zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
piklio.pl
W Żarkach sprzedaż alkoholu odbywa się kilkanaście metrów od kościoła
25 marca 2019 r. | 12:41
17

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku (Wyrok WSA w Białymstoku z 30 stycznia 2019 r., sygn. akt I SA/Bk 691/18) uznał, że punkty sprzedaży alkoholu będą mogły być lokalizowane w odległości nie mniejszej niż 20 metrów od szkół, przedszkoli, żłobków, domów dziecka oraz obiektów sakralnych i cmentarzy.

WSA w Białym stoku uznał, że minimalna odległość usytuowania punktu sprzedaży od obiektów chronionych nie mniej niż 20 metrów oznaczała bardzo bliskie, bezpośrednie sąsiedztwo z takimi obiektami i z pewnością nie ograniczała dostępności alkoholu.

Jak to się ma do uchwalonej przez Radę Miejską w Żarkach (uchwała nr XLV/344/2018 z 26 lipca 2018 roku) odległości nie mniejszej niż 10 metrów? Uchwała ta powinna być zaskarżona do WSA i przy takim orzecznictwie, powinna zostać uchylona.

W samych Żarkach alkohol sprzedaje się w odległości kilkunastu metrów od kościoła...

Poddaje temat pod dyskusję.

PAWEŁ GĄSIORSKI17 odpowiedzi na “W Żarkach sprzedaż alkoholu odbywa się kilkanaście metrów od kościoła”

 1. Edek pisze:

  Jeszcze do niedawna nieopodal kościoła na starym rynku był salon gier, także w Żarkach wszystko jest możliwe.

  35
  1
 2. Mieszkaniec 1 pisze:

  W Żarkach w zeszłym tygodniu po wtorku była środa to skandal!!! Pokażcie co dobrego się dzieje nowe płace zabaw nowe inwestycje A nie bzdury piszecie

  13
  15
 3. Wtajemniczony pisze:

  Mieszkaniec jak o te nowe place będą tak dbali jak o poprzednie to w krótkim czasie też popadną w ruinę. I czym się tu zachwycać , takie place w innych miejscowościach to norma . A jakie to nowe inwestycje po wyborach powstały ? Kiełbasę wyborczą już skonsumowaliśmy i co dalej ?

  20
  6
 4. MARLENA pisze:

  mam pytanie do dr szkół na terenie GM Żarki czy posiadają alkomaty Panie Pakuła to pytanko do Pana bo dużo by mówić co się dzieje w szkole podstawowej

  14
  5
 5. bruno pisze:

  Problemy kosciola są większe w tym kraju niż sklepy z alkocholem ?bo gdyby tylko takie problemy miał kościół to pewnie buskupi by się cieszyli ? artykul du……jak zawsze ?

  14
  12
 6. Tulipan pisze:

  Bruno,do szkoły było pod górkę?bo byki robisz straszne

  11
  5
 7. Lampucera pisze:

  Kościół w Żarkach akurat nie ma większych problemów. Ks. Proboszcz senior jest mocno zaangażowany w pomoc ludzią z chorobą alkoholowa. Czego nie da się powiedzieć o większości radnych oraz władzach administracyjnych Żarek. Problem nie leży w dostępności alkoholu ( 21m to jest ok? A 19.5 m to za blisko? ) lecz w nas samych. Najgroźniejszym obecnie problemem w Żarkach jest zipełnie kretyński sposób w jaki zastała wykonany dojazd do Biedronki. Całkowity brak widoczności wyjazdu z ul. Olszowej , brak wyraźnego ostrzeżenia o niebezpiecznym punkcie ( wyjazd z Biedronki plus przejście dla pieszych , uczniów szkoły! ) To miejsce bije rekordy jeśli chodzi o ilość tragicznych wypadków! A nie odległość od alkoholu.

  15
  2
  • Obiektywny pisze:

   Lampucera
   Skoro ustawa przewiduje nie mniej niż 20m od kościoła to jeżeli jest 19,5 to znaczy, że nie można w tym miejscu prowadzić sprzedaży alkoholu.
   Np.
   Jeżeli wymiar ochronny ryby wynosi 40cm to łowiąc i zabierając rybę łamiesz regulamin i się należy mandat, bez żadnego tłumaczenia , że ,,to tylko jeden centymetr,, jeżeli jest mniej niż 40cm to mandat dostaniesz bez gadania.

   No chyba, że niektóre osoby dostały ślepoty to pozwolenia wydały na sprzedaż alkoholu, niestety to w Żarkach wszystko możliwe.

   11
   2
   • Pinki pisze:

    Jeśli będę chciał kupić alkohol to go kupię czy sklep będzie 10m od kościoła czy 15km. Głupie gadanie o nic pozatym. Odległość 19, 5m jeśli zmierzymy kilkoma przyrzadami to wyjdą różnice pomiarowe i akurat może na jednym z nich było 20m i co z tego? Nie wiem co to może komuś przeszkadzać…

    2
    4
    • Obiektywny pisze:

     To jedź kupić dalej alkohol, ale nie pod kościołem.
     W wakacje wystarczy zaobserwować ile mieszkańców spożywa alkohol siedząc na deptaku, który został zakupiony właśnie w sklepie tzw.
     “19,5 metra”

     4
     1
 8. maurycy pisze:

  Mało tego, sprzedają ruską lub bułgarska wódę sądząc po zdjęciu. Chyba że fotkę przywiózł sobie Prezes z wakacji, żeby chociaż wspomnienia zostały.

  8
  4
 9. Barbara pisze:

  Jest jeszcze inny, bolesny problem związany z bliską odległością punktu sprzedaży alkoholu. Otóż wokół kościoła ciągle porzucane są butelki po alkoholu.

  14
  1
 10. Lubie sety pisze:

  Powinni zamknąć ten sklep i inne bo zawsze muszę się narżnąć w niedzielę ?

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *