zachmurzenie duże
19°
18°
poniedziałek
Reklama
W urzędzie były opóźnienia w wypłacie nagród jubileuszowych
23 września 2022 r. | 11:13
1

Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach wykryła również nieprawidłowości w zakresie wynagrodzeń.

W latach objętych kontrolą przyznano i wypłacono nagrody jubileuszowe dla pracowników Urzędu Miasta i Gminy Żarki z naruszeniem zasady niezwłoczności ich wypłaty, co dotyczyło 3 pracowników Urzędu, a opóźnienia w wypłacie nagród wynosiły od 20 do 43 dni. Powyższe było niezgodne z § 8 ust. 1 i ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936 z późn. zm.).

Za przygotowywanie dokumentacji związanej z przebiegiem pracy Skarbnika Miasta i Gminy Żarki oraz Starszego Specjalisty Urzędu Miasta i Gminy Żarki była odpowiedzialna p. Dominika Horoszko – Sekretarz Miasta i Gminy Żarki. Za przygotowywanie dokumentacji związanych z przebiegiem pracy Inspektora ds. księgowości budżetowej Urzędu Miasta i Gminy Żarki była odpowiedzialna p. Barbara Major – była Sekretarz Miasta i Gminy Żarki.

Wniosek nr 9
Wzmocnić nadzór nad pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Żarki w zakresie prawidłowości wypłacania nagród jubileuszowych zgodnie z postanowieniami § 8 ust. 1 i ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 października 2021 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1960), mając na uwadze art. 68 i art. 69 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. (Dz. U. z 2021 r. poz. 305 z późn. zm.).

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “W urzędzie były opóźnienia w wypłacie nagród jubileuszowych”

  1. DUPA JAŚ pisze:

    Nikt nawet nagany do akt osobowych nie będzie miał wpisanych za te przekręty .
    Samorząd to dobry biznes dla ŚLEPYCH I ŚWIDROWATYCH .

    4
    0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *