zachmurzenie duże
19°
18°
poniedziałek
Reklama
fot. UMIG
Za co Podlejski bierze blisko 20 tys. zł miesięcznie? Zobacz sprawozdanie z jego działalności…
29 marca 2022 r. | 11:47
2

Gmina Żarki przygotowała sprawozdanie z działalności Burmistrza Klemensa Podlejskiego od 3 lutego 2022 roku do 23 marca 2022 roku.

Zastanawiasz się, za co burmistrz bierze prawie 20 tys. zł miesięcznie?

Oto, co robił Podlejski w tym czasie.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego od 31 stycznia do 24 marca 2022r.

 

3 lutego – udział w Zarządzie PPJ

8 lutego – spotkanie z Robertem Huczem właścicielem firmy realizującej budowę ścieżki rowerowej na terenie Gminy Żarki w ramach projektu z Gminą Olsztyn. Rozmowa o nowych nasadzeniach  i kontynuacji prac.

10 lutego – spotkanie z Adrianem Węglowskim, przedstawicielem firmy Techno-Light, wykonującym audyt oświetlenia ulicznego i parkowego w Gminie Żarki wraz z projektem wykonawczym dla przeprowadzenia modernizacji oświetlenia na energooszczędne LED. Dokumentacja została złożona w terminie do 15 marca.

17 lutego – Udział w Zarządzie Miejsko-Gminnym OSP RP

18 lutego – spotkanie z Aleksandrem Kopią, oficerem rowerowym Miasta Tarnowskie Góry w sprawie przebiegu tras rowerowych łączących powiat tarnogórski i myszkowski

21 lutego – udział w spotkaniu dotyczącym klastra energii w Starostwie Powiatowym w Myszkowie

23 lutego  - udział w Zarządzie Powiatowym OSP RP w komendzie PSP w Myszkowie w temacie dodatku ratowniczego dla strażaków ochotników

24 lutego – Sesja Nadzwyczajna Rady Miejskiej w Żarkach

25 lutego – udział w Zarządzie Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

28 lutego – Walne Zgromadzenie założycieli Klastra Energii

28 lutego – udział w Komisji Skarg i Wniosków Rady Miejskiej w Żarkach

4 marca – udział w Konwencie Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

4 marca – zakończyły się konsultacje w sprawie „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Żarki”

7 marca – spotkanie z radnym i sołtysami w MGOK w Żarki w sprawie sytuacji i potrzeb, jakie się pojawiły w związku z wybuchem wojny w Ukrainie

14 lutego -  podpisałem umowę z firmą ECO-INSTAL Paweł Pałasiński z Poraja na zadanie  pn. „Budowa sieci wodociągowej z przyłączami z ujęcia Czarny Kamień w Jaworzniku do połączenia z wodociągiem w ul. Niegowskiej w Żarkach wraz z kanalizacją sanitarną”

Wartość zadania to 2 980 713,66 zł.  Inwestycja dofinansowana z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Do przetargu zgłosiło się 9 firm.

15 marca – udział w Komisji Gospodarki Rady Miejskiej w Żarkach

21 marca – ogłosiłem drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości w Wysokiej Lelowskiej oraz w Zawadzie. Przetarg odbędzie się w dniu 27 kwietnia. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium do dnia 22 kwietnia  2022 r. Szczegółowe informacje na stronach BIP.

21 marca – spotkanie z Kierownik Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków  w Częstochowie Aleksandrą Janikowską-Perczak w sprawie zespołu stodół, młynarzówki oraz budynków na Starym Rynku pod numerami 7 i 9

22 marca – udział w Komisji Rewizyjnej

22 marca – spotkanie z uchodźcami, którzy mieszkają na terenie Gminy Żarki oraz Polakami, którzy ich przyjęli w zakresie możliwości podejmowania pracy. W spotkaniu uczestniczyła Urszula Koral, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myszkowie. W trakcie poruszono także temat usprawnienia komunikacji na linii Ukraińcy – Samorząd.

INWESTYCJE

Jaworznik OSP

Inwestycja została zakończona. Zadanie w trakcie uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Złożono stosowne wnioski do Sanepidu oraz PSP.

Odnawialne źródła energii

Na początku marca do urzędu dotarła informacja  o przyznaniu dotacji unijnej na projekt grantowy pn. Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Żarki

Koszt całkowity: 5 885 983,50 zł Kwota dofinansowania:  5 528 127,63zł

Mieszkaniec może uzyskać grant w wysokości do 95% kwoty netto w formie refundacji.

Wykonanych zostanie: 208 instalacji fotowoltaicznych, 115 instalacji solarnych, 10 pomp ciepła do podgrzewania wody, 46 kotłów na biomasę

Obecnie trwa procedura podpisywania umowy o dofinansowanie z Marszałkiem Województwa Śląskiego  oraz przygotowywane są umowy z mieszkańcami, w pierwszej kolejności dla tych, którzy otrzymają instalacje fotowoltaiczne.

Cyfrowa Gmina

Z programu Cyfrowa Gmina uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości  253 530 zł. Zakupione zostaną m.in. komputery, laptopy,  oprogramowanie, zmodernizowana zostanie serwerownia.

Spektakl

Zapraszamy na premierę spektaklu Reaktywne Centrum Zdrowia. To kolejna sztuka wystawiana przez teatr senioralny Odważni. Spektakl odbędzie się 26 marca br. (sobota) o godz. 17.00 w sali widowiskowej w Domu Kultury w Żarkach. Dochód ze sprzedaży biletów cegiełek przeznaczony będzie na pomoc osobom przybyłym do nas z Ukrainy

PESEL dla obywateli Ukrainy

Od 16 marca  trwa nabór wniosków od obywateli Ukrainy chcących uzyskać PESEL. Aby przyspieszyć obsługę w USC w Żarkach na miejscu był dostępny fotograf. Od dzisiaj fotograf dostępny po umówieniu przez telefon. Ponadto jest zapewniona pomoc tłumacza, aby usprawnić proces wypełniania dokumentów i wprowadzania danych.

Do wczoraj (23.03.) dokładnie 149 uchodźców wojennych z Ukrainy uzyskało numeru PESEL, uprawniający do korzystania z różnego rodzaju świadczeń: zdrowotnych, socjalnych, rodzinnych. PESEL umożliwi też podjęcie pracy czy założenia działalności gospodarczej. Czas na złożenie wniosku o nadanie nr PESEL wynosi 60 dni od momentu wjazdu na teren RP.
PESEL jest nadawany zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

(Przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta)

 2 odpowiedzi na “Za co Podlejski bierze blisko 20 tys. zł miesięcznie? Zobacz sprawozdanie z jego działalności…”

 1. mieszkaniec gminy pisze:

  Bierze kasę za to ze szuka w gminie oszczędności takich jak np. zamykanie szkolnych stołówek, świetlic oraz przedszkoli z zwiększona ilością godzin bo przedszkole od 8 do 13 to jakaś kpina w tych czasach , nie wiem która matka znajdzie prace w takich godzinach by móc posłać dziecko do wiejskiego przedszkola….. Szkoda że w urzędzie wśród swoich nie szuka oszczędności a żeruje na wiejskich dzieciach…

  13
  1
 2. mieszkaniec pisze:

  To dziad jeden

  7
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *