zachmurzenie duże
25°
24°
wtorek
Reklama
Zero tolerancji dla osób bez maseczek!
13 października 2020 r. | 11:28
0

Od 10 października w całym kraju wprowadzona została "żółta strefa". Powrót do wzmożonych obostrzeń spowodował konieczność podjęcia działań także ze strony policjantów powiatu myszkowskiego. Mundurowi ujawnili łącznie ponad 70 przypadków niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Przypominamy, że za lekceważenie tych restrykcji grozi mandat do 500 zł. Pamiętajmy także, że wprowadzone ograniczenia podyktowane są ochroną zdrowia i życia nas wszystkich.

Trwa walka z pandemią koronawirusa. Podczas minionego weekendu nie obyło się bez mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do sądu. O przypadkach złamania zakazów powiadomione zostaną również służby sanitarne. Na terenie powiatu myszkowskiego można było zauważyć zwiększoną liczbę policjantów. Ujawnionych zostało łącznie ponad 70 przypadków naruszenia obowiązku zakrywania ust i nosa.

Przypominamy także, iż osoba, która odmówi zakrycia ust i nosa, będzie musiała posiadać ważne zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu albo odkryciu ust lub nosa.

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych. /KPP w Myszkowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *