zachmurzenie duże
14°
13°
sobota
Reklama
Wyczerpujące odpowiedzi mgr Klemensa Podlejskiego na interpelację Radnego Maślankiewicza
05 lutego 2019 r. | 14:01
25

Burmistrz mgr Klemens Podlejski jest mało wylewny w udzielaniu odpowiedzi na ważne pytania zadane przez Radnego Rady Miejskiej w Żarkach pana Macieja Maślankiewicza. Szkoda że pan Radny Maciej Maślankiewicz nie umieścił w nagłówku wyrazu " INTERPELACJA " co dla niektórych Radnych kojarzy się ze wyrazem  INTERPRETACJA". Panie Radny następnym razem proponuję użyć wyraz w nagłówku interpelacja i czas oczekiwania skróci się do 14 dni kalendarzowych na uzyskanie odpowiedzi w sprawach ważnych i niecierpiących zwłoki. Pan Burmistrz mgr Klemens Podlejski jest dobrym i cwanym graczem i umie wykorzystywać prawo na swoją korzyść. Tutaj Burmistrz magister prawa i magister administracji Klemens Podlejski uznał pana pismo jako zwykły wniosek przeciętnego mieszkańca Podlejskiego Gminy Żarki i skorzystał z terminu 30-sto dniowego na udzielenie panu odpowiedzi.

Udzielone odpowiedzi przez Burmistrza mgr Klemensa Podlejskiego są wręcz śmieszne, ponieważ na wszystkie te pytania daje odpowiedź a nawiasem mówiąc z uzyskanej podpowiedzi przez dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawadzie Annę Wyporską, na którą to dyrektor złożono SKARGĘ.

Panie Burmistrzu a co z przestrzeganiem prawa i Statutu Gminy Żarki po nowelizacji, gzie jasno zapisy nam mówią że termin zwołania Komisji ds.Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Żarkach to 7 dni od dnia złożenia SKARGI?

SKARGA na dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawadzie Annę Wyporską została złożona w dniu 29.01.2019 roku o godzinie 07.33 a.m. a posiedzenie Komisji jest w dniu 08.02.2019 roku o godzinie 10.30 a wlicza się również soboty i niedzielę.

Panie Burmistrzu jak pan się wytłumaczy wobec potajemnego spotkania z niektórymi Radnymi, które odbyło się 28.01.2019 o 15.30 po zamknięciu budynku Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach a jest to miejsce publiczne i każdy zainteresowany miał możliwość uczestnictwa w waszym spotkaniu a prowadziliście potajemne obrady domniemam że na temat sytuacji w Szkole Podstawowej w Zawadzie, gdyż uczestnikiem tego posiedzenia był również dyrektor ZEAOS-u Jakub Grabowski. Takie sprawy powinny być omawiane i procedowane na poszczególnych posiedzeniach Komisji przy udziale kamer i opinii publicznej a nie wśród Radnych z pana Burmistrza obozu w dodatku potajemnie.

DARIUSZ SZLĘK25 odpowiedzi na “Wyczerpujące odpowiedzi mgr Klemensa Podlejskiego na interpelację Radnego Maślankiewicza”

 1. Mieszkańcy pisze:

  Brawo dla P. Radnego Macieja.!!!
  Wytrwałości życzymy Panu!!!
  Wiemy, że jest Pan obiektywny i chce Pan jak najlepiej dla uczniów i mieszkańców.
  Pozdrawiamy

  37
  7
  • Ernest pisze:

   Taaaaaaaa?

   7
   22
  • Yolka pisze:

   Wyczerpującą to jest interpelacja derektora G., polecam lekturę 😉

   8
   0
  • logik pisze:

   Pan Burmistrz swoim pismem daje do zrozumienia, że chyba ludzie nie umieją myśleć i czytać. W tym piśmie widać, że to co Pan Burmistrz napisał, świadczy o braku podstawowej wiedzy w sprawie, Pani Dyrektor mówi, że żaden z rodziców nie zgłaszał. że dzieci biją się chodzić do szkoły Pan Burmistrz wierzy jej i przyjmuje jako prawdę pomimo, że jest oskarżona, ale jak rodzice dzieci złożyli do gminy skargę na piśmie to Pan Burmistrz już nie wierzy – nie podejrzewam Pana Burmistrza o brak logiki, więc wniosek nasuwa się sam.
   Pana Burmistrza dyskwalifikuje to, że jedynym źródłem jego informacji była Pani Dyrektor – oskarżona o niewłaściwe zachowania, a Pan Burmistrz nie korzysta z innych bardziej obiektywnych źródeł informacji – nie podejrzewam Pana Burmistrza o brak logiki, więc wniosek nasuwa się sam.

   KARYGODNE

   2
   0
 2. Marian pisze:

  Oglądałem pana radnego Maślankiewicza i podoba mi się to że troszczy się on głównie o dobro i bezpieczeństo moich i naszych dzieci i do sprawy podchodzi jak najbardziej merytorycznie co nie można powiedezieć o innych członkach posiedzeń komisji czy innych spotkań.

  33
  7
 3. Marek pisze:

  Bardzo dobrze napisane, zarówno zapytanie Pana radnego, jak i odpowiedz burmistrza. Zwięźle, konkretnie i na temat. Dziennikarze z tego portalu powinni zostać przeszkoleni przez Pana radnego, jak formułować pytania aby uzyskać rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi.

  23
  16
  • Żywioł pisze:

   Marek,
   to jeszcze poproś Pana Maślankiewicza o korepetycje pisania wniosków oraz interpelacji dla naszego Jakuba G Radnego Powiatowego,
   Ani to ładne ani rzeczowe a raptem miał ledwie wymęczone dwa pytania do Szpitala Powiatowego.?

   4
   0
 4. Rudy reks pisze:

  Panie Burmiszczu prosze wezwac tych strszych rodzicow co nawed nie maja dzieci a podpisali bo nie wiedzieli o co chodzi mysleli ze maja zamknac szkole w tej szkole zawsze sie cos dzialo mysle ze sie wystraszyli bo zakupy na kuchnie juz nie biora od merza P Ewy Filipkiewicz tylko w Zarkach Pan Burmiszcz juz dawno by rozwiazal ta sprawe jak bylby to ktos niewygodny a nie Dyrektor W z Zawady tem uklad jest skorumpowany sprawiedliwosc nie ma miejsca jak sie ma takich radnych co nie wiedza co jest dobro dla Szkoly i mieszkancow prawda w oczy kole Panie radny Macku tak czymac

  28
  3
 5. Beton nie do ruszenia pisze:

  Pytania OK odpowiedzi Ok teraz majàc wszystko w ręce należałoby udowodnić kłamstwo i brak wiarygodności komu? dyrektorce bo pan Burmistrz udzielił odpowiedzi po konsultacji z dyrektorką A ta minęła się z prawdą i to można udowodnić.

  25
  3
 6. zuza pisze:

  czy to straszydlo to Dyrektorka z Zawady wyglada jak wozna czas ja zmienic morze Klemes i Grabowski cos zadzialaja pozdrawiam cala zaloge do 8 lutego morze zmienia rote przysiegi

  20
  3
 7. skarbnica wiedzy pisze:

  Macku nie idz ta sama droga co SZ bo to kręta droga z wieloma wybojami !!!!!!!i a nazwisko mozna sobie spaprac na pokolenia 🙂

  7
  25
  • bruno brunonek pisze:

   Co cię obchodzi którą drogą chodzi P.Maślankiewicz!? Pilnuj swoich zachowań
   I bądź lojalny wobec innych a wtedy się wypowiadaj!!? ,??

   20
   3
  • ONUFRACY BOROWSKI pisze:

   ty skarbnica czy ty przypijasz do Podlejskiego

   18
   1
  • Wyborca Żarki pisze:

   Skarbnica nie wiedzy nie czepiaj się myślącego Radnego pana Maslankiewicza ! Przydupasy już w poprzedniej kadencji też się czepiały jedynego myślącego radnego pana MJ. Samodzielne myślenie w tej gminie się nie podoba ! Od razu widzicie w tym interes-bo wasze umysły są skażone!

   23
   1
 8. Stare metody pisze:

  Czarny myśli jak komuch przed laty a z przydupasami czy tymi zaufanymi to
  różnie może być.
  Jak druga strona dobrze pomyśli to i dobrego zaufanego przejmie dla siebie bez problemu. Stare metody sprawdzaly sie w starych czasach.

  17
  1
  • Prawo pisze:

   Oczywiście, że przydupasy są dla kasy, ale zobaczylibyśmy jakby jeden i drugi by dostał jakiś paragraf, za kłamstwo lub wprowadzanie w błąd, utrudnienia itp, czyli jakieś oskarżenia radnego,
   to od razu zacznie sypać swojego Pana, by ratować życie swoje, wtedy może być kolorowo???.!.

   4
   0
 9. stas612 pisze:

  Pan radny Maslankiewicz. bardzo dba o swoja kariere. Ciekawy jestem co chce osiagnac. ? Skoro twierdzi ze jest nauczycielem to powinien wiedziec ze o zebraniach rodzicowinformuje wychowawca klasy a nie dyrektor szkoly. Szuka rozglosu. Ciekawe na ktore stanowisko ma ochote.

  5
  12
  • Pirat pisze:

   W czym ci to przeszkadza, że Radny znaczy Prawdziwy radny jest dociekliwy??
   Właśnie tacy powinni być radni, nie jak marionetki, które nie mają własnego zdania….

   16
   0
  • CWANIAK pisze:

   Dobrze że pana Maślankiewicza rodzice nie są dyrektorami szkół i nie robi takiej kariery jak Marlena Samek w szkole podstawowej w Żarkach gdzie jej mama jest dyrektorką i córunia szaleje bo nie ma kto klapsa w pupę przyłożyć.

   17
   1
 10. poeta pisze:

  Żarki 2019

  Ni równina ni wyżyna
  taka gmina
  Szlęk redaktor ci docina
  taka gmina
  Po co pisze ta gadzina
  taka gmina
  Sąsiad gad cię upomina
  taka gmina
  Skąd na targu wołowina
  taka gmina
  Czy to czasem nie padlina
  taka gmina
  Nikt nie zajrzy dziś do młyna
  taka gmina
  a tam budżet się nie spina
  taka gmina
  Ktoś w urzędzie się wypina
  taka gmina
  PiS z uporem świat zaklina
  taka gmina
  Jaka hejtu ta przyczyna
  taka gmina

  2
  9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *