pochmurnie
23°
20°
niedziela
Reklama
istock
Walka ze smogiem i kontrola palenisk w gminie Żarki to “mit”
14 stycznia 2022 r. | 10:13
5

Kilkanaście dni temu zwróciłem się do gminy Żarki z pytaniami dotyczącymi kontroli palenisk i walki ze smogiem w gminie Żarki. Kilka dni temu otrzymałem odpowiedź. Zobaczcie, jak gmina Żarki walczy ze smogiem.

moje pytania:
1. Jakie czynności zostały podjęte celem wykonania obowiązku z art. 379 ustawy Prawo o ochronie środowiska w zakresie sprawowania kontroli nad wykonaniem uchwały antysmogowej Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 roku (https://powietrze.slaskie.pl/content/uchwala-sejmiku-nr-v3612017) przez mieszkańców na terenie Gminy, począwszy od dnia 01.01.2021 roku?
2. Czy wyznaczono osoby z ramienia Gminy odpowiedzialne za przeprowadzanie kontroli realizacji obowiązku wymiany pieców zgodnie z uchwałą antysmogową na terenie Gminy, począwszy od dnia 01.01.2022 roku?
3. Czy zostały wyznaczone osoby umocowane do sporządzania i kierowania wniosków o ukaranie do sądu karnego w przypadku stwierdzenia naruszeń uchwały antysmogowej przez mieszkańców?
4. Czy ustalono harmonogram kontroli w zakresie z pkt 2, na 2022 roku?
5. Jakiej treści harmonogram kontroli przyjęto na 2022 r.? Kiedy dojdzie do kontroli na terenie Żarek, a kiedy w poszczególnych sołectwach?
6. Czy organ zapoznał się z dokumentem "Rekomendacje - analiza uwarunkowań dotyczących obowiązków jst związanych z wdrażaniem tzw. uchwały antysmogowej" z 20.08.2021 r. opracowanego przez Śląski Związek Gmin i Powiatów?

Odpowiedź poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Walka ze smogiem i kontrola palenisk w gminie Żarki to “mit””

 1. zxc pisze:

  Radni naszej gminy i ich rodziny palą syfem to po co mają być kontrole.

  13
  0
 2. Werty pisze:

  Nikt nie ma prawa kontrolować mojej posesji a tym bardziej mojej kotłowni .

  5
  7
 3. Zbyszek pisze:

  Ciekawe co cichonka i sołtys Suliszowic zrobią jak tam wszystko w komin idzie
  Filcoki trzewiki szmarty i wiele innych gabaretuw
  Ale co do babska przyjadą na kontrol to babsko wywlecze zajzajeru i ugości
  Sulsziwski ład

  11
  0
 4. y7c pisze:

  “ad1” : ha ha ciekawe kto te kontrole widział…. jak palili tworzywa tak palą dalej, widać po ilości worków wystawianych do wywiezienia. Niektórzy są już tak bezczelni, że wcale nie wystawiają tworzyw. Najwyraźniej mają pakt z diabłem- im nie szkodzi i są bezkarni! Ciemnota do potęgi n-tej.

  6
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *