zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
W gminie Żarki będzie druga tura wyborów na burmistrza – przewidywania wyborcze
05 kwietnia 2024 r. | 15:16
4

W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe, podczas których będziemy wybierać nowego burmistrza, radnych miejskich, radnych powiatowych oraz radnych sejmiku województwa śląskiego.

W ocenie redakcji w gminie Żarki dojdzie do drugiej tury wyborów na burmistrza. Spośród wszystkich kandydatów, w drugiej turze powinniśmy zobaczyć urzędującego burmistrza Klemensa Podlejskiego oraz Adama Zamorę. Pozostali kandydaci uzyskają zbyt małą liczbę głosów, by myśleć o stanowisku burmistrza.

W wyborach do Rady Powiatu w Myszkowie mandaty powinni wziąć następujący kandydaci: Bożena Łapaj (Prawo i Sprawiedliwość), Jarosław Kumor (KWW Wspólny Powiat), Celina Wierzchowska (Koalicja Obywatelska) i Andrzej Jakóbczak (Bezpartyjni Samorządowcy) - ten ostatni mandat jest niepewny i wszystko zależy od wyników całego komitetu. A w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego mandaty "powędrują" do: Mariusza Trepki (Prawo i Sprawiedliwość), Stanisława Gmitruka (Trzecia Droga), Eweliny Balt (Lewica) i Bartłomieja Sabata (Koalicja Obywatelska).

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7:00 - 21:00.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “W gminie Żarki będzie druga tura wyborów na burmistrza – przewidywania wyborcze”

 1. Mimoza pisze:

  Rozumiem, że to są osoby wybrane przez Pana redaktora, albo które Panu zapłaciły za reklamę, niestety moim zdaniem jest Pan bardzo daleko od tego jak będzie w rzeczywistości i tego kto zostanie wybrany zarówno do powiatu jak i na burmistrza. Obecny burmistrz nie ma moim zdaniem żadnych szans. Czas na zmiany i to najwyższy. Może będzie i druga tura ale nie między tymi Panami.

  7
  0
 2. Janek pisze:

  Dzisiaj co niektórym została tylko bogata wyobraźnią i marzenia , które zaraz prysną jak mydlana bajka mieszkańcy Żarek żyją w świecie realnym i pewnie stąpają po ziemi i dlatego wydmuchana bańka mydlana to nie dla nich
  Życzymy sobie dużo zdrowia i spokoju

  5
  0
 3. tiszner90 pisze:

  Polecam obejrzeć wartką akcję: https://fb.watch/roCp2Ep8Wo/

  0
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *