zachmurzenie umiarkowane
11°
sobota
Reklama
fot. amonity.com
Zapraszamy na wystawę Skamieniałości Jurajskich i Minerałów oraz Piwnice Klasztorne Żarki-Leśniów
22 listopada 2021 r. | 12:59
0

Na terenie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin w Muzeum Historii Naturalnej można już oglądać wystawę Skamieniałości Jurajskich i Minerałów oraz Piwnice Klasztorne Żarki-Leśniów.

Na ekspozycji można zobaczyć skamieniałości z jury górnej- oksford: amonity różnej wielkości od 0,5 do 36 cm z rodzajów Pherisphinctes (Rodzina Pherisphinetidae) Cardioceras, Lissoceratoidoes, Taramelliceras, Euaspidoceras, Creniceras, Parawedikindia, Ochetoceras; odciski amonitów w skałach; ramienionogi Rhynchonella, Terebratullida; krzemień jurajski wraz z krystalizacją; kalcyt w różnych formach geometrycznych; gąbki jurajskie; belemnity; łodziki oraz skamieniałości z jury środkowej-kelowej, baton: amonity z rodzaju Hecticoceras, Macrocephalites, Zugokosmoceras jason, Choffatia; łodziki; małże; ramienionogi różnych rodzajów; sferosyderyty z kalcytem i pirytem oraz skamieniałe drewno. Dodatkowo prezentowane są minerały z innych okolic kraju i z zagranicy.

Ekspozycja znajduje się w piwnicach Sali Maryjnej usytuowanej za budynkiem Centrum Pomocy Rodzinie, na placu przyklasztornym w Leśniowie. Wyjątkowy klimat zachowany w piwnicy dodaje specyficznego uroku wystawie.

Muzeum jest czynne od piątku do niedzieli w godz. 10:00 do 17:00. Bilety w cenie 3 zł i 4 zł można nabyć w kasie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *