zachmurzenie umiarkowane
23°
21°
wtorek
Reklama
W Żarkach powstaje Dino Market
18 grudnia 2017 r. | 11:09
35

Coraz więcej sklepów wielkopowierzchniowych buduje się w Żarkach. Po supermarkecie Karolina, dyskoncie Biedronka i Delikatesach Centrum, w Żarkach przy ul. Koziegłowskiej powstaje Dino. Budowa rozpoczęła się 27 listopada 2017 roku, a planowane zakończenie jej nastąpi w kwietniu 2018 roku. Otwarcie nowego marketu będzie w ok. maja 2018 r.

W markecie zatrudnienie ma znaleźć kilkanaście osób. To kolejna próba zabicia handlu drobnego i prywatnych sklepikarzy z terenu gminy Żarki.

Władzom gminy za zezwolenie na tego rodzaju działalność należy się rózga.

PAWEŁ GĄSIORSKI35 odpowiedzi na “W Żarkach powstaje Dino Market”

 1. Marcin Labocha pisze:

  Podobny kant jak z Biedronką

  0
  0
 2. SŁODKI pisze:

  Z tej tablicy Nie wynika, że zatrudnienie w sklepie znajdzie 15 osób tylko liczba pracowników (budowlańców) jaka może w jednej chwili przebywać na placu budowy. Proszę czytać ze zrozumieniem. Wprowadzanie czytelników w błąd. RÓZGA

  0
  0
  • r pisze:

   Rzeczywiście, poprawione. Niemniej jednak mam informację, że pracę w markecie znajdzie kilkanaście osób (być może 15).

   pzdr
   PG

   0
   0
 3. mieszkanka pisze:

  witam kto tam pozwolił na takim osiedlu fajne domki tam się prezentują i ci mieszkańcy na to pozwolili to coś nie tak ale przynajmnnej parking mają przy sklepie i do restauracji przez drogę współczuje lokalnym sklepikarzą i nasz rynek ucierpi nie kupimy kaczuszki od babci z pod płotu ani jajek ze wsi bo wszystko bedzię w SUPER JEDNOSTKACH zafundowanych przez tych co dają przyzwolenie na takie budowle .

  0
  0
 4. rolnik pisze:

  z każdej strony wjeżdżając do Żarek stoi duży sklep, jak nie Biedronka od Myszkowa, tak Karolina od Złotego Potoku i teraz Dino od Koziegłów, Panie POdlejski została jeszcze Panu działka przy blokach koło Kumora czyli na wjeździe od Zaborza/Częstochowy. Tam to co najmniej LIDL lub też ALDI bo niżej nie wypada.

  0
  0
 5. Kos pisze:

  uuuuu Kury nie będą niesły przez ten market :/ BARDZO DOBRZE ! Nowe miejsca pracy , nowy asortyment . Niższe ceny w innych sklepach – konkurencja . Pan G. tak broni zwykłego człowieka że najlepiej ,żeby nie było niczego!
  Brawo Brawo Brawo . Ja bym jeszcze Carrefour wrzucił do Żarek . Dobry sklep.

  0
  0
 6. Marcin Labocha pisze:

  To mają być same markety? A gdzie jakieś duże zakłady pracy? Gdzie inwestorzy?

  0
  0
 7. bruno pisze:

  Kolejny artykuł w stylu widły i powidly !!!!! Czemu autor nie przedstawił dokumentów ze to gmina wydała pozwolenie na budowę ???bo nic takiego nie ma .A wiekszacilosc sklepów to konkurecyjnuejsze ceny .PAnie labocha po co większe zakłady pracy kto będzie w nich pracował skoro tu nikt niema checi do pracy !!! A kiedy powstają fabryki w okolicy to tylko ja krytykujecie !!!!!!

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Ej bruna ty idziesz w zaparte,czemu ty kłamiesz mieszkańców ? Będe poruszał tą sprawę na Sesji. bruna odsyłam cię do : Uchwały Rady Miejskiej w Żarkach nr XXXIX/265/2014 z dnia 31.03.2014 roku ( Dz.Urz.Woj.Śl. z dnia 15.04.2014 roku, poz.2437 ) i tłumaczę ci bruna że to wszystko jest robota Burmistrza Podlejskiego i Radnych Rady Miasta w Żarkach.Pan Burmistrz prosił o fakty i dowody to ma-przygotowałem je . W Planie Zagospodarowania Przestrzennego dla Miasta i Gminy Żarki jest to zapisane w paragrafie 15. Tereny zabudowy usługowej. Dlaczego bruna próbuje wprowadzić mieszkańców w błąd- nie ładnie.

   0
   0
   • bruno pisze:

    Nie wiem jak już do ciebie pisać ze myślisz mnie z kimś innym.uchwała jest z 2014 a mamy prawie 2018 i co niby tyle planowali sklep hihi .POza tym nie wiem w czym ty masz problem skoro w Kotowicach nie ma marketu. .Jak się nie ma po ważnych tematów to piszę się mydliny .!!!!!

    0
    0
    • Krystyna 2348 pisze:

     Ej bruno ty chociaż wiesz co to jest plan przestrzenny co to są uchwały co to są pozwolenia ty jesteś jakaś POMYja która robi ludzią wodę z mózgu ty według twoich wpisów to jesteś jeszcze raz powtórze POMYJA bez wiedzy i rozumu oraz wykształcenia ..

     0
     0
     • sasiad dina pisze:

      Nie zawsze zgadzam sie z racjami bruna ale dzis ma racje.Plan zagospodarowania przestrzennnego tego terenu nie zostal klepniety w 2014 roku.Tereny te juz od wielu lat byly terenami pod inwestycje ,juz wiele lat temu pewien pan wystapil z pomyslem budowy stacji gazowej na tym terenie.Projekt zablokowala robiac wielki chalas pewna pani zainteresowani wiedza o kim pisze.Wiedz w 2014 roku uchwla podtrzymala status tych terenow . Wiedz piszacy artykul nie dokonca sie doinformowal.Osobiscie mi sklep nie przeszkadza bo bedzie blisko po buleczki.

      0
      0
     • bruno pisze:

      No prosze normalna prawie merytoryczna dyskusja a tu nagle wyskakuje z obory Krystyna i czar pryska.Niestety nie upadne do jej poziomu i nie skometuje tej wulgarnej wyrwanej z obory do obrony mentora swego osoby!!!!!!!!!

      0
      0
    • Dariusz Szlęk pisze:

     Bruno ale teraz dla mnie to ty jesteś totalnym kretynem i ty naprawdę nie wiesz o czym piszesz,ty nic nie rozumiesz.Jesteś totalnym dnem i proszę ciebie idź gdzieś na nauki,dokształć się.Twoje wpisy raczej trzeba będzie blokować przed publikacją,bo masz poziom przedszkolaka,ty nie jesteś przygotowany merytorycznie i masz jakieś wywody i domysły ,które nic nie znaczą i cały czas jak ty nie rozumiesz meritum sprawy. Po co ty piszesz jak jesteś ciemniakiem. A powiem ci że na ul.Strażackiej dałoby radę wybudować. No i co mamy cię-fajny program.Znalazłem ciebie to już bruno zamilcz.

     0
     0
     • bruno pisze:

      No to teraz pokazales swoja klase , inteligecje wypowiedzi !!!!!czytajacy napewno ocenia twoją merytoryczną wypowiedz Szkoda czasu na slowne utarczki z kims kto swiat widzi przez pryzmat procentow!!!!!!!!.Polityka nie jest dla ciebie co widac w kazdej twej wypowiedzi ,brak taktu i obyciai .Proponuje jakis seans spirytystyczny napewno pomoze bo zaszkodzic juz nieda rady.TO ze moje wpisy chcesz blokowac wcale mnie nie dziwi bo sa tobie nie na reke ,to nie moja wina ze kazdy twuj wimaginowany zarzut tak laywo obalic , nawet dla takiego zwyklego zjadacza marketowego chleba jak JA.

      0
      0
 8. Kos pisze:

  w Niemczech , Francji , w Turcji jest dużo , a już b.duże w Japonii , Chinach . Proszę bardzo kapitał i otwierać . Zobacz jak rozchwytywane są strefy ekonomiczne w Myszkowie na Będusz jak się jedzie i za hutą. No szału niema . To chyba dobrze że chociaż sklep powstaje .

  0
  0
 9. RomanR pisze:

  trzeba zapytać Pana Jurka Lamcha lub Pana Mirka lamcha co oni na to czy po cichu wybudujemy na targowisku będą gwozdzie do[ trumny] oraz cement w dobrej cenie a wegla nam nie trza bo śmieciami w zarkach palą wieczorem mgła że nie idzie przejechać autem a o piechocie już nie mówię zeby wyjśc na spacer Ciekawe co na to piekarnie w Żarkach nie mówie już o sklepach normalnych ludzi i potem mówią skąd biorą się choroby jak ludzie kupują taniochę naszpikowana chemią w suprmarkecie ale tanio ci co pozwolili na to to pewno tam nie chodzą bo jajka na rynku po zecie kupują kurki i gaski też

  0
  0
 10. opiekaspołeczna pisze:

  PO co pracować opieka społeczna da bo się należy kręgosłupy nas bolą i 500 plus mamy możemy się śmiać i pod sklepem stać ha ha i żyje się dobrze i czas na wszystko jest radny ziemniaki toczką dowiezie a i jak opału trza to też załatwi drzewo z lasu jest dobrze 5 głosujemy ha ha na naszego RADNEGO ha ha

  0
  0
 11. satysfakcja pisze:

  My chociaż mamy satysfakcje jak wychodzimy rano to chociaż wiemy co się w nocy działo i możemy zobaczyć jaki ruch w sklepie i kto pod nim wystaje piątusia dla mężusia koleżanki

  0
  0
 12. Olo pisze:

  Jak w każdym domu robili buty, to nikt nie narzekał na ilość zakładów szewskich. Wolny rynek zweryfikował ilość. Więc co kogo obchodzi ilość sklepów? Konkurując ze sobą, zostaną tylko te najlepsze dla klientów.

  0
  0
 13. Zdzisław pisze:

  Chyba Rada Gminy ma coś do powiedzenia w sprawie: Zagospodarowania Przestrzennego Terenu ? Radni od lat przyklepywali to co im podstawiono ! Ich rolą było tylko podnoszenie Łapki do góry ! A dieta w kieszeni !

  0
  0
 14. Dragon pisze:

  Panie Szlęk proszę zwołać radnych którzy podjęli uchwałę w 2014r o markecie odido czepia się Pan jak rzep psiego ogona. Dla Pana wszystko jest be, wszystko widać co jest zrobione i w kotowicach Żarkach i. T.d.a. Nikt nie jest ślepy bo to widać tylko te bzdury które Pan pisze nie wszyscy widzą. Już nie długo świata czy pan jest przygotowany……

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Tak jest Dragonie ,przygotowywać to ja się nie muszę bo mam wszystko w głowie to Radnych przepytamy co i jak. Protokoły z Sesji wyciągniemy i porozmawiamy. Trochę Dragonie boli jak się patrzy na ręce-wiem rozumiem że teraz wstyd. Widzę że Pan troszkę wściekły jest że sielanka się skończyła ale przecież Pan na tym skorzystał bo działki rolne pan przekształcił sobie na usługowe to Pan zyskał,czyli Pan może mieć a inni nie. Deklaruje się Pan Katolikiem ale to co Pan robi i mówi to żenada.Ja wiem kto napisał ten komentarz. Na święta wylatuje bardzo daleko a jeszcze raz Panu powtarzam ja to mam w głowie i nie muszę powtarzać wierszyków typu DZIĘKUJE PANIE BURMISTRZU.Ja przekazuje to co ludzie mówią po cichu a ja głośno na Sesji tylko Wy jako Radni mnie blokujecie bo Wam układ się posypał. Już nie będzie na głosowaniach ; wszyscy jednogłośnie.Pokażę Wam te kanty,bo tego nie da się inaczej nazwać.Jeśli teraz piszę nieprawdę to niech mnie Pan poda do Sądu i nauczy rozumu a jeśli Pan tego nie uczyni to wychodzi że to ja mam rację. Studiuje cały czas Wasz Statut i gwarantuje że będe przygotowany Panie Z.

   0
   0
 15. Krystyna 2348 pisze:

  Do Bruno zapraszamy do Biura Rady na górę lub do pokoju Pani Ani K. wszystko pokaże i wytłumaczy co to jest plan przestrzenny bo TY mówisz że nie jesteś kobietą ani mężczyzną to pisze to do obojniaka ja oborę mogę mieć ale na podwórku ale ty to masz w niewyparzonej Gębie obojniaku skoro nie wiesz co to pozwolenia na budowę i co to Uchwały zapraszam do lektury widzę że w szkole się nie uważało..

  0
  0
 16. bruno pisze:

  Niestety nie skorzystam z zaproszenia bo niebardzo dalbym rade krysia z toba rozmawiac bo nie dysponyje az tak chamskim slownictwem ,a mysle ze na merytoryczna rozmowe to ty raczej nigdy juz nie bedziesz gotowa .Zastanawia mnie tylko w czym tobie przeszkadza wieksza ilosc sklepow ,wieksza mozliwosc wyboru towarow ,konkurecyjniesze ceny.Czy ty po prostu od urodzenia jestes na nie patrzac na wybitne tewe slownictwo dla ROZWOJU!!!!!!!!!!!

  0
  0
 17. Alicja pisze:

  Bruno,Kos,Ola-oj bronicie w zaparte swojego Pana-dostaniecie za to premie.To nie są wpisy mieszkańców ,to są wpisy typowych urzędników,ta sama retoryka,te same stwierdzenia,opinie,zwroty .Komentujecie wpisy często z błędami udając ludzi ,żę niby to ze wsi .Ludzie prości często piszą od serca i nawet jak z błędami -to nikt nie ma im za złe

  0
  0
 18. bruno pisze:

  To nawt mile jest czytac ze mam w sobie cos z urzednika .Widze ze ciezko jest zrozumiec ze zwyklym mieszkanca jest dobrze w Zarkach i cieszy ich rozwuj gminy.Zazwyczaj ludzie majacy interes polityczny, pisza bzdurne nie poparte niczym wymysly i brednie.Wiele lat temu pewien urzednik w Niemczech udowodnil ze w klamstwo powtarzane wiele razy ludzie zaczeli wierzyc. A le teraz ludzie maja informacje i i taka metoda uprawiania polityki jak nasz dziennikarz i pan Szlek jest skazana na poraszke!!!!!!!!!!!

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Bruno ty kretynie co ty cały czas piszesz o polityce ? Gdzie ty widzisz na tym portalu politykę. Ty wiesz co to jest polityka. Bruno ty jesteś zboczeńcem politycznym bo ciągle widzisz politykę. Cenę podnieśli ci za wodę, za ścieki,podatki podnieśli,pozwoleń na budowę nie dają -to o tym pisz a nie pitol o tej polityce. Idź do pracy do tych supermarketów i je wtedy chwal i kupuj tam u nich produkty odchudzone pod względem składników bo wtedy masz niską cenę,ale zapomniałem żeś ty nierozumny. Mieszkasz na Strażackiej to widzę że twój umysł płonie -ostudź go.Po jakiego ty martwisz się moją porażką ? Weź nie rób rażących błędów ortograficznych bo jesteś po Liceum Ogólnokształcącym,to nie rób wstydu nauczycielom co cię uczyli.

   0
   0
 19. Sojka pisze:

  Alicjo nie rozumiem a za kogo uważasz ludzi ze wsi kim są te ludzie ze wsi a kim są ludzie z miasta? Wytłumacz bo nie mogę tego zrozumieć. W tym momencie obraża Pana Szlęk Darka

  0
  0
 20. Dariusz Szlęk pisze:

  Sojka nie ma się czym przejmować,ja urodziłem się na wsi,żyłem na wsi,mieszkałem na wsi i mieszkam na wsi.Kocham wieś i nikt w żaden sposób nie jest w stanie mnie obrazić. Sojka ja nie potrzebuje per pan,bo na Pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze a ja niestety nie spełniam tych przesłanek ,więc wystarczy Szlęk bo ze wsi jestem.

  0
  0
 21. Dragon pisze:

  Panie Szlęk mają dużo czasu aby Pana przygotować. A ja pytałem czy w adwecie się Pan przygotował na tak piękne święta Bożego Narodzenia. Życzę spokojnych świąt Bożego Narodzenia

  0
  0
 22. Sojka pisze:

  Szlęk proszę nie udawać biedak. Ale dobrze mówisz bo ja po takim Panu to na konia wchodzę

  0
  0
 23. Dariusz Szlęk pisze:

  Tam gdzie się przemieszczam nie ma takich świąt ale w sercu te święta zawsze mam.Mówię Panu po stokroć że nikt mnie nie przygotowywuje,ja czegoś takiego nie potrzebuje. Na jaką partię mi pan wskaże że będą robić dobrze to pójdę głosować i z nikim nie mam powiązań ,to proszę nie łączyć mnie z nikim. Mogę nawet głosować i działać z Kotkiem od Jarka jak zobaczę że jest to OK.Pan wie dobrze co mówi Konstytucja o wyznaniu wiary,to niech Pan prawa nie łamie,Pan rozumie mam nadzieję o co chodzi a Konstytucja to nie Statut Panie Z. O każdej porze dnia i nocy jestem na wszystko gotowy.

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *