zachmurzenie duże
25°
24°
wtorek
Reklama
To on zastąpił Nowakową. Dyrektor z niezła pensją!
21 marca 2018 r. | 12:25
55

55-letni Tadeusz Marian Pakuła od 12 lat jest dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach. Pakuła według ostatniego oświadczenia majątkowego posiada 38 tys. zł oszczędności. Ma na współwłasność 100m2 dom o wartości 120 000 zł. Do tego dwie działki budowlane o łącznej wartości 81 000 zł.

Jako dyrektor szkoły w 2016 roku zarobił 77 305,06 zł. Do tego z innych źródeł 1178,93 zł.

Jego oświadczenie majątkowe możecie zobaczyć poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI55 odpowiedzi na “To on zastąpił Nowakową. Dyrektor z niezła pensją!”

 1. KaSiaa pisze:

  Ciepła klucha , a nie dyrektor uwagi kierowane do Pana Dr . w sprawie nauczycieli to rzucanie grochem o ścianę nie chce się narażać a my rodzice musimy płacić za wykształcenie dzieci dając je na korepetycje pan Tadzio to tak samo jak Pani Dr gimnazjum oraz Pani Dr. przedszkola w ŻARKACH poplecznicy Pana Burmistrza .

  1
  1
  • Ryszard B pisze:

   Z dziećmi trzeba pracowac po szkole w domu a nie wymagać wszystkiego od nauczycieli.Prosze pamiętać że dzieci, uzdolnienia czesto przejmują w genach po rodzicach i dziadkach.Jak się w rodzinie miało imbecyli to trudno wymagać cudu.

   4
   0
   • Mia pisze:

    Rzadko wypowiadam się na forum ale o jakich pan inbecylach pisze?.
    Czy wszystkie dzieci w naszej gminie są takie, oczywiście oprócz dzieci i wnuków nauczycieli z podstawówki i z urzędu. Jeśli pan Dyrektor na rozpoczęciu szkoły mówi wprost że rodzice mają uczyć dzieci, jeśli wychowawca na zebraniu mówi o problemie matematyki i przyrody że dzieci nic nie potrafią i rodzice mają z tym problem. Dziecko później przechodzi do Myszkowa i wszystko jest ok. To proszę napisać o co tu chodzi?A może nauczyciele nie potrafią uczyć a pan dyrektor przymyka oczy na karygodne zachowanie niektórych nauczycieli.

    1
    3
 2. Wyborca pisze:

  dokładnie takie ciepłe kluchy

  1
  2
 3. MAŚLANApl pisze:

  Za rządów Pani Nowak to za tyle lat to poukładała pracę swoim sąsiadom synom i komu się tylko dało tak samo jak pani z dr z gimnazjum przyjeła szwagra na stanowisko pedagoga szkolnego oraz pani dr przedszkola przyjeła do pracy swoją córkę ciekawe jakie tajemnice ma pan tadzio.

  4
  1
 4. bruno pisze:

  Gąska to idealnie wie jaki text pocisnac aby wszyscy mogli sobie pomyje wylewać.To jako drektor czyli osoba kierownicza odpowiedzialna za budynek pracowników oraz uczniów to według gąski powinna ile zarabiać ???No chyba że jest się dziennikarzem bez polotu i pomysłu i żyje się za to co ciszy sponsorzy dadzą to i najnisza krajowa może wydawać się wielka suma !!!

  2
  1
 5. Marcin Labocha pisze:

  Gdy była Nowakowski to wszystko zostawało w rodzinie. Teraz tak dobrze już nie ma.

  2
  0
 6. bruno pisze:

  ty naprawde masz cos nie tak pod czerebem !!!!!!!szkoda takich ludzi bo ni to leczyc ni to d……..

  1
  1
 7. Gwiazda pisze:

  Alicja. Jestem pod wrażeniem. Możesz pisać instrukcje. Jesteś świetna. Szukaj roboty w tej branży. Czy Gąska jest z Ciebie zadowolony? Na pewno. Kiepskie teksty, to zawsze może pocieszyć jakaś słodką dziewczyną. Pozimo sięga dna. Dalej tylko piekło.

  1
  1
 8. bruno pisze:

  Alicja heh napewno nie ta z bajki dla dzieci !!! Z tymi textami to bardziej z filmow XXX

  1
  0
 9. Rodzic pisze:

  Pan Ryszard B .to typowy przykład żareckiego nauczyciela ,przyjść do pracy,wypić kawę,iść do banku wynagrodzenie ,nad wiedzą ucznia niech pracują rodzice. Panie Ryszardzie a gdzie koła przedmiotowe,zajęcia dodatkowe.praca z uczniami mającymi problemy w nauce za które bierze Pan pieniądze? Trzeba się uderzyć w pierś.

  1
  3
 10. Mamuśka pisze:

  hejka ja do Pana dyrektora mam pytanko dlaczego coraz więcej rodziców zabiera dzieci z naszych szkół mam na myśli podstawówkę oraz gimnazjum czyżby o poziom nauki chodziło co do LO Żarki to bardzo dobra szkoła poziom oraz atmosfera gratulacje dla dyrekcji LO.
  Panie dyrektorze może czas na zmiany bo ten stołek nie dla pana sorki .

  1
  3
  • wizjiner pisze:

   Co najciekawsze to nauczyciele i ich pociotki i po wujki wożą swojedzieci do placówek oświatowych Myszkowa czy to o czymś nie świadczy?Bruno-chyba Ciebie też to dotyczy???

   1
   2
  • trelemorele pisze:

   Mamuśka dawaj konkrety…kto, co i gdzie zabiera…bo z relacji moich pociech i obserwacji wynika, że wręcz odwrotnie – z Myszkowa kilkoro do Żarek przeszło. Nic nie słyszałem o ruchach Żarki – Myszków -jak mówisz to pewnie wiesz…no chyba, że pleciesz co ślina na jęzor przyniesie haha.

   3
   0
 11. MaJka pisze:

  Co ciekawe widać że z oświatą w naszej gminie jest na bakier zarabiają tylko nauczyciele którzy musza uczyć nasze dzieci po godzinach bo gdyby nie korepetycje to co by było , panie dyrektorze zwracamy Paanu uwagę na zebraniach ale pan jak by głuchy był na nasze UWAGI .

  1
  2
 12. osa pisze:

  Korki byly i 20 lat temu i beda zawsze .Ja mysle ze to system oswiaty jest zly ,pewnie sa i zli nauczyciele ale czarne owce sa w kazdym zawodzie i fachu to normalne.Problem z oswiata jest w kazdej gminie i pisanie ze w naszej jest inny niz w innych jest bezpodsawne .Patologia oswiaty zaczyna sie tam gdzie zaczyna sie dobra zmiana

  3
  0
 13. Babinicz pisze:

  Ok. 4200 zł/mies. na rękę na dyrektorskim stołku. Co to za pieniądze. Niejeden dyrektor za taką kasę nie chciałby nawet z domu wychodzić. To samo dotyczy nauczycieli – maksimum 3000 na rękę. Kasjerka w dyskoncie wyciąga ponad 3200 na rękę. Podsumowując: JAKA PŁACA, TAKA PRACA. I jeszcze jedno – ucznia o niskiej inteligencji lub wysokim lenistwie nawet PLATON nie nauczy.

  2
  0
 14. Radny pisze:

  Nikt nikogo za rękę w pracy nie trzyma , na ich miejsce przyjdą nowi z zapałem do pracy.

  1
  2
  • trelemorele pisze:

   Radny – obecny czy taki z nadzieją na fuchę?…bo jeśli obecny to pewnie inni już się palą na jego stołek 🙂 – tacy zapaleni do pracy. Jak by na to nie patrzeć, z której strony nie zerknąć najbardziej oczywista jest idea tej strony – kampania wyborcza polegająca na dyskredytowaniu obecnej władzy wszelkimi możliwymi sposobami…..jest to jakiś sposób, są tacy, którzy to kupią i z zapałem dają się wciągać w pseudo artykuły.
   Tylko niech mnie hejterzy jednej czy drugiej strony nie atakują: ja ani za ani przeciw…ot czytam w przerwie między reklamami.

   4
   0
 15. Banduch pisze:

  Pięknie, naprawdę “pięknie” się to wszystko czyta tylko czemu w Was tak mało wiary w dobro, tak mało pokoju w sercu? Dlaczego tak “cierpkie wydajecie jagody”? To ja się za Was pomodlę:

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  0
  2
 16. Woźny pisze:

  A jest może harcerstwo w żareckich szkołach, może Strzelcy? Zdzichu Szymański założył SN i wszystkie ambitne jednostki wywalane z trzymających chociaż średni poziom nauczania okolicznych szkół przychodziły do Liceum do Żarek. Później kończyły SN żarecki. Po ukończeniu ciocia załatwiała pracę w szkole i i już mamy nową falę inteligencji wychowującą nasze dzieci. Jak przyszedł obowiązek ukończenia studiów to wieczorowo w prywatnej Sorbonie załatwiło się papier. Przeanalizujcie karierę zawodową dyrektora dyrektorów Grabowskiego. Co takie dziecko wiedziało o życiu obejmując tę posadę. Dyrektorzy szkół i przedszkoli są zatrudniani przez Burmistrza a nie przez nas rodziców. Każdy głupiec ( grono pedagogiczne również) będzie słuchało chlebodawcy a nie myślących rodziców na zebraniach. Nepotyzm ludzi mających trochę orientacji w Żarkach aż razi w oczy.
  Gdy dyrektorem Liceum był Lwowiak Krystanowski na studia dostawało się 70% absolwentów.
  W ówczesnym Liceum działały: drużyna harcerska, koło PCK, spółdzielnia uczniowska, orkiestra, chór, kółko teatralne i nauka gry na pianinie.
  Na stronie Liceum w historii szkoły o tym wybitnym człowieku nic się nie wspomina
  http://www.zs-zarki.edu.pl/new2015/historia.html

  1
  4
  • bruno pisze:

   ty to dopiero jestes karamba !!!!!!!!!!!!!jak wyobrazasz sobie zatrudnianie dyrektora przez rodzicow ??????????normalnie rozj…….. mnie az mi lzy sie na oczy cisna ze smiechu .

   2
   0
  • kaczkadziwaczka pisze:

   Panie Woźny jak Pan to wszystko wiesz obserwując naszą społeczność z Warszawy – bo przecież tam teraz mieszkasz dawny mieszkańcu Leśniowa :). Pieniacz z Pana i tyle w temacie.

   3
   0
 17. Banduch pisze:

  Pawle, Pawle. Zawróć z tej drogi którą idziesz. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Nie warto tracić czasu swego życia na sianiu zamentu. Nie zbudujesz na tym nic trwałego bo fundamentem jest niezgoda i nienawiść. A szkoda, jesteś bardzo zdolnym człowiekiem. Masz potężne imperium aż kilkunastu stron internetowych ale łudzisz się jeśli myślisz że jesteś tam „Panem i władcą”. Twoim imperium rządzi niezgoda, nienawiść i głupota. Każdy człowiek , również Ty, tak naprawdę to pragnie tylko jednego: Być kochanym. Skoro jesteś jaki jesteś, to widocznie nigdy nie doświadczyłeś tego uczucia. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Bóg cię kocha! A jeśli On cię kocha to ja też. Z miłości więc a nie z nienawiści będę Cię wspierał swoją modlitwą:

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje,
  przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi,
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie,
  ale nas zbaw od złego.Amen.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  0
  1
 18. Mamuśka2 pisze:

  Czego czepiacie się dyrektora czy nauczycieli. Zarozumialstwo w tych wpisach stało się normą a Ja przypomnę przekleństwo “Obyś cudze dzieci uczył” . Ci ludzie otrzymują “baty” za tych co rządzą i podejmują niewłaściwe decyzje, za rodziców – którzy spłodzą dzieci i uważają, że na tym ich obowiązki się kończą. A faktem jest, że z dziećmi trzeba pracować nie tylko w szkole ale i po szkole. Należy Je nauczyć systematyczności i obowiązków – obcowania z książką, opiekowania się młodszym rodzeństwem, chorym dziadkiem, pomagania rodzicom w wypełnianiu żmudnych codziennych obowiązków. Na pewno łatwiej jest dzieciom, którzy uzdolnienia przejęli w genach po rodzicach i dziadkach. Ale systematycznie pracując z dzieckiem, przekazując codziennie własną postawą: tolerancję, wyrozumiałość, szacunek do pracy również można wiele osiągnąć. Na pewno nic dobrego nie osiągnie się wpajając zazdrość, brak szacunku do nauczycieli, sąsiadów lub osób starszych, podważając wszystkie autorytety, które dzieci sobie obrały. Wszystkie Szkoły w gminie są publicznymi szkołami uczą się w nich wszystkie dzieci, nie tylko o wysokim ilorazie inteligencji lub grubym portfelu, ale i te o niższym poziomie. Nauczyciel w ciagu 45 minut musi dla każdego znaleźć czas. Kto potrzebuje rozszerzenia zakresu materiału lub indywidualnie więcej czasu, musi i zawsze musiał brać korepetycje. Gorzej jest, jak uczeń inteligentny wykorzystuje czas w szkole “niewłaściwie” a rodzice wierzą dziecku a nie nauczycielom i wspomagają swoje dziecko w “głupocie”, zamiast współpracować z nauczycielem, bo po pewnym czasie sama inteligencja nie wystarczy. Natomiast Rządzący powinni zastanowić się nad ustawami egzekwującymi od rodziców ich obowiązki, jak to jest na zachodzie, bo o prawach to Oni bardzo dobrze pamiętają. Co do LO Żarki to coraz częściej słychać, że to bardzo dobra szkoła należą się gratulacje dla dyrekcji. Pamiętam, jakie problemy z uczniami i ich rodzicami miała dyrektorka. Gratuluje, że to wszystko przetrzymała i postawiła na swoim doprowadzając szkołę o najgorszej renomie w okolicy na odpowiedni poziom. Przypomnę jeszcze, że Patologia Oświaty zaczęła się w momencie dobrych zmian od 1999roku, kiedy zaczęto reformować szkoły.

  5
  0
 19. Piotr pisze:

  Bruno co ty na to – wpis twój ,czy ewentualnie po twojej myśli i ideologi Gminy -No napewno zgodny z wytycznymi i USTALENIAMI

  0
  3
  • trelemorele pisze:

   Weź się facet klepnij w łapę, która te posty wypisuje. Pojawił się jeden post na poziomie a tu prymitywna kontra i odwoływanie się do bruna. To nie styl wypowiedzi bruna (i błędów ortograficznych brak). Ja tam w pełni popieram Mamuśkę2 bo z doświadczenia wiem, że jakbym swoich dzieci nie dopilnował (no może bardziej mama), to weszły by mi na głowę a o dobrych wynikach w nauce trzeba by zapomnieć. I żadnych mi tu kontr i porównywaniu do bruna – tego gościa nie lubię!

   4
   0
  • Pokoleniowiec pisze:

   Patologia oświaty to KARTA NAUCzyciela nadana w latach gdy rządziła PZPR a H.Jabłoński /nauczyciel z zawodu/ był przewodniczącym Rady Państwa.

   0
   2
 20. Woźny pisze:

  Wielu wybitnych jednostek na trwale zapisanych w historii nie grzeszyło w szkole najlepszymi ocenami lub zachowaniem. Np Stefan Żeromski nie zdał matury. Józef Piłsudski nie miał wykształcenia wojskowego, ukończył I-szy rok medycyny, Bolesław Wieniawa Długoszowski ze szkół wielokrotnie był usuwany. Nie przeszkodziło mu to w ukończeniu medycyny z wyróżnieniem. Mamuśka 2 masz w 100% rację pisząc o decydującej roli rodziców. Rola ta jednak kończy się na pewnym etapie. Inaczej nie potrzebne byłyby szkoły i Uniwersytety. Dlatego naszym obowiązkiem jest bezwzględnie wymagać rzetelnej pracy szkoły, Chcemy być ludźmi świadomymi czy biernymi pionkami w lewackiej nagonce. Cieszę się, że Liceum podnosi swój poziom wierzę że tak jest w rzeczywistości. Ale może przyczyną tego stanu rzeczy jest uczciwy konkurs na dyrektora? Może dlatego, że komisja nie uległa płaczowi byle jakiej kandydatki na dyrektora? Może dlatego, że dyrektorem jest ktoś z zewnątrz? Pytam dalej ilu nauczycieli bezinteresownie zrobi wieczorem z dziećmi ognisko, w niedzielę pojedzie na rajd rowerowy tak hucznie reklamowanymi ścieżkami rowerowymi? Proszę podać nazwiska tych nauczycieli. Dobrze pracujących nauczycieli kochających młodzież wyróżnijmy chociaż w tak skromny sposób. Jest Harcerstwo. Strzelcy itp. w Żarkach? Kilku nauczycieli i Burmistrz pokazują się w kościele. Poczytajcie sobie jak Karol Wojtyła wychowywał młodzież na kajakach czy górskich wędrówkach. O! Księdza też widziałem w kościele, może i Pasterze chociaż trochę po naśladowaliby postępowanie biskupa Wojtyły, a nie poprzestawaliby tylko na wzywaniu św. Jana Pawła II o wstawiennictwo. Drodzy kapłani wychowanie patriotyczne parafian to nie tylko odprawienie za nasze pieniądze mszy w Święto Państwowe w zamian za ofiarę i wymienienie Nazwiska Burmistrza na początku mszy. Próbkę doskonałego wazeliniarstwa i wchodzenia do d..py władzy przez kler podczas uroczystości odpustowych w dał przeor o. Paulinów. Cytuję z pamięci ” witam Panią przewodniczącą Stanisławę Nowak, nie wiem czy jest obecna”

  0
  3
  • trelemorele pisze:

   Widać, że Pan dzieci w wieku szkolnym nie masz. Mało to czasu poświęcają nauczyciele naszym dzieciom organizując im tygodniowe lub dłuższe wyjazdy na zielone szkoły – w soboty, niedziele są z dzieciakami i z tego, co mi wiadomo kasy za to nie biorą dodatkowej. Na ścieżkę rowerową sam sobie zabieram i nie wymagam, żeby nauczyciel w niedzielę wchodził w moją rolę. Sami też mają rodziny i dzieci, którym trochę czasu się należy. Piszesz Pan tak, jakby dobrym nauczycielem (pracownikiem pewnie też) był ten, który cały swój wolny czas poświęci pracy. Czy Pan jesteś dobrym pracownikiem??? skoki znacznie ciekawsze, niż czytanie tych niedorzeczności i utwierdzanie odpowiednio ukierunkowanych piszących, że nie wszystko czarne i nie wszystko białe.

   3
   0
 21. Radny pisze:

  Nauczyciel powinien być z powołania a nie z przypadku.

  2
  2
 22. Zombi pisze:

  Pokoleniowiec w 100 procentach masz rację. Chociaż na szkołę rodzice mogą mieć duży wpływ tylko są tego nieświadomi.

  1
  1
 23. Banduch pisze:

  Pokój Wam wszystkim. Zgoda jest lepsza od kłótni. No to aby wam się lepiej rozmawiało, to ja się za was pomodlę:

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  0
  1
 24. Radny pisze:

  Radny postawi,dobry bajer powie i zawsze znajdzie się głupi co to kupi. Z dziećmi tak się nie da.

  0
  2
 25. Św. Mateusz pisze:

  Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

  Modląc się, nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani. Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, zanim jeszcze Go poprosicie (Mt 6, 5-8).

  0
  0
 26. Wasz znajomy pisze:

  LO Żarki i Myszków z wiedzą z przedmiotów ścisłych z LO śląskimi są 100 lat w tyle.

  1
  1
 27. Woźny pisze:

  Nikt nie wymaga by nauczyciel lub ksiądz poświęcał cały swój wolny czas naszym dzieciom. Pomiędzy nic nie robieniem, a poświęcaniem całego wolnego czasu jest duża przestrzeń. Zapewniam, że Karol Wojtyła nie poświęcał swojego czasy tylko sierotom. Musisz trochę mniej skoków oglądać i w zamian więcej poczytać.

  0
  3
  • kaczkadziwaczka pisze:

   A mnie bardzo interesuje czy osobnik o takich poglądach to tylko od innych wymaga by świętemu dorównali, czy może też aktywista i sam bierze wzór z Papieża? No mów człowieku jak to z Tobą jest?

   4
   0
 28. Woźny pisze:

  Staram się.
  Podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski, Jan Paweł II zwrócił się do młodzieży, wypowiadając słowa o ogromnym znaczeniu: “Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”

  0
  2
  • kaczkadziwaczka pisze:

   Hańbi Pan pamięć i słowa Papieża powołując się na nie w postach pełnych nienawiści, jadu i złości. Jedyne namacalne formy Pańskiego “staram się” widoczne są na tych stronach. O czym one świadczą? Szanuję pamięć Papieża i mam dla niego ogromne uznanie dlatego złości mnie wycieranie sobie ust Jego imieniem przez osobników Pańskiego pokroju!

   4
   0
 29. Woźny pisze:

  Nie dziw i nie złość się, tylko postaraj się zrozumieć nauczanie Jana Pawła II. Czy to są posty pełne nienawiści? To jest Twoje subiektywne odczucie.
  Zacytowanie Papieża jest pohańbieniem Jego pamięci – ciekawy sposób myślenia.
  Wiele postów zamieszczanych na tym portalu podaje inne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Oczywiście masz prawo z nimi się nie zgadzać.

  Postępowanie Chrystusa wywoływało nieraz zdziwienie, zaskoczenie, czasem graniczące ze zgorszeniem: „dziwili się, że rozmawiał z kobietą jawnogrzesznicą” — gdyż to zachowanie odbiegało od sposobu zachowania współczesnych.

  Napisz chociaż jedno zdanie merytoryczne.

  0
  3
  • kaczkadziwaczka pisze:

   Oburza mnie Pana/Pani pycha i pewność siebie dotycząca wydawania opinii w sprawach, o których nie ma Pan żadnego pojęcia i wiedzy. W wątku, którego celem jest poniżenie i zdyskredytowanie dyrektora placówki oświatowej i nauczycieli odnosi się Pan/Pani do nauk Jana Pawła II. Czy Ojciec Święty poparł by Pana/Pani działalność? Zadaje Pan/Pani niedorzeczne tendencyjne pytania retoryczne dotyczące pracy w wolnym czasie – w niedzielę i wieczorami nie zapoznając się z realiami pracy stanem faktycznym.
   Pycha i zarozumiałość widoczna jest w każdym napisanym przez Pana/Panią zdaniu. Zalecanie czytelnikom postów cytuje “Musisz trochę mniej skoków oglądać i w zamian więcej poczytać.” nie jest przejawem pychy? “Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.” – czyż nie tak głosił Jan Paweł II?
   Może dalej nie dopatrzy się Pan/Pani w mojej wypowiedzi zdania merytorycznego ale nie dam się już sprowokować do napisania czegokolwiek sądząc, że nic z tej wypowiedzi nie trafi do Pana/Pani o tak dużej wierze w słuszność swego postępowania i braku szacunku dla drugiego człowieka.

   4
   0
 30. Woźny pisze:

  Przypominam, w tym miejscu rozmawiamy o stanie szkolnictwa w Żarkach.
  Prosiłem o podanie chociaż jednego nauczyciela wyróżniającego się w wychowaniu dzieci lub młodzieży. Nie wstydźmy się tego co dobre
  “Jezus mówił ludowi: Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku?…. “(Mk 4,21-25).
  Nikt do tej pory nie był wstanie wymienić nawet jednego nazwiska. Wszyscy nauczyciele wraz z Grabowskim są tacy wspaniali czy tacy przeciętni?
  Nie ma bardziej pewnego siebie i zarozumiałego środowiska od nauczycieli. To oni ciągle pouczają i oceniają. Pytania inteligentnych dzieci budzą w nich złość i frustrację.
  Z optymizmem czekam, może jest chociaż jeden rodzic zadowolony z nauczyciela swojego dziecka. Jeśli nie ma takiego obecnie, to może pojawi się w przyszłości prawdziwy wychowawca dzieci.

  0
  3
  • trelemorele pisze:

   “Nie ma bardziej pewnego siebie i zarozumiałego środowiska od nauczycieli. To oni ciągle pouczają i oceniają. Pytania inteligentnych dzieci budzą w nich złość i frustrację.” nikogo nie bronię ale w tej wypowiedzi widać tylko Pańską frustrację i złość 🙂

   3
   2
 31. MonikaXV pisze:

  WOŹNY czyś TY z księżyca spadł, gdyby jakiegoś nauczyciela nazwisko podano inni, by go zlinczowali nie tylko środowisko ale przede wszystkim rodzice. Potrzeby współczesnych uczniów i ich rodziców to dwa odległe bieguny wychowawcze “Jeszcze się taki nie urodził, by wszystkim dogodził”. Trzeba poczekać, by dzieci przeszły wszystkie etapy edukacyjne, aby rodzice i ich dzieci mogli docenić pracę nauczyciela szkoły podstawowej. Kiedyś na naszym rynku byłam świadkiem podziękowania matki nauczycielowi: że dzięki jego uporowi, konsekwencji dzisiaj jej dziecko dostało się bez problemu na wymarzone studia. Córka ciągle wspomina Panią i twierdzi, że nauczyła Pani swoich uczniów uczyć się aby nauczyć się. A nauczyciel odpowiedział: czy warto było ze mną walczyć chodząc na skargi do dyrektora na stosowane przeze mnie metody pracy, puszczać w śród sąsiadów kłamliwych plotek, gdyby Pani mi pomogła w wychowaniu swojego dziecka, byłoby nam łatwiej i wspomnienia były by bardziej przyjemne. Czyli są wśród naszych nauczycieli wyróżniający się, tylko trzeba umieć ich dostrzec. Jeżeli chodzi o stwierdzenie “Pytania inteligentnych dzieci budzą w nich złość i frustrację”, na pewno tak nie jest inteligentne pytanie zadane do tematu lekcji nie budzi ani złości ani frustracji u nauczyciela. Natomiast zadawanie pytań przez uczniów ” ni z gruszki ni z pietruszki” jedynie rozwalających lekcje, nie wnoszących nic do tematu a jedynie aby wprowadzić chaos podczas lekcji nie dziwię się, że budzą złość i frustrację. Czy TWOJE dzieci podobnie nie próbowały wyczyniać w stosunku do ciebie? A jak wtedy reagowałeś ?

  4
  0
 32. Wasz znajomy pisze:

  -wożny-nie brukaj zawodu obsługi szkół bo nigdy szczotki i ścierki w ręcach nie mjałeś . A nauczyciele są tak nadmuchani swoją dumą i bezkarnością że mają wszystko i wszystkich w t.z życi.
  -trelemorele-popieram .-Monika takich nauczycieli jest garstka i chwała im.

  3
  1
  • trelemorele pisze:

   Fajnie, że popierasz tylko sądzę, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem. Kontruję wypowiedź “Woźnego”, który rzuca utartymi sloganami okazując w ten sposób swoją frustrację i złość. Ale jak Ty dobrze znasz środowisko pedagogiczne wypowiadając się jako znawca ….swoją drogą karygodne jest rzucanie obelg na kogokolwiek bez uzasadnionych powodów – ale tutaj to sposób, żeby zaistnieć! Niedowartościowani frustraci wypisują brednie na każdy temat. Ot taka norma na tej stronce.

   2
   0
 33. Woźny pisze:

  Skoro panuje taki strach przed wymienieniem chociaż jednego wyróżniającego się nauczyciela z gminy, to nie dziwię się bezkarności przeciętniaków. W bylejakości siła.

  Ja zapamiętałem jedną najwspanialszą nauczycielkę. Osobę z klasą, znającą historię Polski i dzieje lokalne, umiejącą zainteresować uczniów.

  Mam na myśli nauczycielkę nie urodzoną w Żarkach PANIĄ URBANEK.
  Wieczny odpoczynek.

  2
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *