zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
fot. slaskie
W “sweterku” podpisał umowę na dofinansowanie w ramach “Inicjatywy Sołeckiej”
24 lipca 2019 r. | 08:30
22

W starostwie powiatowym w Zawierciu podpisano kolejne umowy w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”. W uroczystym podpisaniu umów z gminami z powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego (w tym również przedstawiciel gminy Żarki - ten w sweterku) i będzińskiego uczestniczyła Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego. Kwota przeznaczona dla sołectw z tych trzech powiatów to niespełna 650 tys. zł.

„Głos mieszkańców jest dla nas najważniejszy. Widzimy, że ten konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba wniosków, które do nas spłynęły. To konkretny wkład dla społeczności lokalnych i cieszę się, że najczęściej te środki są przeznaczane na inicjatywy sportowe, place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu, bo to szansa na zdrowe i aktywne społeczeństwo” – podkreślała Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Marszałkowski Konkurs „Inicjatywa Sołecka” ma na celu umożliwienie mieszkańcom wpływu na zainwestowanie środków z budżetu województwa śląskiego na przedsięwzięcia i zadania, które służą rozwojowi lokalnych społeczności. W tym roku pula środków na wydatki związane z konkursem została ustalona na poziomie 4,5 mln zł.

W ramach przeprowadzonego naboru udział w konkursie wzięły 104 gminy (z 17 powiatów). Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęło 338 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na łączną kwotę 10,8 mln zł. Sejmik Województwa Śląskiego udzielił 238 zadaniom pomoc finansową w formie dotacji celowych w łącznej kwocie 4,5 mln zł na realizację zadań wybranych w ramach konkursu. Pomoc została udzielona 84 gminom województwa śląskiego.

Kwota przeznaczona dla powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego i będzińskiego z budżetu województwa to niespełna 650 tys. zł. Łącznie zawarto 41 umów na realizację zadań w 12 gminach.

O pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Limit pomocy finansowej dla gminy wynosił 60 tys. zł. Do konkursu nie mogły być zgłaszane zadania, których realizacja była współfinansowana ze środków zewnętrznych (np. funduszy UE, krajowych itp.) za wyjątkiem funduszu sołeckiego, którego środki mogły być łączone w celu realizacji przedsięwzięć. /Śląskie/22 odpowiedzi na “W “sweterku” podpisał umowę na dofinansowanie w ramach “Inicjatywy Sołeckiej””

 1. Zenek pisze:

  Najlepiej to zostawić bez komentarza,
  Katastrofy bywają w życiu choć sweterek to najmniejszy szczegół.
  Słup i marionetka to też posada??!!

  15
  4
 2. Zenek pisze:

  A kto to jest na zdjęciu z tym zarostem jak mech na psim gównie?

  12
  7
 3. Szklanka pisze:

  Ale to sweterek nie byle jaki! Z HUGO BOSSA !!! Czepiacie sie byle czego. Najwaznejsza jest Inicjatywa Sołecka, a nie pierdoly 🙂

  5
  9
 4. RODZINKA pl. pisze:

  fryzjera też omija szerokim łukiem wykończony jak by z zabawy wiejskiej się urwał na takim stanowisku być taki wykończony wystraszony ale no cóz się promuje

  13
  2
 5. Swojak pisze:

  Jestem ilu z tych ludzi którzy wypisują te wszystkie komentarze powiedziało to by prosto w twarz. Każdy mądry za klawiatura swojego komputera.

  7
  12
 6. Nagła pisze:

  Nie płacz dziadkowi na buty
  Ok

  10
  0
 7. bruno pisze:

  Lepiej być w modnym sweterku niż w przypisanej bluzeczce eksponujacej nadmiar sloniny w daniach ?a co ubietaja bezrobotni dziennikarze szmatlawcow ?bo ciężko dobrac ubior kiedy trzeba z siebie zrobić wala ???

  7
  13
  • Pudzian pisze:

   No cóż, jak jest zapadnięta i zdeformowana klatka piersiowa to widocznie sweterek też pomaga w kamuflażu brunosku ?
   Zawijaj Bruno na siłkę bo śmiesznie wygladasz i polsilver się kłania

   10
   1
  • pamparampa pisze:

   jeden taki na sesji rady latął z kamerką w krótkich porciętach i spranym tiszercie., a słonina spod spodu się wylewała.

   4
   12
 8. obserwator pisze:

  to co że w sweterku ale za to jakim?!!! Taki przystojniak jak pan burmistrz nie musi dusić się w krawacie i marynarce i tak zawsze świetnie wygląda i zawsze ubrany z gustem a ciebie bruno całkowicie popieram

  5
  14
  • przyjazny Gminie pisze:

   Obserwator sweterek jaki ? -taki jak ty ! Chodzi o zasady których należy przestrzegać bezwzględnie aby szanować powagę sytuacji

   10
   1
 9. dario pisze:

  No ja tez chetnie bym załozyl taki sweterek !!!!!!!!!!!ale stara mnie tylko w te przyciasne koszulki ubiera !!!!!!a choc raz bym chciał wygladac jak nie oderwany granatem od pługa !!!!!!!!

  4
  9
 10. CZESŁAW pisze:

  ŁOJ PIÓRA NAWET NIE UMIE TRZYMAĆ JAK PATRZY UKRATKIEM

  11
  1
 11. Czardaszanki pisze:

  Może jest po party w Koziegłowach city
  Hotel, wino i co ino

  10
  1
 12. jasnowidz pisze:

  ciekawe kto wygra w przetargu na wykonanie placów zabaw, Daje 100 zł że to będzie MARMADEX z Helenówki – dobra, znajoma, bliska firma, która zawsze wie (od jasnowidza) jaka jest odpowiednia kwota przeznaczona na przetarg i wystawia tą kwotę i wygrywa. Jasnowidza mają bardzo dobrego lepszego niż inne firmy.

  13
  0
  • 600lecie pisze:

   No niestety takie są układy, marmadex to ta sama firma co wykonywała pracę związane z układaniem kostki brukawej na osiedlu 600l i topolowej??

   12
   0
 13. sąsiad pisze:

  a tera jest kostka u mego sąsiada czyli chyba kazdy wie u kogo

  10
  0
  • 600lecie pisze:

   Dlatego pytam bo to działo się w tym samym czasie więc czy to przypadek jest???
   Czy raczej bo taniej policzone??
   A może znamy się nie od dziś to wiesz……. załatw to taniej??!

   2
   0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *