zachmurzenie duże
16°
14°
środa
Reklama
Zarabiają łącznie 140 tys. zł i mieszkają w mieszkaniu socjalnym!
24 lipca 2018 r. | 11:09
79

Jeden z radnych powiatowych, członków zarządu Powiatu Myszkowskiego, kierownik jednostki organizacyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach, którego żona również pracuje w żareckim urzędzie, mieszka i zajmuje mieszkanie socjalne/komunalne w Żarkach. Dochody radnego znacznie przewyższają wysokość dochodu uzasadniającego oddanie w najem takiego lokalu. Dlaczego toleruje to Burmistrz Klemens Podlejski? Ano dlatego, że to dzięki jego poparciu owy radny został radnym powiatowym.

Zarobki tego radnego przekraczają 90 tys. zł rocznie, jego żony zapewne 50 tys. zł. Czy to moralne, aby ten radny zajmował mieszkanie osobom bardziej potrzebującym?

W uchwale Rady Miejskiej w Żarkach, którą nie sposób znaleźć na stronie żareckiego urzędu, czytamy "Lokale mieszkalne i socjalne są przeznaczone dla osób i rodzin o niskich dochodach, pozostających w trudnych warunkach mieszkaniowych i będących członkami wspólnoty gminy Żarki".

Czy radny i jego rodzina jest w takiej sytuacji? Czy facet, którego dochody przekraczają 90 tys. zł rocznie, ma taka trudną sytuację? Nie omieszkam zapytać go o ten fakt na najbliższej sesji Rady Powiatu Myszkowskiego.

Poniżej ukrywana przez urząd uchwała.

PAWEŁ GĄSIORSKI79 odpowiedzi na “Zarabiają łącznie 140 tys. zł i mieszkają w mieszkaniu socjalnym!”

 1. Medlepeta pisze:

  Jakub ty ku………wo jedna chodząca jak cię nie wstyd ty chodzący żło….ie i zło…..eju jeden ty jesteś biedny. Jak ty chodzisz do kościoła i spowiedzi i ty jeszcze radnym jesteś

  35
  13
  • bruno pisze:

   Odwazny bo w sieci a w realu pewnie jakiś niedoj….. nieudacznik zyciowy !

   10
   31
   • Medlepeta pisze:

    Bruno zapytaj Kupy dlaczego korzysta z mieszkania socjalnego jak jego rodzicielka mieszka w pięknym domu przy Myszkowskiej i w dodatku sama ? Bruno a może poleć Kupie żeby zamieszkał w komunalnych z ojcem tylko że tam w tych rewitalizowanych komunalnych to teraz nie ma takiego miodu jak w socjalnych i inna trochę klientela na tej Topolowej w komunalnych niż przy podstawówce w socjalnych.

    29
    6
   • Refleksjonista pisze:

    Czy jestem nieudacznikiem życiowym ? chyba tak :bez protekcji dostałem pracę,mojej drugiej połowie nie stworzono fikcyjnego stanowiska ,nie jeżdżę na rozgrywki ligi europejskiej w ramach chorobowego,nie jestem działaczem społecznym za sowitą dietę ,do lekarzy specjalistów czekam pokornie w półrocznych kolejkach,moje nazwisko nie otwiera szeroko zamkniętych drzwi,nie dorabiam sobie w w czasie pracy.,nie biorę 500+ ,nikt nigdy mi nie wmówi,że czarne jest białe .Jestem nieudacznikiem życiowym ale NIGDY nie napisałabym o NIKIM takich tekstów jak medlepeta.

    28
    9
    • Teodor pisze:

     Reflekcjonista,
     Ważne jest, że o sobie piszesz złe rzeczy.
     oznacza twoją słabą osobowość czyli nic dobrego tutaj nie wniosłeś
     i uważaj w przyszłości bo tacy ludzie jak Kubcio będą w stanie takie osoby wykorzystać……

     1
     1
 2. mariola pisze:

  Czas do wyborów jest bliski, rozsiedli się w Państwowych instytucjach wybrani ręką mieszkańców i traktują to wszystko jak prywatną własność. A mieszkaiec gdzie jest ? ten który oddał głos licząc żę będzie miasto dobrze gospodarowane dla mieszkańca a nie dla urzędników aby żyło im się lepiej? Czas z tym skończyć.
  Wyższa rasa my urzędnicymiejscy a wy blebs wiejski do oddawania głosów .

  34
  5
 3. bruno pisze:

  Artykuł dla publiki lekko uchylnietej wiedz szkoda czasu na polemikę !!!!mam nadzieję że Jakub Ci tak odpowie ze ping pongi ci z gaci wyleca !!!

  8
  29
  • Medlepeta pisze:

   Publika czyta,ogląda publikowane dokumenty dotyczące dygnitarzy,czyta ze zrozumieniem ta liczna publika,publika łączy fakty w jedną całość i to publika wyrabia sobie swoje zdanie a nie ty głupkowaty durniu bruno swoje teorie snujesz. Bruno czy ty czasem się nie lubujesz w starszych przy kasie panach ?

   27
   4
 4. Wyborca pisze:

  istna patologia

  20
  5
 5. Werty pisze:

  bruno ja mało tu zaglądam ale ty zawsze do każdego postu musisz trzy grosze dołożyć ,bo ty nikim innym nie jesteś tylko jakąś gnidą dworską ukrywającą się pod nikiem na usługach wiadomo kogo.

  27
  2
 6. waga pisze:

  Panie REdaktorze Pawle Gąsiorski dlaczego Pan umieszcza takie obraźliwe treści ? Czy Pan przypadkiem nie ponosi odpowiedzialności ? Dziwię się .Niech Pan się zastanowi na co Pan zezwala.

  12
  20
  • Miś pisze:

   Czy nie uważasz waga , ze takie właśnie postępowanie władzy gminnej jest obrzydliwe i wywołuje spontaniczne ludzkie reakcje. Jak traktujecie mieszkańców tak my będziemy traktować was.

   27
   4
  • HARMONIUSZ pisze:

   waga ty kretynie przecież redaktor dodaje artykuł a nie komentarze czy ty jesteś waga takim oszołomem

   5
   2
 7. edward1990 pisze:

  @waga – ten cały portal służy tylko i wyłącznie do siania fermentu, robienia zadymy, wyciągania jakiś brudów w większości bezsensownych bzdetów więc nie dziwię się, że artykuły stoją na miernym poziomie a o komentarzach szkoda w ogóle mówić

  14
  23
 8. interwenja2017 pisze:

  Panie Radny Powiatowy Pan to naprawdę wstydu nie ma za grosz pamięta Pan jak wyrzuciliście rodzinę z mieszkania komunalnego to wstyd na całą POLSKĘ byłat telewizja czym wam ta rodzina zawiniła tym że biedna widze że wy jako burżułazja to wstydu nie macie a pan to szacunku nie ma do nikogo ani do matki ani ojca nie wspomnę już o teściach i o żonie której pan rogi przyprawia wstydż sie pan

  34
  5
 9. Ewa pisze:

  Kto startuje w najbliższych wyborach i kiedy się one odbywają? I kogo polecacie, żeby godnie oddać na niego głos? I czy jak mieszkamy za granicą Ale stały meldunek mamy w Żarkach to mamy prawo głosu? Pozdrawiam Ewa .

  29
  2
 10. Interesant pisze:

  Artykuł dno….a ta uchwała to gdzie niby była ukryta? Skoro ukryta to skąd ją panie g.wziąłeś?

  10
  23
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Panie Interesancie a ja widzę że news jest dobry a nawet bardzo dobry i pokazuje jak będący przy władzy korzystają z przywilejów w stosunku do których nie mają w świetle prawa i przepisów możliwości skorzystania z takiej pomocy od Samorządu czy też Państwa ???
   Jeśli Redaktor jest Dobry a w tym przypadku Bardzo Dobry to pozyskanie materiałów i dokumentów to jest jego sprawą nadrzędną i pokazuje że nie pisze i nie publikuje głupot a tylko pokazuje prawdę co dla co niektórych jest niewygodna.

   18
   4
  • HARMONIUSZ pisze:

   myślę interesancie że redaktor dostał ten materiał spod lady pod stołem i publika jest z tego zadowolona bo ma możliwość się zapoznania z patologią

   5
   2
 11. CWANIAK pisze:

  Artykuł super. Jeśli Redaktor jest bardzo dobry to wtedy ma dostęp do wszystkiego i publikuje.

  6
  3
 12. Miś pisze:

  Podobnie jest w Poraju też bogacze mieszkają w porajskiej szkole mając własny dom?.

  18
  2
 13. Dawid pisze:

  Panie redaktorze jak można się wzbogacać na gminach, rozumiem pracować trzeba ale nie takim system, ciągle Pan obraża, ok karma naprawdę wraca ja życzę naprawdę dużo, pan jest okropny popatrzeć na sam wygląd ?bo pan z kotowic ten co tak samo zawsze ubrany jego sprawa może bym go dziad.. Ogarną, cała rodzina się za mazepę wstydzi i miejscowość Kkotowice
  Ale co Pan…. Szlęk reprezentuje ale co nawet kondonuw nie ma
  ???

  5
  22
  • Jakub pisze:

   Te argumenty mogą dotrzeć do środowiska może Gminnego -do Urzędu Miasta i GminyŻarki. Zawsze karma wraca – to wiadomo !!! Dlaczego na sesjach nie wyjaśniacie tych zarzutów ? Dlaczego tak – Mataczycie ? Dlaczego -w wielu aspektach ,mimo iż jest prawnik odpowiadacie nie jednożnacznie Dlaczego ludzi nie traktujecie równo Bogaty -Biedny ?

   24
   2
  • Jakub pisze:

   Pan David jest albo głupi albo nieświadomy tą naszą Polskę sprzedali tacy dobrzy gospodarze !!! A w gminie Żarki ile nieruchomości państwowych -sprzedano ? Na co poszły te pieniądze ? Co kupiono w zamian ? Dobry gospodarz inwestuje pieniądze zarobione w nowe inwestycje ! Sprzedano tyle własności gminnych a gzie zainwestowano ???

   23
   2
   • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

    Panie Jakubie ma Pan rację ogrom majątku należącego do Gminy sprzedano ale pod każdą transakcją jest podpisany Burmistrz Miasta i Gminy Żarki a przez ostatnich 16-cie lat naprawdę wiadomo kto nim był.
    W Gminie Żarki jest podobnie jak w większych maistach w Polsce są “czyściciele kamienic” to tutaj w Żarkach mamy jednego Pana ,który tym dyryguje i OPRÓŻNIA MAJĄTEK GMINY ŻARKI, który wcześniej był podarowany przez Dobrodziejów .
    Dziwiałtowscy nie podarowali by tej sytuacji Burmistrzowi Podlejskiemu i roztrwonienia podarowanego majątku przez nich na poczet Gminy Żarki.
    Dotrzemy do Aktów Notarialnych—–DAROWIZNY i zobaczymy co tam napisano w zobowiązaniach gdzie darowano majątek w postaci nieruchomości bo zawsze jest tak że darujący zobowiązuje obdarowanego i stawia warunki dotyczące tej darowizny materialnej.
    Zobaczymy co będzie miała też do Powiedzenia Wspólna Komisja Gospodarki i Mienia pod przewodnictwem Radnego Henryka Świerdzy i jeszcze zbadamy działalność i pracę Komisji Rewizyjnej w Gminie Żarki oczywiście.

    24
    1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Panie Dawidzie jak Panu coś się nie podoba to proszę przyjechać do mnie i mi to po prostu powiedzieć lub zadzwonić podaję numer telefonu komórkowego +48 603 588 064 lub napisać maila na : darek@zarki.pl a myślę że Pan adres mój to zna lub ewentualnie Pan poda swój adres to ja podjadę i porozmawiamy o Żarkach i Pana problemach i będzie Pan mógł mi zadać pytań do woli.
   Panie Dawidzie gdybym chodził przez 2-wie kadencje ubrany w ten sam garnitur to w Pana ocenie byłbym dobrze ubrany ???
   Panie Dawidzie po charakterze wpisu i błędach to widzę że ma Pan ogromne problemy emocjonalne i niech Pan z umiarem zażywa te środki do których Pan ma dostęp a najgorsze są dopalacze a widzę to po Pana pisowni i naprawdę jest Pan strasznie zakompleksiony.
   Panie Dawidzie Redaktor dodaje newsy a czytelnicy komentarze to niech Pan zacznie pisać sprostowania w stosunku do osób dodających i piszących komentarze.
   Jeśli Panie Dawidzie kształcił się Pan w Szkole Podstawowej w Żarkach a następnie ukończył Pan Gimnazjum w Żarkach to rozumiem Pana poziom intelektualny.

   20
   8
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Panie Dawidzie a przejechać Pana z RODO ,które weszło 25 maja 2018 roku ??? Ma Pan Dawid odpowiedni portfel w związku o ustawie o RODO ???
   Chce Pan mieć problemy finansowe tak na poważnie a dla mnie nie jest Pan ANONIMOWY i pytam jeszcze raz czy opróżnić Panu portfel ???
   Pytam polubownie.???

   5
   4
 14. Jakub pisze:

  Urząd Miasta i Gminy Żarki czasy ciemnoty jakie były nie tak dawno minęły – Internet w tym pomógł. !!!

  21
  3
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Panie Jakubie wiadomo że Internet pomaga ale niech Pan sobie zda sprawę ile trzeba było włożyć pracy ,poświęcenia,czasu,walki i sposobu na zdobycie wiedzy i dokumentów potwierdzających stan faktyczny gdzie grono osób oddanych Burmistrzowi Podlejskiemu chronią dostępu do ” bunkra” jakim niewątpliwie jest budynek Urządu Miasta i Gminy Żarki gdzie GMINA —to nie dla wtajemniczonych to jest naszą własnością czyli mieszkańców a tutaj parę osób zrobiło sobie z niej własny FOLWARK.
   Należy to zmienić jak najszybciej i dość już tego zakłamania i n ie słuchania głosu mieszkańców.
   Magistrat należy tak posprzątać tak samo jak ostatnimy czasy posprzątano place zabaw.

   21
   3
   • Biała pisze:

    Tak radykalnie ? wyciąć do przysłowiowego pnia ? a co Panu ludzie winni ? I generalnie pytanie które mnie nurtuje od dłuższego czasu : “” Panie Prawdopodobnie Dariuszu Szlęk” -DLACZEGO PAN TAK NIE LUBI LUDZI?

    10
    12
   • Sedno pisze:

    Pańskie dzieci się tam kształciły….i co w związku z tym? też niedomagają intelektualnie i jest to wina szkoły?

    10
    8
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

     Na wykształcenie dzieci łożyłem pieniądze i uczęszczały na prywatne korepetycje bo inaczej to słabo było.
     Można się zapoznać z aktualnymi wynikami poziomu wiedzy po przeprowadzonym badaniu i okazuje się że wyniki uczniów są na poziomie marnym.

     6
     7
 15. bruno pisze:

  A ile trzeba jeszcze jadu i hamstwa w to włożyć o bezczelności nie wspomne !!!!

  6
  14
 16. szarak pisze:

  Redaktor wylicza dochód rodziny na podstawie przypuszczeń i spekulacji po to tylko, żeby był chwytliwy tytuł. Brawo za rzetelność dziennikarską, brawo!!!

  5
  15
  • HARMONIUSZ pisze:

   szarak ty jesteś kretynem czy przydupasem ? szarak obejrzyj sobie zeznania podatkowe Jakuba Grabowskiego za poszczególne lata wstecz i nie pindol szarak .szarak ty głuka z siebie robisz że nie wiesz co jest na internecie ??? to Jakub Grabowski ma 140 tysięcy dochodu za 2017 rok i ma prawo do mieszkania socjalnego kretynie szaraku

   11
   2
   • szarak pisze:

    Harmoniusz – “Ma duszę muzyka, ale brak mu talentu. Ze swojej trąbki (a także z innych instrumentów) potrafi wydać jedynie dźwięk “tuuuuuuuuuut!”. ” Podobnie jak twoje komentarze 🙂 próbujesz pisać a wychodzi bełkot.

    2
    4
 17. Marcin Labocha pisze:

  Żona radnego z pewnością zarabia więcej niż te 50000zl. Radny powinien się wstydzić, bo zabiera miejsce w bloku najbardziej potrzebującym.

  21
  6
 18. Optymista pisze:

  Dużo pracy trzeba włożyć by zmienić świadomość ludzi. Ten portal z biegiem czasu część ludzi uświadomi, część zawsze będzie żyła w nieświadomości dla swojej złudnej wygody. Kropla drąży skałę.

  15
  3
 19. mieszkanka pisze:

  Panie ,,Prawdopodobnie Dariusz Szlęk” proszę mi przedstawić inną opcję jak Klemens Podlejski na stanowisku Burmistrza, opcję która rozbije obecny układ i nie stworzy nowego, jeszcze bardziej pazernego i bezczelnego.

  23
  1
  • Sedno pisze:

   Pewnie wielu jest tym zainteresowanych i tylko w takim celu tu zagląda….alternatywna opcja! jaka, kto stanie na wysokości zadania i będzie prawym, nie skorumpowanym włodarzem, który dba o interesy mieszkańców i nie pomnaża swojego majątku. Kto będzie reprezentował mnie, moje dzieci, całą gminną wspólnotę? Komu można zaufać? Kto po kilku miesiącach sprawowania władzy pozostanie wierny głoszonym hasłom wyborczym? KTO?

   15
   1
  • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

   Do Pani mieszkanki mogę powiedzieć tylko że trzeba śledzić i zwracać uwagę na tych kandydatów ,którzy wystartują w ubieganiu się o fotel Burmistrza w Żarkach w tegorocznych wyborach.
   To że teraz jest Burmistrzem Podlejski to mieszkańcy widzą chyba jak są oni traktowani właśnie mieszkańcy gdzie Burmistrz się w ogóle z nimi nie liczy,Burmistrz dba tylko o swoją prywatę i dokucza mieszkańcom na różne sposoby,nie dba o dzieci obecny Burmistrz, nie szanuje Burmistrz i nie opiekuje się Burmistrz dobrami ,które zostały dofinansowane z Unii Europejskiej.
   Jest pewne zagrożenie gdzie obecny Burmistrz jest z rzędu 16 -cie lat Włodarzem i wtedy tworzą się układy a dobro mieszkańców jest na trzecim planie.
   Prezydent Stanów Zjednoczonych może urzędować przez dwie kadencje czyli 8 lat.
   Przy zmianie Wodza w Żarkach może być tylko lepiej a już raczej nie może być gorzej.

   6
   10
   • Sedno pisze:

    Czyżby nie mogło być gorzej? Zobaczymy! Ta odpowiedź nie zawiera w sobie żadnej odpowiedzi na zadane pytania! Lanie wody i niedomówienia. Najwyższa pora żeby pojawiły się konkrety zamiast pseudo artykułów, rzucania obelg i tym podobnych. Jakiej zmiany chcecie? Jakie są plany? Co ma się zmienić? Co z tego będzie miał przeciętny mieszkaniec gminy Żarki? Proszę o konkrety!……….chyba, że takich brak i cała wyborcza kampania polega na dyskredytowaniu obecnej władzy. Zaglądam tu, by znaleźć odpowiedzi na takie pytania. Chcę wiedzieć jaka jest alternatywa i co ta alternatywna zmiana ma mi do zaoferowania!

    11
    2
    • mieszkaniec pisze:

     Tu się odbywa ogólne pierdolenie o niczym. Smędzenie i ględzenie, ale alternatywy dla Podlejskiego BRAK. Z wyborem Podlejskiego na Burmistrza jest jak z ostatnim głosowaniem na prezydenta. Wybieramy mniejsze ZŁO !!! I to zapewni koleją kadencję Podlejskiemu bo brak dla niego merytorycznej alternatywy. Dajcie godnego kontrkandydata !!! Poprzemy GO z całą mocą !!!

     12
     1
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

     Sedno —-proszę obejrzeć wczorajsze nagrania z Komisji i Sesji bo Burmistrz Podlejski nie wie co mówi i nie odpowiada na zadawane pytania te słownie i pisemne i robi uniki a porusza temat choroby o rozdwojeniu jaźni to ewidentnie to chyba on ma tą chorobę bo notorycznie cygani i oszukuje no i chyba ze względu na przytoczoną nazwę choroby to nasz Burmistrz z tej przypadłości dostał i przeszedł na rentę jak tak pięknie opisuje tą chorobę.
     o czym możemy rozmawiać jak na Komisjach nie dopuszczają do głosu !!!!!!!
     Podobnie jest na Sesjach gdzie wściekła Przewodnicząca nie dopuszcza do głosu i zamyka Sesję gdzie są zadawane pytania i widać jak Burmistrz Podlejski daje jej znać że ma zamykać Sesję !!!!!!!!!
     Gdzie my żyjemy ????
     Samorządowcy ci obecni nie są dla mieszkańców a tylko załatwiają swoje prywatne interesy za pomocą i pośrednictwem Burmistrza Podlejskiego———to jest ohydne i nie etyczne.

     8
     2
     • MIESZKANIEC TOMEK pisze:

      Ja to liczę że jeśli po wyborach na randych stołkach zobaczymy te same osoby to Pan redaktor zrozumie że te tępe ludzie z Żarek nie chcą zmian i zamknie swój portal żarki.pl i pójdzie w pizdu ……

      7
      1
   • waga pisze:

    Trzeba wyrobić wizę i jechać do USA;najbliższy konsulat w Krakowie.

    4
    4
    • Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

     waga informuję cię że mam BISNESWIZA z wielokrotnym przekraczaniem granicy USA a podlegam pod Konsulat w Warszawie

     2
     3
 20. EssA pisze:

  Zadam pytanie, a lepiej jak w socjalnym mieszkają nie mniej bogate nauczycielki ??

  13
  2
 21. Aleksander pisze:

  Do Pana Redaktora Pawła:JAK CISIE CHŁOPIE CHCE PISAĆ TAKIE BZDURY ?

  12
  8
  • edward1990 pisze:

   Nauczyciel tyle zarabia, że stać go na własne lokum tym bardziej, że pracuje 18 h tygodniowo i jak większość udziela korepetycji bo ma fizycznie kiedy, wtedy wpada nieopodatkowany dochód w wielkości pensji lub nawet lepiej

   5
   2
 22. EssA pisze:

  Popisał się Pan Gąsiorski wczoraj na sesji powiatu zadając pytania na temat dróg gminnych (dla osób które się nie orientują drogami gminnymi zarządza gmina a nie powiat co raczej łatwo skojarzyć), brawo pokazuje to Pana szerokie kompetencje. Założymy stronę Gąsska.pl i bedziemy tam się wyśmiewać jak Pan tutaj z Pańskich błędów. Pozdrówki 🙂

  11
  5
 23. Prawdopodobnie Dariusz Szlęk" pisze:

  EssA ty jesteś rozumiem bezbłędna ???
  Jesteś w błędzie bo te pytania nie zadawał Pan Redaktor Paweł Gąsiorski ????
  EssA twój zleceniodawca cię zbrózga za nierzetelne monitorowanie i prowadzenie wpisów ???
  EssA nie dostaniesz juz nagrody od Burmistrza ale wtopa z twojej strony straszna.
  Może EssA masz problemy ze wzrokiem albo rozdwojenie jaź ni ???
  Zapytaj Burmistrza.

  4
  8
  • EssA pisze:

   Gratulacje za wypowiedź Panie Dariuszu. Chamstwem oraz takim zachowaniem głosów w wyborach sobie nie zaskarbicie. Skoro siejecie taki ferment to powinniście przed zadawaniem pytać chociaż coś poczytać aby się nie zbłaźnić. Jak Wy kogoś obrażacie jest cacy a jak ktoś Wam coś wypomni to afera. Nie jestem pracownikiem UMiG ani mieszkańcem gminy Żarki. Wchodzę na ten portal czasem poczytać sobie troszkę i się pośmiać z Waszych “krucjat” przeciwko innowiercom. Problem wasz jest taki, że po wyborach ten i te inne śmieszne portale znikną, bo co jak co ale nic nie osiągnęliście nigdy i szkalowaniem innych nie osiągniecie. Burmistrz jest wiele lat i z roku na rok Żarki oraz cała gmina się rozwija i pięknieje, więc jeśli tylko będzie kandydował to wygra i nic na to poradzicie. Ludzie nie są głupi i wiedzą co to jest czarny PR i nikt na tym daleko nie zajechał. Adios Amigos 🙂

   19
   4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *