pochmurnie
27°
24°
sobota
Reklama
Za tydzień ślubowanie Burmistrza i radnych
14 listopada 2018 r. | 11:22
42

W środę 21 listopada w budynku sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach odbędzie się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Żarkach, podczas której nowo wybrani radni oraz nowy Burmistrz złożą ślubowanie. Podczas tej sesji radni wybiorą również Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żarkach. Miejmy nadzieję, że w końcu przewodniczącym zostanie ktoś kompetentny.

Początek sesji o godz. 09:00.

porządek obrad:
1. Otwarcie sesji przez najstarszego wiekiem radnego obecnego na sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
2. Wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze.
3. Wręczenie Burmistrzowi zaświadczenia o wyborze.
4. Złożenie ślubowania przez radnych.
5. Złożenie ślubowania przez Burmistrza.
6. Ustalenie porządku obrad.
7. Wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żarkach.
8. Przejęcie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żarkach prowadzenia sesji od Radnego Seniora.
9. Wybór Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej w Żarkach.
10. Wolne wnioski.
11. Zamknięcie sesji.42 odpowiedzi na “Za tydzień ślubowanie Burmistrza i radnych”

 1. bruno pisze:

  Niedoszły kandydat?wer dziennikarz też pewnie będzie na tej imprezie i łezka w oczku się zakreci ?

  13
  21
 2. Wyborca pisze:

  nowakówna znowu będzie szefować radzie?

  14
  17
 3. Barbara pisze:

  Ślubowanie to bardzo poważna sprawa i doniosła chwila. Słowa które są wypowiadane to wielkie zobowiązanie. Chyba że ktoś traktuje tę chwilę jak bruno po prstu impreza.

  19
  4
  • Genowefa pisze:

   Od pewnego czasu przyglądam się tym wpisom osoby o nazwie Bruno i widzę że ta osoba jest niezrównoważona psychicznie i powinna zostać wyeliminowana i jej komentarze nie powinny być zamieszczane .

   40
   7
   • bruno pisze:

    Pewnie tylko wycie do ksiezyca winno być publikowane hehe ?moderator tej strony publikuje wszystko a im większe tym lepsze?oczywicie tendencyjne wpisy ?

    7
    20
 4. Barbara pisze:

  Brono jeśli Ty reprezentujesz poglądy obecnej władzy naszej gminy, której tak zacięcie bronisz to rzeczywiście mamy poważny problem.

  23
  4
  • bruno pisze:

   JA i moje poglady to zecz prywatna a od reprezentowania kogos to jest jestem daleki .Osobiscie to nie podoba mi sie styl prowokacji jaka jest ten portal i wyrażam tu tylko swoje własne poglady .Demokracja ma to do siebie ze można miec swoje zdanie w kazdym temacie a to ze moje jest odmienne od tzw dziennikarza to chyba jest dla ciebie jak to piszesz tym poważnym problemem .

   6
   15
   • Grzegorz pisze:

    bruno jak ma umowy zlecenia to musi być lojalny wobec władzy bo co będzie jak się wyda , a tu takiemu maluczkiemu Panu Sz. oni wszystko daja aż mnie to dziwi że Burmistrz jeszcze musi się pod tym jako błaz.N podpisać

    9
    4
   • Werty pisze:

    Ty bruno odmienne zdanie masz do wszystkich co tu piszą to widać jak każdy ciebie ocenia ty po prostu jesteś tylko gnidą gminną i tyle w temacie .

    4
    0
  • Osp pisze:

   Do Barbary .
   Jak Bruno może kogokolwiek reprezentować?? Bruno sam ma swojego przedstawiciela więc zapewne jest ubezwłasnowolniony A psychikę ma uszkodzoną trwale…?
   opiekun prawny Bruna chcąc mieć trochę spokoju od czubka dał do zabawy lapka i smartfona !!!!.??
   Dlaczego??
   Bo brzydko wyglądało jak bawił się własną TORBĄ….!!!!!? 🙂 🙂

   9
   0
 5. Propozycja pisze:

  PROPOZYCJA napisał(a):
  14 listopada 2018 o 17:10
  ja proponuję Panią Radna Anetę na miejsce Pani Barbary żeby protokoły robiła jak oczywiście jest myślami na sesji i komisjach to kuma i wie chyba o co chodzi ,
  Pani Stanisława jest na właściwym miejscu jako obrońca przed intruzami i obrońcą w trudnych chwilach Burmistrza , Pan Świerdza się jusz dorobił przez 4 lata niech odda pałeczkę koledze panu Labocha fajnie by wyglądał na celowniku zobaczylibyśmy jaki on jest przygotowany i czy posiada wiedzę skoro to prawa ręka Burmistrza .

  1 0

  14
  11
  • Wyrozumiały pisze:

   Pani Barbary z rady to od stycznia ma 60 lat i mogłaby już przejść na swoją wyczekiwaną emeryturkę -tak głośno o tym mówi ,że marzy o tym od lat ? Wszyscy mówią o tym w urzędzie ,czemu jeszcze nie poszlą na tą emeryturę ? Ale ona z Nowakową i Zielinskim to tandem od lat !!! Z kim się kto zadaje -takim się staje !!! Pani Barbaro pani jest bardzo elastyczna -jak guma ! Nawiasem mówiąc jak każdy w tym urzędzie !

   16
   16
 6. Pytanie do radnych pisze:

  ŚLUBOWANIE RADNEGO
  PRZEZSZCZEPAN GŁUSZAK | 27 LIPCA 2018
  RADA GMINY
  Obowiązek złożenia ślubowania przez nowo wybranego radnego wprowadzony został w wyniku jednej z pierwszych nowelizacji ustawy1. Wtedy też ustalono pierwotny tekst roty ślubowania. Brzmiał on następująco: Ślubuję uroczyście jako radny pracować dla dobra i pomyślności gminy, działać zawsze zgodnie z prawem oraz
  z interesami gminy i jej mieszkańców – godnie i rzetelnie reprezentować swoich wyborców, troszczyć się o ich sprawy oraz nie szczędzić sił dla wykonywania zadań gminy.

  Obecną rotę ślubowania, obwiązującą do 27 października 2002 r., ustalił
  art. 43 pkt 8 ustawy z dnia 20 czerwca 2002r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta2. Aktualna rota ślubowania brzmi następująco – Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Ślubowanie odbywa się w ten sposób, że po odczytaniu roty wywołani kolejno radni powstają i wypowiadają słowo „ślubuję”. Ślubowanie może być złożone
  z dodaniem zdania: Tak mi dopomóż Bóg. Radni nieobecni na pierwszej sesji rady gminy oraz radni, którzy uzyskali mandat w czasie trwania kadencji, składają ślubowanie na pierwszej sesji, na której są obecni.

  Treść ślubowania określa główne zasady, którymi radny przyrzeka kierować się przy wykonywaniu powierzonego mu przez wyborców mandatu. Są to zobowiązania:

  wierności konstytucji i prawu (czyli ustawodawstwu zwykłemu) Rzeczpospolitej Polskiej,

  godnego, rzetelnego i uczciwego sprawowania mandatu (wykonywania obowiązków radnego gminy),

  kierowania się przy tym dobrem gminy oraz jej mieszkańców.

  Innymi słowy, radny ślubuje pracować dla dobra i pomyślności gminy, postępować zawsze zgodnie z prawem, kierować się w swoim działaniu interesami gminy i jej mieszkańców, reprezentować swoich wyborów oraz troszczyć się o ich sprawy i nie szczędzić sił ani czasu dla wykonywania tych obowiązków.

  Treść ślubowania ładna, a rzeczywistość jaka?
  Który radny /radna odpowie na to pytanie?

  15
  4
  • Biedny Lutek pisze:

   Amen.

   6
   4
  • BEZRADNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii pisze:

   oni czy coś z tego rozumieją można by ich co nie których jedynie do trójki zaliczyć bo reszta to nie rozumie tekstu pisanego
   oni robią jak widać tylko dla siebie
   widzimy którzy radni skorzystali
   i korzystać będą ten portal pokazał jaka to jest BITA ŚMIETANA z tych Radnych
   teraz maja 5 lat dokończą biznesiki i będą im balerony i gęsie szyje rosnąć……………………co nie którym

   13
   4
 7. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

  Dobre pytanie .
  Ale czy Radni rozumieją słowa przysięgi ???
  Czy w ogóle stosują się do tego ślubowania ???

  17
  3
 8. Sit pisze:

  Sit napisał(a):
  14 listopada 2018 o 17:34
  A co złego w rozmowie z kimkolwiek?
  Dariusz to jakiś przestępca? Zły człowiek? Takiego wam go przedstawiono?
  Większość z tych co tak mówią to mawet nie znają P. Szlęka
  Człowiek jest uprzejmy, inteligentny z pozytywnym nastawieniem dla ludzi, jako jedyny walczy w ich imieniu.
  Naprawdę tak panicznie boicie się swojego wybranego Pana szefa?
  Szkoda takich ludzi co nie mają swojego zdania ani sposobu na swoje życie, ale najważniejsze jest to by czasem ktoś nie widział kogoś w rozmowie z konkurencją bo co? Bo okrzyczy Pan i już nie będzie nagrody a będzie OPR..?
  A urząd to całe wasze życie.
  Sami zobaczcie jak obrabiacie sobie wzajemnie tyłki za swoimi plecami, jak ktoś wyjdzie z pokoju lub jest na urlopie w RM i Umig . Nie jest tak??
  Naprawdę to jest słabe, typowe zachowanie dla prostych ludzi, którzy chcą trzymać stołki dla siebie i swoich najbliższych, resztę mieszkańców miasta mają gdzieś..
  Oczywiście nie wkładam wszystkich do jednego worka bez urazy.
  Może ktoś zrozumie, że Pan Dariusz chcę jak najlepiej dla ludzi, pokazuje potajemne podziemia układów i wzajemnej adoracji.
  Układy mogły być w 80i90 latach!
  Jak teraz ktoś widzi nieprawidłowości to też źle??
  Dla mnie jeżeli urzędnik popełni przestępstwo w urzedzie to powiem być odstawiony z wyrokiem tak jak każdy inny pracownik swojej pracy.
  Nie ma ludzi niezastąpionych.

  17
  4
 9. Ciekawy pisze:

  Sit -jesteś na parterze czy piętrze w budynku przy Kościuszki 15/17 ?

  9
  2
  • do Ciekawego pisze:

   ciekawy ja jestem w podziemiach mam umowę z BURMISTRZEM a do pracy chodzić nie muszę tak jak to było z KOCH..cą dobrego kolegi naszego BURMISTRZA z Myszkowa . PA kochaniutki sprawdz umowy kto jest zatrudniony i bierze kasę za to że się nie jest w pracyyyyyyy….
   A piwnice są ok całe arhiwummm ciekawe czy wszystkie dokumenty TU są czy już miały nogi i wybyły .

   11
   5
 10. Młodyambitny pisze:

  Mój sąsiad po wyższych studiach kończy doktorat pełen zapału do pracy , ojciec chciał mu w urzędzie załatwić staż i co [ wielkie G.wno ] wygryzł by PANA Z POKOJU nr 2 prawdopodobnie
  obcych nie wpuszczają do tzw.UL LLLLA

  13
  7
  • Dolka pisze:

   To po studiach trzeba było iść i zrobić to porządnie, jakbyś jakieś grunta przepisał to by i miejsca się znalazły nawet w sekretariacie…..!!?? Życie młody człowieku…

   10
   1
 11. mama młodych pisze:

  Bez urazy.
  Dzisiejsze doktoryty.
  Jakie one mają teraz znaczenie?
  W tych czasach niejednemu trudniej zrobić prawo jazdy niż skończyć studia.

  11
  6
  • Osp pisze:

   Do mama młodych.
   W sumie to prawda, bo kiedyś w zasadzie był podobny poziom gdzie studia robili za wałówki, jajca, świnie, kiełbache, nawet kaszankę….?!
   Prawo jazdy też było robione gdzie egzamin zaczynał się spod ZDZ a kończył pod Zakładem Usług Komunalnych, przejazd całe 300m, zdawalnosc 110% pamiętasz te czasy???
   A teraz się okazuje, że ludzie po skończonym PRAWIE mają własnego osobistego szofera Slawomira…….? To co? Ma prawo jazdy czy stać gościa na opłacenie Szofera???

   11
   1
   • Dolka pisze:

    A tak na marginesie to Slawomir to tak naprawdę od czego jest w urzędzie?? Kierowca to wiadomo ale od czego, do czego dla kogo?,? który to referat? Jakie są jego obowiązki? czy tu ktoś może przybliżyć sytuację???

    3
    1
  • Wyrozumiały pisze:

   Bo jak sam się ułomny to i dzieci ułomne ?

   6
   1
 12. ślubowanie pisze:

  Ktoś tu pyta czy radni rozumieją słowa ślubowania ?
  W nowej kadencji będzie wielu radnych ze starej kadencji. Czy wszyscy z nich są godni ślubowania???
  Poprzednio też ślubowani.
  Jak myślicie ,dotrzymali ślubowania?????

  18
  6
 13. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk* pisze:

  Trójka Radnych rozumiała to co działo się w ostatniej kadencji 2014-2018
  Teraz z tej „trójki” na nową kadencję 2018-2023 został tylko jeden Radny a zobaczymy czy może przyjdzie „nowa siła „ w nowo wybranych” Radnych i może utworzą Klub i zacznie się wreszcie normalna praca Rady Miejskiej a nie podnoszenie rączek na przymus pana Klemensa Podlejskiego.

  12
  5
 14. bruno pisze:

  ????????????????????

  5
  11
 15. Werty pisze:

  Z tym ślubowaniem to niech się wstrzymają bi wybory mogą zostać powtórzone .

  13
  2
 16. Karol pisze:

  Łza się w oku kręci;kadencja jutro się kończy.

  3
  2
 17. Historyk pisze:

  Do większości radnych kadencji , która się zakończyła.
  Idzcie i zajmijcie się czymś co potraficie robić dobrze.
  Nie ośmieszajcie się więcej i nie zaniżajcie rangi samorzadów.
  Nie po to je przywrócono !!!!!!!!

  7
  5
  • Wyrozumiały pisze:

   Ty historyk -coś ci odpierdzieliło ,albo pomyliło To raczej smutne jest to zę ta rada następna to składa się z tych Przydupasow -burmistrza -nielubianych przez społeczeństwo

   9
   3
 18. wyrozumiałemu pisze:

  Wyrozumiały ty chyba nie za bystry jesteś.Ja zrozumiałam historyka.
  Napisał im tak z kulturką, jak mają nadal
  robić jak robili w minionej kadencji to lepiej niech zrezygnują z mandatu i zajmą
  się czymś co umią zrobić.
  ślubować jedno a robić drugie to nie te czasy.Są kamery mieszkańcy. są pytania i ….

  8
  1
 19. zyzio pisze:

  Ciekawe czy za sesję inauguracyjną wypłacą sobie diety ? Dotyczy tych starych-nowych radnych. Bo za sesję 5.11. zapewne sobie wypłacą, a potem będzie druga transza ? Fajnie by było za darmo dostać podwójną dietę, dla niektórej to ponad 4 000 złotych. A może zdecydują o obniżeniu diet jak wnioskował Jaskólski ? Tylko czy parcie na kasę nie będzie większe ? Przecież większość po to tam poszła. Są tacy, którzy za to, że się nie dostali nawet się bili. Ciekawe co będzie – klasa czy kasa ? Ale nie jestem optymistą.

  14
  2
  • Prawdopobobnie były pisze:

   W sprawie diet to spytaj wyrozumiałego.

   4
   1
  • Dolka pisze:

   Do Zyzio
   Raczej będą chcieli mieć dietę tylko na pokrycie kosztów paliwa na dojazdy do UMIG.
   Przecież według ich wypowiedzi to nie chodzi o prawie 1300pln, ich interesuje dobro wspólne mieszkańców….? Skoro chcą być radnymi to proszę pomagać innym a nie myśleć tylko o sobie….!!!!!
   Więc o co tu chodzi??? Jak myślicie??

   10
   1
 20. klasa ? pisze:

  Po tym jak ich tutaj poznałam to może warzywnik a nie klasa.

  11
  1
 21. Radna pisze:

  Druga sesja w porządku obrad będzie miała punkt dotyczący podniesienia diety radnego i pensji burmistrza.
  I tak będziemy rządzić przez najbliższe 5 lat. Wy mieszkańcy mogliście myśleć przy wyborach. Teraz możecie pisać co chcecie, a my będziemy robili zgodnie z naszymi interesami, a mieszkańcy mogą nam skoczyć na w..ek i przewieźć się kawałek.

  6
  8
  • Werty pisze:

   Ty radna zaraz będziesz bezradna pamiętaj że w sieci nikt nie jest anonimowy . a ja się o to postaram żeby ci tak miło nie było .

   4
   1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *