy poprzednik urzędowanie zaczyna od karczowania drzew?

  Lata coraz bardziej upalne i nie ma strzępa cienia w żareckim Parku Sztywnych.

  8
  2
 6. Rudy reks pisze:

  Nieboszczyku nie chcialbys lerzec pod drzewami bo przy wichurze uszkodzilby ci pomnik a co niepodoba ci sie Pani przewodniczaca i BURMISZCZ oraz Proboszcz on jest super naucza zblakane owieczki prosze nie ingerowac w Wiare bo Wiara niema nic wspolnego z Urzedem w Kosciele rzadzi Proboszcz a w Gminie dwa Szefy Klemes i Grabowski sa siebie warci a Papa jest Marionetka do gry pozdrawiam DADNYCH I SOLTYSOW OSIEDLOWYCH I SOECKICH

  11
  0
 7. Rudy reks pisze:

  Nieboszczyku nie chcialbys lerzec pod drzewami bo przy wichurze uszkodzilby ci pomnik a co niepodoba ci sie Pani przewodniczaca i BURMISZCZ oraz Proboszcz on jest super naucza zblakane owieczki prosze nie ingerowac w Wiare bo Wiara niema nic wspolnego z Urzedem w Kosciele rzadzi Proboszcz a w Gminie dwa Szefy Klemes i Grabowski sa siebie warci a Pan Mariusz Papa to jest Marionetka do gry pozdrawiam i prosze glosowac rozsadnie bo macie rodziny i myslec o mieszkancach Gminy

  9
  0
 8. Szczery pisze:

  Pompa to się skurwił i tyle w temacie

  8
  0
 9. Nieboszczyk pisze:

  Gdybyś zobaczył jak ja wyglądam w stanie rozkładu, szybko zrozumiałbyś, że nawet zasrany przez ptaki pomnik jest przyjemniejszy od mojego stanu.
  Drzewa odpowiednio pielęgnowane nie przewrócą się i nie uszkodzą chińskiego pomnika.
  Mój pomnik brudzą pyłki roślin, dlatego apeluję do proboszcza by spryskał Randapem cały cmentarz. Wówczas Alojzy będzie miał spokój z koszeniem, a proboszcz w Święto Wszystkich Świętych będzie głosił jeszcze bardziej płomienne mowy na cześć Alojzego.

  4
  0
 10. Antoś pisze:

  czy to ten sam pan Alojzy który będzie obchodził jubileusz radnego w naszej gminie

  3
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *