zachmurzenie duże
25°
24°
wtorek
Reklama
ZEAOS w Żarkach 291 tys. zł na minusie!
11 stycznia 2018 r. | 11:08
50

Wiedzieliście o tym, że w gminie Żarki istnieje takie coś jak Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Obsługi Szkół w Żarach? Dyrektorem tej jednostki jest Jakub Grabowski, który za pełnienie tej funkcji otrzymuje ponad 66 tys. zł rocznie.

Fundusz jednostki w 2016 roku wyniósł 240 535,62 zł (powiększony o 291 118,06 zł), z czego aż 276 644,18 zł poszło na pensje i pochodne. Łączna strata za 2016 rok ZEAOS wyniosła 291 304,72 zł.

To kolejna jednostka, do której gmina musi dokładać pieniądze.

Sprawozdanie finanswe jej działalności znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI50 odpowiedzi na “ZEAOS w Żarkach 291 tys. zł na minusie!”

 1. Wyborca pisze:

  ten zespół jest utrzymywany tylko dla wysokiej pensji pana Grabowskiego

  0
  0
 2. Zdzisław pisze:

  Pała Gąsiorski! Siadaj!

  0
  0
  • Zdzisław pisze:

   Panie Administratorze proszę to sprawdzić , w dniu wczorajszym to nie mój wpis. Dzisiejszy wpis o 13,56 to mój wpis .W tej chwili jest nas dwóch ,tyle że o zupełnie odmiennych poglądach.

   0
   0
   • Zdzisław pisze:

    Pała Gasiorski to powinien zniknąć-bo to nie moj wpis

    0
    0
    • Dariusz Szlęk pisze:

     Rzeczywiście Zdzisławów jest dwóch -da się to zauważyć przy głębszej analizie ale to chyba robota Osy,Bruna,Mieszkańca lub temu pochodnych bo to oni robią wpisy na zlecenie obecnej władzy.

     0
     0
 3. Osa pisze:

  Wielka palą za brak wiedzy w temacie! !!!

  0
  0
 4. Asan pisze:

  A jakie dochody/przychody ma mieć jednostka która ma za zadanie obsluge księgową szkół.

  0
  0
 5. Marcin Labocha pisze:

  To kolejna jednostka przynosząca gminie olbrzymie straty

  0
  0
  • EuroPoseł pisze:

   W każdej gminie jest taka jednostka. Ktoś musi kierować i pełnić nadzór nad edukacją w gminie. W latach ówczesnych były referaty oświaty ale to przeżytek.

   0
   0
   • Zdzisław pisze:

    Ty masz do czynienia z EuroPoseł tyle co ja Jestem Napoleonem. Widać że Sołtysów Stępniów grono się powiększa ,On też wszystkich zna w całym powiecie,tak się chwali. Na tyle jest ułomny ,że nie zna imienia naszego Pana Podlejskiego, a naszą ,,ukochaną Stanisławę Nowak ” nazywa MARIĄ – Widocznie ma jakieś objawienia .

    0
    0
 6. Szerszeń pisze:

  co tam straty? ważne,że są dla swoich etaty

  0
  0
  • Zdzisław pisze:

   Szerszeń masz rację,i tak tego Skurwysyństwa Nie da si przegadać! My sobie dalej pianę możemy Bić , A dalej to samo będzie

   0
   0
 7. Wieslawdwa pisze:

  Jak jednostka, która utrzymuje szkoły ma mieć dochód? Jak w państwie, w którym od lat robi się non stop reformy edukacji, a nie ida za tym zwiększone środki, ma być jeszcze dochód z tej jednostki. Dlaczego Pan redaktor nie napisze że to pensje i pochodne od pracowników szkół są największym kosztem w utrzymaniu gminnej oświaty i nie ma w okolicach gminy, która by nie dokladala do edukacji. Kolejna blazenada. Kilka linijek tekstu, żadnej merytoryki, odrobina jadu, a Wy ludzie w komentarzach urywajcie sobie głowy. I jeszcze jedno bo to mi trudno zrozumieć. Jak się pisze o gminie i jednostkach to wszystko ma przynosić dochód. I wodociąg i szkoły. No i jest hej że nie przynosi zysków i oczywiście wszyscy wszystko przeżeraja. A jak się pisze o przedsiębiorcach, którzy świadczą usługi to oni mają robić za darmo. To znaczy przepraszam zawsze robią za drogo. A ja głupi zawsze myślałem że jest nie odwrót. Że firmy są dla zysku, a publiczne jest po to, aby realizować dla społeczności pewien zakres usług, których firmy nie przejmą. Kolejny tekst, który ma zadziałać jak kij w mrowisku, a prawda? Na tym portalu jej na.pewno nie ma!

  0
  0
  • Wyborca pisze:

   po co kij w mrowisko? w innych gminach wystarczy obarczyć tym księgową z gminy i powołać inspektora, u nas wydaje się 276 644,18 zł. Nie wydaje ci się, że to jest tylko po to by pobierać wysokie wynagrodzenia?

   0
   0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Skontaktuj się ze mną to ci udowodnię że da się zarabiać na tym co piszesz i to w sąsiedniej Gminie ,fakt autentyczny i nie wygłupiaj mi ludzi ,którzy czytają ten portal i będzie to udowodnione na Sesji 26 stycznia to zapraszam cię gorąco na Sesję i zobaczymy co przy okazji powie na to wszystko Dyrektor Janocha z Gimnazjum w Żarkach.

   0
   0
   • bruno pisze:

    Normalnie alfa i omega z naszego robin hooda jest .Nasówa mi sie takie pytanie czy jest cos na tym swiecie jaks dziedzina zycia na ktorej sie nie zna ????Marnujesz sie w tej gminie ty na wiejskiej bys sie zajeb…..realizowal ,tam tez kazdego dnia udaja ze na wszystkim sie znaja .

    0
    0
    • Dariusz Szlęk pisze:

     bruno a na czym ty się znasz ? Za tą obrazę Posłów na Wiejskiej to powinni ciebie już zdjąć-uwierz mi jesteś dla mnie Kamikadze. Nie wiem na ile ty jesteś osobą inteligentną ale da się rozwalić twoją osobowość i tożsamość.

     0
     0
     • bruno pisze:

      Gdzie ty w moim wpisie widzisz obrażanie posłów???ul wiejskich w tym kraju jest wiele !!!a to ty sam skojarzyles wiejska z posłami wiedz chyba ich masz na mysli.CO do kamikadze to strachu i pieniędzy to ja nigdy nie miałem !!!!!

      0
      0
 8. Ciemniak pisze:

  66 tys.za 18 godzin tygodniowo to mniam,mniam niezły kąsek,etacik w powiecie i na uczelni,czas pracy wypełniony jak u niejednego lekarza;żoneczka na etaciku w magistracie;żyć nie umierać i jak tu nie chwalić i wiernie służyć Szczodremu Panu ????

  0
  0
  • bruno pisze:

   Wlasnym nickiem udowodniles to ze jak sie jest bystry i wyksztalcony to sie ma !!!choc ta kwota to nie jest jakis szal!!!!A jak sie nie nosilo teczki to sie nosi woreczki!!!!!!

   0
   0
   • Dariusz Szlęk pisze:

    Też bruno widzę że każdego dusisz. Wykształcenie nie wystarczy bo trzeba mieć plecy. Z jakiej ty BAJKI świętoszku jesteś ? Jak napiszę coś pozytywnego o Moim Wspaniałym ,Jedynym,Kochanym,Uwielbianym przez Strażaków,Kupców ,Najemców,Biznesmenów,Wiernych itp.,Jedynym pod Słońcem Prawdziwym Burmistrzu Podlejskim a jeszcze zapomniałem o fanach z Zaborza naszego Włodarza -to czy bruno dostanę Order lub Medal albo wyróżnienie ? bruno a potem pojedziemy do ORLEGO GNIAZDA w HUCISKU.

    0
    0
  • EuroPoseł pisze:

   A niby z jakiej paki on ma pracować 18 godzin ? Przecież to nie nauczyciel tylko urzędnik ??!!

   0
   0
 9. Kaska pisze:

  Pani Janochowa to już dawno powinna zmienić stanowisko pracy. Bo to co dzieje się w tym gimnazjum przechodzi samo siebie.

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   A na pracę Pani Dyrektor Janochy z zadowoleniem patrzy Burmistrz Podlejski i jego to cieszy ale rankingi o Gimnazjum w Żarkach nie są przytaczane na Sesjach bo pod każdym względem są skandaliczne. Niszczą nam dzieci w tym Gimnazjum w Żarkach ale to już rozwiążemy ten problem na Sesji w Żarkach 26 stycznia.

   0
   0
   • Kaska pisze:

    Panie Darku o ile pani Janochowa przyjdzie.A jak juz się pojawi to może być ciężko z nerwami u niej.Szkoda że ona nie potrafi rozmawiać z uczniami,rodzicami ale napewno potrafi dzwonić po policję.A pan burmistrz i pan Grabowski wiedzą co tam się dzieje tylko dali jej wolną rękę. Zostały dwa roczniki i nadal jest ciężko zapanować nad dziećmi.

    0
    0
 10. Dariusz Szlęk pisze:

  Panią Dyrektor Janocha będę promował wszędzie a już na bank na Sesji 26 stycznia w Żarkach i mam sporo pytań a już wiem że każdy speaker ma 5 minut na przeczytanie bądź też wyrecytowanie o co będziemy pytać i pytać szanowną Panią Dyrektor Janocha,to co będzie na nadchodzącej Sesji to miało się już wydarzyć na Sesji poprzedniej w dniu 28 grudnia 2017 roku ale Pani JANOCHA nie skorzystała z mojego personalnego zaproszenia ,tłumacząc się wyjazdem Śiąteczno-Noworocznym,jak najbardziej szanuję Pani Janocha możliwość spędzenia czasu w gronie rodzinnym i oby miała Pani Janocha jak najwięcej takich chwil spędzonych z rodziną.Muszę dostosować się do nowego regulaminu Stanisławy Nowak -przewodniczącej czyli 5 minut dla każdego przedmówcy to chociaż muszę mieć 10 osób ale nie będę dłużny pani przewodniczącej NOWAK i pomnożę przez 10 osób te 5 minut i z taką ilością osób -ich podpisami odwołam Panią Nowak z funkcji Przewodniczącej Rady za utrudnianie suwerenowi swobody demokracji i samorządności bo to nie jest Folwark Gmina Żarki-pani przewodniczącej Nowak.

  0
  0
 11. Mia pisze:

  Co do Pani dyrektor Janochy i super pedagoga przestańmy narzekać i jako rodzice zróbmy coś z tym jedna czy dwie skargi to za mało aby Kuratorium zaczęło poważnie traktować nas rodziców.
  A co ZEAOS to ile osób tam pracuje ?, przecież mamy tylko dwie szkoły. Zaczynam rozumieć dlaczego musimy płacić za środki czystości w podstawówce trzeba ZEAOS wspomóc.

  0
  0
 12. Osa pisze:

  Trzeba się przejść do gminy i dowiedzieć się ile osób tam pracuje!!!a nie strugac wariata na forum.

  0
  0
 13. Mia pisze:

  Pierwotnie ZEAOSy po to powstały po aby zmniejszyć koszty, scalić zarządzanie finansami itp. Wyszło jak wyszło. Większe miasta od tego już dawno odeszły.

  0
  0
 14. Zdzislaw pisze:

  Czyli wg.Burmistrza Żarki są jeszcze większe od tych większych miast. Jak to przysłowie mówi na Układy nie ma Rady

  0
  0
 15. Nauczka pisze:

  Wszystkie tezy błędne. Pomylone liczby i fakty. Komentujący to chyba rzeczywiście z wielkich miast, bo pojęcia o tym co jest na miejscu, to nie maja. W gminie Żarki dwie szkoły? Dodajcie jeszcze kilka plus przedszkole. Wszyscy tacy mądrzy tak się na wszystkim znają tylko nie wiedzą gdzie się gmina kończy a gdzie zaczyna i co jest na jej terenie. I wszystko oczywiscie obrobi jedna księgowa. Oczywiście no i już najlepsze to zarabianie na oświacie. Nie tacy nad tym myśleli i nie wymyślili, ale może jakiś oświecony z pewnej wsi znajdzie sposób. Przypomnijcie sobie te szkoły sprzed nawet 8 lat i dajcie spokój, bo zrobione i to dużo. No, ale wiadomo że mocarze z Internetu znający się na wszystkim, to narobiliby, że ho, hoooo

  0
  0
 16. Ser pisze:

  Mój mąż jest z zawodu dyrektorem nic nie robić kasę brać

  0
  0
 17. Mia pisze:

  Sorry zapomnieliśmy że jeszcze jest przedszkole . Przepraszamy Wiele jest zrobione i tego nikt nie neguje ale i wiele głupot przy tym też

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Powiedz no mi gdzie jest Żłobek w Żarkach i jak młodzi ludzie mają pogodzić pracę zawodową z wychowaniem młodego pokolenia jak Gmina Żarki nic nie zrobiła do tej pory z zaistnieniem Żłobka.

   0
   0
 18. Zdzisław pisze:

  Głupoty są bo nasz Pan się zagalopował w tzw Układzikach

  0
  0
 19. życzliwa pisze:

  Jak działa Gąsiorski. Jak dajecie się zrobić w konia.

  Gąsiorski założył ze swojej bazy w Cisiu masę lokalnych portali. Dogadał się z przeciwnikami aktualnej władzy (np. z Kieras z Demokratycznej, gdzie pojawiają się teksty Gąsiorskiego – bo to są znajomi ta poza tym). Czy nie widzicie, że grają tak by podzielić społeczność lokalną i tak, by aktualna władza przegrała?

  Czy nie wiecie, że w momencie, gdy “nowi” ludzie, promowani przez Gąsiorskiego i Kieras, dojdą do władzy, zacznie się CZAS WYPŁATY? A czy to nie będzie tak, że właśnie wtedy nowa władza zacznie zlecać reklamy na portalach Gąsiorskiego oraz w gazetce Kieras? I nie zadajecie sobie tego pytanie, czy gdy kasa popłynie, to Gąsiorski z Kieras zaczną jeździć nowymi samochodami?

  Niniejszym otwieram Wam oczy! A jeśli ten komentarz zniknie, to tylko potwierdzi, że napisałam prawdę!

  0
  0
 20. Zdzisław pisze:

  Mania – zaburzenie psychiczne (nie choroba sensu stricto) z grupy zaburzeń afektywnych charakteryzujące się występowaniem podwyższonego bądź drażliwego nastroju. Stany maniakalne zazwyczaj opisywane są przez pacjentów jako doświadczenia przyjemne; sprawiające, że czują się szczęśliwi. Pacjenci, których nastrój podczas manii jest drażliwy, nie opisują tego doświadczenia jako przyjemne, szybko się frustrują, a próba wpływu na ich zamiary powoduje u nich nasilenie gniewu bądź występowanie urojeń prześladowczych.
  Najczęstsze objawy manii

  często brak wglądu w chorobę
  przymus mówienia, gadatliwość zdająca się nie mieć końca (98% chorych)
  pobudzenie psychoruchowe (hiperbulia) (87% chorych)
  zmniejszona potrzeba snu (lub nawet kilkudniowy całkowity brak potrzeby snu, 81% chorych) albo zaburzenia rytmu dobowego
  gonitwa myśli (synonimicznie tachyfrenia, myślotok) (71% chorych)
  odhamowanie seksualne (57% chorych)
  często: trudności w koncentracji
  często: zawyżona samoocena
  niekiedy: zmniejszenie krytycyzmu (podejmowanie lekkomyślnych działań)
  ogólne zwiększenie energii, niekiedy samoistne poczucie siły
  Żródło: Wikipedia
  No kurna jak czytam charakterystykę to wypisz wymaluj :Dariusz Szlęk. Wszystko idealnie pasuje. Także Daro już wiesz jaką masz przypadłość. Teraz do lekarza!!!

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Zdzisław ty piszesz a wiele osób na to pracuje,zdradź tajemnicę ilu was jest co tą parszywą robotę robicie ,ty dla mnie jesteś kapusiem a jak nie to przedstaw się i pogadamy,może masz argumenty naprawdę mocne. Nie jesteś lekarzem to twoja diagnoza do niczego mi się nie przyda.Jeśli ja jestem chory to mam szansę się wyleczyć ale ty jako DEBIL to jesteś nieuleczalny.Dla mnie jesteś DEBILEM ale po kasę możesz podjechać to ci dam,będziesz miał chociaż na panienki . Za taką obrazę to mam nadzieję że mnie do Sądu pozwiesz,ja bym ci nie odpuścił za tego DEBILA a jak nim jesteś to zwracam honor ale szkoda mi twoich rodziców.

   0
   0
 21. Zdzisław pisze:

  AAA i Daro kasę mi wisisz za zdiagnozowanie. A kasy ty masz także zgłoszę się. Powodzenia w leczeniu!

  0
  0
 22. bruno pisze:

  Ciekawi mnie ta wymieniana dolegliwość to odhamowanie seksualne na czym to polega mam nadzieję że robin hood uchuli wiedzy w tym temacie .

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   bruno ,podoba mi się twoje wyzwanie,teraz lecę do Tajlandii to cię zabiorę a widzę że z ciebie Kozak to przelot w 2 strony w klasie turystycznej masz ode mnie gratis,ale proszę ciebie z całego serca abyś mi w Tajlandii wstydu nie przyniósł,bo Polacy u Tajów mają dobre zdanie i zobaczymy jaki jesteś w realu.

   0
   0
 23. bruno pisze:

  W dwa tygodnie ciężko będzie dolegliwość wyleczyć !!!ale trzymam kciuki .

  0
  0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Nie jak piszesz na dwa tygodnie bruno a na pełne 26 dni bez przelotów. Zabiorę cię z sobą a tam utrzymanie jest super tanie a jedzenie przepyszne.

   0
   0
 24. Zdzisław pisze:

  Oj Daro prowokuj prowokuj. Myślisz że mnie obraziłeś?! Takie osoby jak ty nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem tego kim jestem i jaki jestem ale jako pozytyw wychodzi w tym wszystkim to że dajesz się sam sprowokować i już kilka razy zaprezentowałeś na tym portalu swój parszywy charakterek. Więc dalej nie hamuj się użyj sobie trochę a ja poczytam i się pośmieję!

  0
  0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *