zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
wtorek
Reklama
W najbliższy poniedziałek przedstawienie jednego aktora
16 lutego 2019 r. | 19:24
12

W dniu 18 lutego 2019 r., o godz. 8.00 odbędzie się w sali narad UMiG Żarki posiedzenie Komisji ds Socjalnych i Społecznych Rady Miejskiej w Żarkach. Posiedzenie to będzie dotyczyło zaopiniowania projektu uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach. Dziwną sprawą jest fakt że nie ma uzasadnienia projektu uchwały czyli Przewodnicząca Wioletta Król nie ma pojęcia czego będzie dotyczyło posiedzenie i odczyta tylko wcześniej przygotowany scenariusz przez burmistrza Podlejskiego.

O godzinie 9.00 odbędzie się Sesja i mam nadzieję że wielu rodziców będzie obecnych na sali narad.

O utworzenie filii Szkoły Podstawowej w wygaszanym Gimnazjum była taka wielka walka ze strony burmistrza Klemensa Podlejskiego gdzie finał znalazł miejsce w NSA w Warszawie. Teraz ten sam burmistrz Klemens Podlejski zmienił zdanie i chce uruchomić filię Szkoły Podstawowej w Gimnazjum. Burmistrz Podlejski podejmuje niezrozumiałe decyzje gdzie Rada Miejska nie ma własnego zdania. Radni będą glosować wedle wskazań burmistrza bo jak inaczej mogą wytłumaczyć Radni fakt że parę lat wcześniej podjęli inne stanowisko w sprawie Gimnazjum.

Mam nadzieję że będą obecne osoby które czynnie uczestniczyły w walce z decyzją burmistrza Podlejskiego i Rady Miejskiej w Żarkach.Serdecznie zapraszam Panią Kurator Urszulę Bauer, byłą Radną Sejmiku Województwa Śląskiego Panią Krystynę Jasińską i Radną Powiatu Myszkowskiego Panią Jolantę Koral.

DARIUSZ SZLĘK

WPIS RODZICA:

"Czy inni z Państwa też dostali pismo w sprawie zmian w szkołach? Ciekawe bardzo co zostało ostatnio zmienione w budynku po Gimnazjum ? O ile pamiętam z "debaty" z Panią z kuratorium, to obiekt ten kategorycznie nie nadawał się na potrzeby szkoły podstawowej, był niebezpieczny dla małych dzieci, brak placu zabaw i podwórka żeby wyjść na przerwie. Pozatym odległość od ruchliwej drogi i targowiska co stwarza dodatkowe niebezpieczeństwo. Takie stanowisko miało wielu przedstawicieli oświaty i urzędu. Podczas wspomianej już debaty Burmistrz, Dyrektor szkoły i inni zapewniali że wszyscy się zmieszczą na Częstochowskiej. Już wtedy trzeba było zrobić dwie konkurencyjne szkoły podstawowe i regionalizację, a nie się sądzić z Kuratorium. Jak dla mnie to wbrew logice. Teraz zostaniemy zmuszeni do odprowadzania dzieci z jednego końca miasta na drugi. Totalnie bez sensu. Co wy sądzicie na ten temat?"

BARDZO WAŻNE POSIEDZENIE KOMISJI W SPRAWIE GIMNAZJUM I POWSTANIA W NIM SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DNIU 18.LUTEGO 2019 O GODZINIE 08.00 W UMiG ŻARKI SALA NARAD

ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

 

ZAPRASZAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NA SESJĘ RADY MIEJSKIEJ W ŻARKACH W DNIU 18 LUTEGO 2019 ROKU O GODZINIE 09.00  DO SALI NARAD W BUDYNKU UMiG ŻARKI NA UL. Kościuszki 15/17. 

 

WAŻNA UCHWAŁA BĘDZIE PODDANA POD GŁOSOWANIE ODNOŚNIE PRZEKSZTAŁCENIA GIMNAZJUM NA SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ W ŻARKACH. NIE BĄDŹCIE OBOJĘTNYMI RODZICAMI.

 

 

O godzinie 12.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Żarkach12 odpowiedzi na “W najbliższy poniedziałek przedstawienie jednego aktora”

 1. do radnych pisze:

  Ciekawe jak zagłosuje przewodniczący rady, który jako jedyny dwa lata temu był ZA UTWORZENIEM DRUGIEJ SZKOŁY podstawowej, co się zmieniło panie przewodniczący???
  Jak zagłosuje radny Zieliński, który dwa lata temu wstrzymał się od głosu (co to znaczy gdy radny wstrzymuje się od głosu? boi się otwarcie sprzeciwić, czy nie wie o czym głosuje?) w protokole z tamtej sesji (25.01.2017 – polecam lekturę na BIP) zaznaczył by odnotować, że się wstrzymał!
  Jak zagłosuje radna Nowak, która dwa lata temu WPIERAŁA wszystkim naookoło, że DZIECI SIĘ ZMIESZCZĄ na Częstochowskiej? Czy dzieci się zmieściły???
  Jak zagłosuje radna Bernacka, która dwa lata temu nie zagłosowała za szkołą do której chodziły jej córki? Czy była już pani wtedy przewodniczącą rady rodziców w gimnazjum?
  Jak zagłosują radni z sołectw? Czy wiedząc jak ważny jest byt placówki oświatowej w ich okolicach są gotowi pozbawić część żareckich dzieci możliwości chodzenia do tej szkoły do której mają zwyczajnie najbliżej?
  Dlaczego nikt z radnych nie zorganizował w swoim okręgu konsultacji społecznych?
  Dlaczego burmistrz nie zorganizował konsultacji społecznych, ani wtedy, ani teraz? Tylko na szybko zwołał sesję, klepnął uchwałę i postawił rodziców przed FAKTEM DOKONANYM?
  Czy zabierze głos dyrektor Pakuła, który jako dyrektor szkoły powinien stać NA STRAŻY INTERESU DZIECI i ich rodziców???
  Na szczęście teraz głosowanie jest imienne: ZAPAMIĘTAMY TO! Historia was rozliczy!!!
  Żadne względy nie uzasadniają funkcjonowania szkoły w dwóch budynkach!!! Jeśli zagłosujecie za tym, zadziałacie na niekorzyść dzieci i ich rodziców, pokażecie że jakość oświaty w tym miasteczku jest sprawą NIEISTOTNĄ!!!

  13
  19
 2. Barbara pisze:

  Myślę że najlepszym rozwiązaniem problemu będzie spokojna ponownia analiza sytuacji. Dla dobra dzieci zacznijmy ją od nowa. Drodzy radni spróbujcie zrozumieć głosy rodziców którzy uważają że w szkole przy targowicy powinny uczyć się klasy starsze. Inne rozwiązanie jest złe. Sale lekcyjne są tam dostosowane, dobrze wyposażone do zajęć które w klasach starszych są prowadzone. Nie można tego niszczyć. Młodzież starsza posiada już dojrzałość która w pozwala im na bezpieczne poruszanie się w tamtym terenie. Czy naprawdę w tak ważnej dla dzieci sprawie nie da się uzyskać najlepszego rozwiązania? Jak długo upór niechęci, działania przekorne będę niszczyły nasze małe miasteczko. Jesteście nowo wybraną radą. Ta decyzja to bardzo poważny sprawdzian dla Was. I proszę mi wierzyć wielu nauczycieli myśli podobnie tylko wszyscy oni mają dość i jak wielu innych są zmęczeni i przerażeni poziomem poprzednich dyskusji na ten temat. Ten rok pokazuje że podjęte decyzje nie były dobre dla naszych dzieci.

  11
  15
 3. Mruczek pisze:

  Dzisiaj mamy ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA i ciekawe co Klakier Grabowski dostanie od Gargamela

  15
  6
  • Magdalena pisze:

   No właśnie ostatnio został odwołany etat Dyrektora Graboskiego, który miał trzymać wszystko co jest dobre dla dzieci, lecz to ma dużo do życzenia.
   Ten etat był dyrektorski, to sa zapewne
   dość duże pieniądze.
   Można pomyśleć o doposażenie salek dla klas 1-3 w Gimnazjum.
   Pieniądze jakie były wydane na utrzymanie ZEAOS, można przeznaczyć na kupno ławek, krzeseł itp,
   Częściowo byłoby pokrycie zakupów z tej pensji a na pewno będzie to lepsza pomoc dla dzieci niż jakiś dziwny angaż Dyrektorski gdzie dzieci nic z tego nie miały.?
   Proszę nie pisać, że nie ma pieniędzy i nie da się zrobić. Dużo rzeczy jest do zrobienia tylko trzeba mieć pomysł, chęć oraz wsparcie.
   Proszę trochę pomyśleć o dzieciach i rodzicach, którzy pracują a dzieci odbierają Dziadkowie.
   Nie ważne czy to 8 klasa czy 2, chcemy wszyscy by dzieci wracały do domu bezpiecznie a na to ma wpływ odbiór dwoje dzieci z jednej szkoły.

   13
   14
 4. Salomon pisze:

  W budynku Gimnazjum zrobić prawdziwą SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ od klas 1-8 a w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Częstochowskiej przedszkole i żłobek.Koniecznie po ostatniej publikacji w sieci odwołać dyrekcję czyli Pakułę i Samek bo to DINOZAURY siedzenia na dupie i nic nie robienia.Namaściła ich Stasia Nowak to widzimy ich brak kompetencji a co gorsza dzieci w szkołach żareckich nie są uczone a nawet nie są właściwie pilnowane.

  14
  18
 5. Mama pisze:

  wskażcie mi proszę szkołę,gdzie dobro dziecka-ucznia jest nadrzędnym celem ?dzieci z przeładowanymi plecakami,rodzice ślęczący z dziećmi nad lekcjami(jak nie mają na korki),nauczyciele robiący kolejne stopnie awansu zawodowego(zero korzyści dla dzieci: dla nauczycieli wyższa stawka). Starsze dzieci w gimnazjum razem z bobasami leżakującymi po obiadku w tle syreny alarmowej OSP ? brak placu zabaw dla dzieci z klas I-III? nie ma problemu ? jakoś to się ułoży ? decyduje organ prowadzący szkoły !

  17
  12
  • Milena pisze:

   W naszych szkołach faktycznie nie jest dziecko najważniejsze.
   Plecaki i pracę domowe to już przesada.

   Popołudniu trzeba siedzieć 2 godziny by odrobić lekcje zadane, później się dziwić, że dziecko ma dość szkoły.
   W Anglii dzieci popołudniu mają mieć wolne, bo mają być wypoczęte do szkoły na drugi dzień a u nas??

   U nas nacisk na całość, prace domowe max ile się da …… masakra jakaś, nie każdy będzie geniuszem tak jak chcieliby nauczyciele.

   17
   11
 6. Stewardesa pisze:

  Przykładem świeci Piskorska która całymi godzinami lekcyjnymi liże się i ślini do smartfona.Ta baba to już jest opętana jak dzieci w domu opowiadają.Cyba że babsztyl randkuje z tymi spod piramid w Kairze.A potem jak Mahometa nie zobaczy w szkiełku to wali prace domowe na maxa.

  14
  17
  • Marek z Żarek pisze:

   Powiedz jej to w twarz 😉
   Aaa no tak… brednie wyssane z k***sa (pewnie spasionego redaktorka) łatwo tylko w Internecie wpisywać

   18
   10
   • JAROSŁAW pisze:

    Marlena komu mam powiedzieć zeby moje dzieci miały przechlapane do końca edukacji
    dzieci boją się odezwać a co dopiero napomknąć coś
    wyluzuj Malena
    na korki to jeszcze mam
    byle nie do ciebie

    11
    14
 7. Zyzio pisze:

  A ja dalej popieram projekt złożony na Sesji dotyczącej nowej szkoły podstawowej, aby młodsi uczniowie (I-V) chodzili na Częstochowską, a starsi (VI-VIII) do budynku po Gimnazjum. Przynajmniej nie będzie tłoku, można utworzyć więcej klas z mniejszą liczbą uczniów w klasie. Klasy gdzie chodzi ponad 30 uczniów to nieporozumienie. A nauka ponad 9 godzin dziennie jest niezgodna z kodeksem pracy !!! Czy nauczyciele też będą tyle godzi siedzieć w szkole ?

  14
  6
 8. Zyzio pisze:

  A ja dalej popieram projekt złożony na Sesji dotyczącej nowej szkoły podstawowej, aby młodsi uczniowie (I-V) chodzili na Częstochowską, a starsi (VI-VIII) do budynku po Gimnazjum. Przynajmniej nie będzie tłoku, można utworzyć więcej klas z mniejszą liczbą uczniów w klasie. Klasy gdzie chodzi ponad 30 uczniów to nieporozumienie. A nauka ponad 9 godzin dziennie jest niezgodna z kodeksem pracy !!! Czy nauczyciele też będą tyle godzin siedzieć w szkole ?

  12
  5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *