bezchmurnie
22°
20°
niedziela
Reklama
MWM Brzesko
Zapłacicie znacznie drożej za odbiór śmieci!
07 czerwca 2019 r. | 09:20
25

Znamy już stawki i odbiorce śmieci z terenu gminy Żarki. Za 759 385,76 zł będzie to PZOM STRACH SP. z o.o., Sp. k. Niestety, cena była znacznie wyższa od zakładanej, dlatego trzeba będzie sięgnąć do kieszeni mieszkańców.

Od najbliższych tygodni za odbiór śmieci segregowanych zapłacicie 14,30 zł. Do tej pory była to kwota 9 zł. Natomiast za śmieci niesegregowane zamiast dotychczasowych 16 zł zapłacicie 29 zł. Nie ma jeszcze protokołu z sesji, dlatego nie wiem, jak głosowali poszczególni radni. Ale za podwyżkę opłat za śmieci możecie podziękować im osobiście.

PAWEŁ GĄSIORSKI25 odpowiedzi na “Zapłacicie znacznie drożej za odbiór śmieci!”

 1. oświecony pisze:

  Za podwyższeniem opłaty za śmieci głosowali: Bernacka, Cichoń, Hamerla, Król, Labocha, Nowak, Pompa, Radosz, Stępień, Świerdza.
  Przeciw: Zamora i Zieliński. Maślankiewicz wstrzymał się.
  Nieobecni: Rarok i Warta
  Podziękujcie mieszkańcy swoim wybrańcom za podwyżkę o 5,50zł za segregowane (ponad 50%) i 13 zł na niesegregowane!!! Dokonaliście wspaniałego wyboru!

  28
  2
  • A. Leśniów pisze:

   Tu jest wszystko, klikajcie w link :

   https://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/5098

   Słowo w słowo jak debatowali Radni w sprawie cen za śmieci .
   Ja swojego radnego na pewno zapytam dlaczego takie decyzje ? I dlaczego takie wysokie ceny ?

   https://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/5098

   17
   2
   • Wnikliwy pisze:

    Jeżeli w budżecie są przygotowane środki na przetarg to po co podnoszenie cen dla mieszkańców ? Chyba gmina znała wcześniej ceny z przetargu i się przygotowała na wydatki. I wszystko załatwiane na ostatnią chwilę. Cytat “Musimy teraz podpisać umowę bo nie mamy wyjścia”. A ktoś z radnych rozmawiał z mieszkańcami ? Na pewno nie, bo po co !!! Mieszkańcy mają płacić i już !!!

    13
    1
 2. Marcin Labocha pisze:

  podnoszą rączki jak czarny pan chce

  30
  4
 3. Werty pisze:

  Brawo Zamora i Zieliński ,dziwię się że Maślankiewicz się wstrzymał od głosu ,a Rarok i Warta woleli nie przyjść na sesję ,reszta radnych to brak słów po prostu gnoje na usługach czarnego pana jak każe tak głosują , ja to mam w dupie w poniedziałek wymeldowuje się z gminy Żarki bo ja śmieci nie produkuję a haraczu nie mam zamiaru płacić , po wprowadzeniu ustawy śmieciowej wszyscy nas doją przedtem za pojemnik 250l rodzina 4 osobowa płaciła 23zł teraz 116 zł brawo dobra zmiano .

  24
  1
 4. Werty pisze:

  Gmina nie ma prawa zarabiać na śmieciach a tymczasem jest inaczej
  8419 mieszkańców razy tylko 14.30 daje nam kwotę 120 391 70 ale są mieszkańcy którzy nie segregują s jest ich 770 dodać różnicę 14.70 co daje nam dodatkową kwotę 11 319 , i teraz gmina zgarnie 131 710,70 a przetarg jest na kwotę 759,385,76

  131 710,70. minus 759 385,76 = 627 675,06 koszty obsługi wyliczyli na 108 000 i daje gminie zysk w kwocie. 527 675,06 i co wy na to drodzy mieszkańcy i bezmózgowi radni ?

  22
  2
 5. Ulubiony pisze:

  No tak cichonka zapytala jak bedzie wygladac segregacja smieci wczasowiczów hm bo ona sama wczasowiczka. Glosuje ale sama nie wie jak Co I Co do czego. Do pomocy wziela sobie synusia za soltysa Suliszowic żeby jedno wiedzieli a mieszkancom kit cisli. Ale tak juz jest Z babą jagą.

  17
  1
  • Osiedle poeta pisze:

   Jest błąd w artykule !

   Kwota to nie 14,30 tylko 14,50 !!!
   Info jest pod tym linkiem co ktoś podesłał wyżej o nazwie A.Lesniow.
   Cala sprawa mnie smuci ale jest światełko w tunelu że ktoś chce walczyć.o.mieszkancow .

   12
   1
 6. XXXXXC pisze:

  oświadczenie majątkowe zastępcy burmistrza jeszcze nowego nie ma ale za rok 2017 widnieje na bip można szukać w zakładce oświadczenia majątkowe kierowników.
  Panie redaktorze dlaczego nie ma jeszcze oświadczenia ZASTĘPCY BURMISTRZA

  16
  2
  • Werty pisze:

   A mnie oświadczenie takiego dziada i sępa nie interesuje on się do niczego nie nadaje ale musi mieć haki na wodza , i jak skończyło się pseudo dyrektorowanie szkołami to zapragnął innej posadki , a nasz taki operatywny burmistrz który przez tyle lat nie potrzebował zastępcy był samowystarczalny ,nagle robi z takiego pryncypała robi vice burmistrza żenada .

   18
   1
 7. Rudy reks pisze:

  Jaki tam zastęmpca Burmiszcza on to jest przydupas chodzi i pilnuje żeby pobrać tylko kasę na pierwszego a resztę to ma w dupie bo na niczym się nie zna jak i nasi radni co ich obchodzą śmieci mają przecież dochody ze wszystkich stron na przykład dieta radnego to czysty zysk mogą płacić nawet podwójnie

  16
  2
 8. Wnikliwy pisze:

  Mam nadzieję, że burmistrz przedstawi mieszkańcom dokładne rozliczenie z wysokości opłat. Ile płaci za wywóz śmieci każdego miesiąca i ile zbiera od mieszkańców. Również co to są koszty obsługi i dlaczego tyle kosztują ? Takie zestawienie powinno do nas dotrzeć razem z informacją o podwyżkach, a nie tylko sucha informacja o podwyżce. Jeżeli z poprzedniej umowy można było zaoszczędzić dla siebie, to przy wyższej kwocie przetargu dochód będzie zapewne większy. Dopominajmy się szczegółowego rozliczenia za odbiór śmieci. Na początku, a potem co kwartał.

  18
  2
 9. Eduard pisze:

  Nadzieja matką głupich ?Panie Wnikliwy czy Pan nie chodzi po ziemi i nie zauważył,że radni nie zadają “trudnych pytań” ?

  14
  1
  • Wnikliwy pisze:

   W takim razie niech udzielają trudnych odpowiedzi. W każdym razie czekam na wyliczenie szczegółowe kosztów wywozu śmieci z gminy Żarki.

   18
   1
   • Werty pisze:

    Tak jak pisałem wcześniej gmina nie ma prawa zarabiać na śmieciach ,jeżeli nie przedstawią rozliczenia z wywozu nieczystości to powiadomimy ustawodawcę o łamaniu prawa przez burmistrza i radę gminy Żarki .

    20
    1
 10. 600 lecie pisze:

  Jestem zadowolona z mojego radnego z osiedla..Adasia , Pana Zamora że coś działa i się przeciwstawił tym cenom. !!
  Brawo Panie Zielinski i Maslanooewixz za wsparcie. Wierzę że jesteście naprawdę apolityczni i działacie z serca w służbie mieszkańcom.
  Jestem z wami 🙂

  10
  5
 11. Ted pisze:

  Większość naszych radnych nie ma pojęcia o ekonomi.My mieszkańcy wybraliśmy was ,a teraz zamiast walczyć o dobro mieszkańców i żeby nam się żyło lżej ,to podnośicie nie o 10 ,20 procent ,a o 60 i 80procent opłaty za śmieci.Czego jeszcze możemy się po was spodziewać??????Proponuję protest przeciw tej ustawie,to jest zwykłe bandyctwo i tyle w temacie.Pozdrawiam radnych byle tak dalej ,a wyborcy będą was kochać.

  12
  2
  • Werty pisze:

   Ted dobrze piszesz należy zwołać zebranie w każdym sołectwie niech się radny z burmistrzem wytłumaczą z podwyżki , i jeszcze koniecznie trzeba wystąpić z wnioskiem obywatelskim i obniżyć dietę radnym do 500 zł , (tak mają radni z Włodowic ) i może wtedy zaczną myśleć logicznie , przecież do polityki nie idzie się dla pieniędzy .

   11
   0
   • Eduard pisze:

    A po co się idzie do polityki ? dla idei ? jakiej ?służba dla ludzi ?wolne żarty.wniosek obywatelski? wskaż mi radnego co wie o co chodzi z tym wnioskiem? narzekacie na radnych ? a kto ich wybrał ? przyjechali wyborcy z woj.zachodniopomorskiego czy podlaskiego i wybrali 15-tu wspaniałych ?zwołać zebranie w każdym sołectwie ? po co ? ilu mieszkańców przyjdzie ? 5-ciu czy 7-miu razem z radnym,jego rodziną i sołtysem? zaczną myśleć logicznie ? Oj Panie Werty,Panie Werty !Pan tu wino pijesz a ja gorę ?

    7
    2
 12. Jasiek pisze:

  Eduard poniekąd ma rację – takich radnych wybieracie jacy sami jesteście ,a sami wybierając radnego czego sami oczekujecie ? Najprawdopodobniej większość konsumpcyjnie do tego podchodzi a nóź coś mi radny załatwi jak najdzie potrzeba ? Może pracę dla wszystkich pociotków ?Takie konsumpcyjne jest myślenie Polakow !

  8
  1
 13. obserwator pisze:

  zastanawiające jest to że kartki z informacją o podwyżce cen za śmieci dla mieszkańców podpisała pani skarbnik, a gdzie podpis burmistrza, zastepcy burmistrza i radnych

  10
  0
 14. Robert pisze:

  Może okulary zgubił i dupa

  4
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *