pochmurnie
23°
20°
niedziela
Reklama
fot. kamra-trans.eu
Wzrosła opłata za odbiór ścieków!
10 stycznia 2020 r. | 12:22
14

Dariusz Szlęk poinformował, że od stycznia wzrosła opłata za przyjęcie nieczystości płynnych do Oczyszczalni Ścieków w Żarkach. Obecnie za 1 m3 ścieków zapłacicie 10,80 zł, co jest wzrostem o 3,24 zł za 1m3 w porównaniu do 2019 roku.

Cena ta dotyczy dostarczanych nieczystości przez wozy i cysterny asenizacyjne, a na terenie gminy większość mieszkańców posiada indywidualne zbiorniki na ścieki.

Warto dodać, że pracownikami Zakładu Usług Komunalnych w Żarkach, który zajmuje się obsługą oczyszczalni ścieków, do której dostarczane są ścieki z wozów asenizacyjnych, są radni Paweł Labocha i Henryk Świerdza, którzy głosowali za podwyżką.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “Wzrosła opłata za odbiór ścieków!”

 1. Żarki pisze:

  Trzeba uzbierać na pensję dziwnych etatów jako zastępca zastępcy od spraw niepotrzebnych

  19
  3
 2. Werty pisze:

  A później się dziwią że ludziska szambo wywożą na pole , śmieci w górę szambo w górę żywność w górę a skąd mają na to wszystko brać , z pustego to i Salamon nie naleje przez te głupie rządy to teraz mamy śmieci wszędzie to i szambo też będzie wszędzie.

  20
  2
  • Ignacy z centrum pisze:

   To Radny PAN Zamora zgłosił wniosek o wykluczenie tych co mają interesy aby nie mieli możliwości głosować! Ale było do przewidzenia że to nie przejdzie. On sam i PAN Maslankiewicz go tylko wsparł a reszta radnych się nie interesuje. Teraz napiętnowali radnego Zamore i jest czarną owcą w stadzie rady.

   10
   0
 3. Żarki pisze:

  Dlaczego Ci radni co robią tam przy szambie też brali udział w głosowaniu ? Kurde to jest jasne że głosowali za tym bo mają tam robotę.
  Panie obywatelu kotowic szlenku pisał że były apele od mieszkancow aby nie głosowali ale oni to z kamienia są chyba.
  To jest nie uczciwe !

  15
  1
  • Ignacy z centrum pisze:

   To Radny PAN Zamora zgłosił wniosek o wykluczenie tych co mają interesy aby nie mieli możliwości głosować! Ale było do przewidzenia że to nie przejdzie. On sam i PAN Maslankiewicz go tylko wsparł a reszta radnych się nie interesuje. Teraz napiętnowali radnego Zamore i jest czarną owcą w stadzie rady.

   6
   1
 4. Balcesrowicz pisze:

  500+ mniejsze o kolejne 43% rozpatrując tylko ścieki.

  Czy tak jak Bolek wyprowadził naród na manowce na Matkę Boską w klapie, przypadkiem PiS nie doprowadza nas do biedy na 500+ ?

  14
  4
 5. obserwator pisze:

  PiS już nas doprowadził do biedy ,za chwilę wyprowadzi nas z UNII , czy wszyscy co oglądają tylko telewizję publiczną i słuchają radia Maryja dalej dają się ogłupiać , nie rozumieją że te +500 trzynastka to z ich pieniędzy ,PiS daje na lewo i prawo miliardy swoim to i w budżecie mają już ogromne braki i dlatego robią ciągle jakieś niedorzeczne ustawy obciąrzając tym samorządy i pod przykrywką “DOBREJ ZMIANY”zwalają winę na samorządy.Przecież wszystkie podwyżki to sprawa narzucona odgórnie.Jak się ta część narodu szybko nie opamięta to za chwilę będzie jeszcze gorsza bieda jak przed drugą wojną światową.A PREZES?Jak można tak nienawidzić ludzi i własnego kraju robiąc taką krzywdę i gotując nam horror !!!! NIE ROZUMIEM !!!!

  17
  8
 6. Wierzący pisze:

  Zobacz jakie wpisy daje liderka Koralowa z Żarek to cię z butów wyrwie.

  5
  3
 7. kazia pisze:

  Wzrosła opłata ścieków koszy i jeszcze co podniesie GMINA i zwali na RZĄD morze jeszcze podniesie podatki żeby było na wypłatę dla Grabowskiego na zdrowy rozum to on jest pionkiem Burmiszcza jest zbędny nawet nie umie sklecić zdania i za co bierze wypłatę morze Burmiszcz uczy go żeby został na miejscu jego jego wypłatę i wiele nierobów zwolnić a nie wydawać pieniędzy na darmo a nie mówić ze Rząd kazał żeby było 2 Burmiszczów przedtem był 1 i dał rade nasza Gmina idzie na przepaść jak będziemy tak rozdawać pieniądze sołtysi też są niepotrzebni i radni również nie podejmują żadnej decyzji bo wszystko za nich robi Burmiszcz i pieniądze się znajdą na podwyszkę śmieci i scieków oraz podatków zwolnić 3 stanowiska i kasa się znajdzie pozdrawiam ekipę kiepskich

  9
  3
 8. Rudy reks pisze:

  Kazia masz rację z zastępcom Grabowskim jest zbędny w tej Gminie a ile mają diety sołtysi i nasi radni morze są nie potrzebni bo myślę że jesteś blisko Urzędu i wszystko wież a nic nie możesz zrobić a gdzie się podział ten Dziennikarz i Darek miał działać a tu wszystko zdechło KAZIA POZDRAWIAM CIEBIE I PRACOWNIKÓW GMINY

  7
  0
  • Karcz pisze:

   A czy to nie jest tak przypatkiem,że wice jest po to aby się przygotować o żadzenia gminom na 3 lata?

   7
   0
   • Radio Zet pisze:

    To jest pewne jak podatki i śmierć ze vice jest namaszczony i przygotowany do wyborów za 3 lata . ALE pewne jest też to że jest slabiutkim kandydatem i NIEwygra ! ?

    8
    0
 9. Eurokołchoźnik pisze:

  Anglia wychodzi z Unii i nikt tam nie przewiduje kataklizmu. Także zamiast wzajemnie straszyć się pożegnaniem z Unią policzmy wszystkie koszty i niby dotacje. Może się okazać, że zyskamy na tym. Jakoś w innych krajach Europejskich nie będących w Unii słońce wschodzi i zapada podobnie jak u nas.

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *