pochmurnie
25°
24°
wtorek
Reklama
Zamiast obniżyć diety radnym i zwolnić zastępcę burmistrza, urząd szuka oszczędności w oświetleniu ulic!
21 stycznia 2020 r. | 09:12
36

Ogromne problemy finansowe w gminie Żarki. Najwyższe stawki diet dla radnych czy powołanie zastępcy Burmistrza zrobiło swoje. Gmina nie ma pieniędzy i musi oszczędzać. Urząd poinformował na facebooku, że zamierza szukać oszczędności w oświetleniu ulicznym.

Gmina jeszcze w styczniu zamierza wyłączać oświetlenie uliczne w godz. 23:30 - 4:00. Oświetlone będą tylko "kluczowe" ulice i skrzyżowania.

Nawet nie wiem, jak to skomentować.

PAWEŁ GĄSIORSKI36 odpowiedzi na “Zamiast obniżyć diety radnym i zwolnić zastępcę burmistrza, urząd szuka oszczędności w oświetleniu ulic!”

 1. Bella pisze:

  Dokładnie pomyślałam o tym samym. Radni na czele z najlepszym radnym nie wzięli pod uwagę takiego rozwiązania jak obniżenie swoich diet i zwolnieniu vice burmistrza. Oni wszyscy jeżdżą samochodami więc w D… mają mieszkańców. Oszczędności szukają wszędzie tylko nie u siebie .Co za czasy CO za Radą…….

  27
  5
 2. Żarki pisze:

  Zadaje pytanie gdzie byl burmistrz jak powolywal grabowskiego, gdzie ak byl burmistrz i radni jak p przewodnicząca pobierala i radni diety wiedzac o tym ze powinny być mniejsze, gdzie byl burmistrz jak planował inwestycje np czarka, os. Sportowców czy teraz 600 lecie, gdzie byl burmistrz jak dawał prace swoim poplecznikom typu radny albo rodzina slbo znajomy który bedzie bronil jego racji np, gdzie byl burmistrz przy planowaniu budżetu, gdzie byl burmistrz jak kupywal nowy samochód, gdzie byl burmistrz jsk powstawała nie rentowna straz miejska, gdzie byl burmistrz itd itd jeżeli jeszcze malo to moge wiecej. A co z tego ma typowy mieszksniec zarek – nic. Tylko znajomi działki, inwestycje, prace, podciaganie wody, prądu tylko swoi – prywata prywata. Co masz ty co mam ja. Zadaje pytanie, ograniczyć prywatne interesy burmistrza i poplecznikow, zainteresujcie sie mieszkańcy kto co i ile zgarnął za rządów burmistrza.

  32
  5
 3. John pisze:

  Nikogo nie bronie ale jak masz takie info to trzeba to zgłosić do prokuratury. Każdy potrafi krzyczeć ” łapać złodzieja”.

  13
  9
  • Żarki pisze:

   O czym ty mówisz, czytaj ze zrozumieniem-po pierwsze, po drugie jezeli nie chcesz nikogo bronić to przede wszystkim zyj sprawami gminy i bedziesz zorientowany bądź zorientowana, bo brakuje tego w Żarkach, gdzie wszyscy o wsxystkim wiedzą tylko glupa rżną i cicho siedzą. Bo sie boją albo korzyści czerpią.

   18
   1
 4. Krzysztof M. pisze:

  Ciemność, widzę ciemność……….. Burmistrz dostosowuje warunki oświetlenia miasta do stanu umysłu mieszkańców którzy tego Burmistrza wybrali jak i radnych. Ciemny lud to i ciemności na ulicach. W przyszłym roku jak za wywóz śmieci segregowanych opłata wzrośnie do 25 złotych. Cena wody zdrożenie dwukrotnie to może ten ciemny lud wreszcie się obudzi.

  33
  4
  • Niezależna pisze:

   ,, Ciemny lud” to wybrał tą wyższą władzę, a gminną musi ciąć koszty by sprostać odgórnym uchwała. Za wyłączeniem świateł nie jestem, chyba że zacząć od nocnego oświetlenia Kościoła

   19
   10
 5. GAZETA pl pisze:

  Jak pojawiły się wpisy o naszej radnej że bierze nieuczciwie pieniądze czyli tzw. dietę 1300 zł za to że nie chodzi na sesje ani na żadne komisje to ostatnio się pojawiła bo gdyby straciła stołek to co by było
  skończyły by się znajomości prestiż tej Pani
  gdyby nie ten portal na pewno by nikt nie wiedział za co można brać kasę

  19
  2
 6. Przyzwoitość pisze:

  Nie spodziewałem się po Burmistrzu aż takiego upadku i zorganizowania wokół siebie ogromnego grajdołka.

  By zachować honor i do końca pozostać przyzwoitym człowiekiem nie wystarczy propaganda i bezwzględne dążenie do stłumienia ludzi mających inne spojrzenie na najważniejsze problemy.

  19
  2
 7. bruno pisze:

  Ty te tematy to wymyślasz siedząc na tronie w wc czy wraz z celebryta gminnym robicie sobie burze mózgów gdzieś w przydrożnej jaskini ?moze tak dla odmiany napiszesz dzieki czemu i komu wszystko drożeje w tym wypadku prąd ?

  6
  20
  • Żarki pisze:

   Merytoryki trochę, dzialki, pracadla znajomych, zamykanie buzi radnym mam przypomnieć no wiec proszę, za czyje pieniądze zostaky media do dzialki syna p bylej przewodniczacej, pewnie duch ?, kto ma pracę w wodociagach i glisuje za podniesieniem rachunków za wywoz nieczystości pewnie duch, kto ma prace jako gminny elektryk moze przypomnisz, kto ma posade w-ce burmistrza z tzw du…., odpowiedz, a p sekretarz to skad ma posadę, niech zgadne a moze ty odpowiesz, prywata prywata i ty masz czelnosc obrażać puk puk w czolko.

   19
   2
   • abc pisze:

    krążą słuchy że mama pani sekretarz też już jakąś fuchę złapała przy domu kultury Czy to prawda? ktoś może coś wie?

    18
    2
   • CAT pisze:

    Zaczną myśleć jak kogoś zgwałcą. napadną lub potrącą na ciemnej drodze osiedlowej . Sprawę można nagłośnić czy to tylko u nas w gminie lampy gasną na noc czy są jeszcze takie przypadki w PL. Może mają statystyki wypadków gwałtów rozbojów jakie były gdy lampy świeciły i jak lampy zgasły. Może to przemówi władzy do rozumu

    13
    1
  • myślący pisze:

   No właśnie Bruno, powiedz od czego się zaczęło. Tylko od samego początku.

   16
   2
   • Zarki pisze:

    No wlasnie i tak sobie trwają i trwają, a ciemny lud nieuswiadomiony glosuje i wierzy w kompetencje a tu jedna wielka zciema. Co to za mecenas ktory siedzi przy komputerze, a ta pani od promocji gminy Katarzyna, przeciez to dno co sie dzieje w gminie, żenada, patrze na tych ludzi z pozalowaniem ludzie OBUDZCIE się.

    20
    2
    • John pisze:

     Cóż mogę powiedzieć, reguły gry narzuca wybór PiSu. Nie wydaje mi się żeby zmieniło cokolwiek wymiana tego układu na inny( po.) To samo jest z lokalnymi władzami, przyjdzie nowy burmistrz i myślicie że skasuje stanowisko zastępcy? Obniży uposarzenia? Ludzie którzy w to wierzą nie wyglądają lepiej od dzieci wierzące w świętego mikołaja. A to że nieprawidłowości trzeba piętnować i pokazywać to akurat święta racja. Trzeba jedynie wiedzieć o co się rozchodzi – o pieniądze. Bardzo wątpię że cokolwiek w tej materii się zmieni. Chyba że na gorsze.

     7
     12
    • No to Kot pisze:

     No to… Będzie, będzie zabawa, będzie się działo i znowu nocy będzie mało.. Będzie, będzie radośnie, znów przep….my razem całą noc! ??
     Nawet policji nie ma. Jak w NY na Bronxie ??

     11
     0
    • Super pisze:

     Super. Z tym zaciemnieniem to dobry pomysł. Będzie się działo po ciemku. Aż w końcu będą musieć zlikwidować straż miejska a powróci Policja.

     2
     0
   • bruno pisze:

    hmmm od czego sie zaczeło ano zaczelo sie od wyboru jakiego dokonala ta czesc Polaków która dala sie omamic socjalem !!!!!tyle w temacie a teraz trzeba zyc i patrzec na rosnaca inflacje !!!!!!

    20
    9
 8. Drwina pisze:

  Popieram Zarki , niech te pupile i cala cholota poplecznikow zrzeknie sie czesci uposarzenia,bylby to wspanialy gest z ich strony. Gmina jest zadluzona po same uszy wiec po co te stanowiska bez ktorych wczesniej dawaliscie rade tj. wiceburmistrz straz miejska itd.

  26
  2
 9. OPTYMISTA pisze:

  Zmieni się gdy nie będziemy wybierać pomiędzy PO, PiS , PZPR , PPK, SLD, ZSL (PSL), a rozsądnie wybierzemy z pośród ludzi prawych, nie skorumpowanych i kochających bliźniego. Wbrew masowej propagandzie tacy ludzie są. Tylko jednostki i całe ugrupowania umoczone we wszelkiej maści układy wyją i chcą nam wmówić, że wszyscy są podobni do nich.
  By tak się stało każdy z nas musi pracować nad sobą i wiedzieć w którą stronę Ziemia się kręci.

  Ten portal jest pierwszym małym trybikiem w mechanizmie ku lepszemu.
  Najlepszym tego dowodem jest Bruno. Jak zawsze kundle ujadają, ale nie mają szans powstrzymać dobra. To tylko kwestia czasu.

  16
  3
 10. obserwator pisze:

  Obserwator masz rację , my normalnie myślący w gminie nie wybieramy kto gdzie jest przynależny do jakiej partii.Wybieramy człowieka do którego mamy zaufanie widząc co już zrobił i co jeszcze zrobi.Gdybyśmy dopuścili osobę z PiS na stanowisko burmistrza to bądżcie pewni że nie tylko zniszczyłaby dotychczasowe prace ale nie zrobiłaby nic!!!!Wszyscy to wiedzą jak nie potrafiła sprostać poprzednim obowiązkom i była zwalniana.PiS najpierw kazał budować gimnazja ,gmina dzięki rozsądnych decyzji udżwignęła ten problem,dopiero co spłaciła kredyt PiS kazał gimnazja zamknąć.Bałagan w szkołach , odprawy dla zwolnionych nauczycieli ,3-y miliony do tyłu a ile można by zrobić dodatkowych inwestycji????500+ i dobrze tylko ile tej matce teraz z tego zostało?13-stka?Co z tego to 75zł na miesiąc a dzięki PiS dodatkowo wydasz w tym roku dzięki ich rządom przy podwyżkach co miesiąc 300zł.więcej.Dzięki ich poczynanią ciekawy jestem czy ci pseudorolnicy dalej tak chętnie będą brać pola do uprawy .dotacje już będą obcięte a za chwilę ich nie będzie Mógłbym tak dalej w nieskończoność wam wszystkim wymieniać ile złego zrobił dla nas szarych ludzi PiS a ile zrobi jeszcze więcej zrobi jak się nie opamiętacie!!!Patrząc w historię POLSKI nie znalazłem nikogo kto tak nienawidzi POLAKÓW i POLSKI jak obecny PREZES

  17
  7
 11. obserwator pisze:

  pomyliłem się to było do OPTYMISTY….

  2
  1
 12. KOGUT pisze:

  Co wy pleciecie jak może być gmina zadłużona to nie do pojęcia mamy własne targowisko które przynosi dochody mamy własne studnie z woda nie musimy kupować jak inne gminy wody
  mam tylko pytanie gdzie ta fortuna może skarbnik nie umie liczyć i trzeba zatrudnić 2 skarbnika jak w sąsiedniej gminie Włodowice zobaczcie jakie tam nagrody podostawał cały urząd za ubiegły rok a mówią że gmina Włodowice nie ma na nic pieniędzy

  10
  4
 13. Dp obserwatora pisze:

  Dołóż jeszcze do swojej litanii: Leszek Miler z PiS zabrał dzieciom zniżki na pociągi w celu ratowania budżetu państwa. To za PiS zamordowano górników z kopalni Wujek, ks Niedzielaka, Popiełuszkę Przemyka itd. To za PiS działał w weekendy seryjny samobójca np Andrzej Lepper. To za PiS były kartki na buty i cukier, a gwoździa można było kupić od złodzieja chociaż w promieniu 30 km było 6 hut. To Donald Tusk z PiS podniósł wiek emerytalny. Człowiek z PiS zapewne rozebrałby chodniki i ulice dotychczas zbudowane i uzyskaną kostkę ułożyłby sobie na swojej posesji.
  Ty osobiście znasz prezesa Jarosława Kaczyńskiego i znałeś Bolesława Bieruta, Feliksa Dzierżyńskiego, Kiszczaka i autorytatywnie stwierdzasz “Patrząc w historię POLSKI nie znalazłem nikogo kto tak nienawidzi POLAKÓW i POLSKI jak obecny PREZES”

  Ile jeszcze trzeba lat by w społeczeństwie zagościła chociaż odrobina rozsądku.

  Zgadzam się z tobą w kwestii inflacji. Galopująca inflacja zniszczy i przysłoni wszystkie osiągnięcia PiS.
  Skąd masz taką pewność co jeszcze zrobi obecny Burmistrz.

  10
  9
 14. Śmiechu Warte pisze:

  Zastanawiam się czy my w jakimś ciemnogrodzie mieszkamy i nie ma innego sposobu na oszczędzanie jak wyłączenie świateł w nocy. Ludzie różnie pracują i chyba nie trudno domyślić się że w takich ciemnościach aż strach chodzić… Może wladze zaczną myśleć na sesji i wymyśla coś bardziej mądrego niż wyłączanie świateł…

  13
  0
 15. krzyś pisze:

  panie Burmistrzu czemu pan tak nas kłamie mieszkańców rok temu w wyborach mówił pan że Gmina ma dobrą sytuacją finasową a teraz zgania pan na PIS że trudna sytuacją.
  Skoro słyszy się że z targowicy jest 2mln zł dochodu to gdzie są te pieniądze proszę powiedzieć ile gmina ma zadłużenia i na co gmina brała kredyty skoro musi przesuwać spłatę rat.

  15
  2
 16. Luigi pisze:

  Szanowni Państwo zgodnie z Prawem Energetycznym a dokładniej art. 18 ust. 1 pkt.3 pe do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energie elektryczną, ciepło i paliwa należy finansowanie oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych znajdujących się na jej terenie. Finansowanie oświetlenia oznacza finansowanie kosztów energii elektrycznej pobranej przez punkty świetlne oraz kosztów ich budowy i utrzymania (art. 3 pkt. 22 prawa energetycznego). Według mnie decyzja Szanownego Burmistrza i jeszcze bardziej Szanownej Rady Miejskiej miejmy nadzieje nie będzie miała tragicznych skutków. Wiemy jak duży ruch jest na tejże ulicy począwszy od samochodów, pieszych, rowerzystów. Wyłączanie oświetlenia w tym miejscu prędzej czy później doprowadzi do jakiejś tragedii i niestety nasza władza będzie miała w tym spory udział. Te same sytuacje będą miały zapewne miejsce na innych ulicach gminy na których władza planuje wyłączyć oświetlenie. Może nasza władza przedstawi plan ulic na jakich oświetlenie ma działać a na których nie, bo zarówno akcja “stop oświetleniu na drogach” bedzie również dotyczyć ościennych miejscowości jak Jaworznik, Czatachowa, Kotowice, Przybynów it. gdzie w tych miejscowościach większości nie ma chodników i ryzyko wypadku jest jeszcze większe ? Domniemam, iż powyższe działania nie będą obejmowały ulic na których mieszka Szanowny Burmistrz jego rodzina oraz Szanowna Rada. W przypadku jakichkolwiek wypadków czy zdarzeń władza sama otwiera mieszkańcom drzwi do odszkodować ponieważ nie wywiązuje się ze swoich podstawowych zadań własnych. Wracając do ulicy Myszkowskiej, Szanowny Burmistrz liczył się z tym, iż przebudowa ulicy Myszkowskiej pociągnie za sobą skutki w postaci przejęcia kosztów oświetlenia wszystkich jej punktów oświetleniowych znajdujących się w jej obrębie administracyjnym. Zakładam że budżet raczej tego nie przewidział co jest tylko i wyłącznie winą naszej szanownej władzy. Zamiast oszczędzać na podstawowych rzeczach jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom gminy, należy w pierwszej kolejności “zajrzeć” do swojej Komnaty Tajemnic (czyt. Urząd) i zredukować kilka etatów i szukać oszczędności tam gdzie faktycznie można je znaleźć nie ryzykując zdrowiem i życiem mieszkańców. Niedługo trzeba będzie rozbudować siedzibę urzędu, gdyż w niektórych pokojach ta biedna Urzędowa Rodzina nie ma jak się pomieścić. Biedni urzędnicy siedzą po kilku w pokojach jeden na drugim. Paradoksalnie taka liczba urzędników nie poprawiła w żaden sposób pracy urzędu a wręcz przeciwnie pogorszyła bo jest i po prostu za dużo i już sami nie wiedzą co kto robi i za co odpowiada 🙂 Można by tu dużo pisać o cudach w naszej gminie począwszy od zastępcy burmistrza (na tak “potężną” gminę zastępca – rozumiem Pan G. musi mieć korytko zresztą jak 3/4 obecnie pracujących urzędników? Straż Miejska? – niedługo będą strajkować bo za mało zarabiają jak na taki kawał roboty jakiej wykonują:) Rada Miejska – niedługo otworzy się oddział geriatrii jak tak dalej pójdzie – tylko znajomi i posłuszni mają rację bytu a tu niestety wine ponoszą tylko i wyłącznie mieszkańcy którzy taką elitę wybrali a co niektórych już któryś raz z rzędu. Cóż zostaje nam czekać jakie cuda dalej będą się działy w naszej gminie jak również czekać do kolejnych wyborów. Miejmy nadzieje, że wtedy coś się zmieni bo jak tak dalej pójdzie niedługo zgaśnie światło wszędzie i takimi włodarzami i radą cofniemy się późnego średniowiecza. Przykre ale prawdziwe. Pozdrawiam

  25
  2
 17. Czytelniczka pisze:

  Przykre, ale prawdziwe.
  Bardzo merytoryczny i napisany czystą Polszczyzną wpis.
  Gratuluję

  17
  0
  • Obiektywnie pisze:

   A może “salomonowym “rozwiązaniem powinien być montaż oswietlenia ulicznego tzw. “ledowego”
   Oszczednosci z zużycia energii duże!!!
   Wzorem powinno być Zawiercie ,ktore kilka lat temu poczynilo taką inwestycje i dzis nikt tam oświetlenia ulicznego w nocy nie wyłącza.

   16
   1
 18. CAT pisze:

  “Ciemno już zgasły wszystkie światła ,ciemno już noc nadchodzi głucha” pora jakieś media powiadomić o tym fakcie uwagę albo i coś podobnego

  11
  1
 19. Mieszkaniec pisze:

  Do Luigi -przyjdą nowe wybory i będzie………to samo , a ogólnie mówiąc masz rację .

  1
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *