zachmurzenie duże
14°
13°
sobota
Reklama
www.zarki.pl to portal zakazany, zablokowany w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki!
22 lutego 2019 r. | 18:51
33

„Hejt czy krytyka ?”

Bardzo popularne w ostatnim czasie w Polsce słowo „hejt” zapożyczone z języka angielskiego „hate” czyli nienawiść robi zawrotną karierę. To co w  dawnych czasach było plotką, pomówieniem, krytyką, zazdrością (a takie zachowania wśród ludzi były od zarania wieków) – teraz nazywa się modnie hejtem. Osoby publiczne jak politycy, aktorzy, piosenkarze, które z własnej woli wybrały taką drogę życia, muszą liczyć się z tym, że nie zawsze będą zbierać same pozytywne komentarze na swój temat. Po to człowiek obdarzony jest wolną wolą, aby mógł wyrażać swoje myśli, nawet jeśli nie zawsze są one pochlebne i życzliwe na temat innej osoby. Takie ryzyko wystawiania się na krytykę jest wpisane w bycie osobą popularną. Dlatego dziwi fakt, że wszystkie, nawet bardzo trafne i rzeczowe oraz w niczym nie ubliżające uwagi a także krytyka pracy i złego zachowania, odbierane są przez osoby publiczne jako nagonka ze strony portali społecznościowych.

Drodzy "żareccy celebryci", czasy się zmieniają i teraz nawet dzieci od przedszkola doznają upokorzeń, kpin i złośliwości ze strony rówieśników. Dlatego młodzi ludzie mniej impulsywnie reaguję na takie zachowania – po prostu w mniejszym stopniu zwracają na nie uwagę, ponieważ są uodpornieni na takie komentarze. Przecież krytyka nie zawsze negatywnie wpływa na osobę krytykowaną, często jest to impuls wpływający pozytywnie na podejście do życia i mobilizuje do lepszej pracy i lepszych zachowań. Jeżeli nie umiecie dostosować się do tej krytyki i zbyt impulsywnie do niej podchodzicie to może pora „zejść ze sceny”, przestać być osobą publiczną, zająć się wychowywaniem wnuków, spłacając tym samym dług wobec dzieci, dla których nie miało się czasu podczas wieloletniej zasłużonej służby lokalnemu społeczeństwu i pozwolić młodszym, operatywnym ludziom wykazywać się w zaszczytnej pracy dla dobra naszej małej ojczyzny. Przecież szliście do wyborów z własnej woli, sami chcieliście być ważni, ustawiać wszystko pod swoje wizje, pokazać ludziom kto tu rządzi i przy okazji nieźle zarabiać. Nie użalajcie się więc teraz na krytykę i wytykanie błędów zwaną hejtem. A jeśli po drodze „parcia do władzy” zdarzyło się Wam nie grać uczciwie z konkurencją, wyrządzić komuś krzywdę to jak to można nazwać – hejtem czy dążeniem do osiągnięcia celu w myśl porzekadła „cel uświęca środki”.  Piękny i ciągle aktualny wiersz Adama Asnyka „Daremne żale” niech będzie refleksją nad akceptacją nieuchronności przemian i postępu, który kiedyś na pewno wkroczy również do naszej gminy.

„Daremne żale – próżny trud, bezsilne złorzeczenia ! Przeżytych kształtów żaden cud nie wróci do istnienia.

Świat Wam nie odda, idąc wstecz znikomych mar szeregu. Nie zdoła ogień ani miecz powstrzymać myśli w biegu.

Trzeba z żywymi naprzód iść , po życie sięgać nowe… A nie w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę.

Wy nie cofniecie życia fal ! Nic skargi nie pomogą – bezsilne gniewy, próżny żal, świat pójdzie swoją drogą.”

DARIUSZ SZLĘK33 odpowiedzi na “www.zarki.pl to portal zakazany, zablokowany w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki!”

 1. CZYTELNIK pisze:

  A JUSZ MYŚLOŁEM ŻE MUszE LECIEĆ PO PŁATNOM PRASE TYGODNIOWOM MYSZKOWSKOM
  DO DELIKATESOW

  16
  5
 2. Ździsław W. pisze:

  Hejt to jest hejt a nie wytykanie błędów.
  Skoro się wytyka błędy a tym bardziej włodarzom to niech nie obrażają się jak dzieci w piaskownicy tylko niech wyciągają wnioski i pomyślą co zrobić żeby było lepiej dla mieszkańców miasta.

  Mieszkańcy stanowią miasto jako większość i jako podatnicy a nie kilkanaście urzędników gdzie 50%z nich nie ma zielonego pojęcia jak zarządzać.?!

  30
  14
 3. temida pisze:

  Darek – poeta. Jaki ty oczytany, liryczny na weekend. Bu ha ha ha ha ha……
  Czyli co – dobra zmiana?
  Chłopie – totalnie odleciałeś. TY i ten kto ci to napisał

  23
  24
 4. Szczery pisze:

  Bardzo dobry wiersz Adama Asnyka i jaki na czasie .Brawo panie Szlęk

  25
  18
 5. no elo pisze:

  “…czasy się zmieniają i teraz nawet dzieci od przedszkola doznają upokorzeń, kpin i złośliwości ze strony rówieśników. Dlatego młodzi ludzie mniej impulsywnie reaguję na takie zachowania – po prostu w mniejszym stopniu zwracają na nie uwagę, ponieważ są uodpornieni na takie komentarze.” – Panie, głupoty Pan piszesz, nie pierwszy raz zresztą.

  Na polityce się nie znasz, nawet tak lokalnej, na samorządzie się nie znasz, a chcesz się znać na psychologii dzieci? Wiadomo, że opisując swoje dziwne dywagacje na temat lokalnych “celebrytów’ (czy jest Pan jednym z nich, skoro tak często pisze Pan o sobie?), nie myśli Pan nawet raz, nie mówiąc o wcześniejszym zastanawianiu się nad daną kwestią. Jednak wpływ negatywnych opinii na innych, a zwłaszcza dzieci, radzę Panu zostawić, bo nie jest Pan przygotowany do takich rozważań.

  Dziękuję, dobranoc.

  21
  27
 6. ONUFRACY BOROWSKI pisze:

  No elo trudne dzieciństwo to ty miałaś tak na fest jak Szecówkowa zawód miłosny.Po żydowsku >Szalon<

  19
  11
 7. bruno pisze:

  Oj ładny melanz w ten weeked co nie którzy maja !!!!!prawda dario ?Sredni poziom cie juz olewa wiedz trzeba do tych naj mniej bystrych jakos dotrzec z fenaberiami ?rece opadaja oczywiscie tych pracujacych nie wiecznie placzacych !!!!!!!ale co ty wiesz o pracy ? jedynie ze słowo takie wystepuje w słowniku ?

  24
  45
 8. Remik pisze:

  Zamknij się Bruno ty cwelu

  21
  18
 9. temida pisze:

  Wiersz bardzo dobry i tekst też . Szkoda że Pan nie jest jego autorem. Dziś kopiuj wklej, to żaden problem. Ale ze ten wiersz znalazl się w tym miejscu…. Gdyby Asnyk żył, pewnie by dziś umarł. Ale żenada. Taki poeta cytowany w takim szambie. Litości, szanujcie dobre imię wieszcza i nie powolujcie się na niego, bo to JEMU UWŁACZA!!!!! Hejt to konstruktywną kryryka, panie autorze, czyta pan bez zrozumienia. Co innego cyta, co innego pise. Jajco jak nie wiem co. A http://www.zarki. pl powinno się nie zakazać, ale pokazać jako antydziennikarstwo dla studentów , bo toto nawet nie leżało obok dziennikarstwa. Zero zasad, o sorry, jedyna zasada to zgnoic i ponizyc. Szacun dla tych, którzy mają odwagę tu reagować na taki hejt, czyli niby krytykę….. Trzymajmy się razem, bo sprawiedliwość zwycięży. I to już niedługo. Będą fajerwerki.

  28
  16
  • Doktor pisze:

   Jeśli ciebie pacjencie zdopadła menopauza albo andropauza to skonsultuj się z lekarzem natychmiast bo bardzo grymasisz.Zaaplikuj odpowiednie suplementy i będziesz wśród społeczeństwa normalnie się czuć.Masz straszne grymasy i w najgorszym przypadku udaj się do psychiatry najlepiej Górowej.

   9
   16
 10. adam pisze:

  Wy nie cofniecie życia fal ! Nic skargi nie pomogą – bezsilne gniewy, próżny żal, świat pójdzie swoją drogą.

  Wy nie zmienicie historii. Prowokacje, szczucie i niszczenie ludzi, tylko dlatego, że myślą inaczej niż wy, niedługo znikną.
  Gwiazdy tego portalu nie zmienią historii Żarek, burmistrz i tak już zasłużył sobie na pomnik i szacunek następnych pokoleń. Nie zmienicie też oświaty – z szacunkiem dla drugiego człowieka, w wychowaniu bez nienawiści, w duchu uniwersalnych wartości i poszanowania tradycji. bez propagowania hejtu i przemocy.

  14
  30
  • Genowefa pisze:

   Obserwując moc ciekawych informacji na tej stronie dochodzę do wniosku że to bardzo ciekawa lektura.Widzę zarazem moc złych wpisów chcących obalić te podawane na świeźo i bardzo ciekawe tematy których nikt z nas Żarczan nie ujrzał na oczy i nie usłyszał.Wpisy zajadłe i wściekłe pochodzą raczej od osób czerpiących duże korzyści z układu władzy jaki teraz rządzi Żarkami.Ja widzę osobiście dużo zmian i widzę kto i jak zarządza tymi Żarkami i najważniejsze jest to że na tej stronie jest mnóstwo ciekawych spraw a władzę prawda boli oj boli.

   31
   10
  • Pan w sweterku pisze:

   Wychowanie to poszanowanie prawa, to też obrona swoich praw w sposób prawny.
   Wychowanie to też prawo do własnego zdania z którym ktoś inny może się zgadzać lub nie.
   Wychowanie to nie zamiatanie niewygodnych spraw pod dywan.
   Przedstawianie własnego zdania, informowanie o nieprawidłowościach, to nie prowokacje, szczucie i niszczenie ludzi. Pojawiających się wpisów na portalu o znamionach prowokacji itp. nie popieram, ale te wpisy mogą pochodzić równie dobrze od obozu władzy gminnej lub też ich zwolenników.
   Ja nie popieram ani jestem przeciwny żadnym osobom lub organom władzy – ja opowiadam się za lub przeciw określonemu postępowaniu, czynom, ideom.
   Jak mój najlepszy kolega będzie niewłaściwie postępował to też będę przeciw, ale nie przeciwko niemu tylko przeciwko niewłaściwemu postępowaniu.
   Jak osoba, która jest przeciwko mnie zrobi coś co uznam za dobre, to zyska moją aprobatę i pochwałę.

   24
   10
  • Pan w sweterku pisze:

   Już pojawiły się namiastki Biuletynu Informacji Publicznej na stronach szkół.
   Już szkoły pracują nad statutami, zmieniając je tak aby nie łamały praw uczniów.
   Już dyrektorzy szkół tworzą wykazy wyposażenia nauczyciela przysługującego bezpłatnie.

   Ja wspieram te działania, które uznaję za słuszne.

   32
   9
  • Pan w sweterku pisze:

   Tym wpisem zmieniam oświatę w Gminie Żarki informując o obowiązujących przepisach prawa i uświadamiając:

   1 – uczniowie – wymaganie na ocenę celującą więcej niż przewiduje program nauczania jest bezprawne (art. 44b ustęp 3 ustawy o systemie oświaty, mam też stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej)

   2 – rodzice – wpłaty na Radę Rodziców są dobrowolne i nikt nie ma prawa ich wymuszać (ja nie jestem przeciwny Radzie Rodziców i wpłatom, uważam, że jak ktoś chce to dobrze, że wspiera działanie szkoły, ale nie można iść za daleko i wymuszać wpłaty)

   3 – rodzice – przynależność do Rady Rodziców jest dobrowolna i nikt nie ma prawa przymuszać do bycia członkiem Rady Rodziców, mówienie wychowawcy klasy, że jak nie wybierzemy trójki klasowej to nie skończymy zebrania itp. to bezprawie (mam w tej kwestii odpowiedź nawet od Prezydenta RP i Ministerstwa Edukacji Narodowej, po pierwsze też nie jestem przeciwny Radom Rodziców i dobrze jak ktoś angażuje się i wspiera działaniami szkołę, ale jestem przeciwny jako rodzic wymuszaniu należenia do Rady Rodziców)

   4 – nauczyciele – zajmowanie się Biuletynem Informacji Publicznej nie należy do obowiązków nauczyciela, jeżeli nauczyciel sam chce to może wykonywać zadania z tym związane ale na podstawie odrębnej umowy i oczywiście odpłatnie (mam takie stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej skierowane do mnie)

   5 – nauczyciele – prowadzenie zajęć pomocy psychologiczno-pedagogicznej może się odbywać tylko w ramach pensum albo płatnych godzin ponadwymiarowych, prowadzenie takich zajęć za darmo jest bezprawne, podobnie z zajęciami świetlicowymi ( wystarczy przeczytać ze zrozumieniem art. 42 ustęp 2d Karty Nauczyciela, potwierdza to też Minister Edukacji Narodowej w odpowiedzi do Marszałka Senatu z 8 lutego 2018 r – jak ktoś chce to wystarczy samemu zapoznać się z tym pismem dostępnym pod linkiem: https://www.google.com/search?q=odpowied%C5%BA+na+o%C5%9Bwiadczenie+bps%2F043-54-1463%2F18&oq=odpowied%C5%BA+na+o%C5%9Bwiadczenie+bps%2F043-54-1463%2F18&aqs=chrome..69i57.32380j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8)

   23
   6
  • ŚMIECHU WARTE pisze:

   Podlejski zasłużył na taki pomnik jak Józef Stalin teraz koło Placu Czerwonego w Moskwie to fakt ze tak ludzie mu podziękowali

   15
   6
 11. Życzliwa pisze:

  Zablokowanie portalu zarki.pl w UG świadczy o bezsilności . Czy Pan Podlejski nie zdaje sobie sprawy ,że dobrze opłacani urzędnicy mają smartfony z internetem i nie muszą korzystać z WI-FI gminy. Po pracy również mogą korzystać z internetu. Panie Podlejski ust Pan ludziom nie zamknie. Ludzie zawsze gadali i gadać będą, taka nasza natura. A ja jestem wdzięczna portalowi zarki.pl, dzięki niemu dowiaduję się co się dzieje w naszej gminie. Trudno się dziwić, że ktoś zdenerwowany napisze ostrzejszy wpis. Nasi radni ( niektórzy) też nie grzeszą kulturą i dobrym zachowaniem. Jeżeli ktoś działa dobrze i z zaangażowaniem jest doceniany przez czytelników np. Pan radny Maślankiewicz. Niech Pan działa dalej P.Szlęk.
  Prawda w oczy kole.

  53
  11
 12. sąsiadka pisze:

  Panie Macieju, lubię Pana, ale na Boga, niech Pan nie idzie tą drogą, co Szlęk. Nie wypada pedagogowi… Na Boga, Panie Macieju….

  12
  28
  • Kochanka pisze:

   Możesz lubieć Pana Macieja ale Pan Maciej raczej na ciebie nie zwraca uwagi.Lepiej jak będziesz się kochać w burmistrzu bo on jest krótkowzroczny i bierze jak leci.Pa kochanie.

   19
   9
  • Sasiadka sasiadki pisze:

   Pan Maciej z tego co widać i słychać na udostępnianych filmikach idzie Swoją drogą: zadaje pytania,dyskutuje, czasem głosuje odmiennie niż pozostali : .taki Don Kichot .

   27
   7
 13. Pan w sweterku pisze:

  Jeżeli strona zarki.pl została zablokowana w urzędzie gminy to moim zdaniem pasuje do tego przepis, który wskazuje na bezprawne działanie. Niech każdy sam oceni oto cytat z Kodeksu Postępowania Administracyjnego (ustawa):

  Art. 225. § 1. Nikt nie może być narażony na jakikolwiek uszczerbek lub
  zarzut z powodu złożenia skargi lub wniosku albo z powodu dostarczenia materiału
  do publikacji o znamionach skargi lub wniosku, jeżeli działał w granicach prawem dozwolonych.

  § 2. Organy państwowe, organy jednostek samorządu terytorialnego i inne
  organy samorządowe oraz organy organizacji społecznych są obowiązane
  przeciwdziałać hamowaniu krytyki i innym działaniom ograniczającym prawo do
  składania skarg i wniosków lub dostarczania informacji – do publikacji – o znamionach skargi lub wniosku.

  23
  9
 14. Pan w sweterku pisze:

  Ja nie jestem przeciwko nauczycielom tylko przeciwko łamaniu prawa przez dyrektorów szkół.
  Ja właśnie walczę o prawa nauczycieli.
  To dyrektor szkoły niestety odpowiada za całokształt działalności szkoły i powinien to robić zgodnie z prawem.
  Dyrektorzy szkół z kolei powinni być wspierani przez Gminę i Kuratorium – tu uważam, że według przepisów dyrektor szkoły ma przede wszystkim obowiązki i odpowiedzialność, a uprawnień zarządczych decyzyjnych prawie żadnych, ale to nie ja stworzyłem takie przepisy.

  Nauczyciele i dyrektorzy przestrzegajcie prawa również w następującym względzie:

  – nauczyciel informatyki nie ma obowiązku zajmować się administrowaniem komputerami, nie ma obowiązku naprawiać komputerów, nie ma obowiązku prowadzić stronę internetową szkoły (tak jak i każdy inny nauczyciel) – może to robić jak chce za dodatkową umową opłatą (mam w tej sprawie stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej, tego typu działania to tworzenie warunków pracy szkoły, które należą do obowiązków dyrektora szkoły i organu prowadzącego czyli Gminy)

  28
  7
 15. Dobrze opłacani pisze:

  Hahahaha Życzliwa pisze o dobrze oplacanych urzednikach .Jak im dadzą dobrą podwyżkę to zarobią prawie tyle co w Biedronce albo innym markecie.
  Życzliwa dobrze opalacani to w tej gminie są ale radni co mają po 1500 zeta diety za siedzenie słuchanie przez 6 godzin na miesiąc.Ci twoi dobrze oplacani nie mają na godzine nawet 10 procent tego co nasi wspaniali radni .

  8
  6
  • Życzliwa pisze:

   Ile zarabiają podwładni magistra Podlejskiego?

    09 stycznia 2019 r. | 12:56

   Jeszcze w listopadzie podwładni Burmistrza Klemensa Podlejskiego zarabiali nawet 8060 zł miesięcznie. Było to najwyższe, poza Burmistrzem, wynagrodzenie pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach. Najniższe wynagrodzenie w listopadzie wyniosło 2625 zł.

   Wynagrodzenia za listopad:
   Banaszczyk Małgorzata – 7040,00 zł
   Cesarz Lidia – 3810,00 zł
   Dorobisz Katarzyna – 3496,00 zł
   Fałkowska Justyna – 2640,00 zł
   Jastrząb Lucyna – 4524,00 zł
   Jarosz Joanna – 5370,00 zł
   Kulińska – Pluta Katarzyna – 5807,00 zł
   Kwiatkowska Edyta – 4548,00 zł
   Major Barbara – 8060,00 zł
   Marchewka Ola – 5370,00 zł
   Masłyka Marcin – 5372,00 zł
   Maślanka Barbara – 3051,00 zł
   Męcik Joanna – 4848,00 zł
   Motyl Zdzisława – 5664,00 zł
   Mucha Dorota – 7520,00 zł
   Nowak Mariusz – 3454,00 zł
   Nowakowska Aneta – 4181,00 zł
   Pyżyńska Monika – 3438,00 zł
   Winiel Agnieszka – 2625,00 zł
   Zamorowski Tadeusz – 5172,00 zł
   Zamorska Joanna – 6055,00 zł
   Zemła Joanna – 2700,00 zł

   Dariusz Szlęk

   9
   1
 16. Hehehe pisze:

  No i prosze z tego wyżej wynika że pani kierownik stanu cywilnego ponad 35 lat pracy wyksztalcenie wyższe kierunkowe ma 5370 zł brutto a to jest 31zł 58 gr brutto na godzine. Zwykly radny po zawodówce bez kwalifikacji samorzadowych 1500zł na miesiąc do ręki za okolo 6 godzin pracy ? To jest 250 zlotych na godzine ? ? Czy to możliwe??

  13
  0
 17. Życzliwa pisze:

  Nie słuszne, zwłaszcza że poza wyjątkami , nie robią nic.

  14
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *