zachmurzenie duże
sobota
Reklama
W Urzędzie szampan lał się strumieniami. Kumor wystartuje do powiatu!
21 września 2018 r. | 11:38
51

Jeden z faworytów na fotel Burmistrza Żarek - Jarosław Kumor, zamiast do miasta, wystartuje do powiatu. To wspaniała wiadomość dla Klemensa Podlejskiego, który może otwierać szampana. Kumor jest numerem jeden w KWW Wspólny Powiat. Do powiatu wystartuje także były Burmistrz Andrzej Lech oraz Przewodniczący Rady Gminy Niegowa - Mariusz Dzieża.

Poniżej znajdziecie komitety. Do powiatu z okręgu Żarek i Niegowy są cztery mandaty.

PAWEŁ GĄSIORSKI

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
1 LECH Andrzej Krzysztof 61 Żarki
2 GALA Andrzej Włodzimierz 59 Dąbrowno
3 PILIS Joanna Teresa 55 Jaworznik
4 KUŚMIERZ Szymon Czesław 44 Przybynów
5 BARYŁA Elżbieta Marianna 64 Niegowa
6 BUBEL Iwona Marianna 59 Żarki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWA INICJATYWA LEWICY:
1 SKOREK Agnieszka Wioletta 40 Żarki
2 DZIEŻA Mariusz Zdzisław 45 Moczydło
3 ŚPIEWAK Marcin Mateusz 30 Ludwinów
4 GALAS Agnieszka Barbara 34 Zagórze
5 BOŻEK Ewelina Jolanta 22 Jaworznik
6 PIĘTAK Zbigniew Paweł 30 Żarki

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:
1 KUMOR Jarosław Stanisław 52 Żarki
2 RUDKOWSKA-MORAWIEC Bernadetta Barbara 41 Niegowa
3 SŁABOSZ Rafał Wojciech 37 Bliżyce
4 GĘSIKOWSKA-KUZIOR Katarzyna Teresa 37 Żarki
5 POMPKA Daniel Krzysztof 23 Kotowice
6 GOLIBRODA Ewa Maria 51 Gorzków Nowy

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
1 KORAL Jolanta Stefania 66 Żarki
2 ŁAPAJ Bożena Franciszka 41 Niegowa
3 SZEWCZYK Urszula Anna 54 Dąbrowno
4 MAŚLANKIEWICZ Ireneusz Stanisław 57 Żarki
5 TYLKOWSKI Zdzisław Jan 64 Zaborze
6 SZCZEPAŃCZYK Mirosław Marian 61 Moczydło

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA:
1 SKALEC Jadwiga Stanisława 60 Żarki
2 BĄCZKOWSKA Marta 29 Mirów
3 KUPIS Martyna Kinga 32 Żarki
4 WOŁEK Piotr Marek 41 Bliżyce
5 PAŁĘGA Adam Stanisław 36 Sokolniki
6 KOSTKA Paweł Karol 33 Dąbrowno

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „PRZYSZŁOŚĆ” W MYSZKOWIE:
1 GRABOWSKI Jakub Alojzy 43 Żarki
2 PIŁKA Maciej Tadeusz 34 Niegowa
3 RADOSZ Magdalena Olga 32 Gorzków Nowy
4 JĘDRYCHA-GORCZYCA Małgorzata 62 Żarki
5 WYPORSKA Anna Barbara 51 Żarki
6 KAIM Mariusz Mikołaj 44 Ostrów51 odpowiedzi na “W Urzędzie szampan lał się strumieniami. Kumor wystartuje do powiatu!”

 1. bruno pisze:

  To lal się ten szampan ?czy ma się lać ? Określ się ?faworyt? Czyżby byly jakieś tajne pra wybory ?sam juz nie wiesz co pisac ?

  17
  33
  • Degustatorka pisze:

   Polecam :Goût de Diamants, “Smak diamentów” – limitowana edycja szampana wypuszczoną na rynek dopiero w 2013 r przez należącą do Shammi Shinha markę luksusowych win Prodiguer Brands. Kosztujący 1,2 mln GBP za butelkę trunek został w całości wyprodukowany z winogron grand cru w 8-hektarowej winnicy Chapuy w Oger.

   21
   9
 2. Wyborca trzy pisze:

  Panie Jarku w Panu była cała nadzieja na wygraną w pierwszej turze oraz na pozytywne zmiany w tej Gminie Wielka szkoda i smutek ! Osobiście życzę wygranej do powiatu oraz sukcesów w tym co pan robi, pozdrawiam

  28
  16
 3. Kolega pisze:

  Oby tylko nie przydupas J.Grabol-ski …?
  Choć dużo nowych nazwisk się pojawiło więc będzie kogo wybrać….???

  27
  13
 4. Edek pisze:

  to że Gąsiorski puścił plotkę o kandydowaniu na burmistrza, to jeszcze za mało żeby Kumor zmieniał plany 😀

  23
  23
  • Wyborca dwa pisze:

   Edek bo p.Kumor wie ,że tą mafię ,ośmiorniczkę będzie bardzo ciężko wyeliminować ! Jeżeli ktoś z zewnątrz tego nie rozpirzy to ta mafia przez następne 5 lat całkiem bezkarnie będzie rządzić ciemnym , nieświadomym ludem ,a sama się bogacić w świetle naginanego aczkolwiek prawa -bezprawia

   27
   15
 5. Przyjaciel pisze:

  Mimo iż nie jestem zwolennikiem PIS to jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla dobra Żarek jest oddanie głosu na kandydatkę Panią Jasińską. Może uda jej się rozbić tą mafię ! Ale więcej energii musiała by poświecić ,aniżeli ten portal ,który powstał .Ludzie w Żarkach boją si Podlejskiego-to mściwy człowiek ,pamiętliwy ten. G. ANGSTER

  27
  18
 6. Wyborca pisze:

  No i d…..a .Kumor zawiód nas poraz koleiny. Było do przewidzenia i tym razem.

  20
  13
  • Wyborca dwa pisze:

   No niestety wyborco masz rację ,Jakubczak to chyba słup dla gangstera ! Jedynym rozsądnym wyjściem dla dobra sprawy będzie oddany głos na p.Jasinską -ale niech ją ktoś wesprze na górze dla dobra NASZYCH PIĘKNIE położonych Żarek na Jurze

   29
   15
  • Mosiek pisze:

   Słuchaj Wyborco dla ciebie to jest per PAN KUMOR bo wódki z tym PANEM nie piłeś a że z Podlejskim w Gimnazjum w kotłowni walisz sake to nie z każdym możesz ofermo się całować jak pijesz z górą.

   23
   6
 7. Młody pisze:

  Mimo iż nie jestem sympatykiem. PIS ,też uważam że jest to wyższa konieczność oddać głos na p.Jasinską aby ukręcić działanie tej Mafi Żarecko -Powiatowej Osmiorniczka się rozrosła , a jeżeli przejdą to będą jeszcze bardziej agresywni

  29
  19
 8. Wyborca pisze:

  Wy naprawdę wszyscy jesteście POJEB…NI

  11
  36
  • bruno pisze:

   Zgadzam sie w 100% gdyby startowal Podlejski i mial za rywala najwiekszego barana w gminie to bywalcy portalu tylko dla zasady wybrali by barana .Oczywiscie slowo baran nie jest skierowane do innych kadydatów to tylko przyklad .

   11
   33
  • Kazik pisze:

   To jest odpowiedz do ekipy Podlejskiego- zgadzam się z tym!!!

   25
   4
 9. ciekawa pisze:

  No właśnie panie Ku.mor. Może pan powiedzić co pan zrobił dobrego dla gminy za całą kadencje? Jakoś nie jestem w temacie?Gdzie są te pana efekty?
  Ile zebrań z mieszkańcami zrobił pan w tym czasie?

  25
  17
  • Lutek pisze:

   Zebrania z mieszkańcami to dobro zrobione dla gminy ? puknij się w tlenioną pałę i zastanów co piszesz “ciekawa “czarno na białym widać ,że nie jesteś w temacie kobito i startujesz z konkurencyjnej do Pana Jarosława listy do powiatu.A twój radny z gminy ile zrobił zebrań z mieszkańcami ?

   16
   6
 10. Wyborca dwa pisze:

  Brak internetu ,padł Serwer to chyba czysty przypadek

  23
  3
 11. Kazik pisze:

  To jest odpowiedz do ekipy Podlejskiego- zgadzam się z tym!!!

  22
  3
 12. Nie Podlejski pisze:

  Tylko niech pani Jasinska w końcu pokarze jaja a nie swoją suptelnoscia chce wygrać z gangsterem Subtelnością to przeszła do Sejmiku

  30
  7
 13. Nie Podlejski pisze:

  Jakóbczak i Zamora to gołodupce których nie stać na kampanie wyborczą -chyba że ich zasponsoruje GANGSTER pan P !!!!!!

  27
  5
  • Zadowolony pisze:

   Golodubcem jestes ty chamie ci radni nie muszą robic kampani bo swoja praca udowonili ze warto na nich oddac glos

   9
   22
   • Niezależny pisze:

    Ten “golodupiec” to chyba jedyny radny, który większość swej diety przeznaczył na promocję i wizerunek naszej gminy ….pisze o Panu Adamie

    5
    21
  • Nie Andrzej i Nie Adam pisze:

   No chłopie nie przeginaj:bywam często w otoczeniu wymienionych Panów ale nigdy ich nie widziałem bez portek i slipów! A tyś taki nabab ?z podatkiem od dochodu wszystko u ciebie ok ?

   7
   8
 14. Bambam pisze:

  Normalne ze Klimek wygra wybory. Po co byl nagle kredyt gminie zarki? Po to zeby zadluzyc gmine. A do takiej gminy raczej kandydaci na burmistrza sie nie garną. Bo nawet jeśli wygral by ktos nowy to cala reszta elity juz dopilnowala by zeby mial ciezko…

  3
  4
  • Nie Podlejski pisze:

   Bo klamek to świdrowate stworzenie ,zawistne ,zazdrosne ,pamiętliwe – wszyscy o tym wiedzą ,ale boją sie głośno o tym mowić !!!!!!

   9
   2
 15. KAPSEL pisze:

  jo nie pamietom abym w kotłowni kiedykolwiek i cokolwiek spozywał z obecnym czarnym Panem

  16
  4
 16. Nie Podlejski pisze:

  Kapsel bo byłeś w stanie upojenia alkoholowego,czarny pan potrafi więcej wypić a pózniej przydupasy go ewakują do domu .Im się wydaje że ludzie nie widzą tego.Jak taki ktoś z takim morale może piastować stanowisko w urzędzie państwowym otaczając się też samymi takimi prostakami . Wstyd i hańba dla powagi Urzędu !

  18
  3
 17. sąsiadka pisze:

  No właśnie radny powiatowy pochwal się jak wywiązałeś sie z mandatu zaufania tej kadencji .4 lata to kawał czasu .Co załatwiłeś dla naszego terenu?Wypadałoby podsumować swoje działania.Zbliżają się wybory mieszkańcy mają prawo sie dowiedziec zanim pójdą do urn .

  9
  16
  • szmata pisze:

   co Grabowski zrobił jako radny w powiecie a też z Żarek i dla Żarek a widzę że kulfon zajął mieszkanie co w nim mieszka na terenie podstawówki w mieszkaniach przeznaczonych dla nauczycieli a kto z Grabowskich jest nauczycielem ? Grabowcy nielegalnie mieszkają w domu nauczyciela w Żarkach.
   Chyba że nauczycielem jest Grabowskiego ojciec co mieszka na Topolowej w komunalnych ?

   14
   3
 18. Nie Podlejski pisze:

  Może powinna pani sąsiadka zapytać radnego Grabowskiego co zrobił dla naszego terenu? Pewnie pani skłamie że dzięki niemu mamy drogę Myszków -Żarki a nie dzięki panu Kumorowi

  18
  7
 19. radna pisze:

  Nie Podlejski szukasz ciemnego ludu?

  Droga Myszków- Zarki to droga wojewódzka.Ogarnij sie troche i nie siej fermentu człowieku.

  9
  4
  • szmata pisze:

   a Podlejski mówi że to jego zasługa i wara i dostanie za to kolejny medal i kask na łysą pałę

   19
   3
   • Barbara pisze:

    Może i plany na tę drogę były już wcześnie,j ale leżały w szufladzie. Dopiero upór i działania pani Krystyny Jasińskiej spowodowały że środki finansowe zostały przeznaczone na realizację tej inwestycji. Jej działaniom nie towarzyszyło wsparcie ze strony burmistrza naszej gminy a raczej publiczne ośmieszanie na spotkaniach z mieszkanci. Kto był, to wie.

    12
    9
    • Barbara pisze:

     Spotkaniach z mieszkańcami

     10
     8
    • Czesław pisze:

     Barbaro skoro piszesz takie słowa to powinnaś być choć trochę zorientowana. Na stronie internetowej sejmiku można sprawdzić kto i na co głosował i proszę sobie zobaczyć tam, że ta Pani Jasińska której Pani zawdzięcza drogę Żarki – Myszków głosując na budżet przeznaczony na tą drogę tak jak jej cała partia PIS była przeciwna sfinansowaniu tego zadania i głosowała przeciwko uchwaleniu tego budżetu co było głośno skomentowane w mediach w tamtym czasie. Więc proszę nie pisać głupot !!

     7
     3
     • Barbara pisze:

      Generalnie można się nie zgadzać z budżetem. Może powinien być lepszy w całości i nie oznacza to że zabrakłoby tam przeznaczenia środków finansowych na tę inwestycję.
      Proszę nie rozmydlać tematu.

      3
      6
     • Czesław pisze:

      W głosowaniu o którym pisze, głosowano za lub przeciw inwestycji drogowej Żarki – Myszków, proszę sobie poszukać w internecie lub wrócić do lokalnych mediów co wtedy dokładnie pisały. Pani Jasińska jest z zarek a głosowała tak jak jej partia kazała czyli przeciwko bardzo ważnej inwestycji dla Nas mieszkańców i Ja i wiele innych osob dobrze to pamiętamy!

      5
      4
     • Czesław pisze:

      Dodając jeszcze jedną rzecz do tej sprawy po feralnym głosowaniu Pani Jasińska była gościem na sesji rady powiatu i radni dobrze wiedząc zapytali Ja o to głosowanie i powiedziała że głosowała za inwestycja ale głos jej został w protokole zapisany tak jak całej partii czyli przeciw przeciw więc złapano ja na perfidnym kłamstwie Pani Barbaro. Takie są fakty więc proszę nie pisać głupot jak wiele ich na tej stronie.

      5
      3
 20. mieszkanka pisze:

  Ha ha Ale numer nasz powiatowy chciałby żeby mu zaufać
  na kolejną kadencje
  Tylko ze pytania wyborców co zrobił za ostatnie 4 lata ma w ………….
  Spodziewal sie ktoś takiego zachowania radnego?

  6
  4
 21. Krystyna Jasińska pisze:

  Odpowiedź do pana Czesława. Mieszkańcy Naszej Gminy odwiedzający ten portal poprosili mnie o odpowiedź na pana zarzuty w związku z wykonywaniem mojego mandatu Radnej Wojewódzkiej. Pisze pan bzdury, obok których niestety nie można przejść obojętnie. Jeśli zapyta pan któregokolwiek z radnych Sejmiku o co głównie zabiegała radna Krystyna Jasińska przez cały okres kadencji, to jestem przekonana, że bez namysłu odpowie, że były to drogi wojewódzkie przebiegające przez Gminę Żarki. Wystarczy wykazać minimum dobrej woli i przejrzeć moje interpelacje na stronie Sejmiku, wystarczy zapytać Marszałka, Przewodniczącego Sejmiku i pracowników obsługi Kancelarii. Przez kilkanaście lat zapowiadano remont drogi i ostatecznie wydatkowano tylko publiczne pieniądze na plany i ich kolejne aktualizacje. I tak byłoby tym razem, gdyby nie mój upór, determinacja i szybka reakcja w chwili kiedy wniosek o dofinansowanie inwestycji nie znalazł się w pierwszym rozdaniu na liście rankingowej. Czy tak było, wystarczy zapytać panią rzecznik K. Kulińską, która mnie o przesunięciu wniosku na listę rezerwową informowała, w obecności Pani Przewodniczącej S.Nowak na spotkaniu podczas, którego opracowywane były założenia do „Strategii Rozwoju Gminy Żarki”. Po mojej interwencji wniosek został przesunięty na listę wniosków zaplanowanych do dofinansowania. Zawsze uważałam i nadal tak uważam, że rozwój gospodarczy Gminy Żarki ze względu na brak połączenia kolejowego możliwy jest tylko jeśli infrastruktura dróg wojewódzkich będzie dobrze rozwinięta. Z takim hasłem poszłam do wyborów i słowa dotrzymałam. Jeśli chodzi o budżet Województwa Śląskiego problem jest dużo bardziej skomplikowany niż próbuje pan to przedstawić. Głosowanie za budżetem nie jest głosowaniem za jedną inwestycją. Dla przykładu powiem, że budżet za 2016 r. zamykał się kwotą planowanych dochodów 1.490.420.213 zł, a wydatków kwotą 1.653.793.592 zł. Różnica pomiędzy dochodami a wydatkami w założeniach do budżetu miała być pokryta z kredytów bankowych. Zadłużenie województwa to ponad 660 mln zł. Radni Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie sprzeciwiali się zadłużaniu województwa ponad miarę. Wśród inwestycji, które znacznie przekraczały planowane początkowo kwoty wymienić należy Stadion Śląski i Muzeum Śląskie ( szacowana na początku przebudowy kwota przebudowy stadionu to 360 mln zł – a realnie wydatkowana to około 660 mln zł. ). Głosowanie za kolejnym ponad 160 mln zł kredytem to brak odpowiedzialności za stan finansów wojewódzkich. Dlatego głosując nad całym budżetem radni Prawa i Sprawiedliwości wskazywali obszary, na które godzić się nie można. Natomiast realizacja konkretnych inwestycji odbywa się poprzez bieżące wprowadzanie zmian w budżecie i przeciwko takim zmianom radni Prawa i Sprawiedliwości się nie sprzeciwiali. Na zakończenie powiem tak, jestem człowiekiem pracy, konsekwentnie realizuję zadania, do których się zobowiązuję i zawsze staram się dotrzymywać słowa. Kiedy zaczęłam drążyć temat przebudowy DW 793 Żarki-Myszków nigdy nie otrzymałam wsparcia od lokalnych samorządów. Pozdrawiam

  8
  5
 22. Barbara pisze:

  Gdyby oczekiwać od Czesława słowa przepraszam to pewnie byłoby za wiele ale mam nadzieję że dowiedział się więcej a może wreszcie sam sięgnie i doczyta treść interpelacji. Albo celowo kłamie albo marna ta jego wiedza.

  4
  6
  • Czesław pisze:

   Wyraźnie pani Jasińska pisze ze głosowała przeciw obszarowi budżetu na drogę Żarki Myszków więc za co mam ją przepraszać??!! Za to że jest z Zarek a głosowała przeciwko ważnej inwestycji w swoim mieście ? Mnie nie obchodzi stadion Śląski ani nic innego w Katowicach, ja mieszkam w Żarkach i Pani też, jak to pięknie mówią bliższa ciału wlasna koszula lecz w tym przypadku było inaczej. Dobrze ze dzięki innym budżet został przeglosowany, droga powstaje a nikt przez to nie zbankrutowal więc po co pisanie o kredytach itp.

   5
   6
  • Czesław pisze:

   A pani Barbara zna znaczenie słowa interpelacja? Można milion ich w czasie kadencji napisać i nic z tego nie będzie w rzeczywistości w realizacji. Gminni radni interpelacji nie piszą a w każdym solectwie coś się dzieje także ten ? pozdro 600

   5
   6
 23. logicznie patrząc pisze:

  Czesław dzieje się to chyba najbardziej coś z twoją logiką. A po drugie to co noby takiego wielkiego zrobiono w sołectwach????????
  Jeszcze w tym kraju nie było takich czasów aby można było pozyskiwać tyle pieniędzy na rozwój w miastach i gminach co teraz.
  Pieniądze jakie nasz gmina gmina otrzymuje na swój teren to zaledwie 32% tego co mogłaby otrzymać gdyby była dobrze zarządzana. Gdyby zarzadzali nią właściwi ludzie.
  Pozdrawiam

  5
  4
 24. Czesław pisze:

  Nowe drogi, boiska wielofunkcyjne, siłownie zewnetrzne, świetlice itp. Ja mieszka, w takim sołectwie, w którym Burmistrz spełnił 100% obietnic przedwyborczych a nawet zrobił coś więcej. Startuj logicznie patrzac na burmistrza zycze wygranej i zrob wiecej niz obecny burmistrz, pozyskaj 100 procent dofinansowan, a zobaczysz ludzia ciagle jest malo nie wiedza jak to w rzeczywistosci zarzadzanie finansami wyglada i zawsze bedzie ktos niezadowolony. Patrzac obiektywnie nasza Gmina jest najszybciej rozwijajaca sie i piekniejaca gmina a inne gminy Nam zazdroszcza.

  4
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *