zachmurzenie duże
14°
13°
środa
Reklama
Wypadek autokaru z dziećmi z Żarek
01 czerwca 2019 r. | 12:50
5

Dziś nad ranem na wysokości Baden na austriackiej autostradzie A2 doszło doszło do wypadku autokaru Buksa Travel, w którym dzieci ze Szkoły Podstawowej z Żarek jechały na zieloną szkołę. Według informacji austriackich mediów, w autobusie podróżowało 55 osób, z których 9 trafiło na badania do miejscowego szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autokarem 45-letni Polak uderzył w tył naczepy ciągnika. Poza szkodami materialnymi, na szczęście nikomu nic się nie stało. Po dzieci został podstawiony drugi autokar i podróż do Włoch jest kontynuowana.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 5 odpowiedzi na “Wypadek autokaru z dziećmi z Żarek”

 1. PREWENCJA pisze:

  Czy musi dojść do podobnej tragedii jak w styczniu 2003 pod Rysami, aby zrozumiano jaka jest rola szkoły? Szkoła ma edukować, a nie zajmować się organizacją wczasów dla uczniów i nauczycieli, które popularnie nazywają się “zielona szkoła”!!!

  12
  6
 2. Pinki pisze:

  Zgadzam się z Toba “prewencja”
  Pozamykac dzieci w pokoju bez kalmek albo piwnicy najlepiej to tam będą bezpieczne, nic im się nie stanie…

  3
  5
  • PREWENCjA pisze:

   Jaka jest korzyść edukacyjna z takiego wyjazdu – 0k 48 godzin w autokarze? A swoją drogą czy polska szkoła podstawowa w pierwszym rzędzie nie powinna promować turystyki lokalnej, co najwyżej krajoznawczej. Czy na jurze krakowsko – częstochowskiej mało mamy uroczych miejsc. Turystykę zagraniczną i egzotyczną pozostawmy dzieciom na ich dorosłe życie lub w ramach wyjazdów rodzinnych. Poza tym jest jeszcze jeden znaczący aspekt takich wyjazdów – większość rodziców uważa, że dla nauczycieli to darmowe wczasy zagraniczne. A tak naprawdę to potężna odpowiedzialność i ciężka praca 24 godziny na dobę. Pozdrawiam.

   4
   3
 3. Weronika pisze:

  Był strajk teraz wycieczka i to się zwie edukacja.

  Może wzorem obowiązkowych wycieczek młodzieży pewnej nacji do KL Auschwitz I, KL Birkenau wprowadzić obowiązek wycieczek śladami Mickiewicza lub Słowackiego na tereny kolebki naszej kultury Polskim dzieciom.

  2
  1
 4. Mieszkaniec 1 pisze:

  Niestety szkoła A dokładniej wychowawcy zappmnieli o wycieczce do Auschwitz ale w zamian zorganizowali wycieczkę do energilandii; brawo!!!!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *