zachmurzenie duże
19°
18°
czwartek
Reklama
“Żłobek w gimnazjum to absurd!!!!” – w Żarkach powstanie Klub Dziecięcy
18 maja 2018 r. | 13:18
34

Urząd Miasta i Gminy w Żarkach poinformował, że gmina pozyskała 360 198,12 zł na utworzenie Klubu Dziecięcego w Żarkach. Klub zostanie stworzony dla dziewięciorga dzieci z gminy Żarki. Całość ma kosztować 423 762,50 zł. W klubie będą mogły przebywać dzieci od 1 do 3 lat.

Klub będzie miał swoją siedzibę w gimnazjum, w którym to część pomieszczeń zostanie przystosowanych do nowych funkcji. Klub, począwszy od 1 września 2018 roku, będzie czynny w dni powszednie przez 10 godzin dziennie.

Dzieci, oprócz zabawy i wypoczynku, uczestniczyć będą w edukacji wczesnodziecięcej tj. zajęciach z j. angielskiego, zajęciach taneczno-rytmicznych, zajęciach logopedycznych. Dzieci będą mieć zapewnione pełne wyżywienie (cztery posiłki dziennie).

Na facebooku, pod tą informacją urzędu, pojawiły się ciekawe komentarze, których treść cytuję poniżej.

"Dla 9 dzieci remont przystosowujący i koszty za 1000000??? To taniej wyjdzie opiekunka dla każdego dziecka w domu 🙂"

"Dzieci od 1 do 3 lat będą miały zapewnione miejsce w gimnazjum?????"

"Mam nadzieję, że realizacja projektu opóźni się i świetnie wyposażone sale obecnego gimnazjum nie będą zniszczone tylko wykorzystane dla celów edukacyjnych. Przebudowa budynku dla 9 dzieci to jakiś absurd żywcem wyjęty z "MISIA". Żłobek, czy klub dziecięcy jest potrzebny i należy go uruchomić ale nie w tej lokalizacji. Pozdrawiam"

"Co sie stanie z obecnymi pracownikami gimnazjum?czy mamy szukać nowej pracy?"

"Tylko 9 miejsc?"

""Nabór będzie ogłoszony..."? ja słyszałam że lista jest od dawna, (proszę dementować jeśli to tylko plotka?) ciekawe kto się załapie na te 9 MIEJSC? i ciekawe kto tam będzie pracować?"

"Zgadzam się z Panią Jasińska. Żłobek w gimnazjum to absurd!!!!"

Co wy na to?

PAWEŁ GĄSIORSKI34 odpowiedzi na ““Żłobek w gimnazjum to absurd!!!!” – w Żarkach powstanie Klub Dziecięcy”

 1. Kasia pisze:

  Jeśli pracownicy gminy, uznali że ta lokalizacja jest odpowiednia i spełnia istotne kryteria, to nie Nam to kwestionować. Prawda jest taka, że to wstyd że do tej pory w Żarkach żłobka nie było i nie zgadzam się z Panią Jaśinską, -lepiej kilka sal wykorzystać w istniejącym gimnazjum, niż szukać dziury w całym.

  4
  20
  • tomasz bury pisze:

   jaki szajs. trochę sobie zrobiłem urlopu. Pawle twoje portale zaczynają być nudne. Brakuje pomysłów, czy mocodawcy stwierdzili ze nie ma co pchać już kasy? Wolałem artykuły o Katarzynie Kulińskiej co po świecie jeździ w delegacje i nie wiadomo co promuje. brak pomysłów ewidentny. np ja ostatnio słyszałem, że gmina wydaje na ciastka 1000 zł miesięcznie, i że kupuje tylko jeżyki. podobno ulubione ciastka burmistrza. warto ten temat poruszyć. Bo czemu akurat kupują tylko ulubione ciastka burmistrza ? i jak są one rozdysponowane? Ile zjada sam pan burmistrz… i co o tym sądzą mieszkańcy Zarek, którzy mają swięte prawo to wiedziec.

   4
   4
   • MĄDRALA pisze:

    tomasz bury czy ty jesteś z prokuratury ? Jeśli jeżyki są w postaci płynnej i mają moc to na bank burmistrz je uwielbia,kocha i chłonie i tu masz rację bo burmistrz nie odejdzie jak jeżyków nie wchłonie ale tych płynnych i procentowych tomaszu ?

    3
    0
 2. KTOŚ pisze:

  Jeśli pracownicy gminy-uznali to znaczy jedyna wyrocznia to pracownicy gminy – to chyba jakaś pomyłka ??? Pani Kasiu chyba się tobie kobieto Coś popierdzielilo !

  16
  1
  • bruno pisze:

   Radni raczej tak zadecydowali nie pracownicy!!!!A skoro wybraliśmy sobie radnych to to należy do ich wyboru. Jestem przekonany że szlekowi ten wybór się nie podoba wiedz gąska podał temat na weekend żeby ludzie się zarli przecierz o to tu chodzi w całej tej szopce .

   3
   16
   • Wnikliwy pisze:

    Bruno jacy radni ? Czy możesz podać listę tych radnych, którzy poparli ten bzdurny i drogi projekt. Dobrze byłoby też przedstawić listę dzieci, które do tego żłobka będą chodzić. A przy okazji nie pokazuj pogardy dla polskiej ortografii. Jako dyrektorowi ci nie wypada.

    13
    0
    • bruno pisze:

     Jakiemu dyrektorowi ??? czlowieku cos ci sie pomieszalo i w sumie nie tylko tobie bo wielu ma mnie za jakiegos dyrektora.W sumie to strasznie mnie degradujesz piszac ze jestem dyrektorem.Co do ortografi fakt nie jest to moja mocna strona ale tak juz mam i tego nie zmienie.Jesli jestes ciekawy lub zaint żlobkiem to czemu nie udasz sie do UM i zapytasz osobiscie???

     0
     11
   • Dariusz Szlęk pisze:

    bruno a na której to Sesji głosowali Radni RM w Żarkach o tym co wspominasz w komentarzu ? Ty bruno śledzisz Sesje i ich protokoły i czy masz w ogóle wyobrażenie o czym się mówi na Sesjach i Komisjach ? bruno czy twój MOCODAWCA płaci ci tylko za dodawanie odpryskliwych komentarzy i nieprawdziwych stwierdzeń ?

    15
    0
 3. Wyborca pisze:

  i te 9 dzieci będzie pewnie rodziców z urzędu…

  17
  2
 4. Gwiazdor pisze:

  A ja tu tylko widzę, kolejny zmanipulowany artykuł. 2 zdania wyciągnięte z całego tekstu zamieszczonego na stronie urzędu i sensacja gotowa.

  2
  16
  • Dariusz Szlęk pisze:

   Gwiazdor weż lepiej zadaj pytanie Burmistrzowi Podlejskiemu dlaczego nie stworzył ŻŁOBKA w Żarkach przez 16 lat jego kadencji a nie komentuj jak jest napisany news. Gwiazdor w mojej miejscowości KOTOWICE do niedawna PRZEDSZKOLE było otwarte od 9.00 do 14 godziny i powiem ci że to są w sumie 2 sensacje w moim przekonaniu. Mam pytanie dla kogo były kierowane te godziny funkcjonowania przedszkola ? Na pewno nie dla mieszkańców ,którzy pracują zawodowo.

   16
   0
 5. Dariusz Szlęk pisze:

  Burmistrz Podlejski przez 16 lat kadencji nie był zdolny utworzyć ŻŁOBKA nie mówiąc już o zbudowaniu go od podstaw. Na przykład wystarczyło wyremontować i zaadoptować budynek po Bibliotece w Żarkach a tutaj Burmistrz wolał sprzedać mienie gminne czyli Bibliotekę i przeznaczyć pieniążki na nagrody——które są normą a nie zasługą. Panie Burmistrzu mieć tyle dochodu NETTO z Targowiska w Żarkach i Burmistrz nie był zdolny stworzyć ŻŁOBKA ,czemu Burmistrz nie pozyskał pieniędzy ze środków unijnych na ten pierwszej potrzeby cel ? Co w tym czasie Burmistrz Podlejski promował do budowy ? Czy to może kawiarenka nad basenem w Żarkach czy też budynek gastronomiczny na Targowisku . Nie tego mieszkańcy oczekiwali Panie Burmistrzu.

  18
  1
  • Marcin Labocha pisze:

   Bo nie ma dzieci w wieku 3 lat i nie zna obecnych potrzeb nas i innych mieszkańców.

   13
   0
   • Dariusz Szlęk pisze:

    Labocha nie chodzi o to że Burmistrz nie ma, Burmistrz nie słucha głosu mieszkańców i to jest problem.

    17
    0
 6. Marcin Labocha pisze:

  Roczne dzieci z nastolatkami na jednym piętrze? Czy to jest jakiś żart?

  16
  0
  • Kasia pisze:

   Nawet gdyby to co? Roczne dzieci nie będą tam pozostawione samym sobie. Hehe

   1
   17
   • Dariusz Szlęk pisze:

    Pani Kasiu Pani nie zna realiów jeśli chodzi o Gimnazjum bo Pani dYREKTOR Janocha cały czas nie radzi sobie z uczniami ,w Gimnazjum nikt nie pilnuje uczniów i można o to zapytać p.dyr Janochę gdzie w Sądzie Rejonowym w Myszkowie przegrała sprawę w sprawie niedopilnowania uczniów i —–przebywanie po za Gimnazjum jej podopiecznych ,bójki między uczniami itp.Została zrógana przez Panią Sędzie i zobowiązana do zmiany systemu zarządzania i opiekowania się uczniami podczas przerw lekcyjnych i godzin wolnych od nauki. Będziemy powracać do tej sprawy p.dyr Janochy wkrótce.

    13
    0
   • olo pisze:

    To jak nie widzisz problemu przebywania dzieci z młodzieżą w jednym budynku to najlepiej stworzyć żłobek w domu starców

    7
    1
  • ann pisze:

   Dobrze będzie, nastolatki będą hałasować na przerwach, dzwonek będzie dzwonił, od czasu do czasu syrena na straży powyje. To dobra lokalizacja – upierajmy się, choć nie mamy racji!

   16
   1
 7. bruno pisze:

  Gdzies to juz slyszalem podobny text chyba w telewizji brzmiało to jakoś tak PRZEZ OSTATNIE OSIEM LAT (TU NAZWA PARTJI ) POLACY ŻYLI ŹLE.Normalnie deja vi tylko w mniejszej skali .

  1
  14
  • Kasia pisze:

   Och ludzie, tak to jest “będzie żłobek źle a nie będzie jeszcze gorzej. Ja osobiście cieszę się że będzie i to bardzo, razem z moim synkiem czekamy na niego prawie jak na zbawienie.

   1
   14
   • ann pisze:

    Kasia, najwyraźniej jesteś z “układu”, skoro liczysz na jedno z 9 miejsc? albo: na kogo doniosłaś, że wiesz, że twoje dziecko się dostanie do tej elitarnej grupy?
    Chyba nikt z mieszkańców nie ma złudzeń jak zorganizowany zostanie nabór? Wszak żyjemy w mieście, gdzie dyrektorzy, urzędnicy i radni bezwstydnie wciskają swoje (dorosłe) dzieci do pracy w podległych jednostkach.

    17
    1
    • Radzik pisze:

     Jak to się nazywa ? Układ czy ośmiorniczka ?

     12
     1
    • Dariusz Szlęk pisze:

     Szanowna “ann” racja i tylko racja i prawda i to wszystko pokażemy na portalu http://www.zarki.pl i zobaczymy jakie stanowisko zajmią osoby o których będzie mowa a damy im szansę na Sesjach ,Komisjach i oczywiście na spotkaniach przedwyborczych ,które wkrótce ruszą a opinia publiczna jest bardzo ciekawa a o wielu rzeczach mieszkańcy nie słyszeli.

     14
     0
   • Dariusz Szlęk pisze:

    Kasia przez 16 lat mówiono Burmistrzowi o ŻŁOBKU w Żarkach a on nic. Burmistrz tworzył inne wizjonerskie budowle ku swojemu zachwytu a na głos ludu był głuchy i obojętny bo to jemu Rada zawsze dawała absolutorium i na tym ta zabawa polegała.Przedszkolaka można zmobilizować a Burmistrza już nie.

    13
    0
  • Dariusz Szlęk pisze:

   bruno uprzedzałem cię żebyś już głupich komentarzy nie dodawał a ty idziesz w zaparte. bruno poinformuj swego MOCODAWCĘ że w poniedziałek do UG w Żarkach złożę dużą ilość wniosków z powodu twojej wściekłej aktywności.

   11
   1
   • bruno pisze:

    Możesz sobie nawet namiot postawić przed UM żeby mieć bliżej biegać z wnioskami .Ile razy można pisać że nie jestem pracownikiem gminy tylko zwykłym obywatelem któremu ta twoja szopka nie przypadła do gustu !!!!zrozum że nie tylko fanatycy teorji spiskowych czytają te bzdury .Pamiętasz z fizyki JEST AKCJA JEST I REAKCJA ?

    2
    11
 8. Kasia pisze:

  A reasumując temat, lepiej późno niż wcale.

  2
  15
 9. Obywatel pisze:

  A skąd ta pewność ,że Burmistrz nie posiada dzieci w wieku 3 lat.

  8
  2
 10. Temida pisze:

  Dyrektor szkoły zgodnie z prawem zarządza placówką z ramienia Burmistrza. Nie miejcie pretensji do Janochy Ona tylko realizuje zalecenia zwierzchnika

  6
  8
 11. MĄDRALA pisze:

  Temida ty tępa strzało. JST jest organem sprawującym nadzór nad szkołą głównie w kwestiach finansowych i administracyjnych. To dyrektor szkoły odpowiada swoją dupą za bezpieczeństwo dzieci a nie burmistrz. Weź ty się już lepiej nic nie wypowiadaj jeżeli nic ci na ten temat nie wiadomo.

  13
  1
 12. Temida pisze:

  A kto powołuje dyrektora Gimnazjum ostra strzało? Burmistrz powołuje, płaci i nie ma wpływu co się dzieje. Rząd rządzi partia PZPR kieruje

  6
  6
 13. MĄDRALA pisze:

  Temida ty się zwracasz do MĄDRALI a nie do ostrej strzały i z ciebie jest Temida jak z koziej dupy trąbka . Co tam mieszasz w tym szkolnictwie bo jak jesteś Temida a nie znasz zależności to weź przestań komentować i dodawać wpisy bo staje się to śmieszne. Temida a napisz może coś wyrozumiałego do szerokiej publiki na tym portalu kto zatrudnił na pracowników odnowionego Starego Młyna czy może to był Konserwator Zabytków ?

  6
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *